Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2004., 17:09   #1
Umnjaci - izbijanje, vađenje, bolovi...

bila sam kod zubara negdje u 6mj prosle godine da da znam da vi idete svakih dva mjeseca i jos mi nije umnjak tak poceo rast..zapravo o njemu uopce nismo govorili..

..al sad osjecam kak je sve veci..i malo me boli dok raste..kad su vama poceli rasti??i da li ja trebam hitno kod zubara???tak da mi ove zube ispred njega ne potjera napred..

nadam se da necu morat ortodontu..njih se bojim..a ne zubara..
Hana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2004., 17:50   #2
Ti si smotana just kidding

Meni ti rastu vec neko vrijeme, ali samo je jedan niknuo, ostali me svi samo "mrcvare" ispod koze.

I rastu mi sva cetiri!

Eto odgovora ak netko misli da sam ponekad luda...

Cinjenica je da ti moze potjerati zube naprijed ali nista drugo ti za sada u vezi toga nemrem reci.
Ja cu ove godine morati staviti braces jer imam problema sa prestisnutim zubima, a sad jos i ti umnjaci...
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2004., 18:59   #3
Imam samo dva, a rasti nije počeo niti jedan.

Ortodontica mi je rekla da niti ne očekuje da počnu izbijati jer se nalaze točno iznad sedmica, a ako krenu da bude grdo i da ću morati na operaciju .
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2004., 19:00   #4
ma ja i jesam smotana ..dapace

nego kak mislis sva cetiri????????????nije valjda da to i dole raste?????? isuse pa poludicu..vec sad mi dodje da uzmem neku gumenu igracku i da je zvacem
morat cu hitno zubaru...da m ise sve ne pomakne..makar osjetim da ima mjesta za te umnjake..
Hana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2004., 19:01   #5
Lahor kak ih ona moze vidjet ak ne rastu?? prokleti umnjaci..bit ce da previse ucim...
Hana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2004., 19:10   #6
Imam slikicu cijelog zubala Onak, u prirodnoj velicini.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2004., 19:37   #7
Prije par dana sam htjela započeti ovakvu temu, ali me boljelo toliko da mi se nije dalo ni pisati (ne govorim već jedno tjedan dana ).

Meni rastu sva četiri odjedamput, a nemaju baš dovoljno mjesta. Guraju ostale zube, pa mi se kompletne čeljusti znaju upaliti

Inače, počeli su rasti prije otprilike godinu dana, izbili iz čeljusti i - stali (mir Božji!!!!). I sad su prije 10-ak dana krenuli ponovno!!!

Mogu preporučiti samo jedno - VOLTAREN RAPID
FridaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2004., 20:24   #8
Pozitivna stvar kad si blesav, da ti ne rastu umnjaci.
bar zasad.
__________________
microstock
*_spike is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2004., 16:21   #9
postoji neki gel koji se daje bebama kad im rastu zubi. on u sebi sadrzi anestetik a moze se kupit i u sprayu bez recepta. ja sam imala taj gel i pomogne. pa ga pojedes s vremenom pa opet...i tako malo pomal - iznikne umnjak. trenutno imam 1 i pol
debelakrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2004., 18:02   #10
Ja svoje izvadila operacijom. Tri su malo shetali po vilici, a jedan je malo provirio van, pa se predomislio. Nisu se dali, pucali su po pola pod klijeshtima, povlacili zivce ispod,vrishtala sam u stolici, al nije mi zao! Obrazi mi izgledali ko patlidzani mjesec dana, pila i jela na slamku, ali prezivjela sam.....

A tako je to kad imash velike zube, a malu vilicu....Iscupali mi josh tri pored umnjaka i sad, kao, ima dovoljno mjesta. Al i nakon dvije godine zice ponekad mi pukne konac kad ga zavucem izmedju zuba.

Ajd, barem su ravni sada.
iggix is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2004., 18:44   #11
Quote:
debelakrava kaže:
postoji neki gel koji se daje bebama kad im rastu zubi. on u sebi sadrzi anestetik a moze se kupit i u sprayu bez recepta. ja sam imala taj gel i pomogne. pa ga pojedes s vremenom pa opet...i tako malo pomal - iznikne umnjak. trenutno imam 1 i pol
Da, ima taj gel. Sjecam se svoje poznanice - taman je imala bebicu kojoj su krenuli zubici, a i njoj umnjak. I onda je mazala i sebi i bebici i kaze da joj je olaksalo.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2004., 22:04   #12
Quote:
lahor kaže:
Da, ima taj gel. Sjecam se svoje poznanice - taman je imala bebicu kojoj su krenuli zubici, a i njoj umnjak. I onda je mazala i sebi i bebici i kaze da joj je olaksalo.
Sva 4 su mi do pol narasla, a onda stala.. Nije me nešto bolilo

Hana_ ako te ne bole jako, mislim da ne trebaš samo zbog njih juriti zubaru
__________________
The woods are lovely, dark and deep, but I have promises to keep.
Patagonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2004., 00:45   #13
Hvala vam..bum si kupila taj gel..

ovaj koji raste me bolio jucer uzasno..danas tak tak...

..Patagonija ..najvise me zapravo strah toga..da mi ti umnjaci nekaj ne poremete..i da mi se svi zubi ne pomaknu napred..neznam kak bi to zgledalo zato bolje sprijecit nekaj takvog..a tak mi se nedaaaaaa ic

..ko stara bakica sam..sve me boli ..trebala bi citavih mjesec dana da samo idem doktorima
Hana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2004., 10:09   #14
Quote:
Hana_ kaže:
ma ja i jesam smotana ..dapace

nego kak mislis sva cetiri????????????nije valjda da to i dole raste?????? isuse pa poludicu..vec sad mi dodje da uzmem neku gumenu igracku i da je zvacem
morat cu hitno zubaru...da m ise sve ne pomakne..makar osjetim da ima mjesta za te umnjake..
Da, sva četiri. Ali isto onak, do pola (tri su jos unutra) dok je jedan provirio
I to tako stoji... mir Božji... samo nek stoji
Ma ne buš poludila, samo budeš malo više smotana neg kaj jesi, a možeš se izvući na umnjake
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2004., 16:23   #15
Ja sam sa umnjacima imala srecu da su mi izrasli kada mi je bilo 18 i to sva cetiri u godinu dana. Bilo je dovoljno mjesta i nisam morala nista poduzimati, a boljelo me gotovo uopce nije.
Medutim ni jedna moja frendica nije prosla ovako "bezbolno". Uglavnom se radilo o tome da nije bilo mjesta jer su bili ili potpuno ili djelomicno ispod sedmice ili su urastali u kost nasuprot. Razlika izmedu mene i njih je bila u tome sto su im umnjaci poceli rasti poslije dvadesete. Ne znam da li je to i razlog.
viky is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2004., 16:46   #16
oprosti ali tko ide zubaru svaka 2 mjeseca?!
ja nisam bila evo već 3. godina ide.
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2004., 16:49   #17
tak je reci ti njima

to sam se ja odmah htjela obranit da me netko ne pocne napadat bez veze
Hana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2004., 17:08   #18
Quote:
iggix kaže:
Ja svoje izvadila operacijom. Tri su malo shetali po vilici, a jedan je malo provirio van, pa se predomislio. Nisu se dali, pucali su po pola pod klijeshtima, povlacili zivce ispod,vrishtala sam u stolici, al nije mi zao! Obrazi mi izgledali ko patlidzani mjesec dana, pila i jela na slamku, ali prezivjela sam.....

A tako je to kad imash velike zube, a malu vilicu....Iscupali mi josh tri pored umnjaka i sad, kao, ima dovoljno mjesta. Al i nakon dvije godine zice ponekad mi pukne konac kad ga zavucem izmedju zuba.

Ajd, barem su ravni sada.

Zakaj si im dala da ti pocupaju toliko zubi???

Meni umnjaci poceli rasti prije par godina i bolili k'o vrag, pa prestali rasti, pa opet poceli i sada su na pola vani, na pola jos nisu izrasli al' mi se cini da ce tako i ostati. I nista me ne smetaju, niti ih ne osjecam.
__________________
Comic Sans
buhica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2004., 17:42   #19
Quote:
*_spike kaže:
Pozitivna stvar kad si blesav, da ti ne rastu umnjaci.
bar zasad.
potpisujem...
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2004., 17:53   #20
Negativna stvar kad si blesav, i ne pereš zube dovoljno često, je to što imaš granulom na šestici i pola trulog zuba, koji treba vaditi. A da ne govorimo o bolnosti istog postupka.

3 more to go.
__________________
microstock
*_spike is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:23.