Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2013., 07:17   #1361
jučer:
kava
D: 30g pahuljica+pola dcl nemasnog mlijeka, 3 badema, 2 indijska oraščića
MO: Salata od 1 kuhanog jaja, kukuruza i malo graha začinjeno limunom
R: fileti od soma , pečeni krumpir sa kapulom i začinjenim tikvicama, i salata od krastavaca i kukuruza
MO: 3 domačica keksa

poslije sam izašla do kasnije navećer iz kuće tako da uopće nism većerala....
mandolina2013 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2013., 07:57   #1362
Quote:
5rich kaže: Pogledaj post
Ja bi za večeru pojela neku finu salatu, varivo,.... Ili ostatke od ručka. Voće bi uvrstila u međuobroke. Večera treba biti kaloričnija od međuobroka, no opet manje kalorična od ručka i doručka.
rižini su po meni glupo lupanje kalorija. Nit nutritivne vrijednosti, nit vitamina Ali ako tebi paše.
jučer ipak uzela marelice, jer ništa drugo pametno u kući nisam imala. osim milke, al nju nisam ni otvorila danas voće ide u MO, a za V ću smislit već nešto. hvala ti na savjetu

Quote:
ma.nx kaže: Pogledaj post
evo ja prva razumijem tvoj komentar i dala si mi neke super ideje
no, moram priznati da ja zaista volim tu "dijetalnu" hranu kao što su zobene, posni, rižini krekeri (forzaMilan ), paradajz... meni je i to baš fino raznolikosti mi fali, ali nastojim to promijeniti, ide polako valjda... često mi je i lova problem, pa je i to djelomično razlog, ali budemo i to doveli u red!
forzaMILAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2013., 12:12   #1363
Quote:
5rich kaže: Pogledaj post
Ja bi za večeru pojela neku finu salatu, varivo,.... Ili ostatke od ručka. Voće bi uvrstila u međuobroke. Večera treba biti kaloričnija od međuobroka, no opet manje kalorična od ručka i doručka.
rižini su po meni glupo lupanje kalorija. Nit nutritivne vrijednosti, nit vitamina Ali ako tebi paše.


Prije nego počneš bacati uzmi si vremena i pročitaj prvi post teme, kao što piše u naslovu, vidi čuda velikoga
Posebno ovaj quote:

Ova tema je nekad to i bila, a ako ubaciš u tražilicu Kako fino jesti, a mršaviti RECEPTi, naći ćeš gro maštovitih, niskokaloričnih recepta. Nije da smo u 4 nastavka teme jeli posni i zobene na kile.
Normalno, ne možeš nikoga natjerati da maštovito jede ako 1) ne voli kuhati 2) nema sens za kuhinju ili mu se jednostavno, ne da.
Je, pročitala sam prvi post prije nego si mi to rekla (a nakon stavljanja svog, i nakon više dana praćenja teme od kraja)... i moram priznati da naslov teme dovodi u tom slučaju u zabunu.
Samo na temelju naslova, ja sam shvatila da je ovo tema u kojoj se razliku od klasične dijetalne prehrane (gole dijetne namirnice, fitness dijete) promovira dijeta za gurmane. Jer fakat se može jesti gurmanski i mršaviti.

Moja ideja takve dijete bi bila da se jede sve, ali izbaci "smeće" (tipa pekara, pizza, hamburgeri, pomfri), da se zaobiđu slastičarnice, kao i keksi, čokolade, bomboni, naresci i paštete, konzerve, variva sa zaprškom, pretjerana upotreba masnoća.

Npr ja bih bez problema pojela jaje pečeno na malo maslinovog, šnitu pršuta, šnitu finog sira i par maslina, ali uz to ne bi uzela kruh.
A ne bih pojela tvrdo kuhano jaje uz žlicu posnog sira i rižin kreker.

Zadnje uređivanje femmelatin : 02.07.2013. at 12:18.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2013., 14:46   #1364
Quote:
femmelatin kaže: Pogledaj post
Je, pročitala sam prvi post prije nego si mi to rekla (a nakon stavljanja svog, i nakon više dana praćenja teme od kraja)... i moram priznati da naslov teme dovodi u tom slučaju u zabunu.
Samo na temelju naslova, ja sam shvatila da je ovo tema u kojoj se razliku od klasične dijetalne prehrane (gole dijetne namirnice, fitness dijete) promovira dijeta za gurmane. Jer fakat se može jesti gurmanski i mršaviti.

Moja ideja takve dijete bi bila da se jede sve, ali izbaci "smeće" (tipa pekara, pizza, hamburgeri, pomfri), da se zaobiđu slastičarnice, kao i keksi, čokolade, bomboni, naresci i paštete, konzerve, variva sa zaprškom, pretjerana upotreba masnoća.

Npr ja bih bez problema pojela jaje pečeno na malo maslinovog, šnitu pršuta, šnitu finog sira i par maslina, ali uz to ne bi uzela kruh.
A ne bih pojela tvrdo kuhano jaje uz žlicu posnog sira i rižin kreker.

Moram priznati da se slažem s tobom. Isto pratim temu, i došla sam u nadi da ću vidjeti kako kaže naslov "FINU" hranu kad ono... samo neki krekeri, posni sir, i stalno se isto vrti, ne vidim baš ništa fino u tome , a niti zdravo

Ili je krivi naslov teme, ili sam ja malo glupa pa ne kužim kaj znaći fina i zdrava hrana ( a to mi je struka, recimo to tako) .
__________________
Album
Niti opraštam, niti zaboravljam!
NAJBOLJA is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2013., 15:19   #1365
ja danas po obicaju krenula radit kavu i zobene za dorucak, da bi mi se odjednom poceo dizat zeludac na sam miris pahuljica, pa sam ih spremila i kao, uzet cu integralni tost i malo purece salame. nikad vise. isla poslije u teretanu i bila sam ko isprebijana macka, ni trunke energije, jedva sam nakon treninga dobiciklirala doma. pa sam onda za medjuobrok uzela malo zobenih s jogurtom. i dosla k sebi za rucak je bio tanjur pilece juhe, dva komada pileceg bijelog sa rostilja i svjezi krastavac za salatu. kasnije cu jos jednu kavu s mlijekom i razmisljam sta bi mogla za veceru. dal je palenta s jogurtom
dobra ideja?

sjetila se sta cu sutra za rucak. tzv.carobnu juhu eto, to je fino i zdravo i mastovito
forzaMILAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2013., 15:49   #1366
Evo što si ja radim često za doručak.

Zobene, da... ali ubacim u blender i bananu, sok od grejpa, naranče ili mandarine, nabrzinu sameljem ili nasjeckam lješnjake i bademe, poneku datulju i još sezonskog voća, pa žlicu lanenog ulja ili svježe samljevene lanene sjemenke, nekad i žličicu meda, nekad i par listova zlenog povrća.

Kombiniram što ima na placu, i ne stavljam samo zobene nego mješavinu zobenih, pšeničnih, raženih i ječmenih pahuljica (ima u bio&bio).

To me fino zasiti i drži do ručka, a svaki put je drukčije jer uzimam drugo voće i povrće, ne stavim svaki put isto. A zdravije ne može biti.
Kalorije ne zbrajam.

Omiljena kombinacija: šaka-dvje malina (ili jagoda), jedna banana, sok jednog grejpa, 4 žlice miješanih pahuljica, 10-15 nasjeckanih lješnjaka i badema, žlica lanenog. Sve u blender i doručak gotov.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2013., 20:52   #1367
Quote:
femmelatin kaže: Pogledaj post
Omiljena kombinacija: šaka-dvje malina (ili jagoda), jedna banana, sok jednog grejpa, 4 žlice miješanih pahuljica, 10-15 nasjeckanih lješnjaka i badema, žlica lanenog. Sve u blender i doručak gotov.
ovo mi tako fino zvuči ali da pitam... kako se vama ove voćne verzije doručka slažu s kavom ili kavu ne pijete ujutro? meni voće inače nikako ne ide s kavom, pa si mislim da možda ovu verziju napraviti koji put za međuobrok... jer bez kave ujutro ne mogu...

D: 3 zobelix keksa + kava s mlijekom
MO: 1 breskva
R: filet haringe u paradajz umaku + 2 mrkve + 4 rižina krekera
MO: 1 breskva
V: 2 komada fine pite (toplo preporučam, vrlo jednostavno za napraviti, a fino ) + 2 svježe mrkve
ma.nx is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2013., 21:05   #1368
ova pita izgleda prefino, sutra je radim
forzaMILAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2013., 21:46   #1369
odlična je pita ja sam gore nabacila paradajza jer sam to imala, al može ići svašta od povrća, mislim da bi bila super s tikvicama
ma.nx is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2013., 22:10   #1370
pita super izgleda, sutra ću to za ručak napraviti
vedra is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2013., 23:56   #1371
Quote:
femmelatin kaže: Pogledaj post
Je, pročitala sam prvi post prije nego si mi to rekla (a nakon stavljanja svog, i nakon više dana praćenja teme od kraja)... i moram priznati da naslov teme dovodi u tom slučaju u zabunu.
Samo na temelju naslova, ja sam shvatila da je ovo tema u kojoj se razliku od klasične dijetalne prehrane (gole dijetne namirnice, fitness dijete) promovira dijeta za gurmane. Jer fakat se može jesti gurmanski i mršaviti.

Moja ideja takve dijete bi bila da se jede sve, ali izbaci "smeće" (tipa pekara, pizza, hamburgeri, pomfri), da se zaobiđu slastičarnice, kao i keksi, čokolade, bomboni, naresci i paštete, konzerve, variva sa zaprškom, pretjerana upotreba masnoća.

Npr ja bih bez problema pojela jaje pečeno na malo maslinovog, šnitu pršuta, šnitu finog sira i par maslina, ali uz to ne bi uzela kruh.
A ne bih pojela tvrdo kuhano jaje uz žlicu posnog sira i rižin kreker.
Pa kažem, to je tema nekad i bila. I zato se preporuča proletiti kroz prethodna 3 dijela i recepte. A ovaj post se može staviti u prvi post, jer ponavljam, to je tema nekad i bila. Protekom vremena, nedostatkom volje, upadom padobranaca je postala ono što nije trebala biti.
Ali naravno, rijetko kome se to da. Osobno sam odustala od prigovora takve prirode, a i brojne druge "stare cure" na ovoj temi, jer nam je nakon nekog vremena dojadilo kokodakati jedno te isto, svakih 10 stranica.
A evo i recepata na kojima imate par verzija gore spomenute pite, itd.
5rich is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 14:02   #1372
ja napravila pitu, odlicna je pojela pola, a drugu polovicu ostavila za navecer, no vise je nema dosli moji i kao, ajmo malo probat sta si to napravila i pojeli mi sve :P
danasnji obroci - zobene s jogurtom i bananom + kava s mlijekom za dorucak, deci jogurta za MO, pola pite za rucak. kasnije cu jos jednu kavu i neko voce sa posnim sirom.
forzaMILAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 17:00   #1373
Quote:
ma.nx kaže: Pogledaj post
ovo mi tako fino zvuči ali da pitam... kako se vama ove voćne verzije doručka slažu s kavom ili kavu ne pijete ujutro? meni voće inače nikako ne ide s kavom, pa si mislim da možda ovu verziju napraviti koji put za međuobrok... jer bez kave ujutro ne mogu...

D: 3 zobelix keksa + kava s mlijekom
MO: 1 breskva
R: filet haringe u paradajz umaku + 2 mrkve + 4 rižina krekera
MO: 1 breskva
V: 2 komada fine pite (toplo preporučam, vrlo jednostavno za napraviti, a fino ) + 2 svježe mrkve
Pitu ću obavezno probati, nabacit ću gore i tikvice i omiljenih si začina.

Apropo doručka, kavu pijem, ali ne moraš ih istovremeno konzumirati ako ti ne paše.
Meni ne smeta. Nekad popijem kavu prvo, pa ostalo, nekad prvo klopa pa kava.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 21:33   #1374
eto mene danas s puno voća i povrća... valjda mi zbog temeratura vani tako paše...

D: komad pite od jučer + 1 integralni tost s žličicom Dona pekmeza od šljiva + kava s mlijekom
MO: 1 breskva
R: salata od svježih krastavaca s dresingom od 100ml jogurta sa 120g posnog sira gore
MO: nekakva superfina krema od sira sa svježim malinama gore (kolegica donijela, moram je tražiti recept)
V: 1 breskva + 1 banana + 3 manje mrkve ...nisam gladna
ma.nx is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 08:23   #1375
ja jučer...
D: zobene s bananom i jogurtom + kava s mlijekom
MO: dvije male kruške i dva gutljaja jogurta
R: pileće bijelo na naglo + zelena salata
MO: kava s mlijekom + rižin kreker
V: dvije male kruške

i totalno sam frustrirana već desetak dana sam na ovom režimu prehrane, na momente mi se vrti u glavi od gladi, vježbam ko sumanuta, a vaga se ne pomiče! pa kakoooo? nigdje, nula, ništa, zabetonirala se i ne mrda. samokontrola mi popušta i fakat sam blizu toga da otvorim milku s keksima i pojedem je. cijelu. dajte me odgovorite
forzaMILAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 09:36   #1376
Quote:
forzaMILAN kaže: Pogledaj post
ja jučer...
D: zobene s bananom i jogurtom + kava s mlijekom
MO: dvije male kruške i dva gutljaja jogurta
R: pileće bijelo na naglo + zelena salata
MO: kava s mlijekom + rižin kreker
V: dvije male kruške

i totalno sam frustrirana već desetak dana sam na ovom režimu prehrane, na momente mi se vrti u glavi od gladi, vježbam ko sumanuta, a vaga se ne pomiče! pa kakoooo? nigdje, nula, ništa, zabetonirala se i ne mrda. samokontrola mi popušta i fakat sam blizu toga da otvorim milku s keksima i pojedem je. cijelu. dajte me odgovorite
meni se čini da ti skroz malo jedeš(ja bi bila gladna da toliko malo jedem), ako još usto vježbaš ko sumanuta, ne brini rezultat neće izostati....koliko kila trebaš skinuti? pretpostavljam malo zato to i ide sporije...ustvari nemoj se oslanjati na vagu provjeri jeli ti se obujam smanjio a i desetak dana nije baš neki dugi period...


ja sam prije cca mjesec i po počela malo paziti što jedem, gledati koliko šta ima kalorija (nisam mogla vjerovat da jedan smoki i čips imaju toliko puno kalorija)...uglavnom, izbacila sam sve slatko, grickalice i kruh. kavu zasladim sladilom stevia.počastim se kockicom tamne čokolade 2 puta tjedno. manistru i rižu pretežno sam zamjenila povrćem. kuham na teflonaskoj tavi sa kap maslinovog ulja, od mlijeka i mliječnih proizvoda jedino ono što ima ispod 1% MM, iznimka je posni koji ima čini mi se 1,8 MM...jedem više proteina nego prije, jaja i piletinu (bijelo). više voća i orašastih plodova nego prije. uglavnom pokušavam izbacit i sve mesne prerađevine, salame i sl (jedino sam još na konzerviraoj tuni) i ne jedem više tvrdi sir. doduše ova 2 mjeseca sam kući, pa mi nije problem se tako hranit i imat 5 obroka, al bome dok sam radila dan bi mi započinjao sa krafnom itd... ,

kada sam započela sa ovim, uzela sam i u DM, nešto za čišćenje organizma (za 7 dana), mislim da mi je i to pomoglo. uglavnom prije dva mjeseca imala sam skoro 66 kg, jutros na vazi 62,5 kg....još ni sama ne mogu u to vjerovat pa sam se vagala i na nekoliko vaga...cilj mi je doći do 60 kg. ne bi ispod jer sam dosta visoka (175 cm)....Moj problem je trenutno jedino šta mi fizička aktivnost (ne računajuči kucanske poslove, šetnje, i uređeje vrta) skoro na NULI...nikako da se natjeram malo vježbat, orbitrek stoji i skuplja prašinu, na bicikli su mi se i gume izdušile od stajanja......
mandolina2013 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 09:43   #1377
jučer
D: kava, vitalis pahuljice+nemasno mlijeko
MO: 3 badema i 1 brazilski oraščić, banana
R: šufigano na kapuli ledovo kinesko povrće u umaku od bijelog vina i po tome bačena 2 jaja (ovo je bilo skroz neplanirano al je ispalo preukusno)+salata od krastavaca
MO: 2 kockice tamne čokolade+kapučino (ovo je moglo i pametnije al gušti su gušti)
V: 5 krekera (piše da svaki ima 25kcl) namazanih posnim sirom+poma
mandolina2013 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 10:51   #1378
prekjučer:

doručak: 2 kuhana jaja, kuhana šunka i feta raženog kruha
međuobrok: banana
ručak: pileći file i pečene tikvice i patliđani
međuobrok: nektarina
* 7 km trčala
večera: nektarina, lubenica i par badema

jučer:

doručak: 2 kuhana jaja, feta raženog kruha
međuobrok: 2 proteinske čokoladice od sirutke
još jedan međuobrok: jogurt
kasni ručak: orada pečena u foliji, pečeni češnjak i salata od kupusa, mrkve i paprike
večera: lubenica i nektarina


kod mene ide isto polako to mršavljenje, ali iskreno ni držim se cijelo vrijeme ove zdrave prehrane, tu i tamo par dana brljam, ali se ne živciram zbog toga previše.
zadnjih 8 mjeseci trčim 3 puta tjedno po 5-6-7 km, kako kada. ali trebala bi možda ubaciti još koju aktivnost, tipa jednom tjedno neka teretana ili tako nešto.
uglavnom u zadnjih mjesec i po dana, znači brljanja i paženja, sam 3 kg u minusu.
volila bi i ja da ide malo brže, ali dobro
vedra is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 11:43   #1379
dobar sajt s ukusnim zdravim receptima www.portalzdravlja.com

LP
123indigo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2013., 10:07   #1380
Quote:
forzaMILAN kaže: Pogledaj post
ja jučer...
D: zobene s bananom i jogurtom + kava s mlijekom
MO: dvije male kruške i dva gutljaja jogurta
R: pileće bijelo na naglo + zelena salata
MO: kava s mlijekom + rižin kreker
V: dvije male kruške

i totalno sam frustrirana već desetak dana sam na ovom režimu prehrane, na momente mi se vrti u glavi od gladi, vježbam ko sumanuta, a vaga se ne pomiče! pa kakoooo? nigdje, nula, ništa, zabetonirala se i ne mrda. samokontrola mi popušta i fakat sam blizu toga da otvorim milku s keksima i pojedem je. cijelu. dajte me odgovorite
Bože, pa ak ti se vrti u glavi od gladi i vježbaš ko sumanuta onda moraš jesti više! Uostalom, nije cilj jesti malo i forsirati se nekakvim sumanutim vježbanjem. A prošlo tek 10-ak dana... Ubaci malo povrća u prehranu. Voće je ok ali to je šećer (jest da je prirodni, bla bla, al je šećer). Povrće će te zasititi, možeš ga pojesti puno uz ručak/večeru, a i meni je recimo puuuno bolje ako pojedem piletina + brokula/cvjetača/razno dinstano povrće/blitva/špinat/dodaš malo umaka od rajčice ili jogurta s češnjakom + salata nego samo meso + salata. Stvarno imaš osjećaj punog želuca, ali ne i težine u želucu. I mani se ovih krekera. Radije umjesto rižinih uzmi neke integralne npr. Wasa (jednako su bljutavi ali bolji za uspostavljanje neke stalne razine šećera u krvi pa je manja vjerojatnost da ćeš imati napadaje gladi)
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:57.