Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2003., 04:28   #41
Da, vidis, nisam bas dostigao vrhunac izraza proslim postom. Dakle, taj neko rece da samo losi ljudi placu na filmove.
le coq sportif is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2003., 14:31   #42
Ma dobro si se ti izrazio, ja sam samo proveravao. A što se objašnjenja tiče, mislim da je bitno, i da sam ga u prethodnom postu na ovoj temi nagovestio. Ne verujem, međutim, da to važi u 100% slučajeva.
Žlzc is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2003., 14:55   #43
Thumbs up

Ja se bash i nisam rasplakao na neki film koliko se sjećam (mada je recimo bilo trenutaka kad bih mogao početi, npr. u Zelenoj milji kad Tom Hanks priča sa Graemom Greenon (onaj indijanac - tip se tak zove jelda?) pa mu ovaj priča o vremenu u životu kad je bio najsretniji, a sad ide na smaknuće), ali često pustim suzu na neki dobar trance...
Aux1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2003., 13:49   #44
imao sam knedlu prilikom "schindlerove liste".

inace sam veliki decko, pa ne placem. jednom davno kao klinac sam zaplakao na nekakav japanski o dvojici djecaka, koji su uhvatili ranjenog vrapca, a onda je on...kmee...a onda jee...zagrcc..om...a onda je vrapceka copio nekakav uuuuzasni kobac..ili tako nestooooooooohhhooohuuuubuuu...

uglavnom mi se vise srce stegne kad strada neki konj ili pas (diego u "ice ageu" me pravio uplasio ), nego cijela ceta djaka medjusobno na rukama...
__________________
...GRUEN IST MENSCHENFLEISCH!!!
soylent is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2003., 17:46   #45
ja sam ko mali pionir plakal ko godina na Vuk samotnjak
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2003., 23:28   #46
bas volim tuzne filmove....
prvi kod kojeg sam plakala je bernard i bianca!
pa, dead poets society
dead man walking
awakenings
english patient
todo sobre mi madre (skoro sam potopila frendicu kraj sebe)
vec spomenuti: la vita e bella i bridges of madison county
@ngel is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2003., 23:56   #47
U prvi mah se ničeg nisam mogla sjetiti, ali vi ste me onda podsjetili - "U ime oca" i "Zelena milja". Sigurno je bilo još filmova zbog kojih su mi oči zasuzile, ali mi sad ne padaju na pamet.
I "Schindlerova lista", da. Ali samo kad sam je gledala u kinu; doma se nisam mogla uživjeti u priču.
Ma ne plačem baš često, ali kad me nešto dirne, kad suosjećam... I duša mi poprimi plavu boju.
just Sandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2003., 00:03   #48
armagedon..
malenaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2003., 01:05   #49
Thumbs up

Haloa praznik kurvi-od Zafranovica...
Watrous is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2003., 03:59   #50
Moj italijanski je malkice oksidirao (od srednje skole )
ali :

CINEMA PARADISO

Je l` ga jos netko gledao ???
idiotluci is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2003., 07:24   #51
braveheart


gledao sam 6-7 puta i plakao sam

..i to svaki put kad vice "freedom"
..tu i tamo u trenutku kad mu onaj majmun ubije zenu


__________________
skuterii
Eladio is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2003., 09:20   #52
Filmovi zbog kojih su mi tekle suze, vec cu pomenuti:
"Ne okreci se, sine" i "Zivot je lijep". Ne mogu se sjetiti ijednog filma koji se tako snazno poigrao mojim osjecajima kao "Zivot je lijep"... naime, usne su mi zbog kojekakvih komicnih scena i prikazane nevidjene ljubavi (doduse veoma veoma bajkovite) bile sve vrijeme razvucene u osmijeh, ali uz taj osmijeh od polovice filma suze su mi samo punile oci - dok se nisu pocele slijevati... jedna po jedna... ne kao u placu, vec kao u kakvome mimohodu!
Zemljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2003., 10:01   #53
Cinema Paradiso, je sjajan!!! skroz sam na njega bila zaboravila......

vidis, dobro si me sjetio, to bi si mogla iznajmit i pogledat ovaj vikend.....
@ngel is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2003., 15:56   #54
Sve o mojoj majci.

Ma svi Almodovarodvi filmovi, kad cujem muziku...ne mogu si pomoci.
 
Odgovori s citatom
Old 22.01.2003., 16:44   #55
Na sve filmove sa zivotinjama. A zadnje na sto sam se rasplakala je "Ice Age" kada Diego umire ; nije pomoglo niti to sto se kasnije skuzi da nije umro

Eto...
blondie_30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2003., 12:36   #56
Unhappy

nisam bash neka placljivka ali ima jedan stari tv-film THE RUNAWAY TRAIN. dva kriminalca pobjegnu iz zatvora i dok se voze vlakom put slobode vozac/vlakovodja umre. the rest pogledajte sami.
tequila is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2003., 12:41   #57
Quote:
Na sve filmove sa zivotinjama.
To meni ne deluje kao dobar potez kada je kućni budžet u pitanju. Zašto plaćati struju/bioskop, kada možeš da gledaš sebe, nekog od ukućana, ili, u krajnjem slučaju, komšiju, prilikom obroka? Ili, još efektnije, zamoliš nekog da kibicuješ prilikom svinjokolja! I plačeš do mile volje, ako te to uveseljava, za dž!
Žlzc is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2003., 15:12   #58
Quote:
Žlzc kaže:
Na sve filmove sa zivotinjama.

Zašto plaćati struju/bioskop, kada možeš da gledaš sebe, nekog od ukućana, ili, u krajnjem slučaju, komšiju, prilikom obroka? Ili, još efektnije, zamoliš nekog da kibicuješ prilikom svinjokolja!


bas si duhovit samo ti poanta topica nije bas sjela
blondie_30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2003., 16:59   #59
Quote:
moonlightequila kaže:
... THE RUNAWAY TRAIN. dva kriminalca pobjegnu iz zatvora i dok se voze vlakom put slobode vozac/vlakovodja umre. the rest pogledajte sami.
To je Koncalovski pravio s Robertsom i Voightom. Kult film 80-tih.
Film se moze tako napraviti da negativi zvuce kao pozitivci pa se postavimo na njihovu stranu.
Isto tako bi se mogla napraviti "Najbolja ljubav svih vremena" s pricom o ljubavi izmedju Adija i Eve i kako ona gine zbog njega ( sto je prava ljubav ) i koji su bilo odrasle licnosti za razliku izmeju Romea i Julije. Naravno Hitler je negativac i nikakva ljubav ga e moze strpati medju pozitivce. Naravno takvi filmovi se prave da bi se zaradila lova. Niko ne misle na one jadnike koji su zbilja poginuli na Titanicu vec svi razmisljaju o ljubavi o kojoj film prica. Svi osim mene Nisam ga vidio
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2003., 17:05   #60
sjetila sam se jos jednog tuuuuznog, dirljivog filma:

au revoir, les enfants od louis malle-a

radi se o prici u jednom katolickom internatu za decke u bilizini pariza za vrijeme drugog svjetskog rata, u kojem se kriju 3 zidovska djecaka.

najtuznija scena filma je zadnja, kad odvode odvode svecenika i ona tri djecaka i on ostalim klincima dovikne " au revoir les enfants" a oni mu odgovore "au revoir mon père".....
@ngel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:14.