Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.11.2006., 09:41   #21
Jab reko vecina toga da je muljaza. Oni koji nisu iz nekog razloga izgleda bolje gadjaju proslost nego buducnost. E sad tu je moguce da su jednostavno dobri psiholozi pa nagadjaju proslost po informacijama koje svjesno ili intuitivno dobiju od klijenta (sto nas opet vraca na muljanje) i mozda na slican nacin zakljucuju o mogucoj buducnosti pa cesto i pogode. Druga mogucnost je da zaista na neki "paranormalni" nacin dobivaju informacije iz proslosti (koja je definirana) no da buducnost ipak nije tako lako procitat (jer nije definirana? )... A opet neki se kunu u sposobnosti ovog ili onog vidovnjaka.. ko ce ga znat, mozda je i moguce...
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2006., 16:48   #22
Quote:
VeronikaN kaže:
Upravo ono što sam i očekivala.
Slijepo suđenje,
ograničenost i fanatizam.
Pa kada nisi sposoban objasniti,počinješ podcjenjivati.
Bog u kojega ja vjerujem nikome silom ne nameće,
a tko je čovjek da se to usuđuje.
Idi u miru čovječe!
ogranicen sam u tvojim ocima.. ne podcjenjujem, to ti tako shvatila.. nisi se potrudila (ili nisi umjela) odgovoriti na kontra pitanja, a mene nazivas ogranicenom osobom, fanatikom, nesposobnim.. samo sam odgovorio na isti nacin kao i ti, ni vise niti manje..

.. mozda nisi primjetila, ali skreces sa teme, a i mojih postova, mada mozda i treba tako da bude..

svako dobro ti zelim


P.S. zar sam svoju volju nametao, hm.. i da, nekontrolisano jesam (a znam da nisam), svakako je neces prihvatiti bila argumentovana ili ne..
__________________
''Utjecem se Allahu džellešanuhu da me sačuva od prokletog šejtana''
''Ako volite samo one koji vole vas, gdje je tu nagrada - volite neprijatelja, opraštajte mu.''
kicho_tz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 20:07   #23
Quote:
tamper kaže:
Društvo, imate li kakvih iskustva sa proricanjem budućnosti. Hitno trebam broj telefona ili adresu Marte Marije Serdar. Ako netko ima nek pošalje na:
Mailove ne objavljujemo. Cats
ili odgovori na ovaj post.
Hvala unaprijed!!!
imam, i ne bih ti preporucila.
postoje ljudi koji na neki nacin "vide" ( cak i bez da im ista kazes o sebi) toliko detalja iz tvoje sadasnjosti i proslosti, da ostanes u soku i totalno uvjeren u njihovu "vidovitost". onda naravno uzmes to sto ti kazu za buducnost zdravo za gotovo. a to ne valja, jer ipak (to sada vjerujem) postoji slobodna volja, i ako se povodis za proricanjima neces odziviti zivot kako si trebao / la.

ja sam prije bila uvjerena da je sve preodrejeno. bila sam kod jednog vidovnjaka koji mi je sve, apsolutno sve tocno rekao, i te stvari su se onda lijepo u toku sljedecih godina obistinile. bile su zbilja neobicne, dakle ne nesto sto bi bilo lako predvidljivo. medjutim, zadnji put kad sam ga posjetila nije pogodio apsolutno nista za buducnost. doduse, opet mi je servirao gomilu nevjerojatnih detalja o osobama i situacijama o kojima se radilo, ali ono sto nije stimalo bili su - konacni ishodi.

a taj covjek je jedan od najpoznatijih, ako ne i najpoznatiji u zagrebu.

imala sam i drugih iskustava s tim, i mogu reci da danas vjerujem da je to jako stetno. htio, ne htio prorocanstvo djeluje na tebe u tvojoj podsvjesti, i tesko je ponasati se kao da ga nisi cuo. a s obzirom da dokazano nije moguce sa sigurnoscu predvidjeti buducnost, znaci da si se izrucila na milost i nemilost doticnom vidovnjaku da ti ispere mozak necim sto naprosto ne mora biti..
anais_anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 21:22   #24
Quote:
normall kaže:
Nisam ni rekao da sam upućen već sam te pitao, zašto muslimanski vjernici
(imam dosta obrazovanih prijatelja muslimanske vjere) idu kod Hodže po te zabranjene stvari.
Zašto im Hodže te stvari daju , ako su zabranjene !!???
Čovjek je čovjek, bez obzira na titulu. Imao zvanje pekara, apotekara, hodže, svečenika,glumca,državnika, ostaje samo čovjek.
I podložan je zabranjenim stvarima dokle god nije pročišćenog duha i srca.

Bog je dao zapovijedi da bi čovjeku pokazao smjer zdravog i sretnog života. No, ljudi padnu u kušnju koju sami sebi izazovu jer ih povuče nepoznato. Znatiželja, pokušaj da saznaju što ih čeka. I tu padnu u zamku.Zbog neznanja.

Pa odu k vidovnjacima. I ne znaju da na taj način otvore vrata drugih dimnezija nevidljive stvarnosti. Sveti spisi govore o tome. Bog je u svojoj Ljubavi zabranio takve stvari jer ne donose dobro duši.

Zašto hodže daju takve stvari? Ja se prije pitam, zašto su oni hodže ako ne slije Put i zapovijedi Presvetoga?
 
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 21:25   #25
Quote:
kicho_tz kaže:
to su sejtanska posla, oni (ti vidovljaci, gatare i sl. koji uistinu pogode nesto o vama) imaju svoje nacine, formule kako stupiti u kontakt sa sejtanom (sto i nije tesko, jer su sejtani smutljivci, zavode ljude, pripajaju ih sebi) i od njega crpe odredjene informacije.. da ti pojasnim, sejtani se krecu tolikom brzinom da ih ljudsko oko ne moze vidjeti, kada bismo mogli vidjeti metak od pistolja kako se krece onda bi mozda i sejtana mogli vidjeti.. znaci da im i nije problem prikupiti neke informacije o nama, dovoljno je da cuju nase ime i za tili cas nesto saznaju.. ovo sam malo uprostio, sorry, nemadoh vremena niti inspiracije da opsirnije u ovo doba noci postam.. sejtani napadaju nevjernike ili vjernike koji nemaju dovoljno vjere u srcima, dovoljna je mala nesigurnost, grijeh i sl. da nas sejtan napadne..

Ovo je sve istina što si napisao! Kad nađeš vremena i inspiracije, bila bih ti zahvalna da pišeš nešto više o tome.
 
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 22:47   #26
Quote:
Bog u kojega ja vjerujem nikome silom ne nameće,
Bog je jedan i ljubomoran je! Exodus 20:2-5: (NAB)
Quote:
"I, the LORD, am your God, who brought you out of the land of Egypt, that place of slavery. You shall not have other gods besides me. You shall not carve idols for yourselves in the shape of anything in the sky above or on the earth below or in the waters beneath the earth; you shall not bow down before them or worship them. For I, the LORD, your God, am a jealous God, inflicting punishment for their fathers' wickedness on the children of those who hate me, down to the third and fourth generation;
Odn. jedan od prijevoda na hrvatski, Knjiga Izlaska, poglavlje 20.
Quote:
Ja sam Jahve, Bog tvoj, koji sam te izveo iz zemlje egipatske, iz kuće ropstva. Nemoj imati drugih bogova uz mene. Ne pravi sebi lika ni obličja bilo čega što je gore na nebu, ili dolje na zemlji, ili u vodama pod zemljom. Ne klanjaj im se niti im služi. Jer ja, Jahve, Bog tvoj, Bog sam ljubomoran. Kažnjavam grijeh otaca - onih koji me mrze - na djeci do trećeg i četvrtog koljena,
Vrlo dobar upis je ostavio ovdje gospodin sa nick-om "kicho_tz". One u kojima je vjera slaba (ili je nemaju), vrlo ih je lako zavesti.
piper is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 11:11   #27
Quote:
MaxAdsl2 kaže:
Ovo je sve istina što si napisao! Kad nađeš vremena i inspiracije, bila bih ti zahvalna da pišeš nešto više o tome.
i roman Kicho moze napisati, ali djaba kada to ne pije vode ovdje...

cestitam za ono "Pjevam ti, slavim te....."
__________________
''Utjecem se Allahu džellešanuhu da me sačuva od prokletog šejtana''
''Ako volite samo one koji vole vas, gdje je tu nagrada - volite neprijatelja, opraštajte mu.''
kicho_tz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 16:00   #28
proricanje buducnosti znaci da imas neki kanal kroz koji mozes saznati stvari koje bi se trebale desiti (ili si ti sam kanal).

no, samo proricanje ne znaci da imas uvid u kauzalnu razinu, jer se sve desava s nekim razlogom, te na taj nacin mozda ne mozes na pravi nacin utjecati na to sto ce ti se desiti. mozda...

s druge strane, prilikom koristenja nekog medija (karte, grah itd itd) dolazi do gubljenja informacija, jer niti jedan medij ne moze biti savrsen. Zato je bolje 'ici' kod onih koji su sami mediji.
no, ja sam koji se bavim svim i svacim, uvijek preporucam prvo razgovor sa samim sobom, psihologom i sl, pa tek onda kod 'gatare', a sve to jer su cesto ljudi sami odgovorni za ono sto im se desava, pa im samo to netko treba objasniti, a oni moci prihvatiti.
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 19:22   #29
meni je svako nešo drugo reko,jedino znam da su mi svi rekli da se trebam baviti nekom vrstom umjetnosti,ništa više,ko psihološko savjetovalište,zadnja mi je rekla da je svatko kovač svoje sreće i toga se sada držim
Maddie is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:20.