Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2006., 09:35   #41
Quote:
club delicious kaže:
Moja nona (iz Istre) je uvijek stavljala taj amonijak u one okrugle kekse posipane s kristal šećerom.
Ma nisu valjda ti keksi cukerancići? Mislim da moja nona nije nikad u cukeranciće stavljala amonijak. A opet, traju mjesecima.....
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2006., 13:22   #42
Quote:
kontra kaže:
osim za viske cvitke amonijak se koristi i u korculanskim cukarinima koji su slicni, meni jos lipsi, i jos nekim dalmatinskim kolacima
Možeš li napisati recept za cukarine i, ako imaš, za klašune, bila bih ti zahvalna
__________________
Cvijetak
Cvijetak is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2006., 15:15   #43
meni to zvuči slično kao medvjeđe šape a opet šape mogu stajati dugo al ne toliko dugo
bondbabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2006., 17:25   #44
Quote:
bondbabe kaže:
meni to zvuči slično kao medvjeđe šape a opet šape mogu stajati dugo al ne toliko dugo
Ne, to s medvjedjim šapama nema veze - tijesto je potpuno drugačije. Inače, šape moraju stajati da omekšaju. Šape su masno orahovo tijesto, viški cviti su prhko tijesto za kekse, a od amonijaka (ledenog kvasca) tijesto raste na očigled. Kad se zamijesti, izgleda kao dizano tijesto, samo puno lakše teksture. Inače, problem je intenzivan bljak miris dok se peku - da mi nisu rekli da to tako treba biti, sve bih bacila u smeće. Još gore je što sam ja u ventilatorskoj pećnici pekla 3 lima odjednom.... ali kad taj dio prođe, zamirišu, i odmah su prhki. Mogu stajati, ali vjerujem da nema šanse da bilo kome odstoje predugo....
__________________
I have an attitude, and I know how to use it!!!
BBlue is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2006., 14:14   #45
Quote:
Cvijetak kaže:
Možeš li napisati recept za cukarine i, ako imaš, za klašune, bila bih ti zahvalna
izmisati 8 zumanjaka sa 250g secera, dodat 250g masla, par kapi ekstrakta ruze, bicerin maraskina i nastruganu koricu jednog limuna. usut 1kg brasna i sve zamisit. prelit sa 10g amonijaka razmucenog sa par zlica vruceg mlika. dodat snig od 8 bjelanjaka.

tijesto razvaljat i rizat na trakice duge 10-15 cm, a siroke 2 prsta. pritisnit ih dlanom i spojit dva kraja, da izgleda ka onaj znak 'zaustavimo aids'. slozit ih u tepsiju (malo udaljit jednog od drugog) i pec na 180° do 200°. gotove cukarine namazat ohladenon vodom u kojoj je zakuhala kora od cimeta i posut secerom.
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:46.