Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Motori i skuteri

Motori i skuteri Vrum, vrum. Koji skuter! Zakon!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2009., 14:50   #1
Yamaha ybr125

Dakle, kako sam popušio vozačku, a ipak bi motorin na kojem mogu preć više od 6 kilometara u komadu, ovaj mi je zapeo za oko, a i ne djeluje preskupo. Iskustva?
Drito Konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2009., 15:04   #2
Bez ustezanja tvrdim da je to najbolji peri-deri motor male zapremine. Nov se prodaje jako povoljno (imajući na pameti da je yamaha), a polovnog je frendica dobila za 11000 kn. Motor je imao nepune dvije godine i izledao je kao da ga je dovukla iz salona.
__________________
"On the planet Earth, man had always assumed that he was more intelligent than dolphins because he had a achieved so much - the wheel, New York, wars and so on - whilst all the dolphins had ever done was muck about in the water having a good time. But conversely, the dolphins had always believed that they were far more inteligent than man - for precisely the same reasons."
Gilberth is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2009., 15:07   #3
najbolji motor u A1 kategoriji
__________________
oʞɐdoɐu ı oןz
Đunđi Bunđi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2009., 15:16   #4
Odlično. I mislio sam si tak nekak.

Brijem da će mi to bit izbor. Ipak s njim mogu i na nekakav put, a da se ne plašim.

Btw, vama se ne čini da je onaj custom model onak, malo too much? S onim svim kromom i prevelikim auspuhom pokušava glumit veliki motor i to, a?
Drito Konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2009., 15:17   #5
Quote:
Đunđi Bunđi kaže: Pogledaj post
najbolji motor u A1 kategoriji
Mozda cak i ne najbolji ali definitivno jedan od izdrzljivijih po kilometrazi i odrzavanju.
vozila u autoskoli i super je...
toconja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2009., 15:37   #6
imaš i Keeway Speed 125, novi košta 12500 kn...
malo je bolje opremljen (disk otraga, ima mjenjač tipa "klackalica" tj posebna poluga za gore, posebna za dole), inače rekao bih čista kopija YBR-a...
za te pare dobiš cca 2 godine staru Yamahu, pa ti sad vidi koja ti je bolja ponuda (iako je Yamaha ipak Yamaha, a Keeway je ipak Keeway)...

inače, takav motor zbilja odličan izbor za nekog ko nema baš iskustva na 2 kotača, a kroz neko vrijeme ćeš vidjet dal ti se taj "stil" života sviđa (pa kupiš nekaj jače) ili ne...
Igoreta is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2009., 15:42   #7
Komentari ostalih na keeway?
Drito Konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2009., 16:02   #8
Poanta je u tome da bi često prelazio relacije od po 200km u komadu, tako da bi htio da mi se motor ne raspadne nakon 6 mjeseci, zato pitam kakav je keeway u odnosu na yamahu. Yamaha to navodno može iz zajebancije.
Drito Konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2009., 16:43   #9
dosad nisam imao prilike vidjeti ni čuti puno o izdržljivosti Keewaya, tako da nemogu reći...
ono što sam čitao iz testova je to da kvaliteta izrade ne zaostaje puno za Yamahom iz razloga što je YBR već stara i provjerena tehnologija pa Keeway po tom pitanju nije imao težak zadatak...
koncepcijski su isti motori, tako da ne vidim razloga zašto nebi i Keeway bio tako dobar...
a bože moj, zato i imaš garanciju...
Igoreta is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2009., 16:55   #10
Ma bježi od Keewaya. Jedina njegova prednost je da je sličan kao YBR. To je kao da želiš starke pa umjesto All Star kupiš Ali Star. Evo ti test s motori.hr. Imaju velike primjedbe na dvije najvažnije moguće stvari: stabilnost i kočnice.

Znam dečka koji je na Ybr-u napravio 18000 km u malo više od godinu dana. Nema di nije bio. Motor nije brz i ako misliš putovat na njemu, počni graditi strpljenje, ali traje i daje.

Inače, ukusi su različiti, ali meni je ljepši običan, nego custom.
__________________
"On the planet Earth, man had always assumed that he was more intelligent than dolphins because he had a achieved so much - the wheel, New York, wars and so on - whilst all the dolphins had ever done was muck about in the water having a good time. But conversely, the dolphins had always believed that they were far more inteligent than man - for precisely the same reasons."
Gilberth is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2009., 18:42   #11
U recenziji su ga ubili. Al ubili. Šteta, jeftin motor. Ima gdje tak recenzija ybr-a? Tražio sam, al nemrem nać.

I da, meni je isto ljepši običan.

Zadnje uređivanje Drito Konj : 10.04.2009. at 18:54.
Drito Konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2009., 19:38   #12
Bio je testiran u Moto pulsu br. 61. ali taj test izgleda nisu digli na web.

Evo dva strana teksta:
http://www.ciao.co.uk/Yamaha_YBR_125__Review_5652839
http://www.reviewcentre.com/reviews89857.html

Inače, imaš par riječi o njemu u ovoodišnjem Moto katalogu.

Citiram:
"Ekonomičan i esencijalan, YBR 125 je najpooljnija ulaznica u svijet Yamahinih cestovnih motocikala. Bez obzira na to što posjeduje smireni zrakom hlađeni četverotaktni agregat, jednostavnu ciklistiku, tanašne gume i kombinaciju malenog prednjeg diska i stražnjeg bubnja, YBR će pružiti uodne trenutke u vožnju kako početnicima, tako i onim starijim, manje zahtjevnim korisnicima. ..."

Kao pluseve navode: cijenu, potrošnju i troškove održavanja, a kao minuseve: mjenjač, performanse i nedostatak bočnog oslonca.
__________________
"On the planet Earth, man had always assumed that he was more intelligent than dolphins because he had a achieved so much - the wheel, New York, wars and so on - whilst all the dolphins had ever done was muck about in the water having a good time. But conversely, the dolphins had always believed that they were far more inteligent than man - for precisely the same reasons."
Gilberth is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2009., 19:48   #13
Da, za mjenjač sam skužio da je malo ruff kad sam drkuljio po njemu u salonu. Mislim da je moj elektronik 90 imao precizniji. No, jebiga sad.
Drito Konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2009., 20:16   #14
Quote:
Drito Konj kaže: Pogledaj post
Komentari ostalih na keeway?
Kolega ga vozi više od godinu dana i napravio je više od 12 000 km bez ijedne greške. Prošao je pola Hrvatske i čovjek prezadovoljan! YBR se isto proizvodi u Kini. Malo je bolja završna obrada. Ostalo ovisi o tebi, samo daleko od toga da je Keeway loš.
dante79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2009., 21:30   #15
Quote:
Gilberth kaže: Pogledaj post
Znam dečka koji je na Ybr-u napravio 18000 km u malo više od godinu dana. Nema di nije bio.
Jel to Miha_Vg s motori.hr?


Ybr defintivno bolji izbor od Keeway-a, ako zbog ničeg drugog onda zbog lakše prodaje poslije sezone dvije nakon kojih ćeš ga poželjet prodat. Ne zbog nekvalitete već zbog toga što ćeš se zapalit za jače !
Također lakše ćeš prodati naked verziju od customa.

S ovim motorom se može i oko svijeta: Re Moto
cortom is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2009., 21:36   #16
Quote:
cortom kaže: Pogledaj post
Jel to Miha_Vg s motori.hr?


Ybr defintivno bolji izbor od Keeway-a, ako zbog ničeg drugog onda zbog lakše prodaje poslije sezone dvije nakon kojih ćeš ga poželjet prodat. Ne zbog nekvalitete već zbog toga što ćeš se zapalit za jače !
Također lakše ćeš prodati naked verziju od customa.

S ovim motorom se može i oko svijeta: Re Moto
Nije Miha.
Riječ je o simpatičnom kamikaznom fizičaru Bulletrideru.

Inače, mislim da nema veze gdje se nešto radi nego tko to radi, s kojom tehnologijom, kontrolom kvalitete... Triumph i BMW spadaju u sam top proizvođača motocikala, a lijepi broj svojih dijelova proizvode u zemljama "neplemenitog" porjekla. Tako je i s YBR-om, neovisno o tome gdje je napravljen, činjenica je da je odlično napravljen.
__________________
"On the planet Earth, man had always assumed that he was more intelligent than dolphins because he had a achieved so much - the wheel, New York, wars and so on - whilst all the dolphins had ever done was muck about in the water having a good time. But conversely, the dolphins had always believed that they were far more inteligent than man - for precisely the same reasons."
Gilberth is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2009., 21:42   #17
Quote:
Gilberth kaže: Pogledaj post
Tako je i s YBR-om, neovisno o tome gdje je napravljen, činjenica je da je odlično napravljen.

Tako je Ybr se radi u Kini (mada se i Brazil spominje - YBR - Yamaha Brazil ili Brasil ), ali QC - kontrola kvalitete je japanska.
cortom is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2009., 23:00   #18
Quote:
cortom kaže: Pogledaj post
Ybr defintivno bolji izbor od Keeway-a, ako zbog ničeg drugog onda zbog lakše prodaje poslije sezone dvije nakon kojih ćeš ga poželjet prodat. Ne zbog nekvalitete već zbog toga što ćeš se zapalit za jače !
Također lakše ćeš prodati naked verziju od customa.

S ovim motorom se može i oko svijeta: Re Moto
Daleko od toga da si ja već sad ne bi htio uzet 250ccm+, samo mi financijska situacija nikako ne dozvoljava. Ovaj motor mi se užasno dopao jer djeluje ful pouzdano, nije nekakvo plastično smeće od skutera, a cijena mu je daleko manja za ono kaj daje + ovo gore kaj si napisao - yamahu ću puno lakše prodat od keewaya kad opet upadnem u financijska govna.

Dakle, većina navija za ybr, right?

I da, btw, cijena mu je u odnosu na prošlu godinu skočila za 2 soma kuna. Why is that?

Zadnje uređivanje Drito Konj : 10.04.2009. at 23:22.
Drito Konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2009., 23:52   #19
http://125cc-club.com/site/index.php...d=40&Itemid=43

evo taj članak iz Moto Pulsa...

čitajući članak došao sam do zaključka da također imaju zamjerke na kočnice i ovjes, ali i gume (kao i na Keewayu)...

ne mislim da je Keeway bolja kupnja, već samo mislim da je kvaliteta tu negdje...
a sad ako je tebi bitno da je to Yamaha (nije bitno zbog čega, ako ništa drugo onda zbog satisfakcije) i nije ti problem dati više novaca u to ime, onda nemaš kaj razmišljati...

UZMI YBR
Igoreta is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2009., 08:30   #20
Kada sam ja razmišljao o kupovini YBR isto me je dosta pokolebao test u MP-u, ali nakon probne vožnje promijenio sam mišljenje. Idealan motor za učit i grad - ipak i ja sam odmah poželio par konja više. Ne puno, 4-5.

Kad ga poželiš prodat mislim da Yamaha ipak bolje drži cijenu. Ako nemaš love probaj naći 3 godine starog - njihova cijena ti se kreće oko 10-11 tisuća.

Ako razmišljaš o prijedlogu od Igorete ovdje ti je napravio jako dobar usporedni test forumaš Wulfy: japanski potpis protiv kineskog (uporedni test)


evo još par tema koja ti možda pomognu u odluci:

kaj velite na ovo
Yamaha YBR
Yamaha YBR 125
DU Moto forum


Sretno s odabirom i javi rezultate !
cortom is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:31.