Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Ex-YU

Ex-YU Teme o bivšoj nam državi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2007., 16:46   #1
Nazire se podela Kosova

Nakon zadnjih dogadjanja na svetskoj politickoj sceni i susreta najmocnijih predsednika, izvesno je da se za Kosovo nazire jedino moguce resenje: njegova podela.

To je nekako najbezboliniji izlaz iz zacaranog kruga.

Sve ostalo vodi do najtezih poremecaja na Balkanu, destabilizacije Evrope i celog sveta.

I rusenja celokupnog svetskog pravnog sistema.
__________________
"Covece, seti se da si prah....!"
Noc leptira is offline  
Old 03.07.2007., 16:47   #2
Quote:
Noc leptira kaže: Pogledaj post
Sve ostalo vodi do najtezih poremecaja na Balkanu, destabilizacije Evrope i celog sveta.
I rusenja celokupnog svetskog pravnog sistema.
I vascelog svemira i ne zaboravimo "Nebeske Srbije".

A sve zbog mita o Kosovu.
Daj uozbilji se.
__________________
Lose the zero,
get the hero
Crotoxin is offline  
Old 03.07.2007., 16:48   #3
koliko ja znam, srbi su na kosovu većina samo u nekoliko sela na sjeveru.. ostatak je albanski. neka se tako podijeli
 
Old 03.07.2007., 16:50   #4
To tako izgleda u Srpskim ocima???
ghoust26 is offline  
Old 03.07.2007., 16:56   #5
Quote:
srbojed kaže: Pogledaj post
koliko ja znam, srbi su na kosovu većina samo u nekoliko sela na sjeveru.. ostatak je albanski. neka se tako podijeli
U Pravu si, samo onda Albanci mogu da traze Presevo i Bujanovac, koji su na boljoj zemlji, kvalitetnijoj, i vecinom su naseljeni Albanskim stanovnistvom

Naselja poput Velikog Trnovca 6762 stanovnika, Biljace 2036 stanovnika u opcini Bujanovac

Te Miratovca 2774 stanovnika, Oraovice 3774 stanovnika i Preseva 13 426 stanovnika

Albanski argument moze da bude, da je Sjever Kosova, sem Sjeverne Mitrovic bio dio centralne Srbije do 1958, dok je Presevo bilo na Kosovu
harmani is offline  
Old 03.07.2007., 17:00   #6
nikakva podjela se ne nazire. srbi ponovno haluciniraju i žive u kolektivnom (čast iznimkama) poricanju činjenica.
podjele neće biti, samo će proces osamostaljenja kosova biti mnogo bolniji po srbiju. s obzirom da nisu htjeli to rješit fino i elegantno, već su ruse uspjeli navuć da im pomognu, sad će to morat ići na mnogo grublji način.
samo se čeka da ova preostala 4 završe u haagu, onda ćete vidjet kako izgleda osamostaljenje na grubi način!
divizija is offline  
Old 03.07.2007., 17:05   #7
ne znam da li će tu bit rata.. preslabi su srbi da bi se upuštali u još koji poraz, ALI dovoljno su glupi da opet krenu
P.S. dosadio mi je Irak na dnevniku. srbi, šta čekate?
 
Old 03.07.2007., 17:17   #8
Quote:
Crotoxin kaže: Pogledaj post
I vascelog svemira i ne zaboravimo "Nebeske Srbije".

A sve zbog mita o Kosovu.
Daj uozbilji se.
To nema veze sa mitom o Kosovu.

Ali ima veze sa svetskim pravnim poretkom. (Ionako je vec dosta uzdrman)

Sta bi svet mislio i koju bi poruku primio da jednoga dana (recimo kao primer) dodje Amerika i POKLONI Baranju - Madjarima - jer tamo oni zive u vecini?

Stvaranje dve Albanske drzave zapalio bi bauk separatizma u celom svetu.

Prstale bi bombe na sve strane, a teroristi bi se uvecavali geometrijskom progresijom.
__________________
"Covece, seti se da si prah....!"
Noc leptira is offline  
Old 03.07.2007., 17:21   #9
Podjela Kosova, ako bi se dogodila, prisilila bi Albanski dio Kosova da se ujedini sa Maticom Albanijom, a to bi tek bilo žarište. Mislim da od podjele neće biti ništa. Srbi su popušili jer su uostalom svojim zločinima i zaslužili da popuše. Ne velim da je to zasnovano na pravu, ali na pravdi svakako jeste
__________________
iš, iš, gamad jedna, ne vraćajte se više
walther-P38 is offline  
Old 03.07.2007., 17:21   #10
Quote:
Noc leptira kaže: Pogledaj post
.

Prstale bi bombe na sve strane, a teroristi bi se uvecavali geometrijskom progresijom.
To je tacno.

No, ne bude li nekim cudom nezavisnosti tog rektuma Evrope, koje neki nazivaju Kosovo...mi cemo imati teroriste u centru Beograda i Novog Sada...

Vecina mladih Albanaca je i vise nego fanaticno, a tu su i veterani iz tzv. OVK.
A ne zaboravimo i politicku elitu Kosova, koja je sastavljena od sve samih intelektualaca :

- Ceku, vojno lice, hrvatski general, i general paravojne OVK - Premijer.
- Taci, trgovac oruzjem i drogom, general paravojne OVK.
- Haradinaj, jedan od omiljenijih likova, kriminalac i izbacivac u zapadnoevropskim diskotekama, te bivsi legionar.

Svetla je buducnost, svetla
Henry_Kinasky is offline  
Old 03.07.2007., 17:23   #11
Quote:
srbojed kaže: Pogledaj post
ne znam da li će tu bit rata.. preslabi su srbi da bi se upuštali u još koji poraz, ALI dovoljno su glupi da opet krenu
P.S. dosadio mi je Irak na dnevniku. srbi, šta čekate?
Tako isto je mislio Frac Jozef nakon balkanskih ratova, pa se upustio u avanturu koja ga je kostala imerije...

Srbi su najopasniji kada se cini da su najslabiji. (Kada misle da su jaki, tada su i bahati)

I, ti mislis da kada bi poceo novi sukob na Kosovu da sve granioce na Balkanu ne bi ponovo dosle u pitanje?

Da bi to gledao samo na TV Dnevniku?
__________________
"Covece, seti se da si prah....!"
Noc leptira is offline  
Old 03.07.2007., 17:24   #12
Quote:
Henry_Kinasky kaže: Pogledaj post
To je tacno.

- Ceku, vojno lice, hrvatski general, i general paravojne OVK - Premijer.
....blablablabla...
Svetla je buducnost, svetla

slažem se s ovim korigiranim tekstom
 
Old 03.07.2007., 17:26   #13
Quote:
walther-P38 kaže: Pogledaj post
Podjela Kosova, ako bi se dogodila, prisilila bi Albanski dio Kosova da se ujedini sa Maticom Albanijom, a to bi tek bilo žarište. Mislim da od podjele neće biti ništa. Srbi su popušili jer su uostalom svojim zločinima i zaslužili da popuše. Ne velim da je to zasnovano na pravu, ali na pravdi svakako jeste
Podela Kosova je stvaranje Velike Albanije, to je tacno.

No ni nezavisnost ove etnicki najociscenije regije u Evropi, nije nista drugo nego stvaranje V. Albanije. Jer ko ce onu masu zadrzati u zelji da se prikljuci Albaniji
Niko, kao sto niko ni ne moze danas da ih prisili da zive u Srbiji...

Podela bi bila najpravednija jer bi se u Srbiji sprecilo jacanje ekstremista, a i ne bi bila toliko ponizena. A posto od toga nema nista, neizbezno je bezanje Srbije u rusofilstvo i antievropeizam, i politicka nestabilnost u narednih 20 godina.
Henry_Kinasky is offline  
Old 03.07.2007., 17:26   #14
Quote:
Henry_Kinasky kaže: Pogledaj post
To je tacno.

No, ne bude li nekim cudom nezavisnosti tog rektuma Evrope, koje neki nazivaju Kosovo...mi cemo imati teroriste u centru Beograda i Novog Sada...

Vecina mladih Albanaca je i vise nego fanaticno, a tu su i veterani iz tzv. OVK.
A ne zaboravimo i politicku elitu Kosova, koja je sastavljena od sve samih intelektualaca :

- Ceku, vojno lice, hrvatski general, i general paravojne OVK - Premijer.
- Taci, trgovac oruzjem i drogom, general paravojne OVK.
- Haradinaj, jedan od omiljenijih likova, kriminalac i izbacivac u zapadnoevropskim diskotekama, te bivsi legionar.

Svetla je buducnost, svetla
Pa to ja pričam celo vreme.

Nek se Kosovari otcepe što pre.

Bila bi katastrofa, ako ostanu.
PatriotSLO is offline  
Old 03.07.2007., 17:27   #15
Quote:
Noc leptira kaže: Pogledaj post
Tako isto je mislio Frac Jozef nakon balkanskih ratova, pa se upustio u avanturu koja ga je kostala imerije...

Srbi su najopasniji kada se cini da su najslabiji. (Kada misle da su jaki, tada su i bahati)

I, ti mislis da kada bi poceo novi sukob na Kosovu da sve granioce na Balkanu ne bi ponovo dosle u pitanje?

Da bi to gledao samo na TV Dnevniku?
tvoj "herojski" narod ima puno manji udio u RH danas nego 1991. pa me i nije baš strah
 
Old 03.07.2007., 17:38   #16
Quote:
Svetla je buducnost, svetla
Na Kosovu su najveca nalazista Lignita Europe.Tu su i brojne termolektrane.Buducnost im ne bi bila svijetla, ali opet imaju neku sansu, sa silnim tim rudama
harmani is offline  
Old 03.07.2007., 17:39   #17
Quote:
I, ti mislis da kada bi poceo novi sukob na Kosovu da sve granioce na Balkanu ne bi ponovo dosle u pitanje?

Da bi to gledao samo na TV Dnevniku?
Dolaze ti ovi Crnci iz Malija, na tvoju Srbiju bez Kosova sada

http://www.youtube.com/watch?v=AgVnt...elated&search=
harmani is offline  
Old 03.07.2007., 17:41   #18
Quote:
PatriotSLO kaže: Pogledaj post
Pa to ja pričam celo vreme.

Nek se Kosovari otcepe što pre.

Bila bi katastrofa, ako ostanu.
Da je nepravda - jeste. Ali posle jebanja nema kajanja, samo se placa cena pogresne politike. A kao i uvek danak ce platiti nevini.

Ja se samo plasim situacije u Srbiji posle nezavisnosti, jer vise nemamo coveka koji bi nas suocio sa Milosevicevim gubitkom Kosova, i koji bi kao pragmatik tu situaciju resio.

A da je bolje po Srbiju ekonomski da Kosovo ode, da se sprecava situacija u kojoj bi Srbi bili nac. manjina u Srbiji, da se sprecava 80 Tacija, Cekua...i slicnih intelektualnih gromada u srpskoj skupstini, to je jasno kao dan, i to je pozitivna stvar.

Ovo je lud narod, i kada ga se na taj nacin ponizi (iako vecini nije ni bitno Kosovo, vec prvenstveno standard, EU, a Kosovo na nekom 10. mestu) politicka nestabilnost je najmanje sto nas ocekuje u buducnosti, najmanje!
Henry_Kinasky is offline  
Old 03.07.2007., 17:45   #19
Quote:
harmani kaže: Pogledaj post
Na Kosovu su najveca nalazista Lignita Europe.Tu su i brojne termolektrane.Buducnost im ne bi bila svijetla, ali opet imaju neku sansu, sa silnim tim rudama


Ajde rackoza pusti te budalastine....

U taj rektum Evrope, leglo kriminala i trgovine oruzjem, drogom i ljudima, su ulagane millijarde 50 godina, pa je opet 5 puta ispod proseka SFRJ bilo.

To su radikalski fazoni :

"Eto, uzimaju nam Kosovo zbog Trepce i rudnih nalazista, zbog ciste vode...."


Ta rupcaga sluzi Americi samo kao adut za neke mnogo bitnije stvari u dilovima sa Rusijom, kakva jebena rudna bogatstva i slicne pizdarije
Henry_Kinasky is offline  
Old 03.07.2007., 18:00   #20
Quote:
Henry_Kinasky kaže: Pogledaj post

Podela bi bila najpravednija jer bi se u Srbiji sprecilo jacanje ekstremista, a i ne bi bila toliko ponizena. A posto od toga nema nista, neizbezno je bezanje Srbije u rusofilstvo i antievropeizam, i politicka nestabilnost u narednih 20 godina.
Podjela je novo žarište jer se ne može podjeliti pošteno. Podjelom će svi biti nezadovoljni i to su nova sranja na vidiku. Za vas bi bilo daleko najbolje da se još malo cjenkate i onda predate kompletno Kosovo jer ste ga iovako ionako izgubili. Mirnom predajom već izgubljenog mogli biste dobiti štošta a i riješili bi se balasta koji vas vuče na dno.
Kako od toga nema ništa, kako sam kažeš, preostaje rusofilstvo i dalje zaostajanje za civiliziranim svjetom
__________________
iš, iš, gamad jedna, ne vraćajte se više
walther-P38 is offline  
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:02.