Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2006., 08:14   #61
Quote:
brezovka kaže:
Ima i prašine na mom ormaru. Sigurno.

Ima prašine i na komodi. Ziher.

Zanimljivo je da kad se govori o seksualnoj opredjeljenosti dvije stvari odmah izlaze na vidjelo.
Prvo je to da se ženska homosekualnost tolerira, dapače ona je zanimljiva i san svakog heteroseksualaca dok je muška homoseksualnost nepoželjna.
Licemjeri dakle imaju štofa na pretek. A radi se o posve istoj stvari.

Drugo je to da se malo ili nikako ne spominje veća skupina ljudi čije je usmjerenje obostrano. Biseksualci su pripadnici oba spola.

A baš to što je ljudska spolnost izražena na različite načine znači da je heteroseksualnost jedna od njenih varijacija, i to ona najuobičajenija. Da ne postoji moral koji proizlazi iz vjere vjerovatno bi te varijacije bile manifestnije ovako žive potajice među ljudima koji se je boje izraziti.
Vrlina javne, poroci tajni a licemjerje na djelu.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2006., 11:40   #62
Quote:
Profinjena kaže:
Pisala sam vec o tome na forumu, pa ako te zanima, potrazi. Neda mi se ponavljati, a nisam pisala samo ja, nego i mnogi drugi o licemjerju crkve. A cak i da nisam pisala, bilo bi mi iluzorno to objasnjavati zasljepljenoj osobi poput tebe. Potpuni gubitak vremena



Mda, ja sam zaslijepljenjem. Pisao sam ti i ja po forumu odgovore na sva pitanja, samo ih nađi... Pa jebate ako pišeš da su licemjerni na ovom topicu onda valjda reci i zašto su licemjerni...


Quote:
Profinjena kaže:
Cuj, u starom Rimu su strance smatrali neprijateljima - hostisima, pa su s vremenom ipak shvatili da su i ovi ljudi i prihvatili ih, sto je rezultiralo time da se u danasnjim modernim zemljama stranac izjednacava s domacim drzavljaninom pred sudom. Je li to bilo glupo - ipak se odreci ksenofobije?
Naravno da nije jer svaki pomak naprijed u toleranciji grupa koje nikome ne stete je pozeljan i koristan, a crkva neka lupeta stogod zeli, ja sam prva koja se tim naklapanjima moze samo dobro nasmijati. I upamti - religija moze odredivati sto je nemoralno samo onima koji to njihovo odredivanje prihvate. Ovcama. A ja sam ipak covjek I btw, koje ti to 'frendove' s kojeg vrazjeg 'bloga' spominjes
Epa vidiš, ima jedan mali problemčić. Po tebi, homoseksualci nisu štetni. Po Crkvi, homoseksualnost je grijeh, tj. štetno. A na ovo tvoje da Crkva upravlja ovcama se mogu samo nasmijati (npr. ovako: ). Upravo su ljudi poput tebe ovce. Je, mi smo moderni, europejci, zapadnjaci, za prava svih, blablabla...


Quote:
Profinjena kaže:
Osvrni se oko sebe, stav crkve se ne svida mnogima, a ne samo meni. Dokle seze tvoja kratkovidnost? Ocito ti je dioptrija -25 I ne moram biti homo ili bi da mi se stavovi crkve ne bi svidali. Rekla sam ti jos gore da malo pogledas po forumu zasto je crkva nemoralna (samo 1 u hrpi primjera su svecenici koji propovijedaju skromnost, nerastrosnost, davanje, bla, bla, a sami voze super aute, Lacoste vestice, markirane satove i sl). E vidis, to je licemjerje! A glede pape - ma tko je on da bi njegov stav utjecao na homoseksualce i da bi mi njegovo misljenje bilo bitno?? Uopce me ne zanima. Toliko o tome.
Crkva se ne sviđa mnogima? Koliko posto stanovnika RH se izjašnjavaju kao katolici? 80%+? To je puno više ljudi kojima se sviđa nego ne sviđa. (A nemoraš mi spominjati one milijune ljudi koji se ne slažu sa stajalištem Crkve - da ih boli briga za to, ne bi se izjašnjavali kao katolici...)


Quote:
Profinjena kaže:
Provalnik ti nanosi materijalnu stetu, a homoseksualac nikakvu

I dobro je Marilyn Manson (pjevac cije pjesme obozavam) rekao: jaka vam je vjera kad vam ju ja mogu poljuljati
Tko tu kome ljulja vjeru?

I nije važno čine li homoseksualci nekakvu materijalnu štetu ili ne. Crkva je privatna zajednica - ili poštuj pravila ili se gubi od nje. Nema nitko nikakvo pravo nametati svoja mišljenja nikome - niti Crkva tebi a ni ti vjernicima.
Xerex is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2006., 12:02   #63
Quote:
Xerex kaže:
Crkva je privatna zajednica - ili poštuj pravila ili se gubi od nje.
Slazem se. Zato se i ona treba gubiti van medijskog prostora javnih televizija i novina.
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2006., 15:08   #64
Quote:
Xerex kaže:

Mda, ja sam zaslijepljenjem. Pisao sam ti i ja po forumu odgovore na sva pitanja, samo ih nađi... Pa jebate ako pišeš da su licemjerni na ovom topicu onda valjda reci i zašto su licemjerni...
Vidim da su u sluzbi tvojih argumenata sami emotikoni danas. Znaci li to da ti argumenti ponestaju, ahahaha?
Glede tvog pisanja na forumu, nisam ja tebe nista ispitivala, nego ti mene, kao sto si me prvi poceo citirati. Dakle, tvoja piskaranja nisu predmet mog interesa.

Quote:
Xerex kaže:
Epa vidiš, ima jedan mali problemčić. Po tebi, homoseksualci nisu štetni. Po Crkvi, homoseksualnost je grijeh, tj. štetno. A na ovo tvoje da Crkva upravlja ovcama se mogu samo nasmijati (npr. ovako: ). Upravo su ljudi poput tebe ovce. Je, mi smo moderni, europejci, zapadnjaci, za prava svih, blablabla...
Homoseksualnost nikome ne steti po zakonima zdravog razuma, a ne po mom ili misljenju nekog desetog. Kakvu oni konkretnu stetu nanose? Objasni mi to molim te. Bilo ih je i u proslosti, ima ih danas, bit ce ih uvijek, samo sto je prije bila velika 'sramota' to priznati javno jer bi uslijedio pravi linc na njih. Doduse, nije ni danas puno bolje, pogotovo u RH, ali srecom, stanje se popravlja, o tome se javno govori i zbog toga sam izuzetno sretna. Da se konacno pocnu oslobadati kocnica i zivjeti kao i svaki drugi heteroseksualac.

Ja nisam ovca po nijednoj tocki optuznice jer je ocito da upotrebljavam svoj mozak u ovoj raspravi, dok ti upotrebljavas mozak klera. Dakle, ostajes ovca i dalje




Quote:
Xerex kaže:
Crkva se ne sviđa mnogima? Koliko posto stanovnika RH se izjašnjavaju kao katolici? 80%+? To je puno više ljudi kojima se sviđa nego ne sviđa. (A nemoraš mi spominjati one milijune ljudi koji se ne slažu sa stajalištem Crkve - da ih boli briga za to, ne bi se izjašnjavali kao katolici...)
Da, vecina se izjasnjava da su katolici, ali zivi li ta vecina u skladu s katolickim nacelima? Ne. Sto govori da im se ta nacela bas i ne svidaju. Koliki postotak ljudi oko sebe znas da zivi bar priblizno u skladu s odredbama te religije, da se ne sevi prije braka, da ne psuje, da ne ogovara, da ne laze nikad, da nikad nije prevario, oklevetao, uvrijedio, bludno pomislio?? Mozda si ti bas takav? Ako nisi - onda ni ti nisi pravi katolik, hehe.
Poanta: izjasnjavanje o pripadanju katolicanstvu je kod nas postalo vise formalnost i navika nego istinsko prakticiranje i promisljanje. A tome je jedan od najvecih uzroka upravo to - licemjerje crkve, dvolicnost, lazi, njihovo petljanje u sve segmente zivota, homofobija, a prije svega fobija od smanjivanja vlastitog 'autoriteta' i prestanak njihova nacina zivota kao bubreg u loju. Pa tako i nastaju 'ovce' - to su oni koji sve ovo jos nisu uvidjeli.


Quote:
Xerex kaže:
Tko tu kome ljulja vjeru?
Vidim zbunjen si: dakle, Manson ljulja vjeru ovcama jer u njemu vide utjelovljenje sotone i sveg zla svijeta i aktivno su se zalagali da se njegov koncert ne odrzi u Puli. Ako toliko jako vjeruju i stuju Boga, zasto onda nisu i tada vjerovali da ce ih njihov Bog ipak 'obraniti i ocuvati' od tog 'demonskog Mansona' u njihovoj blizini? Sto su pomislili da bi se moglo desiti kad on dode, sto? Smak svijeta? Kolektivna samoubojstva? Sodoma i Gomora?

Quote:
Xerex kaže:
I nije važno čine li homoseksualci nekakvu materijalnu štetu ili ne. Crkva je privatna zajednica - ili poštuj pravila ili se gubi od nje. Nema nitko nikakvo pravo nametati svoja mišljenja nikome - niti Crkva tebi a ni ti vjernicima.
Usporedio si homoseksualca s provalnikom, pa je u tom kontekstu to jako bitno.
Glede crkve, da, ne idem na mise i ispovijedi vec jako dugo, bas zbog toga, svoj zivot zivim posteno i moralno - ali moralno na zdrav nacin, a ne na nacin zadrtih primitivaca koji sve druge zele ogranicavati u svemu, osim sebe.
Svoje misljenje ne pokusavam nametnuti nikakvim vjernicima, zanimljivo je da su i na ovoj temi 'vjernici' napali mene i moje stavove, a ne ja njih. To je najbolji dokaz tko kome pokusava nametati svoje stavove. A najbolji lijek za to bi bio da crkva lijepo svoje stavove drzi medu svojim debelim zidinama kamo i pripadaju, a ne da njima mase na sav glas, a kad joj se kontrira, onda da optuzuje 'nevjernike' da joj pokusavaju nametati svoje.
Kleru je mjesto u crkvi, a ne ni u javnosti, ni medijima, ni politici, ni u seksu.
No pretesko bi im bilo drzati malo jezik za zubima, za promjenu, tako da sve to, nazalost, ostaje utopija.
Profinjena is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2006., 16:22   #65
Quote:
Xerex kaže:


Mda, ja sam zaslijepljenjem. Pisao sam ti i ja po forumu odgovore na sva pitanja, samo ih nađi... Pa jebate ako pišeš da su licemjerni na ovom topicu onda valjda reci i zašto su licemjerni...

Epa vidiš, ima jedan mali problemčić. Po tebi, homoseksualci nisu štetni. Po Crkvi, homoseksualnost je grijeh, tj. štetno. A na ovo tvoje da Crkva upravlja ovcama se mogu samo nasmijati (npr. ovako: ). Upravo su ljudi poput tebe ovce. Je, mi smo moderni, europejci, zapadnjaci, za prava svih, blablabla...

Crkva se ne sviđa mnogima? Koliko posto stanovnika RH se izjašnjavaju kao katolici? 80%+? To je puno više ljudi kojima se sviđa nego ne sviđa. (A nemoraš mi spominjati one milijune ljudi koji se ne slažu sa stajalištem Crkve - da ih boli briga za to, ne bi se izjašnjavali kao katolici...)


I nije važno čine li homoseksualci nekakvu materijalnu štetu ili ne. Crkva je privatna zajednica - ili poštuj pravila ili se gubi od nje. Nema nitko nikakvo pravo nametati svoja mišljenja nikome - niti Crkva tebi a ni ti vjernicima.

stupidno je pričati dali po meni ili po tebi ili po profinjenoj ili po crkvi homoseksualci nisu ili jesu štetni. činjenica je da njihov privatni čin nikome ne nanosi štetu. islam smatra jedenje svinjetine štetnim, hinduizam smatra jedene govedine svetogrđem, a budizam da su sve ljudske materijalne želje štetne, pa se nitko na to ne obazire. to što se nađe grupa koja će nešto proglasit štetnim ne znači da jest štetno. neke loše posljedice po druge ljude homoseksualni privatni čin nema.
što se tiće 80% katolika u hrvatskoj, nemojmo bit smiješni. i richelieu je bio katolik! to što je netko katolik, ne znači da prihvaća sva crkvena učenja. koliko tih katolika koristi kontracepciju? ima seks prije braka? ide na umjetnu oplodnju? živi u dugom ili trećem braku?
a što se tiće toga da je crkva privatna zajednica, zašto onda stalno gura nos u javne poslove? zašto si uzima za pravo da tuđe privatne stvari proglašava lošim izvan svojih vjerskih objekata?
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2006., 22:21   #66
Quote:
divizija kaže:
stupidno je pričati dali po meni ili po tebi ili po profinjenoj ili po crkvi homoseksualci nisu ili jesu štetni. činjenica je da njihov privatni čin nikome ne nanosi štetu. islam smatra jedenje svinjetine štetnim, hinduizam smatra jedene govedine svetogrđem, a budizam da su sve ljudske materijalne želje štetne, pa se nitko na to ne obazire. to što se nađe grupa koja će nešto proglasit štetnim ne znači da jest štetno. neke loše posljedice po druge ljude homoseksualni privatni čin nema.
A da li u islamskim zemljama postoje nevladine organizacije koje promiču jedenje svinjetine?
Xerex is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2006., 22:29   #67
Quote:
Profinjena kaže:
Vidim da su u sluzbi tvojih argumenata sami emotikoni danas. Znaci li to da ti argumenti ponestaju, ahahaha?
Glede tvog pisanja na forumu, nisam ja tebe nista ispitivala, nego ti mene, kao sto si me prvi poceo citirati. Dakle, tvoja piskaranja nisu predmet mog interesa.
Izgleda da nisi upoznata sa još jednim pojmom - http://en.wikipedia.org/wiki/Sarcasm Nego, argumenti ponestaju? Ja bar koristim argumente, a ne "Napisao sam to tamo negdje potraži...." Ako nešto kažeš na nekoj temi, valjda ćeš to i ići opravdati.


Quote:
Profinjena kaže:
Homoseksualnost nikome ne steti po zakonima zdravog razuma, a ne po mom ili misljenju nekog desetog. Kakvu oni konkretnu stetu nanose? Objasni mi to molim te. Bilo ih je i u proslosti, ima ih danas, bit ce ih uvijek, samo sto je prije bila velika 'sramota' to priznati javno jer bi uslijedio pravi linc na njih. Doduse, nije ni danas puno bolje, pogotovo u RH, ali srecom, stanje se popravlja, o tome se javno govori i zbog toga sam izuzetno sretna. Da se konacno pocnu oslobadati kocnica i zivjeti kao i svaki drugi heteroseksualac.
Homoseksualnost je po RKC (a i više manje svim ostalima) grijeh. A što ti to znači bilo je i u prošlosti, biti će i u budućnosti? Znači tako možemo opravdati i pedofiliju/ubojstva/krađe/štogod?

Quote:
Profinjena kaže:
Ja nisam ovca po nijednoj tocki optuznice jer je ocito da upotrebljavam svoj mozak u ovoj raspravi, dok ti upotrebljavas mozak klera. Dakle, ostajes ovca i dalje
Jesi, ti si ovca. Jedna od osoba zaluđenih liberalnim medijima, koja smatra tradicionalnost, religiju i sve ostale konzervativne vrijednosti apsolutnim zlom. U današnjem svijetu po svjetonazoru ljudi poput tebe je apsolutno sve dopušteno - totalna sloboda, nikakve obaveze.

Quote:
Profinjena kaže:
Da, vecina se izjasnjava da su katolici, ali zivi li ta vecina u skladu s katolickim nacelima? Ne. Sto govori da im se ta nacela bas i ne svidaju. Koliki postotak ljudi oko sebe znas da zivi bar priblizno u skladu s odredbama te religije, da se ne sevi prije braka, da ne psuje, da ne ogovara, da ne laze nikad, da nikad nije prevario, oklevetao, uvrijedio, bludno pomislio?? Mozda si ti bas takav? Ako nisi - onda ni ti nisi pravi katolik, hehe.
Poanta: izjasnjavanje o pripadanju katolicanstvu je kod nas postalo vise formalnost i navika nego istinsko prakticiranje i promisljanje. A tome je jedan od najvecih uzroka upravo to - licemjerje crkve, dvolicnost, lazi, njihovo petljanje u sve segmente zivota, homofobija, a prije svega fobija od smanjivanja vlastitog 'autoriteta' i prestanak njihova nacina zivota kao bubreg u loju. Pa tako i nastaju 'ovce' - to su oni koji sve ovo jos nisu uvidjeli.
Ako ljudi glasaju za HDZ nije važno da li oni odobravaju rad vlade. Ako glasaju tek tako za njih, iz navike, HDZ se neće brinuti o njima. Svatko tko se izjašnjava kao katolik - živio kao jedan ili ne - odobrava automatski akcije RKC.


Quote:
Profinjena kaže:
Vidim zbunjen si: dakle, Manson ljulja vjeru ovcama jer u njemu vide utjelovljenje sotone i sveg zla svijeta i aktivno su se zalagali da se njegov koncert ne odrzi u Puli. Ako toliko jako vjeruju i stuju Boga, zasto onda nisu i tada vjerovali da ce ih njihov Bog ipak 'obraniti i ocuvati' od tog 'demonskog Mansona' u njihovoj blizini? Sto su pomislili da bi se moglo desiti kad on dode, sto? Smak svijeta? Kolektivna samoubojstva? Sodoma i Gomora?
Ja te pitam kakve to ima veze? Koga briga za jednog Marlyn Mansona u vezi s ovom temom?

Quote:
Profinjena kaže:
Usporedio si homoseksualca s provalnikom, pa je u tom kontekstu to jako bitno.
Glede crkve, da, ne idem na mise i ispovijedi vec jako dugo, bas zbog toga, svoj zivot zivim posteno i moralno - ali moralno na zdrav nacin, a ne na nacin zadrtih primitivaca koji sve druge zele ogranicavati u svemu, osim sebe.
Svoje misljenje ne pokusavam nametnuti nikakvim vjernicima, zanimljivo je da su i na ovoj temi 'vjernici' napali mene i moje stavove, a ne ja njih. To je najbolji dokaz tko kome pokusava nametati svoje stavove. A najbolji lijek za to bi bio da crkva lijepo svoje stavove drzi medu svojim debelim zidinama kamo i pripadaju, a ne da njima mase na sav glas, a kad joj se kontrira, onda da optuzuje 'nevjernike' da joj pokusavaju nametati svoje.
Kleru je mjesto u crkvi, a ne ni u javnosti, ni medijima, ni politici, ni u seksu.
No pretesko bi im bilo drzati malo jezik za zubima, za promjenu, tako da sve to, nazalost, ostaje utopija.
Da, jako je lijepo. "Ja sam skroz moralna osoba, po mom osobnom moralu." - Time samom sebi daješ pravo da činiš što god hoćeš, ne? Kao što sam rekao, totalna sloboda, nikakve obaveze.
Xerex is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2006., 11:20   #68
Quote:
Xerex kaže:
Nego, argumenti ponestaju? Ja bar koristim argumente, a ne "Napisao sam to tamo negdje potraži...." Ako nešto kažeš na nekoj temi, valjda ćeš to i ići opravdati.
Ja sam tebi takoder na sasvim jednostavnom primjeru argumentirala svoj stav o licemjerju crkve - onda kad sam ti pricala kako svecenici propovijedaju skromnost, teznju ka duhovnom, a ne materijalnom i sl, a onda se voze u skupim autima, nose markiranu odjecu, puse, piju, seve se na veliko i sl. Dakle, citaj malo pazljivije, pa ti se nece potkradati ovako glupe izjave.




Quote:
Xerex kaže:
Homoseksualnost je po RKC (a i više manje svim ostalima) grijeh. A što ti to znači bilo je i u prošlosti, biti će i u budućnosti? Znači tako možemo opravdati i pedofiliju/ubojstva/krađe/štogod?
Zasto stalno izvlacis primjere poput provalnika, pedofilije, ubojstava, kradja kad su to redom stvari koje fizicki ili materijalno stete drugim ljudima??? Jel ti mozes shvatiti da homo/bi seksualizam NIKOME ne steti? Ni materijalno, ni fizicki, a ni psihicki. Jel mozes shvatiti tu razliku? Imas li bar toliko inteligencije? Ako se vec zelis prepucavati, onda bar to radi pametno i ne mijesaj kruske i jabuke.
Naravno da sve sto si ti naveo ne opravdavam jer to ima stetne posljedice za dr ljude, ali homoseksualizam NEMA i zato je apsolutno opravdan, stogod na to RKC rekla. Kuzis? I btw, mozes li shvatiti jos 1 stvar? Meni NIJE BITAN stav crkve, mnogim ljudima nije, ona nije moj duhovni vodic, kuzis li to?? Tebi je mozda bitna, nekim drugim ljudima nije, dakle, koga briga sto ONA smatra za grijeh? Cak nije ni katolike briga, ni sam nisi odgovorio na moja pitanja ako su toliki katolici, zasto varaju, seve se prije braka, lazu, ogovaraju, koriste kontracepciju i sl? Elegantno si izbjegao odgovor



Quote:
Xerex kaže:
Jesi, ti si ovca. Jedna od osoba zaluđenih liberalnim medijima, koja smatra tradicionalnost, religiju i sve ostale konzervativne vrijednosti apsolutnim zlom. U današnjem svijetu po svjetonazoru ljudi poput tebe je apsolutno sve dopušteno - totalna sloboda, nikakve obaveze.
Cuj, kao sto me ne moze zaluditi RKC, tako me ne moze zaluditi ni apsolutna liberalnost, ni mediji, ni ista drugo. Vec sam ti napisala da imam razum, sto je za tebe ocito nepoznanica xy, pa to pod svaku cijenu moras definirati kao neku vrstu zaludenosti. Vjeruj, razum je jedina istinska sloboda koju covjek moze imati.
Po meni nije dopustena totalna sloboda i nikakve obveze - po meni bi trebalo covjeku biti dopusteno sve ono sto ne ogranicava slobodu drugih ljudi i sto im ne steti. A homoseksualizam je upravo to.



Quote:
Xerex kaže:
Svatko tko se izjašnjava kao katolik - živio kao jedan ili ne - odobrava automatski akcije RKC.
Vecu glupost nisam cula! Ali dobro si rekao - automatski odobravaju akcije RKC, dakle, rutinski i iz navike, ali ih ne prakticiraju. I u tome ti je razlika i osnovno licemjerje - ne samo klera, nego i onih koji svakodnevno lizu oltare, a zive sasvim suprotno postulatima Biblije.





Quote:
Xerex kaže:
Koga briga za jednog Marlyn Mansona u vezi s ovom temom?
Mene je briga za Mansona jer sam upotrijebila njegov citat kao dobru opasku o crkvenom licemjerju.



Quote:
Xerex kaže:
Da, jako je lijepo. "Ja sam skroz moralna osoba, po mom osobnom moralu." - Time samom sebi daješ pravo da činiš što god hoćeš, ne? Kao što sam rekao, totalna sloboda, nikakve obaveze.
Samoj sebi dajem pravo da cinim, mislim, govorim stvari koje ne stete drugim ljudima i koje ih se apsolutno ne ticu. U tim granicama, to je potpuno dopusteno, a za moj moral ti ne brini, dokgod je moja savjest cista, ovakvi me komentari ne diraju. A savjest mi mora biti cista pred Bogom, a ne pred crkvom i svecenstvom. I dovoljna sam individua da si to sama objasnim, bez da netko mora misliti umjesto mene.
Koliko ti uopce imas godina? Jesi se sevio kad? Prije braka? Masturbiras li ikada? Jesi li djevac? Ako nisi - i to je po crkvi grijeh, pa to ipak cinis. Zasto?
A zasto ne? Pa to ne nanosi nikakvu stetu drugima, a ni tebi samome, zar ne? Zasto je onda uopce 'zabranjeno'? Sto je, nemas rijeci?
Profinjena is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2006., 12:01   #69
Quote:
Xerex kaže:
A da li u islamskim zemljama postoje nevladine organizacije koje promiču jedenje svinjetine?
nema ih, možda ih ne bi trebalo niti biti.
međutim, to što se u islamskim zemljama dopušta ne samo javno kritizirati onoga tko jede svinjetinu, već čak i kažnjavanje istog, mi svi smatamo barbarskim.
zato smo mi na zapadu odvojili privatni život od javnog i nikome se ne dopušta da kažnjava drugoga zbog njegovog privatnog života. večina nas, koji smo civilizirani, ne uzimamo si za pravo niti da javno kritiziramo privatni život drugih. postoji samo jedna institucija, i to samo u nekim zapadnim zemljama, koji si uzima za pravo da javno kritizira tuđiu privatnost- crkva! nikome drugome to nije dopušteno, samo njoj!
nije nikakav problem što crkva i njeno stado imaju svoj stav o homoseksualcima, kontracepciji, umjetnoj opodnji i bilo čemu. problem nastupa onda kada javno kritiziraju/te privatnost drugih, proglašavajući je nečim lošim. to pravo nema nitko! ja nemam pravo kritizirati tvoj privatni život, a ti nemaš moj. mene ne zanima papin privatni život i ne kritiziram ga, a on nema pravo kritizirati moj ili bilo čiji privatni život. pa ni onaj homoseksualaca. svoje negativne stavove o tuđoj privatnosti crkva neka zadrži unutar svojih vjerskih institucija. slobodna ih je zadržat.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2006., 12:55   #70
Quote:
divizija kaže:
zašto bi tuđe mišljenje bilo degutantno i grozno neprirodno samo ako se religiji ne sviđa?
nikad nism bio pretjerano sklon njihovim paradama i koječemu, ali tvrditi da je loše što žive svoju seksualnost onako kako im je dana, ako to nikome ne šteti, zaista je primitivno.
Potpisujem!
A što se tiče svećenika i njihovog celibata, mislim da bi trebalo otvoriti novu temu po tom pitanju. Crkva je i tako svjesna sve manjeg broja zainteresiranih za taj poziv, pa mi se čini da će ubrzo doći i taj dan kada će im se dozvoliti brak i ukinuti celibat. Osobno sam ZA. Neka onda pokažu kako će uzdržavati hrpu djece sa mizernim primanjima od npr. plaće učitelja vjeronauka.
 
Odgovori s citatom
Old 01.10.2006., 04:26   #71
Quote:
xara kaže:
Sto je tu čudno....
To je od pamtivjeka tako.....
Ako imas homoseksualne sklonosti....odeš u svećenike......

I tako umjesto da budeš ruglo i predmet sprdnje u svom selu.....
postaneš cijenjen .....

Ili pedofil.
A ako ćemo malo proširit temu lopov, muljator, jebivjetar, krijumčar, mrsko ti je plaćati porez, a draga masna plaća za džabe, siguran posao, visoki status, lagodan život...
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2006., 10:10   #72
Quote:
Ego kaže:
Ja ne vidim ništa loše u tome da katolička crkva diskriminira homoseksualce. Ne vole ih, i to je njihovo pravo. Ako je crkva zajednica heteroseksualnih ljudi koji vjeruju u knjižurinu zvanu Biblija i čičicu kojeg zovu Papa, onda jedan homoseksualac nema što raditi, isto kao što ja nemam što raditi u udruzi slijepih osoba.

Druga je stvar što takva udruga onda ne bi smjela uživati potporu države kakvu danas uživa.
Quote:
Špranja kaže:
Pravila i zahtjevi svećenićkog poziva su jasni, od početka, pa i prije početka školovanja za taj poziv - onome tko ih ne može/ne želi prihvatiti i ne razumije razloge za njih, nije mjesto u svećenićkoj zajednici. A Crkva (zajednica) ima pravo postaviti uvjete kakve god želi (kakve god misli da su joj potrebni i korisni) za svoje buduće članove, koji to onda, ako žele postati članovima te zajednice, moraju, naravno, prihvatiti. Kraj diskusije.
Jedino mi je totalno nejasna (bolesna?) nečija uporna želja biti članom "društva" čija pravila ne razumiješ, ne poštuješ i nemaš ih se namjeru pridržavati. Pa onda pljuješ po društvu, umjesto da se okreneš i pridružiš se jednostavno onima s kojima dijeliš iste stavove i poglede na neke aspekte života...



zaista ne shvacam sto je tip trazio u sjemenistu il di vec
 
Odgovori s citatom
Old 01.10.2006., 10:14   #73
Quote:
Etienne kaže:
Zašto svećenik homoseksualac ne bi mogao biti primjer ostalim homoseksualcima? Mogli su od njega napraviti odličan primjer, a ovako su samo od sebe, po običaju, napravili netolerantne budale.
Zato sto bi postao primjerom ostalima da je Homo prihvaceno u krscanstvu, a crkva tvrdi da nije

Da on sam smatra da je to grijeh i da ga treba ljecit mozda bi i bio prihvacen, al ako smatra da je gej okej onda znaci da direktno promice moralne stavove koji su suprotni crkvenim, pa zasto bi ga crkva tolerirala?

Koja ce firma takvog zaposlenika
 
Odgovori s citatom
Old 01.10.2006., 10:40   #74
Quote:
Bhalki kaže:


zaista ne shvacam sto je tip trazio u sjemenistu il di vec
U konkretni slučaj, na žalost, nisam upućena, ali općenito smatram da je najveći promašaj tražiti od svećenika celibat i ne dozvoliti im vjenčanje. Zato što je spolni nagon čovjeku urođen i trajno ga sputavati je neprirodno ( kad već govorimo o neprirodnom ).
Duhec is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2006., 10:55   #75
Quote:
Duhec kaže:
U konkretni slučaj, na žalost, nisam upućena, ali općenito smatram da je najveći promašaj tražiti od svećenika celibat i ne dozvoliti im vjenčanje. Zato što je spolni nagon čovjeku urođen i trajno ga sputavati je neprirodno ( kad već govorimo o neprirodnom ).
I ja bih se slozio sa dozvoljavanjem braka svecenicima. Uvijek ostaje redovnostvo za one koji se osjecaju pozvanim na zivot sa vise odrcanja i askeze, ali tada i sa manje mjesanja sa ostatkom drustva.

ali poanta nije u tome vec u tome sto se zna kakve stavove ima crkva pa mi nije jasno zasto bi homeseksualac otisoso u sjemeniste da bi onda izvodio ovakve dramaticne vratolomije

Kao da odem u specjalce pa se onda po novinama zalim sto su me ti zli i sirovi ljudi tjerali da trcim i vjezbam i skacem s padobranom i na slicne se nacine izivljavali
 
Odgovori s citatom
Old 01.10.2006., 10:57   #76
Quote:
Duhec kaže:
Ne možeš izjednačavati te dvije stvari, jer niti približno nemaju isti nazivnik.
Za tebe nemaju, za njih imaju i ti naturas svoje misljenje jednako kao i oni misleci da si u pravu, ali njima isto ne dozvoljavas

U svakom slucaju sto god mislila o tome slozit ces se valjda da u vlastitim redovima imaju pravo postaviti stvari kako im odgovara, ne? Kome se ne svidjaju njihovi stavovi ionako ne vidim sto tamo radi..
 
Odgovori s citatom
Old 01.10.2006., 11:00   #77
Quote:
Bhalki kaže:
I ja bih se slozio sa dozvoljavanjem braka svecenicima. Uvijek ostaje redovnostvo za one koji se osjecaju pozvanim na zivot sa vise odrcanja i askeze, ali tada i sa manje mjesanja sa ostatkom drustva.
Slažem se. I tvrdim, da bi to uvjetovalo manjim brojem devijacija u ponašanju.
Duhec is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2006., 11:02   #78
Quote:
Bhalki kaže:
U svakom slucaju sto god mislila o tome slozit ces se valjda da u vlastitim redovima imaju pravo postaviti stvari kako im odgovara, ne? Kome se ne svidjaju njihovi stavovi ionako ne vidim sto tamo radi..

Formalno gledano, imaš pravo. Ako ja osnujem svoje poduzeće, ja sam ta koja postavlja pravila. No, da bih dalje diskutirala o toj temi morala bih pročitati članak.
Duhec is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2006., 09:27   #79
Quote:
Bhalki kaže:
Za tebe nemaju, za njih imaju i ti naturas svoje misljenje jednako kao i oni misleci da si u pravu, ali njima isto ne dozvoljavas

U svakom slucaju sto god mislila o tome slozit ces se valjda da u vlastitim redovima imaju pravo postaviti stvari kako im odgovara, ne? Kome se ne svidjaju njihovi stavovi ionako ne vidim sto tamo radi..
ti su uvelike u pravu, i sam sam rekao da me čudilo što jedan peder traži među popovima.
ali malo koja vjerska zajednica je svoje stavove svela na privatne okvire, već ih neumorno javno izražava, često iznoseći te stavove kao neupitne i apsolutne istine. i aposlutne sudove.
ja mogu smatrati jedenje jastoga nenormalnim, imitacijom života, devijacijom i ne znam čime, ali s obziorm da je to privatna stvar pojedinca, nemam mu se što petljati u to.
crkva se protivi promoviranju homoseksualaca, ali se ne protivi promoviranju crkvenog stava o njima. dapače, zdušno ga promovira. počevši od vjeronauka na dalje.
kad se radi o privantnosti druge osobe, onda zaista ne bismo trebali jedni druge "uvjeravati" da ovo i ono ne valja u privatnom životu drugoga. već prepustimo privatnost pojedincima.
ja uopće nisam sklon homoseksualcima, ne bih volio da mi djete bude takvo, ni ništa slično.
ali nikada neću javno proglašavati lošim bilo što što radi čine privatno! mislim da se crkva tomu mora naučiti. i još poneki.

recimo, ja smatram celibat nenormalnim i devijantnim. smatram da je to poremećaj. za rezliku od homoseksualizma- dobrovoljno izabran!
međutim, nikada ne bih potrošio redove i redove teksta da uvjerim svećenstvo da je ta njihova privatna stvar pogrešna. ključna je riječ privatnost- prestanimo jedni drugim kritizirati privatnost!
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2006., 10:58   #80
Quote:
divizija kaže:
ti su uvelike u pravu, i sam sam rekao da me čudilo što jedan peder traži među popovima.
ali malo koja vjerska zajednica je svoje stavove svela na privatne okvire, već ih neumorno javno izražava, često iznoseći te stavove kao neupitne i apsolutne istine. i aposlutne sudove.
ja mogu smatrati jedenje jastoga nenormalnim, imitacijom života, devijacijom i ne znam čime, ali s obziorm da je to privatna stvar pojedinca, nemam mu se što petljati u to.
crkva se protivi promoviranju homoseksualaca, ali se ne protivi promoviranju crkvenog stava o njima. dapače, zdušno ga promovira. počevši od vjeronauka na dalje.
kad se radi o privantnosti druge osobe, onda zaista ne bismo trebali jedni druge "uvjeravati" da ovo i ono ne valja u privatnom životu drugoga. već prepustimo privatnost pojedincima.
ja uopće nisam sklon homoseksualcima, ne bih volio da mi djete bude takvo, ni ništa slično.
ali nikada neću javno proglašavati lošim bilo što što radi čine privatno! mislim da se crkva tomu mora naučiti. i još poneki.

recimo, ja smatram celibat nenormalnim i devijantnim. smatram da je to poremećaj. za rezliku od homoseksualizma- dobrovoljno izabran!
međutim, nikada ne bih potrošio redove i redove teksta da uvjerim svećenstvo da je ta njihova privatna stvar pogrešna. ključna je riječ privatnost- prestanimo jedni drugim kritizirati privatnost!
Isto radi i druga strana (gej prajd itd). Svako promovira sto je uvjeren da je ispravno. S tim da sam skloniji onima koji to rade iz ideala/vjere (pa makar bili pogresni) nego onima koji to rade iz interesa/zelje za slobodnim culnim uzivanjima.

Poremecaj nije ako je slobodno odabrano u smislu odricanja. Inpotencija je poremecaj, ne celibat.
Homoseksualnost koja bi bila svjesno odabrana bez svarnog seksualnog poriva u tom smislu vjerojatno i nije poremecaj nego preseravanje, eventualno moralni poremecaj ako tako mozemo nazvat.
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:29.