Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.03.2015., 17:11   #41
Podižem topic. Sinoć sam ponovno pogledao ga, odličan, svevremenski klasik.

River, Wil, Corey, Jerry, svi su predobro odglumili svoje uloge, uvjerljivo i spontano dočarali četvero prijatelja koje je život odveo na različite strane. Duhovito, a opet, tužno.



Debeljko Vern me je dobrano nasmijao. Pa se onda sjetim Jerryja u onim treši komedijama, LOL.

Vern: It's not funny, what am I supposed to eat?
Teddy: Why don't you eat your dick? It would be a small meal.
Vern: Screw you guys I got it!


Kraj je tim tužniji što znamo kako je River okončao.



River Phoenix on the set of Stand by Me (1986)


P.S. kad pogledam Wila Wheatona danas, npr. u TBBT i ovdje, ne liči nikako na sebe dok je bio klinac, dok mi većina glumaca sliče.
mlac13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2015., 17:17   #42
Pokušavam se sjetiti nekog filma gdje su djeca tako prirodno odglumili kao u ovom filmu. I ne mogu.

Pogledaj si ovaj dokumentarac o filmu https://www.youtube.com/watch?v=nw1DfiOJ1cs
Remam is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2015., 17:23   #43
Stand by me i The Goonies su vjerojatno filmovi s najboljom dječjom glumom. Corey Feldman je odličan u oba filma.
fsoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2015., 23:18   #44
bože kako je meni bio River lijep u ovom filmu
x files agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 19:30   #45
Genijalan film, koliko sjećanja na djetinjstvo sadrži...nevjerojatno. Gledao sam ga prije, ali nisam se najbolje sjećao pa sam danas opet ušao u to bezbrižno i prelijepo razdoblje života, bar na trenutak. Šteta za Rivera, rijetko viđen talent.
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 20:24   #46
obožavam ovaj film, jedan od najdražih, mogu ga uvijek pogledati
najbolja Kingova ekranizacija
River

http://i62.tinypic.com/abpgeu.jpg


la rosana is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2020., 11:01   #47
Danas sam naletio na ovaj film i odusevio me .Definitivno jedan od najboljih filmova svih vremena. Sjajno se docaralo drustvo u SADu tada, a meni je odlican bio odnos izmedu cetvero klinaca, odlicno su svi odglumili, a posebno river koji je svoj talent dokazao u onoj sceni kada je zaplakao. Ma nema osobe kojoj se ovaj film ne moze svidjeti.
LoveCro is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2020., 11:06   #48
Slažem se, izniman film, a i tada mladi talenti su vrhunski nosili film. Šteta što su ih hollywoodski predatori uništili. Mogli su biti budućnost glumačke scene, iznjedriti more vrhunskih uloga, posve izmijeniti nama poznati zemljovid modernih klasika, ali eto...život.
faks is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2020., 16:59   #49
Quote:
love.croatia kaže: Pogledaj post
Danas sam naletio na ovaj film i odusevio me .Definitivno jedan od najboljih filmova svih vremena. Sjajno se docaralo drustvo u SADu tada, a meni je odlican bio odnos izmedu cetvero klinaca, odlicno su svi odglumili, a posebno river koji je svoj talent dokazao u onoj sceni kada je zaplakao. Ma nema osobe kojoj se ovaj film ne moze svidjeti.
Potpisujem! "Stand By Me" je odličan, a mene uvijek sjeti na još jedan s klincima...irski "War of the Buttons" iz 1994. Nakon takvih filmova krene nostalgija za ranim djetinjstvom
OK Computer is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2020., 09:22   #50
Quote:
faks kaže: Pogledaj post
Slažem se, izniman film, a i tada mladi talenti su vrhunski nosili film. Šteta što su ih hollywoodski predatori uništili. Mogli su biti budućnost glumačke scene, iznjedriti more vrhunskih uloga, posve izmijeniti nama poznati zemljovid modernih klasika, ali eto...život.
Tocno to. Hollywood je unistio Rivera Phoenixa. On je bio pravi talent, vidio sam ga kao buduceg oskarovca, stvarno šteta... Žao mi je što niti jedan od djecaka nije ostvario onakvu karijeru kakvu su mogli ostvariti...
LoveCro is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2020., 09:30   #51
Quote:
OK Computer kaže: Pogledaj post
Potpisujem! "Stand By Me" je odličan, a mene uvijek sjeti na još jedan s klincima...irski "War of the Buttons" iz 1994. Nakon takvih filmova krene nostalgija za ranim djetinjstvom
Tocno to. Jednostavno te uhvati nostalgija, zelis biti dio njihove grupe, zelis s njima ici u pustolovinu, zelis se vratiti u djetinjstvo...
Ma film je odlican, ne moze ti dosaditi i ako ga vise puta pogledas
LoveCro is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2020., 11:22   #52
Mene ovaj film vraća u djetinstvo. Kako obožavam ovaj film. Nikako mi ne dosadi, iako sam ga već sigurno 6-7 pogledao. Svidja mi se krajolik, a i bad man Kiefer Sutherland odvratnjakuš par excellence u tom filmu do one scene di su pronašli tijelo tog dječaka, a nigdje šoka s njihove strane.

Pa na kraju dječak priča o tome "kako je dječak taj koji glumi River Phoenix" izboden dok je htio smiriti dvojicu koji su se svadjali.

Pa šta bilo...River P. umro i u stvarnom životu .....
Zelenko is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2020., 13:47   #53
Meni među TOP 10 najboljih filmova svih vremena , eto... sve je sad jasno.

Nema uopće riječi ni komentara kojim bi ja opisao sebe i svoje osjećaje na ovaj film, ovaj film ODIŠE DUŠOM od prve sekunde do zadnje, sve ono što svi mi pomalo nosimo u sebi.

Atmosfera nezapamćena što se mene tiče, naprosto kao da možeš dotaknuti "TO" u zraku, ali objasniti ne možeš, a to i jest poanta.

15/10 film, uostalom ne mogu ovaj film ni ocjeniti, to bi bilo kao da ocjenjujem dušu samu po sebi.

Rečenica na kraju mi uvijek zasuzni oči, doslovno uvijek, kad kaže rečenicu koju bi najradije tetovirao (a nemam tetovaže): "Nisam nikada imao prijatelje kao što sam imao kad sam imao 12, ali Bože... zar je itko...?"...

uffffff

I onda još počinje mi jedna od najdražih pjesama u životu...

No comment.
Star-Lord is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2020., 16:53   #54
DoktorNo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2020., 17:32   #55
Kud ste me sad podsjetili na ovaj film, jbt odma me uhvati val nostalgije, idem ća sa foruma bar 24 sata .
Star-Lord is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2020., 07:31   #56
Nikako da prestanem razmisljati o ovom filmu. Citam jucer na portalima kako je Joaquin Phoenix dobio sina i nazvao ga River, po svom bratu i najvecem uzoru.
LoveCro is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2020., 08:21   #57
Quote:
OK Computer kaže: Pogledaj post
Potpisujem! "Stand By Me" je odličan, a mene uvijek sjeti na još jedan s klincima...irski "War of the Buttons" iz 1994. Nakon takvih filmova krene nostalgija za ranim djetinjstvom
"Rat dugmadi" je originalno francuski, negdje iz 1948-me(?)...
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2020., 00:29   #58
Najbolji film o klincima. Breakfast club mi je najbolji film o malo većim klincima.
PatriotSLO is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2020., 19:15   #59
Jedan od onih "must see" kultnih/classic filmova koji sam nekako preskočio tijekom svog odrastanja. Tako da gledajući ga sada mi nema neku emocionalnu vrijednost koju imaju neki drugi, slični filmovi.

No, filmu zaista ništa ne fali. Glumci koji igraju klince su zaista uvjerljivi, a Reinerova režija je daleko više od korektne.

Osim avanture kao neke okosnice, film vrvi zanimljivim dijalozima, a velika pozornost je dana karakterizacijama likova. Iako topao, sadrži dozu misterije i intrige, a opet je tipične atmosfere za brojne druge obiteljske filmove, što je tipično za to razdoblje, a što će se nastaviti u sličnim projektima kroz 90-e.

Jedna od Kingovih benignijih priča, a s čijom je adaptacijom, kako tvrdi, najzadovoljniji, ne bez razloga.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2020., 19:46   #60
Talking

Meni je najbolji dio kad ekipa skacu preko zicane ograde .

Valjda sam se dva dana vrtao od smijeha, doma me svi gledali jesam li normalan.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:58.