Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.12.2016., 21:28   #1
Dacia Sandero LPG

U planu je nabavka autića iz naslova. Jel ima tko taj auto? U biti me najviše zanima koji je postupak registracije vozila s tvornićkom LPG instalacijom? Tu po nekoj logici nebi trebalo biti atesta i sl, ali logika i propisi RH ćesto nisu u suradnji.

Poslano sa mog kineza
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2016., 23:08   #2
Cordoba dala svoje?
Blackened is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2017., 00:45   #3
Cordoba ima 298 000 i nisam siguran koliko još može trpito tempo 30 000 km godišnje pa je došlo vrijeme za novoga.

Poslano sa mog kineza
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2017., 18:45   #4
Evo ti moja sa 128 000 km i dva mjeseca starim plinom, ide mi na živce plin
Blackened is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2017., 19:33   #5
Da hoću kupiti rabljeni auto s ugrađenim plinom kod nekog našeg lokalonog luke, učinio bih to. Ali ja se namjerio na tvorničku instalaciju. I nema tog genija koji me može uvjeriti da je naknadna ugradnja u nekom od naših servisa jednaka po kvaliteti i bilo čemu tvorničkoj.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 09:43   #6
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
U planu je nabavka autića iz naslova. Jel ima tko taj auto? U biti me najviše zanima koji je postupak registracije vozila s tvornićkom LPG instalacijom? Tu po nekoj logici nebi trebalo biti atesta i sl, ali logika i propisi RH ćesto nisu u suradnji.

Poslano sa mog kineza
I po meni nema logike da se radi atest kada je on kao tip homolgiran za HR. I kao takav tipski dolazi u HR - nije da svaki giga ugradi sto hoce i kako hoce pa se mora atestirati.

Ako si u ZG, cammeo Logan MCV su ti svi na tvornicki LPG. Pa zahaltaj nekog dok stoji i malo se raspitaj.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 12:48   #7
Danas sam saznao. Sve ae rješava kod registracije. Uz auto dobiješ sve papire od plina i sve i kod registracije oni preuzmu papire a knjižice od plina dobiješ poštom

Poslano sa mog kineza
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 16:05   #8
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Danas sam saznao. Sve ae rješava kod registracije. Uz auto dobiješ sve papire od plina i sve i kod registracije oni preuzmu papire a knjižice od plina dobiješ poštom

Poslano sa mog kineza
Samo da te malo ispravim - više nema knjižica koje CVH šalje na kućnu adresu. Sad je postupak nešto drugačiji - nakon što kod registracije/atesta predaš papirologiju, nakon 2-3 dana dobiješ SMS/e-mail da odeš u najbližu STP da ti plin upišu u prometnu. I to je to. Znači nema više knjižica i puno je kraći period od trenutka predaje papira do poziva na upis instalacije u odnosu na stari postupak atestiranja. Ovo znam iz prve ruke jer sam baš prije mjesec - dva radio posljednju ugradnju i iznenadio se brzinom
hrvoje091 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 18:34   #9
Je ali kod mene nema ugradnje tako da ne vidim razlog da se to direktno ne upiše kod registracije kao i bilo koja druga oprema na autu (tipa tvornička kuka i sl).

Poslano sa mog kineza
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 23:07   #10
Umjesto knjizica dobijes A4 papir sa sjajnom CVH trakicom u gornjem desnom kutu i to moras imati sa sobom u autu. Tako je meni bilo u 5. mjesecu kod produzivanja atesta plina.

I gdje je smjestena boca za plin u Sanderu?



Sent from my Apollo Lite using Tapatalk
Guater is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 23:58   #11
Rezervni kotać. Zbog toga uz plin nemožeš doplatiti za kotać u normalnoj dimenziji nego ide iskljućivo kit za popravak gume.

Poslano sa mog kineza
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 21:10   #12
Sad gledam, sandero ima Start-stop u osnovnoj opremi i u kombinaciji s LPG-om. Pa kako to funkcionira?
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 01:10   #13
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Sad gledam, sandero ima Start-stop u osnovnoj opremi i u kombinaciji s LPG-om. Pa kako to funkcionira?
Ako se dobro sjecam kad stojis u leru i pustis kuplung motor se ugasi i kad stisnes kuplung opet pali. I mislim da nema tipku za iskljucivanje.

Sent from my Apollo Lite using Tapatalk
Guater is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 03:31   #14
Quote:
Guater kaže: Pogledaj post
Ako se dobro sjecam kad stojis u leru i pustis kuplung motor se ugasi i kad stisnes kuplung opet pali. I mislim da nema tipku za iskljucivanje.

Sent from my Apollo Lite using Tapatalk
ak ga svaki put kad ga pogasi ,prebaci na benzina pa onda na plin od tog s&s-a ne bu nikave uštede
Mahun is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 10:50   #15
Vozim Skodu Scouta sa Start-Stop sistemom i ona ima botun za iskljuciti tu funkciju ali nakon svakog rucnog gasenja-paljenja motora je potrebno rucno iskljuciti tu funkciju.
Start-stop pocne funkcionirati tek nakon sto motor postigne neku određenu temperaturu.
Pa vjerojatno je kod dacije napravljeno da pali na plin ako je postignuta radna temp motora i isparivaca. Ili u drugom slucaju da pali na benzin i onda nakon nekoliko sekundi prebaci na plin. Sve zavisi koliko je plinski sustav prilagodjen start stop funkciji.

natipkano na jednom
__________________
imam čvrsto razvijenu slabu volju
Eppur si muove is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 10:55   #16
S obzirom da je rijeć o tvorničkoj ugradnji i da su koliko čitam proizvođaći plinskih instalacija rješili problem sa start-stop sustavima (da se ne vraćaju na benzin) pretpostavljam da bi trebalo normalno raditi.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 20:00   #17
Quote:
Mahun kaže: Pogledaj post
ak ga svaki put kad ga pogasi ,prebaci na benzina pa onda na plin od tog s&s-a ne bu nikave uštede
SS i nije tu zbog uštede, nego zbog CO2(onog deklariranog, ne u praksi)
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 15:26   #18
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
U planu je nabavka autića iz naslova. Jel ima tko taj auto? U biti me najviše zanima koji je postupak registracije vozila s tvornićkom LPG instalacijom? Tu po nekoj logici nebi trebalo biti atesta i sl, ali logika i propisi RH ćesto nisu u suradnji.

Poslano sa mog kineza
Jesi li kupio ovog Sandera, koja mu je cijena? kako sluša plin, koja je potrošnja?
pepson is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 15:42   #19
Ma Renault Nisan Hrvatska mi se za sada pokazao kao jako neozbiljan zasttupnik. Sve ide preko njih a maksimalno kompliciraju. Auto stoji u Salonu već preko tjedan dana jer oni kompliciraju bez veze. Baš su me raspizdili i razočarali s svojim petljancijama.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 20:59   #20
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Ma Renault Nisan Hrvatska mi se za sada pokazao kao jako neozbiljan zasttupnik. Sve ide preko njih a maksimalno kompliciraju. Auto stoji u Salonu već preko tjedan dana jer oni kompliciraju bez veze. Baš su me raspizdili i razočarali s svojim petljancijama.
Stvarno dugo cekas tu Daciu, ima da te sluzi bez problema zato.

Sent from my Apollo Lite using Tapatalk
Guater is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:19.