Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2016., 22:38   #2181
Quote:
Wulpes kaže: Pogledaj post
...
Evo da odgovorim sama sebi za slučaj da se netko nađe u istoj situaciji.
Boljelo me nenormalno još taj treći i četvrti dan, ali sad je već prošlo tjedan dana i puno, puno je bolje. Još malo pa ću se okušati u jedenju na toj strani usta. Najviše su pomogli brufeni () i ispiranje solnom otopinom. Mislim da su zapravo toliku bol izazivali komadići hrane koji su slučajno zapeli negdje na području rane, a ja nisam imala hrabrosti prići toj rani ni okom, ni četkicom - jedino solnom otopinom.
I eto, sljedeći tjedan vadim drugi i prestravljena sam, al' to su već neki drugi problemi - uglavnom osobne prirode.
__________________
I am a restlessness inside a stillness inside a restlessness.
Wulpes is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 17:53   #2182
Vadio i ja desni dolje. Cura kupila hrpu sladoleda, pudinga, skuhali juhu. Umnjak je bio nekak na pol izrastao, mesa gore nije bilo, ali nije bio skroz vani, meso je bilo skoro do ruba. Injekcija 2x, cekaj 10 minuta, samo vadjenje 20-30 sekundi. Pajserom s obje strane, klijestima lijevo desno rotacija i van. Bio sam sokiran brzinom da sam zaboravio ponijeti zub.
Neofen kad sam dosao doma oko 9h, zbog prevencije. Odmah nakon vadjenja gaze sam poceo jako otvarati usta da ih razgibam, i 15 min drzao led u krpi, pa 45 minuta bez i tako do navecer. Jos jedan neofen oko 16h. Navecer jeo grah varivo, spek, normalni kruh, s korom.
Probudio sam se na alarm oko 02:00 da vidim jel me pocinje boliti pa da popijem tabletu, nista. Iduci dan nista. Sljedecih par dana sam osjetio malo ovaj zub ispred njega, vjerojatno mu nije pasalo sto mu fali potpora od iza
Sve skupa najbezbolnije iskustvo ikad, djaba kupili sve pudinge i sladolede. Mislim, nisu se bacili ali nisu trebali A dok sam isao na vadjenje su me ljudi kojima bi rekao di idem gledali kao da idem na streljanje. No ista iskustva imam i s lumbalnom punkcijom, meni bez ikakvih bolova, a ljudi me sazaljevali.

Sad je vec proslo 2 tjedna, krvi nema od veceri prvog dana, ali ima rupa koja se zacudo vrlo brzo smanjivala, sad malo sporije. U tu rupu upada hrana pa imam onu malu cetkicu (izgleda ko ona cetka za prati boce), s tim te ostatke iscupam van. Ne znam sto mogu ocekivati s tom rupom, jel to tako ostane ili se zatvori nekako?
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 00:45   #2183
Bio u Perkovčevoj s uputnicom. Naručio se za vađenje umnjaka. Eh sad, treba li uputnica i za dan vađenja ili je dovoljno doći samo sa rtgom? Nešto sam načuo a ne znam je li točno.
luka lux is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2016., 23:37   #2184
Quote:
luka lux kaže: Pogledaj post
Bio u Perkovčevoj s uputnicom. Naručio se za vađenje umnjaka. Eh sad, treba li uputnica i za dan vađenja ili je dovoljno doći samo sa rtgom? Nešto sam načuo a ne znam je li točno.
Ne znam jel treba, ali nije ti teško ponjeti ionako. One iskaznice za naručene uzimaju svakih 1h, pa ako si naručen od 8-9 ili dođi u 10 do 8 ili u 10 do 9, jer ja sam došao u 8:05 i čekao sat vremena da ponovo pokupi, iako sam naručen od 8-9.
google1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 13:50   #2185
Ovako molim za pomoć i savjet....prekjučer me jako bolio zub točnije umnjak (šesticu sam izubila ko djete kad mi je dr zablombilara vatu no ne važno za sad), bila sam kod zubarke i kaže da nije sigurna dal je karijes došao do živca i stavila mi gips tako da zub ne bude šuplji.
No međutim isprva me nije toliko boljelo, nego u početku tj jučer mi cijelo vrijeme pulsiralo i imala u zubu ko neku napetost ko kad imate upaljene sinuse tako sam ja osjećala neki pritisak u tom zubu. Kasnije pred večer sam popila ibrufen 600mg i ok nije boljelo, da bi ujutro kad sam se probudila i naravno tableta popustila bila sva naotečena s tim i da mi je obraz naotekao, a zub i dalje pulsira i boli na dodir.

Zanima me vaše mišljenje o čemu se tu zapravo radi (dal je upala živca u pitanju, iskrivljen korijen...) i da li je neko imao slično iskustvo poput mojeg....Hvala.
Viola24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 09:23   #2186
ok, evo update,
u 6. mjesec sam pisao o gornjem desnom umnjaku koji je narastao prema obrazu i bio oštar sa strane pa je rezao u meso obraza.

ja sam ga htio izvaditi ali doktorica ga je samo izbrusila i poslala me doma.
što je djelomično riješilo problem jer nije više rezalo.

inače, gornji umjaci su mi narasli možda 80% a donji tek niču.
otkad su mi narasli, moram paziti kako žvačem jer su toliko daleko da rastu tik do kraja desni, i kad žvačem, znaju uštipnuti meso desni u pozadini usta što boli.
gužva je, trebali bi van.
drugi problem je što su prokleto osjetljivi na slatko i hladno.
kad jedem ččokoladu, vidimsve zvjezdice od boli.
ne znam jeli to zato što su kvarni jer su tako prokleto daleko da ih jedva dobavim četkicom a kamo li pregledam.

a moja zubarica ih ne želi vaditi, ne znam kako da je uvjerim da ih izvadimo.
prošli put kad sam bio, rekla mi je da se ne mogu vaditi jer su daleko.
2+2=3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 20:41   #2187
ne može biti da se ne mogu vaditi. Uzmi uputnicu za oralnog kirurga i nek ti izvadi umnjake. Ak ti trenutna hzzo zubarica ne želi dati uputnicu, mijenjaj zubaricu (ili barem provjeri ako ti doktor opće prakse more napisati uputnicu, pa tako riješi problem)
__________________
"Some things are too hot to touch
The human mind can only stand so much"

- Bob Dylan
Johnny B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2016., 15:16   #2188
Unhappy upomoć

ljudiiiii...molim vAs za pomoc!!!! situacija je ovakva... jučer sam imala zakazano vađenje donjih umnjaka kod jednog od najboljih doktora, privatnika. Imao je moj ortopan iz bolnice i rekao je da se nada da će moć izvest stvar na način da sedmicu otpili na pola i tako osobodi mjesto umnjaku...ili da će morat operirati. Obzirom da ima 3D aparat, pola sata promtrao je snimke moje glave-celjusti-zubiju, apsolutno se sve vidi, to je toliko detaljno....i rekao je da mi nažalost neće moći pomoći. Obadva donja rastu točnu u kanalu gdje je živac!!!!!
Ukoso stoje, ne mogu izaći..nemaju mjesta...guraju sedmice..ljudi moji nemate pojma što sam sve prošla A DA NISAM NI ZNALA da ta mala govna mogu raditi!!!!
3 godine se patim s rukom-boli, boli, boli...pa vrat..probadanja u glavi, nekad toliko jaka da mi suze idu..peckanje, trzanje...čak i noga!!!! Prošla sam sve moguće doktore, nikome na pamet nije palo da umnjaci mogu biti zaslužni za takve bolove...
e sad..doktor je rekao da bi mi pod općom vjerojatno skinuli malo kosti, men sad zanima ima li netko sa sličnim/istim iskustvom???
Ili barem ako znate tko je u RIJECI u kbcu na dobrom glasu, ipak je složena operacija, strah me užasno!!!!!!
Naplakala sam se, ne prestajem misliti o tome...neću biti mirna dok se to ne riješi!!!
candygirly is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2016., 20:53   #2189
Prestrašno


Daj stavi ortopan, ima tu stručnjaka pa možda udijele koji koristan savjet.
__________________
"Some things are too hot to touch
The human mind can only stand so much"

- Bob Dylan
Johnny B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2016., 21:05   #2190
https://goo.gl/images/lykLMF
Ovako nekako
candygirly is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2016., 21:30   #2191
Ovo je moj ortopan od prošle godine
https://postimg.cc/image/3ueipaq91/

Lijeva donja osmica (na slici je sa desne strane) mi je radila probleme. Trnula mi je lijeva strana čeljusti i bolio me vrat s lijeve strane ispod čeljusti. Zubarica mi je objasnila da je to zbog toga jer umnjak raste iznad živca i ako ga ne izvadim da će mi uništiti sedmicu.
Evo kako je prošla operacija

Još i sada prilikom promjene vremena osjetim nelagodu i laganu bol na toj strani lica. Morao bih izvaditi i donji umnjak na desnoj strani, ali se za sada ne usudim ponovno ići.
__________________
"Some things are too hot to touch
The human mind can only stand so much"

- Bob Dylan
Johnny B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2016., 21:59   #2192
Quote:
Johnny B. kaže: Pogledaj post
Ovo je moj ortopan od prošle godine
https://postimg.cc/image/3ueipaq91/

Lijeva donja osmica (na slici je sa desne strane) mi je radila probleme. Trnula mi je lijeva strana čeljusti i bolio me vrat s lijeve strane ispod čeljusti. Zubarica mi je objasnila da je to zbog toga jer umnjak raste iznad živca i ako ga ne izvadim da će mi uništiti sedmicu.
Evo kako je prošla operacija

Još i sada prilikom promjene vremena osjetim nelagodu i laganu bol na toj strani lica. Morao bih izvaditi i donji umnjak na desnoj strani, ali se za sada ne usudim ponovno ići.
Uf...ali ja idem u opcu za razliku od tebe..a drugo...tebe je bolila oper.jrr je vjerojatno bila upala..ne bi smjelo boliti... Ja odlicno duram...slomila sam dva rebra a da nisam ni znala..nos..lomio mi je kost..nista... Menga svaki mjesec ubija...erozije na zelucu..sve sam ja to prosla...e da..i izletila mi celjust iz zgloba
candygirly is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2016., 15:09   #2193
candygirl drži se, preživjet ćeš ti to.
javi kako je prošlo.
ja ovih dana planiram zamjeniti zubaricu i izvaditi 2 gornja umnjaka.
a donji su tek počeli nicati, i njih namjeravam izvaditi kad izađu na površinu.
2+2=3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 11:15   #2194
Ja sam jučer bila na vađenju umnjaka. Alveotomija 18 je pisalo na uputnicu pa sam ja pametna išla googlati da vidim što je to točno

Bolje da nisam jer sam se ukenjala od straha.

Vadila sam u Sisku na oralnoj kirurgiji,ušla i sjela u stolicu,trebao biti samo pregled. Gleda zubarica moj ortopan i veli hoćemo odmah ili da te naručim. Ja gotova pa ju pitam jel boli pa kažem da se bojim ovo,onooo...ajd vadite da ne dolazim još jednom jer sam i sada čekala na red cca 1.30h.

Da mi anesteziju , 1 u zubno meso do obraza, 2 s druge strane do nepca. Vadila sam gornji s desne strane. Pa mi kaže da imam još 1 ljevo ali u kosti koji bi trebao isto van. Ok sad je već panika . Anesteziju sam osjetila u roku odmah. Nakon 1 do 2 min evo nje i nešto čačka ...lomi ga na 2 komadića jer je dio optao prije. Ne boli ali osjetim da nešto radi. Noge mi se tresu , s ljevom rukom držim svoju desnu i stišcem ju od muke, znoje mi se ruke , ukočila se ko sivonja onanuzima kliješta uhvati zub i vuče.. skliznula kliješta sa zuba a ja gotova uhvati drugi put kad ono gotovo :klap: sve skupa sa injekcijom ,čekanjem i vađenjem manje od 5min. Stavila mi tufer i aj bok . Sve je dobro prošlo samo zato što je s te strane skroz izrastao van, ali bi je full trul.

Došla doma ,držala tufer dosta dugo skoro 2h išla krv...onda ga skinula i već počela osjetit da anestezija popušta pa krknula obični lupocet od 500mg. Popila 3 kras express jer sam bila i gladna i žedna. Jutros sve ok,ne boli me ali ipak osjetim onako malo nešto .

Pijuckam kavicu po malo, hladnu jedino je pitanje sada kako jesti.

Ne bojte se!
ines_hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 23:32   #2195
danas sam trebala dogovoriti operaciju, ali sam se usrala ko zadnja p...nije mi se bas svidio pristup kirurga, ono kao: lako cemo, bez puno objasnjavanja..
naime, mene zanima ima li netko PROBLEM SA ČELJUSNIM ZGLOBOM, ono da iskače i da je nekad imao iščašenje? Jer moj je zglob preplitak i kada sam isla slikati zube i morala jako otvoriti usta, zglob je iskočio, to su bili nenormalni bolovi 2 tjedna, bez reakcije na lijekove...
rekao mi je da je bolje lokalna, ali sam ja trazila opcu jer je zubar savjetovao a i ne bi izdurala na stolici, tvrdi da je u opcoj puno agresivnije, on razvlaci usta i rekao je da ako iskoci celjust, ona se vrati, ali okej, vrati se, a sta je s bolovima..kad se toga sjetim znoj me oblije..na kraju ce mi vaditi sva cetiri..boze moj meni je da se propucam, bez zaj.
candygirly is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 00:36   #2196
sve će bit u redu vidit ćeš.
to je nešto što trebaš izdržat i kad ih izvadiš i kad se oporaviš, problemima će biti kraj.
samo razmišljaj pozitivno.
2+2=3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 12:10   #2197
Hvala ti puno na podrsci...sto bi mi savjetovali? Lokalnu-1 zub pa za 2 tj.drugi ili opcu pa sva 4 ? Ali kazem imam problem s vilicom i moralo bi to sve biti kratko i njeznije...
candygirly is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 15:12   #2198
lokalnu pa jedan po jedan zub bi ti savjetovao.
ili možda 2 po 2 ne znam.
jer sva 4 odjednom, moglo bi jako bolit prilikom oporavka.
a zubara upozori na vilicu koja lako iskoči pa da vodi računa o tome.
2+2=3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 18:06   #2199
Quote:
2+2=3 kaže: Pogledaj post
lokalnu pa jedan po jedan zub bi ti savjetovao.
ili možda 2 po 2 ne znam.
jer sva 4 odjednom, moglo bi jako bolit prilikom oporavka.
a zubara upozori na vilicu koja lako iskoči pa da vodi računa o tome.
hvala i ja isto ipak mislim da je to pametnije rjesenje obzirom da bi mi vilica pod opcom lako mogla stradati, jedino me uzaaaasno strah jer sam budna i jer se zubar kojem sam isla (a kaze da su mu umnjaci specijalnost), nije usudio operirati, vec je savjetovao opcu anesteziju zbog toga sto usta ne mogu dobro otvoriti i zbog blizine zivca na kojem umnjak lezi.
Dok ovaj profesor Cerovic u Rijeci smatra da je to p...dim i da nista ne boli, nije rekao nista za otvaranje ustiju i za zivce.
candygirly is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 20:56   #2200
Quote:
candygirly kaže: Pogledaj post
hvala i ja isto ipak mislim da je to pametnije rjesenje obzirom da bi mi vilica pod opcom lako mogla stradati, jedino me uzaaaasno strah jer sam budna i jer se zubar kojem sam isla (a kaze da su mu umnjaci specijalnost), nije usudio operirati, vec je savjetovao opcu anesteziju zbog toga sto usta ne mogu dobro otvoriti i zbog blizine zivca na kojem umnjak lezi.
Dok ovaj profesor Cerovic u Rijeci smatra da je to p...dim i da nista ne boli, nije rekao nista za otvaranje ustiju i za zivce.
svaki doktor ima svoje mišljenje.
a čovjek se navadio umnjaka u životu, možda je zato tako nonšalantan.
2+2=3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:17.