Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.08.2008., 16:35   #61
yes
b_special is offline  
Old 14.08.2008., 15:33   #62
...vlasnik sam lagune iz 1995 godine. prošao sam sa njom 320 000 km i mogu priznati da poznajem auto u dušu. nisam favorit vw,toyote,honde ili renoa. što se tiće samog auta mislim da je najbolja stvar na njemu motor ( 1.8 I, 90 ks ) ide... bez nekih kvarova ( zamjenjena vodna pumpa ), redoviti servis svakih 10 000 km i to je to.Mekan i udoban ovjes ali i najslabija točka automobila. problemi sa stabilizatorima koje je potrebno mjenjat svake godine obavezno, kugle ne tako često ali ( sva sreča što su prešane na vilice i nije potrebno kupovat i njih ), obavezno kod kupovine provjeriti stanje nosača armortizera ( skupo.... oko 1000 kn za komad, nema zamjenskih samo orginal )... sa korozijom nema problema jer je karoserija cinčana pa ako auto nije bio u karambolu sigurno je u odličnom stanju. mora se znati da je auto proizveden 95 g te da je buka u karoseriji malo više naglašena nego kod novih vozila ali opet doste tiho radi. što se tiće potrošnje...auto je limuzina i nije napravljen za ludovanje...potegne i preko 200 km/h na autocesti ( provjereno sa četri osobe) ... gradom između 8-9 lit, otvorenom cestom oko 7 lit što i nije puno za takav auto ali i do 10-12 lit kad je teška noga na gasu.elektronika još i danas radi savršeno ( podizaći stakla...), sve u svemu ja sam zadovoljan sa autom. auto ima od opreme sve osim klime i kože.
zeze_001 is offline  
Old 14.08.2008., 23:34   #63
Po meni zaa tu lovu pasata. Može se nać odličan primjerak za te novce. To i nije neko extra atraktivno auto da bi ga kupovali mlađi nego je uglavnom u rukama starijih ljudi koji drže do auta i redovito ga servisiraju. Imam u obitelji takvoga sa motorom 1.9 td i nikakvih problema do sada. Malo troši jeftina registracija a i ako šta nedajbože ode djelovi su ko u golfa trice pa su jeftini
joke6 is offline  
Old 05.12.2009., 08:41   #64
Smile hm

u Bjelovaru ima jedan čovjek taxi sluzbu, stoji kod kolodvora, osobno ga znam jer živi malo dalje od mene, ima bijelog mondea 1.8 td druge generacije karavana, i znam da je do sada napravio preko 500 tkm, za neke kvarove ozbiljnije mislim da nije imo barem što se tiće mašine jer svako jutro vec par godina stoji kraj kolodvora i taksira ljude. Ja kada sam si kupovao auto lik mi je predložio mondea (prije sam imao passata 1.9 tdi 98 godinu kojeg sam slupo) bio sam jako skeptican u vezi mondea, ali sada ga vec vozim 3 godine i svaki dan radim minimalno 80 km jer putujem u koprivnicu na poso i nebi ga mjenjo za nista. do sada sam ja napravio nekih blizu 100 tkm, a kupio sam ga sa 193 tkm. znaci sada ima 293 tkm.
Od ozbiljnijih kvarova do sada sam imao samo kompresor klime koji mi je drapio jer majstori u koprivnici u dryden servisu nisu pogledali ulje (to si nisam jos sredio), problem s ventilacijom jer mi je stalno puhal na noge topal zrak (sam sam si to popravil), amortizeri zadnjih vrata jer mi nisu držali (sam sam si to popravil) i otišao mi je elektromotor sto mi zakreće kut paljenja na pumpi pri prvom paljenu, nesto kao cok (to si nisam sredio jos to moram rješit ovaj tjedan) i normalno izmjena ulja filtera te remenja, potrošni materijal oko koćnica, akumulator, gume te auspuh.

sve u svemu jako sam zadovoljan te nagodinu ako cu imat para uzimam novu generaciju mondea mk3, a ovog necu prodat vec ga ostavit supruzi!!!
cult is offline  
Old 05.12.2009., 11:18   #65
Quote:
igor106 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima
Zelim kupiti rabljeni auto za oko 4000 eura. Imam na raspolaganju oko 5000, pa planiram oko tisucu ostavit sa strane za neki servis ili tak nesto. Gledao sam na njuskalo.hr, i od ponude zapeo sam na Ford Mondeo, druga generacija (1995-1999). Cini mi se da je ponudjena oprema OK, auto je simpatican (relativno). Onda, gledao sam sigurni WV Passat, a gledao sam i Lagune. Cijene, dimenzije, karakteristike su otprilike tu negde, ali ne znam koji je auto "the real thing". Ponudjene aute imaju po 150t.km, ne znam dal je to puno ili kako...sta mislite? Pa eto, svaki komentar je dobrodoso.
hvala svima
Traži neku očuvanu fiat mareu ili bravu. Jeftinije su, a možeš ih naći finih za te pare da su 2001 godište.
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Old 05.12.2009., 11:26   #66
Marea ili Brava ne mogu se po ničem mjeriti sa srednjom klasom. Ajde da si rekao očuvanu Cromu, koja je u zadnjim serijama bila odličan auto i u koju kad si sjeo imao si osjećaj da sjediš u srednjoj klasi.

Marea i Brava imaju puno boljih alternativa i u svojoj klasi, a kamoli u klasi više.
__________________
working class hero...
moril is offline  
Old 05.12.2009., 11:36   #67
E jeste našli dizat teme iz razdoblja krede...

BTW, Brava i Marea se doista ne mogu mjeriti sa ostatkom ekipe iz naslova teme iz jednog razloga - imaju prejeftino održavanje
__________________
Potpis!
Insp. Harry Callahan is offline  
Old 05.12.2009., 18:57   #68
Ne znam može li ovo pomoć pri odabiru, ali evo priče.
Poznanik je na ford mondeu zaboravio povući ručnu i auto je završilo u moru do stakala. Izvukao ga je, osušio i upalio. Još ga vozi bez problema. Mondeo je iz 1995 , nezgoda se desila 2000 g.
Prijatelj ima lagunu 1.8 iz 1995. prešao je 210 tis. uz redovito održavanje u servisu. Dijelovi su dosta skupi ali auto i dalj guta kilometre.
Oba su benzinci.
Pozdrav
zrcr is offline  
Old 05.12.2009., 19:08   #69
Quote:
zrcr kaže: Pogledaj post
Ne znam može li ovo pomoć pri odabiru, ali evo priče.
Poznanik je na ford mondeu zaboravio povući ručnu i auto je završilo u moru do stakala. Izvukao ga je, osušio i upalio. Još ga vozi bez problema. Mondeo je iz 1995 , nezgoda se desila 2000 g.
Prijatelj ima lagunu 1.8 iz 1995. prešao je 210 tis. uz redovito održavanje u servisu. Dijelovi su dosta skupi ali auto i dalj guta kilometre.
Oba su benzinci.
Pozdrav
Je li struho taj izvađen iz mora? Fordovi su tada imali lošu nepocinčanu limariju. Hoće hrđati.
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Old 05.12.2009., 19:10   #70
majko mila
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:51.