Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2010., 04:12   #141
hlače, ja mislim
Ono is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 11:09   #142
Quote:
Swedish kaže: Pogledaj post
Kaj su snickers?
Patike/tenisice (iako bi se trebalo pisati sneakers) - ali u ovom kontekstu mislim da je to to
__________________
o_O

Zadnje uređivanje Cahit : 08.01.2010. at 11:19.
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 11:46   #143
Iako bi Titanic trebao biti na sredini Atlanskog oceana, u jednom se kadru vidi obala uz koju je sniman. Također, na otvorenom moru nema jeke koja se čuje dok Love doziva preživjele. Sitnica, ali Titanic nije imao privatne promenade za sjedenje, ona scena kad se Rose svađa sa zaručnikom i on prevrne stol, već samo javno šetalište.

Slično je i sa Segalovom ''Pod Opsadom''. Iako je brod na moru, voda oko njega je plitka, blatnjava i vidi se pristanišni dok uz koji je sniman.

U Jurskom Parku, scena kada auto ''proganja'' Granta i klinca na drvetu jasno se vide kablovi i kran koji ga je pridržavao.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 12:57   #144
Quote:
twee kaže: Pogledaj post
u v for vendetta, kad ne unište sve primjerke istog filma
Jel možeš to malo pojasnit?
Koje primjerke kojeg istog filma?
Gledao sam film više puta, ali ne znam o čemu pričaš.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 12:58   #145
Quote:
Krynch kaže: Pogledaj post
A recimo ovaj zadnji King- Kong. Ono: starinski auti, brodovi, kamera iz 19. st, a ----u pozadini Empire State Building???
Ajme majko
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 13:49   #146
Quote:
Cahit kaže: Pogledaj post
Patike/tenisice (iako bi se trebalo pisati sneakers) - ali u ovom kontekstu mislim da je to to
Ja sam to prvo pomislo,al sam malo guglo,pa sam naletio na radnu odjecu iz svedske pod tim brandom,koja se u americi zbog copyrighta naziva skillers. Samo me buni ono "bouncy materials"
__________________
Ship ahoy!
Swedish is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 14:49   #147
u gospodaru prstenova prstenova druzina kad su bili na planini : frodo padne i jasno mu se vide carape a ono on trebo bit bos
__________________
...it started out as a feeling...
...CuTe GiRl... is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 05:55   #148
jednu sam gresku zapamtio, a to je iz prvog djela spidermana. kada Parker trci za onim busom ispred busa nema nista. kad udje unutra ispred busa stoji jedan veliki kamion, cak ja mislim da se nalaze i na drugoj lokaciji.
__________________
Tarzan. Parazit. Ubleha.
Los_Pajaritos is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 06:02   #149
Meni su ove greske u filmovima famozne.Vjerujte mi uzivam u tome.
Star wars saga ih je puna a narurcito ona posljednja sa mladim Anakinom kad je pao trcajuci u sobu gdje je spavala Padme jer je osjetio da joj se nesto kroz prozor sulja.
Meni bi na snimanju bilo EPIC FACEPALM da sam glumac.
__________________
Because I am hard you will not like me. But the more you hate me the more you will learn. I am hard but I am fair. There is no racial bigotry here.
SgtHartmann is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 13:25   #150
Quote:
Swedish kaže: Pogledaj post
Kaj su snickers?
Uf, koji lapsus i još 2 put i još sam kopirao i nisam vidio sve me sram.
__________________
Nisam kokoš i ne nesem jaja ali znam koje je jaje mučak.
Decadent Sympozium is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 14:43   #151
Quote:
SgtHartmann kaže: Pogledaj post
Star wars saga ih je puna a narurcito ona posljednja sa mladim Anakinom kad je pao trcajuci u sobu gdje je spavala Padme jer je osjetio da joj se nesto kroz prozor sulja.
Najbolje je u starom originalu kada Luke sleti, pa uhvati Leiu u ruke i nježno prošapće...''Oh,Carrie...'' glumičino pravo ime Kak to Lucas nije skužio.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 15:15   #152
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Najbolje je u starom originalu kada Luke sleti, pa uhvati Leiu u ruke i nježno prošapće...''Oh,Carrie...'' glumičino pravo ime Kak to Lucas nije skužio.
To nikad nisam skužio. Prejako.
__________________
Nisam kokoš i ne nesem jaja ali znam koje je jaje mučak.
Decadent Sympozium is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 19:04   #153
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Najbolje je u starom originalu kada Luke sleti, pa uhvati Leiu u ruke i nježno prošapće...''Oh,Carrie...'' glumičino pravo ime Kak to Lucas nije skužio.
Još je dobra fora u "Empire Strikes Back" kad Hana Soloa trebaju karbonizirati, a Leia mu kaže "Volim te", a on njoj "Znam". U originalnom scenariju je i on njoj trebao reći "Volim i ja tebe", ali Harrison Ford to nikako nije mogao izgovoriti uvjerljivo, pa je u jednom takeu, kad mu je više bio pun k... svega iziritirano odgovorio "Znam". Lucasu se to svidjelo, pa su to uvrstili u film. Eto, nije greška kao takva, ali jedna zanimljivost.
__________________
They are gone now. Fled, banished in death or exile, lost, undone. Over the land sun and wind still move to burn and sway the trees, the grasses. No avatar, no scion, no vestige of that people remains. On the lips of the strange race that now dwells there their names are myth, legend, dust. - Cormac McCarthy
Wild Horses is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 17:51   #154
najveca greska svih vremena ( neznam iz kojeg filma ) : uglavnom ide jedan i otvara frižider i vidi se da je ispunjen namirnicama, a sekundu poslije netko ga drugi otvori a ono on - PRAZAN!
__________________
...it started out as a feeling...
...CuTe GiRl... is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 19:25   #155
Quote:
Decadent Sympozium kaže: Pogledaj post
To nikad nisam skužio. Prejako.
joj niti ja nisam znao.EPIC FAIL
__________________
Because I am hard you will not like me. But the more you hate me the more you will learn. I am hard but I am fair. There is no racial bigotry here.
SgtHartmann is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 21:09   #156
Quote:
Ginny_Black13 kaže: Pogledaj post
Kada u Harry Potteru 4 Harry dospije na groblje tj. na grob Voldemortovog oca Toma Riddlea, na grobu piše TOM MARVOLO RIDDLE, a to je Voldyjevo ime jer je Marvolo dobijo po svome djedu s majčine strane!!!!
ljudi su u 2007. bili u zabludi...
na grobu jasno piše- thomas riddle
__________________
Don't make me Avada kedavra you
Luna Lovegood is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 16:16   #157
ACE VENTURA. Pred kraj filma, kad Ace objasnjava onom lordu kako je resio slucaj, lord je igrao sah, a u sledecoj sceni tabla je prazna.
Toni_Soprano is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 22:34   #158
Quote:
Wild Horses kaže: Pogledaj post
Još je dobra fora u "Empire Strikes Back" kad Hana Soloa trebaju karbonizirati, a Leia mu kaže "Volim te", a on njoj "Znam". U originalnom scenariju je i on njoj trebao reći "Volim i ja tebe", ali Harrison Ford to nikako nije mogao izgovoriti uvjerljivo, pa je u jednom takeu, kad mu je više bio pun k... svega iziritirano odgovorio "Znam". Lucasu se to svidjelo, pa su to uvrstili u film. Eto, nije greška kao takva, ali jedna zanimljivost.
Zanimljivo je što se to prepisuje Han Solu kao "upravo ono što bi on rekao." A ovaj to grunuo bezveze. xD
__________________
Nisam kokoš i ne nesem jaja ali znam koje je jaje mučak.
Decadent Sympozium is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 20:39   #159
...

Odnedavno je "film" postao TV, i od velike kolicine stancanja, primjeti se sve cesce, no, nema dekade filmske radinosti koja ne poznaje greske koje cu navesti.

Kad se unistava kontinuitet, sto editiranjem, sto aljkavoscu, na dvije razine:

1) Reziser i kamera, pokrivaju odredjeni dio, ali ga ne pokrivaju potpunim nadzorom nad "odbjeglim statistima" u kojeg mogu upasti sporedni, pa cak i glavni glumci. Blaza kategorija je kad trci puno ljudi, pa se nekolicina medju njima pocne smijati. Neupitno ce u montazi biti svima jasno, no, puno je ljudi u kadru, pa ne razbijaju glavu i toleriraju.

Druga je kad sporedni i glavni glumci, u kadru gdje nema nikoga osim njih, takodjer se pocnu smijati. Nekad nemaju osjecaj zbog brzine, pa misle da nece biti vidjeno, nekad misle da zbog daljine nece biti vidljivo, pa im je "svijest prisustva" opustenija, pa se tek onda znaju smijati. Sasavo izgleda kad je potjera, i onda vidis pola sekune gdje se netko eksplicitno smije. Opcenito, iz nekog razloga, kod trcanja, statisti i glumci, cesto imaju tendenciju smijanja. Nije uvijek jako naglaseno, ali itekako vidljivo.

Zesci primjer, gdje uopce nema pokreta, dok grupica s mosta zabrinuto trazi pogledom klinca koji se bacio s mosta: Cop Land (1997) i skroz (ovisno o formatu) na desnoj strani, pojavljuje se lik, koji se se pocne smijati, pa makne glavu, pa se ponovo vrati i pocne se smijati

Tipicna statisticka uzbudjenost sto je na filmu, pa se pretvori u neku emociju, 99% slucajeva odrzava blazu vrsta smijuljenja.

2) Kad u editiranju postanu slampavi, biraju dijelove dijaloga (lice, ledja) i onda odozada vidis eksplicitnu facijalnu grimasu, suprotnu od one na koju emocijom odrazava on ili ona u sceni. Recimo, ona ili on placu, i onda s ledja vidis da se smiju. Posebno iritantno je kad "ledja" posudjuje statist koji samo lici na glumca kojeg mijenja. Kod njih je smijeh jos tezi, jer vidis da je u licu potpuno druga osoba.

Indija (film/TV) ima neupitno najznatizeljnije statiste na svijetu. Ako se ne osigura dovoljno kontroliranog prostora u sceni, dobijes hrpu znatizeljnih prolaznika, koji samo sto ne pitaju: Kako ce se zvati film u kojem cu biti

Opcenito, zna biti nezgodno i u naj A kategoriji filmova, kad po reakciji ljudi u pozadini, precizno mogu odrediti gdje zavrsava granica scene, a gdje javnost moze promatrati, a filmasi je odluce uklopiti u scenu. Narusi mi dobrih desetak minuta



...
Cat6 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:34.