Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.01.2014., 18:34   #201
Godiva, kad nosim šire cipele ili tenisice sve je ok. Nisam nikada imala ozljedu na tom stopalu.

Izgleda da je onda stvarno problem u tome što imam bigfoot stopalo kojem smeta najobičnija klizaljka ili rola
Tijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2014., 17:24   #202
Molim vas ako mi netko može odgovorit, je li se ikom događalo da ga navecer probudi nekakvo strujanje kroz citavu ruku, ne bih to nazvala kao trnce jer mi bas djeluje kao strujanje, jako me strah , to mi se dogodilo 2 puta u zadnjih tjedan dana, traje oko minute i nakon sto malo promigan rukom prestane.
Ruke su mi inace jako hladne,i tijekom spavanja su mi u razlicitim polozajima ,ali pricala sam sa tatom o tome i on govori da se njemu to dogadjalo dok je imao epilepsiju, izlijecen je bioenergijom pa sad ne znam sta da radim
mery267 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2014., 05:22   #203
MOLIM VAS POMOĆ! od utorka ovog tjedna primjećujem lagano trnjenje desne ruke podlaktice,koja se kasnije širi na lijevu stranu,potom na obraze lica. Odlazim na hitnu gdje mi daju inekciju normabela i šalju kući s naznakom da obavim emng ruku i mr mozga. Trnjenje ne prolazi i sve do petka je podnošljivo dok ne dobivam doslovno paljenje kože po gotovo cijelom tijelu,odlazim na hitnu gdje mi rade pretrage krvi i ekg i neuroloski pregled (bez mr-a i ct-a i sl. pretraga) i šalju kući jer mi je po nalazima i neurološki gledano sve okej, a mene kao da netko polio kiselinom. Slijedeći tjedan idem na mr mozga no zanima me da li je itko bio u ovakvoj situaciji? Što bi to moglo biti,gledam po netu postoji doslovno tisuću uzroka? Rekli su mi i da provjerim hormone štitnjače no ne znam može li doslovno ovakav pakao imati veze s tim? Molim vas ako je itko bio u ovakvoj situaciji ili zna nešto da se javi jer ovo je je naprosto neizdrživo,a ne znam kako si pomoći?!
__________________
Patience is bitter, but it's fruit is sweet.
nia-pia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2014., 11:40   #204
možad je neuropatija u

Quote:
nia-pia kaže: Pogledaj post
MOLIM VAS POMOĆ! od utorka ovog tjedna primjećujem lagano trnjenje desne ruke podlaktice,koja se kasnije širi na lijevu stranu,potom na obraze lica. Odlazim na hitnu gdje mi daju inekciju normabela i šalju kući s naznakom da obavim emng ruku i mr mozga. Trnjenje ne prolazi i sve do petka je podnošljivo dok ne dobivam doslovno paljenje kože po gotovo cijelom tijelu,odlazim na hitnu gdje mi rade pretrage krvi i ekg i neuroloski pregled (bez mr-a i ct-a i sl. pretraga) i šalju kući jer mi je po nalazima i neurološki gledano sve okej, a mene kao da netko polio kiselinom. Slijedeći tjedan idem na mr mozga no zanima me da li je itko bio u ovakvoj situaciji? Što bi to moglo biti,gledam po netu postoji doslovno tisuću uzroka? Rekli su mi i da provjerim hormone štitnjače no ne znam može li doslovno ovakav pakao imati veze s tim? Molim vas ako je itko bio u ovakvoj situaciji ili zna nešto da se javi jer ovo je je naprosto neizdrživo,a ne znam kako si pomoći?!
Pliz nemoj se prestrašiti kad ti napišem kaj kanim napisati.
Ja imam sličan problem ( ali ja imam autoimunu bolesti - sistemski lupus, pa je to od njega, najvjerojatnije ) - kod mene je neuropatija. Pogledaj malo po internetu o neuropatiji. Da li imaš i neke druge simptome? Neki osip, bolove u zglobovima, mišićima, slabost mišića, ili bilo kaj drugo ... temperature ( makar i male tipa 37 ), ispadanje kose ili promjenu kvalitete kose, vrtoglavice, glavobolje, nekakav problem s vidom ... ne samo sad kad imaš trnce i peče te koža, nego i prije ... možda povremeno, unatrag recimo godinu- dvije da li ti se nešto od toga događalo? Samostalno, ili odvojeno, makar i rijetko. Sve to ti je važno da bi mogli otkriti što je uzrok.
Na emng-u će se vidjeti da li postoji neuropatija, miopatija ili / i radikulopatija, kakva su oštećenja ako ih ima i gdje.
MR će pokazati da li ima kakvih lezija, tj. oštećenja i sl., da se vidi da nije multipla skleroza, diseminirani encefalomijelitis i slično. Ct navodno bolje pokazuje moždane udare, ali kak ti je neurološki nalaz ok, ziher je nekaj drugo.
U krajnjoj liniji, mogu biti problemi s kičmom, tipa hernija diska i sl. Razmisli i da li si pila nekakve lijekove ( makar ih uzimala na svoju ruku bez recepta, makar to bio aspirin, ibuprofen, bilo kaj ). Sve te stvari trebaš reći doktoru.

Definitivno moraš ići neurologu!

Nadam se da te nisam ( jako ) prestrašila, i nadam se da sam ti bar malo pomogla ( s obzirom da sam sve to i sama prošla i znam koliko je to zastrašujuće, užasno je ).

Drži se, obavi sve te pretrage, odi neurologu ... držim ti fige da bude sve ok!
Sophsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2014., 12:13   #205
Quote:
sophie7 kaže: Pogledaj post
Pliz nemoj se prestrašiti kad ti napišem kaj kanim napisati.
Ja imam sličan problem ( ali ja imam autoimunu bolesti - sistemski lupus, pa je to od njega, najvjerojatnije ) - kod mene je neuropatija. Pogledaj malo po internetu o neuropatiji. Da li imaš i neke druge simptome? Neki osip, bolove u zglobovima, mišićima, slabost mišića, ili bilo kaj drugo ... temperature ( makar i male tipa 37 ), ispadanje kose ili promjenu kvalitete kose, vrtoglavice, glavobolje, nekakav problem s vidom ... ne samo sad kad imaš trnce i peče te koža, nego i prije ... možda povremeno, unatrag recimo godinu- dvije da li ti se nešto od toga događalo? Samostalno, ili odvojeno, makar i rijetko. Sve to ti je važno da bi mogli otkriti što je uzrok.
Na emng-u će se vidjeti da li postoji neuropatija, miopatija ili / i radikulopatija, kakva su oštećenja ako ih ima i gdje.
MR će pokazati da li ima kakvih lezija, tj. oštećenja i sl., da se vidi da nije multipla skleroza, diseminirani encefalomijelitis i slično. Ct navodno bolje pokazuje moždane udare, ali kak ti je neurološki nalaz ok, ziher je nekaj drugo.
U krajnjoj liniji, mogu biti problemi s kičmom, tipa hernija diska i sl. Razmisli i da li si pila nekakve lijekove ( makar ih uzimala na svoju ruku bez recepta, makar to bio aspirin, ibuprofen, bilo kaj ). Sve te stvari trebaš reći doktoru.

Definitivno moraš ići neurologu!

Nadam se da te nisam ( jako ) prestrašila, i nadam se da sam ti bar malo pomogla ( s obzirom da sam sve to i sama prošla i znam koliko je to zastrašujuće, užasno je ).

Drži se, obavi sve te pretrage, odi neurologu ... držim ti fige da bude sve ok!


Hej!

Nisam primjetila bas nista od toga,no jesam recimo unazad mjesec-dva dana da me netko gurne,slika mi onako ode udesno,tj smanta me malo.To mi se desilo svega dva puta pa nisam pridavala pozornost i spomenula sam to dr na hitnoj. Inace kad je ovako ludo vrijeme znam biti smusena,ali to stvarno od kad znam za sebe,svi smo tako i traljavi u familiji. Planiram sigurno neurologu,samo sam uzasno preplasena jer imam i drugih zdravstvenih problema koje rijesavam i dosta mi svega,samo mi je ovo falilo..

I samo da pitam emng cega se radi,ruku i nogu?
__________________
Patience is bitter, but it's fruit is sweet.
nia-pia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2014., 12:19   #206
Quote:
nia-pia kaže: Pogledaj post
MOLIM VAS POMOĆ! od utorka ovog tjedna primjećujem lagano trnjenje desne ruke podlaktice,koja se kasnije širi na lijevu stranu,potom na obraze lica. Odlazim na hitnu gdje mi daju inekciju normabela i šalju kući s naznakom da obavim emng ruku i mr mozga. Trnjenje ne prolazi i sve do petka je podnošljivo dok ne dobivam doslovno paljenje kože po gotovo cijelom tijelu,odlazim na hitnu gdje mi rade pretrage krvi i ekg i neuroloski pregled (bez mr-a i ct-a i sl. pretraga) i šalju kući jer mi je po nalazima i neurološki gledano sve okej, a mene kao da netko polio kiselinom. Slijedeći tjedan idem na mr mozga no zanima me da li je itko bio u ovakvoj situaciji? Što bi to moglo biti,gledam po netu postoji doslovno tisuću uzroka? Rekli su mi i da provjerim hormone štitnjače no ne znam može li doslovno ovakav pakao imati veze s tim? Molim vas ako je itko bio u ovakvoj situaciji ili zna nešto da se javi jer ovo je je naprosto neizdrživo,a ne znam kako si pomoći?!
Ima li kakvog osipa po kozi? Mjehurica? Mjehura nakon sto se ustipnes? Koristis kakve ljekove ili biljne pripravke koji bi mogli sadrzavati pesticide ili teske metale? Radjen test na trudnocu? Razina bilirubina normalna u krvi?

Quote:
nia-pia kaže: Pogledaj post
Hej!

Nisam primjetila bas nista od toga,no jesam recimo unazad mjesec-dva dana da me netko gurne,slika mi onako ode udesno,tj smanta me malo.To mi se desilo svega dva puta pa nisam pridavala pozornost i spomenula sam to dr na hitnoj. Inace kad je ovako ludo vrijeme znam biti smusena,ali to stvarno od kad znam za sebe,svi smo tako i traljavi u familiji. Planiram sigurno neurologu,samo sam uzasno preplasena jer imam i drugih zdravstvenih problema koje rijesavam i dosta mi svega,samo mi je ovo falilo..

I samo da pitam emng cega se radi,ruku i nogu?
Sad cu ja rec kao kolegica gore - nije da te ocu plasit, al mogla bi bit multipla skleroza...
yedwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2014., 12:28   #207
Quote:
yedwy kaže: Pogledaj post
Ima li kakvog osipa po kozi? Mjehurica? Mjehura nakon sto se ustipnes? Koristis kakve ljekove ili biljne pripravke koji bi mogli sadrzavati pesticide ili teske metale? Radjen test na trudnocu? Razina bilirubina normalna u krvi?


Nemam nista takvoga. Trudna nisam sigurno, bilirubin je 5,dakle unutar intervala. A znam i sama da moze biti MS,ali citam bas da moze biti milijun drugih stvari pored toga tako da se nadam da nije...
__________________
Patience is bitter, but it's fruit is sweet.

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 14.06.2014. at 12:48. Reason: Q
nia-pia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2014., 12:45   #208
A nista morat ces odradit dijagnostiku, kako si sigurno ustanovila googlajuc - moze bit sve u rasponu od alergijske reakcije na nesto (iako to obicno prate neke kozne manifestacije) preko MS-a i nekih metabolickih stanja, nakupljanja tvari (npr. teskih metala koji moze biti i hranom, pusenjem duhana, alternativnim medicinskim pripravcima) do paraneoplastickog sindroma, nema druge nego redom eliminirat...
yedwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2014., 12:52   #209
Da znam,sve mi jasno...hvala na objasnjenju,odradit cu potrebne pretrage pa cemo vidjeti.
__________________
Patience is bitter, but it's fruit is sweet.
nia-pia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2014., 13:31   #210
Svakako treba odraditi dijagnostiku po neurologu, imunologu i ostalim odnosnim specijalnostima.

Sve navedeno stoji, s tim da treba istaknuti i mogućnost oštećenja vratne kralježnice (prethodna trauma, degenerativa...)
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2014., 18:28   #211
pozdrav,

meni se ti trnci u jako rijetkim slucajevima javljaju po licu. kad se jave, obicno budem u jako ugodnom drustvu i puno se smijem. (ali ne javljaju se uvijek u takvim uvjetima). problem je u tome sto faca, kao da mi se deformira, tj imam glup izraz lica i ne mogu to kontrolirati. sve to skupa traje nekoliko minuta. tada mi također ponekad znaju i očni kapci malo zatitrati.

mene zanima kad mi dodju ti trnci, kako da ih se najbrze rijesim? ili kako da mi se uopce vise ne pojave?
Scorpione is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2014., 00:38   #212
Quote:
Scorpione kaže: Pogledaj post
pozdrav,

meni se ti trnci u jako rijetkim slucajevima javljaju po licu. kad se jave, obicno budem u jako ugodnom drustvu i puno se smijem. (ali ne javljaju se uvijek u takvim uvjetima). problem je u tome sto faca, kao da mi se deformira, tj imam glup izraz lica i ne mogu to kontrolirati. sve to skupa traje nekoliko minuta. tada mi također ponekad znaju i očni kapci malo zatitrati.

mene zanima kad mi dodju ti trnci, kako da ih se najbrze rijesim? ili kako da mi se uopce vise ne pojave
?
Biraj jednu od opcija:

1. smij se češće i "nabildaj" svoju mimičnu muskulaturu
2. izbjegavaj jako ugodno društvo
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2014., 22:13   #213
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Biraj jednu od opcija:

1. smij se češće i "nabildaj" svoju mimičnu muskulaturu
2. izbjegavaj jako ugodno društvo
1. ok, ali da li mogu ista napraviti kad mi dodju ti trnci? neka masaza nabrzaka ili nesto?
2. ne
Scorpione is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2014., 17:42   #214
Što su to "žmarci"? Mehanizam?

Moje se pitanje neposredno ne tiče zdravlja, ali me zanima da li medicinska znanost zna kako funkcionira mehanizam žmaraca?

Npr. ja kontrakcijom nekih mišića perinealne regije i sakralne regije mogu izazvati žmarce koji se protežu odozdo prema gore, od sakralne regije kralješnicom i trupom prema gore, šireći se lijevo i desno, pa čak do glave i ruku.

O kakvoj se sprezi radi?

Kako funkcionira to širenje? Proksimalno, ili preko neke sprege koja uključuje medulu, spinalne živce odnosno ganglije, koji bi se aktivirali jedan po jedan odozdo prema gore?

Koja je uloga vegetativnog sustava, ako je ima?
The Avenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 13:41   #215
UTRNOTOST PRSTIJU

Kao što naslov kaže utrnuti su mi zadnja 3 prsta na lijevoj ruci već 2 tjedna,konstantno. Ko da mi se živac uklještio u laktu. Znalo mi se prije to događati al bi prestalo,sad ne popušta.

Neki savjeti,iskustva???
happyhipohondar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 15:05   #216
Quote:
happyhipohondar kaže: Pogledaj post
Kao što naslov kaže utrnuti su mi zadnja 3 prsta na lijevoj ruci već 2 tjedna,konstantno. Ko da mi se živac uklještio u laktu. Znalo mi se prije to događati al bi prestalo,sad ne popušta.

Neki savjeti,iskustva???
Imaš sindrom kubitalnog kanala kroz koji prolazi ulnarni živac.

Uglavnom s ovim imaju problema ljudi koji jako puno rade za kompom.

Morat ćeš apstinirati od kompa ili posla koji zahtjeva ponavljane radnje savijanja ili pritiska lakta na podlogu.
http://magazin.net.hr/zdravlje/preve...italnog-tunela
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2014., 17:57   #217
ljudi moze pomoc!
vec 2 mj, mi trne stopala, nekad jaceg nekad slabijeg inteziteta, ali to je uglavnom u sjedecem polozaju ili posle neke aktivnosti, osjecaj zarenja, mravljenja itd.
Medjutim u zadnje vrijeme kao da se to zarenje malo i smanjilo, javlja se na momente tako kad sjedim ili posle aktivnosti, ali ono sto me jos zabrinjava sto mi se u zadnja 2 dana konstanto trni lijevi palac noge, ali ne cijeli nego jagodica oko nokta koju na dodir uopste ne osjetim.
Znam i citao sam da hoce od kicme, jer trenutno imam bolove ledjia u donjem dijelu ledja, koju sam povrijedio u teretani ,pa mi se posle toga javilo ovo trenjenje, trenutno sad ne idem u ter, ali radim kod kuce obicne vjzebe za kicmu, i pijem komplex b vitamina, dokotru nisam isao.
Bolove u donjem dijelu ledja osjetim samo kad duze sjedim i savijam se, cak nesto i krcka pa kad se zagrije ne osjetim toliko.
Sta mi je ciniti sada, dali smijem uopste raditi ikakve vjezbe, ili moram samo mirovati ako je doslo do nekoga ukljestenja zivca,jer mozda mi to jos vise doprinosi samo, moze neki sajvet sta da radim ??? hvala!
Marus91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 13:11   #218
Marus91, odi što prije što boljem fizijatru. Simptomi ti zvuče prilično tipično za kompresiju nervnog korijena uslijed protruzije kralježničnog diska, a tome u prilog ide i ozljeda u teretani, ali lupetati ovako napamet nema smisla. Treba ti točna dijagnoza i terapija. Dotad se ne forsiraj i kreći se koliko ti bol dopušta, a teretanu sada zaboravi.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 13:26   #219
Quote:
Marus91 kaže: Pogledaj post
ljudi moze pomoc!
vec 2 mj, mi trne stopala, nekad jaceg nekad slabijeg inteziteta, ali to je uglavnom u sjedecem polozaju ili posle neke aktivnosti, osjecaj zarenja, mravljenja itd.
Medjutim u zadnje vrijeme kao da se to zarenje malo i smanjilo, javlja se na momente tako kad sjedim ili posle aktivnosti, ali ono sto me jos zabrinjava sto mi se u zadnja 2 dana konstanto trni lijevi palac noge, ali ne cijeli nego jagodica oko nokta koju na dodir uopste ne osjetim.
Znam i citao sam da hoce od kicme, jer trenutno imam bolove ledjia u donjem dijelu ledja, koju sam povrijedio u teretani ,pa mi se posle toga javilo ovo trenjenje, trenutno sad ne idem u ter, ali radim kod kuce obicne vjzebe za kicmu, i pijem komplex b vitamina, dokotru nisam isao.
Bolove u donjem dijelu ledja osjetim samo kad duze sjedim i savijam se, cak nesto i krcka pa kad se zagrije ne osjetim toliko.
Sta mi je ciniti sada, dali smijem uopste raditi ikakve vjezbe, ili moram samo mirovati ako je doslo do nekoga ukljestenja zivca,jer mozda mi to jos vise doprinosi samo, moze neki sajvet sta da radim ??? hvala!
Quote:
Godiva kaže: Pogledaj post
Marus91, odi što prije što boljem fizijatru. Simptomi ti zvuče prilično tipično za kompresiju nervnog korijena uslijed protruzije kralježničnog diska, a tome u prilog ide i ozljeda u teretani, ali lupetati ovako napamet nema smisla. Treba ti točna dijagnoza i terapija. Dotad se ne forsiraj i kreći se koliko ti bol dopušta, a teretanu sada zaboravi.
Slažem se s prijedlogom za fizijatra, ali ja bih možda skočila i do neurologa ... imam iskustvo da fizijatri danas baš ne rade puno na dijagnosticiranju, nego na rehabilitaciji, tako da duboko sumnjam da će fizijatar napisati da treba napraviti EMNG ( da vidi jesu li, koliko i gdje oštećeni ili pritisnuti živci - tj. ima li radikulopatije, neuropatije ... ) i ak još nekaj smatra da treba tipa MR, da se vidi kralježnica ( prolaps, protruzija diska ...). Možda neki zbilja dobar u bolnici ... Uz to, ako je neuropatija/radikulopatija radi diska, to će na koncu neurolog pogleati, a možda i neurokirurg ( moja dr je tražila mišljenje neurokirurga, iako obično to ne rade ako čovjek nema većih problema )

I ja baš ne bih vježbala bilo kaj - kak je Godiva rekla - eventualno samo vježbe s fizikalne terapije ( ak ih znaš ) jer ne smiješ vježbati sve i svakaj dok ne vidiš radi čega imaš trnce.
Sophsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 14:03   #220
Vazi, nema druge nego ici doktoru i snimati kicmu, da se vidi pravo stanje.
Javicu se dok uradim nalaze i vidim sta je u pitanju, Hvala vam na odgovrima!
Marus91 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:53.