Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2007., 19:24   #1
Holokaust u Nedićevoj Srbiji

Ovo nije povijesna tema iako se iz naslova to čini pa molim da mi je ne prebace.

Mene smeta što nas Hrvate i danas nazivaju ubojicama Židova, a nismo bili ništa ni gori, ni bolji od Mađara,Slovaka,Srba...
Mađari su se jako potrudili oko svojih Židova, uostalom pročitajte Kinshonovu "Šalu na stranu", Slovaci su 10.000 Židova pobacali u ledeni Dunav, Francuza se više borilo u SS divizijama nego u pokretu otpora...
A iz Nedićeve Srbije je, jedino u Europi, javljeno da je Židovsko pitanje riješeno...
A nama Hrvatima od svih tih naroda se najviše prišiva antisemitizam i fašizam, iako smo bili beznačajni u usporedbi s drugima
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2007., 19:34   #2
Pssst, nemoj spominjati smeđokošuljaše.
Srbi će se uvrijediti, reći će da oni nikad protiv Židova ništa loše nisu učinili.
__________________
Lose the zero,
get the hero
Crotoxin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2007., 19:36   #3
Quote:
Crotoxin kaže: Pogledaj post
Pssst, nemoj spominjati smeđokošuljaše.
Srbi će se uvrijediti, reći će da oni nikad protiv Židova ništa loše nisu učinili.
Koliko se to čini po medijima, samo mi i Nijemci smo i radili zločine
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2007., 19:40   #4
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Koliko se to čini po medijima, samo mi i Nijemci smo i radili zločine
Zato što mi želimo biti veći katolici nego papa.
Zbog tih grijeha koje su počinili neki divljaci koji su se blatili Hrvatsku, a ne branili, mi moramo i danas ispaštati!
Normalno uvijek imamo Goldštajne i Srbe da nas podsjećaju na to...
__________________
Lose the zero,
get the hero
Crotoxin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2007., 20:48   #5
Svaka okupirana zemlja je imala svoje kvinslinge, i u svakoj od njih su Jevreji bili izlozeni progonu.
Ali NDH nije uporediva sa Nedicevom Srbinom iz vise razloga, tu temu imas i dalje aktivnu na `Povijest`.
Henry_Kinasky is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2007., 21:46   #6
Naravno da nije. U NDH je u postocima preživjelo više Židova nego u Srbiji
Negdje sam jednom i stavio točne statistike. Koga zanima nek potraži.
__________________
iš, iš, gamad jedna, ne vraćajte se više
walther-P38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2007., 22:09   #7
negdje, pardon, svugdje, pročitah kako srbi i židovi nastupaju zajedno protiv grada zagreba, glede nekretnina - porijeklo imovine, kao i obično nebitno
__________________
http://rogergaraudy.blog.hr/
roger_garaudy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2007., 22:11   #8
srbija- prva Judenfrei zemlja u europi.
dudu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2007., 22:33   #9
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ovo nije povijesna tema iako se iz naslova to čini pa molim da mi je ne prebace.

Mene smeta što nas Hrvate i danas nazivaju ubojicama Židova, a nismo bili ništa ni gori, ni bolji od Mađara,Slovaka,Srba...
Mađari su se jako potrudili oko svojih Židova, uostalom pročitajte Kinshonovu "Šalu na stranu"
OD Mađara smo u svakom slučaju bili gori.Masovnih deportacija Židova u konc. logore nije bilo sve do okupacije Mađarske od strane Nijemaca 1944.Hortijev režim po tom pitanju nikako ne ide u isti koš sa Pavelićevim.Pa čak se i Tisov režim pokazao boljim od Pavelićevog.Oni su u jednom trenutku zaustavili deportaciju Židova.Slovačka je nakon toga bila i utočište mnogim Židovima iz susjednih zemalja .Pavelić i njegova banda su sve 4 godine vodile dosljednju genocidnu politiku.
Joe Tortura is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2007., 23:00   #10
Quote:
Joe Tortura kaže: Pogledaj post
OD Mađara smo u svakom slučaju bili gori.Masovnih deportacija Židova u konc. logore nije bilo sve do okupacije Mađarske od strane Nijemaca 1944.Hortijev režim po tom pitanju nikako ne ide u isti koš sa Pavelićevim.Pa čak se i Tisov režim pokazao boljim od Pavelićevog.Oni su u jednom trenutku zaustavili deportaciju Židova.Slovačka je nakon toga bila i utočište mnogim Židovima iz susjednih zemalja .Pavelić i njegova banda su sve 4 godine vodile dosljednju genocidnu politiku.
Čini mi se da su to točni podaci. A znaš li koja je zemlja bila nemilosrdnija prema židovima? Da ti pomognem, u bliskom nam je susjedstvu
Ali mislim da srbi zapravo ništa nisu imali protiv Židova. Ukazala se prilika da ih opljačkaju a to se, kao što znamo i iz novije povijesti, ne propušta. Red je red a pljačka se ne propušta
__________________
iš, iš, gamad jedna, ne vraćajte se više
walther-P38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2007., 23:07   #11
Quote:
walther-P38 kaže: Pogledaj post
Čini mi se da su to točni podaci. A znaš li koja je zemlja bila nemilosrdnija prema židovima? Da ti pomognem, u bliskom nam je susjedstvu
Ali mislim da srbi zapravo ništa nisu imali protiv Židova. Ukazala se prilika da ih opljačkaju a to se, kao što znamo i iz novije povijesti, ne propušta. Red je red a pljačka se ne propušta
upravo tako. sumnjam da su srbi nešto posebno imali protiv židova. samo su namirisali krv i instiktivno ih dokrajčili
dudu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2007., 23:14   #12
Vi ste idioti.

Nisu Srbi, niti srpska vlast, ubijali Jevreje u Beogradu.
To su radili Nemci, a verovatno su i imali pomoc Kvinslinga, iako je poznato da je nekoliko beogradskih intelektualaca sakrivalo mnoge Jevreje.
Na Banjici i na Sajmistu, pored Save, postoji spomenik zrtvama tih logora, a zrtve su osim Jevreja bili i Srbi (za svakog Nemca 100 srpskih civila), te Romi, Komunisti......

Sistematsko unistavanje Jevreja u NDH je bilo ozakonjeno, a njih su sprovodili Hrvati, ne Nemci.
Henry_Kinasky is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2007., 23:24   #13
Quote:
Henry_Kinasky kaže: Pogledaj post
Vi ste idioti.

Nisu Srbi, niti srpska vlast, ubijali Jevreje u Beogradu.
To su radili Nemci, a verovatno su i imali pomoc Kvinslinga, iako je poznato da je nekoliko beogradskih intelektualaca sakrivalo mnoge Jevreje.
Na Banjici i na Sajmistu, pored Save, postoji spomenik zrtvama tih logora, a zrtve su osim Jevreja bili i Srbi (za svakog Nemca 100 srpskih civila), te Romi, Komunisti......

Sistematsko unistavanje Jevreja u NDH je bilo ozakonjeno, a njih su sprovodili Hrvati, ne Nemci.
bilo ozakonjeno ili ne, izvršavali to nijemci ili ne, činjenica je da je srbija prva judenfrei zemlja u europi! a sumnjam da su nijemci davali bolje rezultate u srbiji, nego u dojčlandu
dudu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2007., 23:26   #14
Quote:
dudu kaže: Pogledaj post
bilo ozakonjeno ili ne, izvršavali to nijemci ili ne, činjenica je da je srbija prva judenfrei zemlja u europi! a sumnjam da su nijemci davali bolje rezultate u srbiji, nego u dojčlandu
Cak ni to nije istina, ali nebitno.
Dakle nemojmo neuporedivo porediti, niko ne prebacuje danasnjem Hrvatu ustastvo, osim onom ko se tako deklarise. Komplekse nema potrebe da lecite, jer nema potrebe ni da ih imate (opet naravno, oni koji se ogradjuju nad tim zlocinima, i ne pravdaju ih zandarmerijom i sta ja znam).
Henry_Kinasky is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2007., 23:34   #15
Quote:
dudu kaže: Pogledaj post
bilo ozakonjeno ili ne, izvršavali to nijemci ili ne, činjenica je da je srbija prva judenfrei zemlja u europi! a sumnjam da su nijemci davali bolje rezultate u srbiji, nego u dojčlandu
Beograd,ne Srbija!
Joe Tortura is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2007., 01:07   #16
Srbija je, posle poraza u aprilskom ratu 1941. bila okupirana dok susedna nam država je već u prvoj reči svog zvaničnog naziva isticala da je: Nezavisna Država Hrvatska.

A kad je nezavisna, onda je, valjda, i Jevreje svojevoljno ubijala u svojim logorima smrti!?
__________________
Ko visoko leti, nisko zimi.
GoTo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2007., 01:23   #17
HRVATSKI PRAVEDNICI MEĐU NARODIMA

16. svibnja - Uspomene na ljude koji su riskirajući svoj život spašavali Židove, podsjećaju da su ljudsko dostojanstvo i čast važniji od osobne sigurnosti. Te ljude nije vodio samo osjećaj da se mora stati na stranu progonjenih, nego i osjećaj odbojnosti prema nacizmu. Hrvatska je, s obzirom na broj stanovnika, jedna od zemalja s najvećim brojem pravednika među narodima.
šarafciger is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2007., 09:14   #18
[QUOTE=Henry_Kinasky;7328674] (za svakog Nemca 100 srpskih civila), QUOTE]

Omjer je realan
__________________
iš, iš, gamad jedna, ne vraćajte se više
walther-P38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2007., 13:32   #19
Quote:
Joe Tortura kaže: Pogledaj post
OD Mađara smo u svakom slučaju bili gori.Masovnih deportacija Židova u konc. logore nije bilo sve do okupacije Mađarske od strane Nijemaca 1944.Hortijev režim po tom pitanju nikako ne ide u isti koš sa Pavelićevim.Pa čak se i Tisov režim pokazao boljim od Pavelićevog.Oni su u jednom trenutku zaustavili deportaciju Židova.Slovačka je nakon toga bila i utočište mnogim Židovima iz susjednih zemalja .Pavelić i njegova banda su sve 4 godine vodile dosljednju genocidnu politiku.
Ne bi baš rekao-kao što rekoh, pročitaj "Šalu na stranu", od odličnog Izraelskog pisca, porijeklom iz Mađarske, Ephraima Kinshona, što je sve trpio puno prije dolaska Nijemaca
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2007., 15:04   #20
Šta mislim o nedićevoj Srbiji napisao sam na onoj drugoj temi.

Ovdje ću pomenuti da kod apologeta zločina, revizionista i zagovarača nacionalnog jedinstva (svog naroda) primjećujem dva sklopa u komunikaciji, iako ima i finesa i nijansi između. Dakle, "argumenti" koje će ista osoba rabiti zavisno od situacije...

Prvi je "nismo mi njih tolko pobili, vi ste ih pobili više" ili "nismo vas protjerali, sami ste otišli" ili "vi ste nas prvi napali, pa smo vas sredili u kontranapadu i šta se žalite".

Drugi sloj je "baš mi je drago što smo vas najurili i trebalo je sve da vas pobijemo" i one parabole tipa "vi ste tu gosti, ne može meni neko u mojoj kući...".

Zadnje uređivanje I.G.K. : 06.02.2007. at 15:11. Reason: dopunica
I.G.K. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:46.