Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.12.2009., 16:27   #201
Quote:
Tupelo kaže: Pogledaj post
Ah, znači potrebno je simpatično ne mariti za datume?
Gle, ne vjerujem da je Cordelijina prijateljica idiot, pa da joj, unatoč silnom trudu, ne polazi za rukom zapamtiti datum.
Znači - da joj je do toga stalo, sasvim lijepo bi uspjela upamtiti datum.
Jednostavno njoj to nije bitno & ne uspjeva to napraviti. To je osoba koja za takve stvari ne mari.
Sama si napisala, ima barem 6 načina da se podsjeti...
Naravno da je. Lakše je podnijeti.

Naravno da nije idiot.
Ali, Cordelia nije od toga napravila dramu. I ničim ju nije ponukala da se trudi sjetit na vrijeme. Što je poanta svega. Onaj drugi je taj koji od dotičnog treba tražiti određeno ponašanje. Zašto bi netko modificirao svoje ponašanje ako se to od njega ne traži?

Quote:
Tupelo kaže: Pogledaj post
Smiješno mi je opterećivati se pamti li netko moj rođendan ili ne & tražiti ga da se "snalazi" ne bi li ga upamtio...to zbilja nije kriterij koji uzimam u obzir kod odabira partnera i prijatelja.
I uz najbolju volju - ne mogu ozbiljno o tome lamentirati.
I to je u redu. Kao što rekoh, ovdje ne govorimo o ljudima kojima je to svejedno. Ovdje govorimo o onima kojima je to važno. Njihovi kriteriji su drugačiji, ali po ničemu manje važni.
To treba poštovat, ako se već ne može razumjet.
__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 16:31   #202
Quote:
Cordelia kaže: Pogledaj post
Ne mora mi govoriti ja to znam pomirila sam se s tim i ne silim je da se promijeni
Nije mi nikad ni imala potrebe to govoriti jer je nikad nisam ni tražila da mi objašnjava tu svoju osobinu niti sam joj ikad prigovorila zbog toga.
Naravno, to je najbitnija stvar u svemu. Ne smeta ti, ne pridaješ tome pažnju, ne težiš promjeni ponašanja.

No, pitam se, da si koji slučajem zbog toga izrazila razočaranje prvi put kad se to dogodilo, misliš li da bi ti bilo svejedno da na tvoje razočaranje odgovori sa - pa ja sam ti takva, pomiri se?
__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 16:34   #203
Quote:
higijeničarka kaže: Pogledaj post
Naravno da je. Lakše je podnijeti.


Gle, mogu ja sad okrenuti sve ostalo iz pozicije onih koji ne uspjevaju upamtiti datume, no čemu?
Već se neko vrijeme vrtimo se u krug...ajmo dalje
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 16:47   #204
prosle godine mi je bivsi za rodjendan priustio svadju, ljutnju, ignoriranje, durenje. nisam s njim prekinula, nego doduse nakon par mjeseci kad su iste te karakteristike koje su i vodile do takvog sebicnog ponasanja postale nepodnosljive.
ove godine mi je moj (sadasnji) decko za rodjendan priustio najgori dan u mom zivotu valjda. i jos uvijek sam s njim.

sad kad vidim da se tu raspravlja o darovima i sl., pitam se jesam li ja uopce normalna


ps. nakon svega, iskreno se nadam da se vise nikad nitko nece sjetit mog rodjendana, to ce valjda donijet neki mir, a ne da svake godine izbije neko sranje.....
Kela is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 17:52   #205
Quote:
Tupelo kaže: Pogledaj post


Gle, mogu ja sad okrenuti sve ostalo iz pozicije onih koji ne uspjevaju upamtiti datume, no čemu?
Već se neko vrijeme vrtimo se u krug...ajmo dalje
Pa ja sam mislila da se malo sprdamo sa time. Nema veze, bit će da se negdje nismo razumjele.

Dakle, ma koliko simpatično to bilo, ne, ne mislim da je to onda ok. Ne mislim da je ok zaboravit rođendan ako si simpatično zaboravan.

Ne vrtimo se uopće u krug jer smo se valjda već odavno složili da postoje oni kojima je to bitno i oni kojima nije. I jedni druge ne trebaju moć razumjet već jednostavno poštovat.
__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 18:06   #206
Quote:
higijeničarka kaže: Pogledaj post
Pa ja sam mislila da se malo sprdamo sa time. Nema veze, bit će da se negdje nismo razumjele..
Ma, razumjele smo se mi sasvim dobro.
S tobom mi to nije teško
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 18:24   #207
Quote:
Tupelo kaže: Pogledaj post
Ma, razumjele smo se mi sasvim dobro.
S tobom mi to nije teško
Pa kužiš... već sam se zabrinula...

__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2009., 21:02   #208
meni je i rođendan I godišnjica veze isti dan. ni čokoladu nisam dobila. i to je bilo kolko se sjećam za 2.godišnjicu,mislim pa još smo bili friški... ajde da ne kupi niš za 10.godišnjicu...

Zadnje uređivanje alerim1409 : 20.12.2009. at 21:09.
alerim1409 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 16:18   #209
ja i moj dečko imamo rođendan isti dan pa teško da ga može zaboraviti
..s obzirom da je ostao bez posla za godišnjicu mi je kupio bajaderu..koju je potom pojeo..svinja debela.. a rođendan se bliži al ne očekujem ništa s obzirom na situaciju..prošle godine sam dobila za Božić mobitel,za roćkas tenisice pa ove godine šutim
julianna-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 23:14   #210
Onog trenutka kad udjem u neku vezu ili zapocnem neko prijateljstvo i saznam dan rodjenja te osobe, istog ga trenutak ukucam u podsjetnik u mobilnom - da ga ne bih zaboravila. Skoro sam imala taj, da kazem, neprijatan dozivljaj sa prijateljicom za koju sam mislila da smo jako bliske. Ja sam mjesec dana unapred razmisljala cime da je iznenadim za rodjendan, da to bude nesto bas lijepo, sto bi imene obradovalo, da ne pominjem da nisam stedjela. Ona se mog rodjendana, nekoliko mjeseci nakon njenog, nije ni sjetila da cestita, a ne da mi nesto pokloni. Rodjendan njenog supruga je bio 2 dana prije mog, poklonila mu je preskup parfem i time se pohvalila. Bilo mi je krivo, i mogu reci da me je bas povrijedilo.
Little Devil, potpuno se slazem sa svime sto si rekla. A sto se tice partnera u vezi i postovanja rodjendana, pa oprosti, ako je njemu vazna neka fudbalska utakmica, koju ceka 2 nedjelje, ne bi je zaboravio i propustio ni za sto na svijetu i trazi od mene da takodje ispostujem to vece utakmice i ne trazim od njega da to vece "zrtvuje" za mene, pa ne vidim nikakvo opravdanje za njega i njegovu lijenost da zapise moj dan rodjenja i pokloni mi sitnicu. Pa makar se trudio oko mene i preostalih 364 dana u godini.
metropolitan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 23:16   #211
Quote:
Kelaesther kaže: Pogledaj post
prosle godine mi je bivsi za rodjendan priustio svadju, ljutnju, ignoriranje, durenje. nisam s njim prekinula, nego doduse nakon par mjeseci kad su iste te karakteristike koje su i vodile do takvog sebicnog ponasanja postale nepodnosljive.
ove godine mi je moj (sadasnji) decko za rodjendan priustio najgori dan u mom zivotu valjda. i jos uvijek sam s njim.

sad kad vidim da se tu raspravlja o darovima i sl., pitam se jesam li ja uopce normalna


ps. nakon svega, iskreno se nadam da se vise nikad nitko nece sjetit mog rodjendana, to ce valjda donijet neki mir, a ne da svake godine izbije neko sranje.....
Ajd ti meni lijepo na "supendare"...
metropolitan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 23:45   #212
Čitam ove priče i tješim se... Nije samo moj muž takav!
renata-reny is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2009., 03:04   #213
Quote:
metropolitan kaže: Pogledaj post
Ajd ti meni lijepo na "supendare"...


ma nije bas tako crno. sadasnji se sjetio mog rodjendana, zapravo se i planiralo svasta dosta, inace je osoba koja ne zaboravlja nista, svakog 5. u mjesecu se zapravo sjeti da nam je ta i ta mjesecnica makar je vec vise od godine proslo ali bilo je to gadno razdoblje i sve se zahuktalo dan prije mog rodjendana kad je nastao velki rez u nasoj vezi radi nekih stvari, a otad je stvarno sve kak treba (a bila sam osoba koja do kraja tvrdi da se nitko ne moze promjeniti, sad vidjela vlastitim ocima suprotno)

samo sta moj post nazalost izgleda poprilicno crno s obzirom kak je napisan, al ja sam drama queen pa volim melodramatizirat kad mi je dan los kao sta je taj bio

ps. ovo za ovog bivseg svejedno stoji, al on je bio kreten iovakionak
Kela is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2009., 14:30   #214
Quote:
mala hijena kaže: Pogledaj post
Da se moj partner odbija sjetiti mog rođendana i obilježiti ga, pa makar čestitkom i ružom, smatrala bih da mu nije stalo do mene i da su mu moji osjećaji nebitni.
Vidiš, da meni partner za rođendan kupi cvijeće (), čokoladu () ili čestitku (), optužila bih ga da me samo odrađuje.

Ne volim te proforma stvari. Ili se potrudi da to bude nešto posebno, ili traži da naručim (nešto skupa ) ili ne kupuj ništa.

Zato moj partner meni ne kupuje ništa

Prvih par godina se trudio (na njegovu žalost, bili smo duže vremena prijatelji prije nego smo se spetljali pa je znao da se ne može izvući sa nekim standardnim poklonom). Najčešće se radilo o većim promašajima od poklona, ali dobro I nakon par godina, kad više nije imao potrebu glumiti nešto što nije jer me oh toliko voli, prestao je. Ja sam malo dramila, malo si brijala da me više ne voli, a onda shvatila. Jedini način da i on i ja budemo sretni zajedno je da budemo ono što jesmo, a ne da jedan, tri , pet, sto, tristo dana u godini izigravamo nešto što onaj drugi želi da budemo da bi on bio sretan. I zato sada ja njemu kupujem poklone, on mene vodi na večere za bitne datume. Kad mi puhne, vodim ga u neki dućan i pokažem prstom što želim. Oboje sretni, a on nije bacio 50 kuna (našeg novca!) na neko bezvezno cvijeće i čokoladu.

BTW, ja sam osoba koja se jako veseli rođendanima, Božićima, Novim Godinama, obljetnicama. Ne bi mi smetalo da je on u tome sličan meni. S obzirom da nije, nije mi problem biti njegov živi podsjetnik na bitne datume, i uživati u svoj pažnji koju mi pruža na sve moguće načine. Osim na taj da se samoinicijativno sjeti nekog datuma i kupi mi spektakularan poklon koji će me oboriti s nogu. : sanjari :
__________________
Shit happens.
Barca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2009., 00:57   #215
Quote:
bitchy-as-usual kaže: Pogledaj post
Meni dečko danas kupio majicu i ne, nije mi rođendan, ni godisnjica, ni ne znam što

Onak u šetnji uđemo u ducan..on uoci majicu i kaze kako je fora i pita me dal mi se svida i dal ju zelim

meni se svidjela, otisla isprobat i on mi kupio
To je ono što sam govorila o spontanosti

joj volim te spontanosti cuvaj tog decka

meni najbolje kad me ne bi ni pitao, znao je sta volim i velicinu, pa bi i kupio cak i bez da probavam
pipim007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2009., 01:11   #216
Nije bitno što ti nije ništa kupio za rođendan, možda nije imao novca i sitan poklon je smatrao nedostojnim tebe. Ali to nije isprika da ti ne napravi npr. romantičnu većeru, napiše pjesmu ili nacrta nešto. Važno je samo da te se sjeti i uloži nekakav trud, osobito ako zna da ti je to važno, a ako ste duže u vezi, trebao bi znati.
ema007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 13:47   #217
ni ja ništa nisam dobila od dragog za rođendan (24.12.), nije zaboravio, došao je kod mene, čestitao mi i to je to, poklon za Božić mi je dao tjedan dana prije Božića, pa mi nije jasno kako ništa za rođendan !?
izgovor mu je bio da ništa nije radilo na badnjak (kad se sjetio valjda da bi mi trebao nešto kupiti)
astra08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 14:17   #218
Quote:
astra08 kaže: Pogledaj post
izgovor mu je bio da ništa nije radilo na badnjak
Do ove rečenice sam ga još i bio spreman braniti. Mogu postojati i razlozi i okolnosti da se nekome "samo" čestita, i da u tome ne bude nikakvih znakova nepažnje. Ali, mislim da je neprobavljivo zaboraviti tako neke nečije dane, a još gore "ne stići" kupiti dar. Nekako mi se čini da je za taj rođendan znao i nešto prije Badnjaka...
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 14:22   #219
Ne znam gdje si, ali u ZG radi i na Badnjak većina dućana. Doduše, skraćeno, ali radi.
Mi smo se u nabavku poklona za Božić upustili nekih tjedan dana ranije, i sve smo stigli...
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2009., 09:01   #220
Iso miki. Kad čitam vaše situacije, mogu biti najsretnija na svijetu što imam takvog dečka kakvog imam!

Nije stvar u poklonima kao poklonima.
Ne mora biti poklon neznam kakve vrijednosti nego poklon kao znak pažnje... Sitnica i bez povoda a kamoli kad je vrijeme darivanja!!!

Ne prozivam nikog ali koliko je primjera pogotovo u zadnje vrijeme da ljudi ostaju bez posla i nemaju novaca... A imaju novaca za cigarete svaki dan i ostale pi***rije a nemaju 10 kn za čokoladicu ili nešto slično za osobu koju vole!?
lidija84 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:50.