Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2013., 01:55   #221
Dovoljna je potvrda o preporučenoj pošiljci iz pošte.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Old 24.02.2013., 12:21   #222
Žalba zbog prekršajnog naloga

Poštovani, dobio sam kaznu zbog nezaustavljanja na pješači prijelaz u Splitu. Želio bih se žaliti, zanima me kome podnijeti žalbu, tj. na koju adresu podnijeti žalbu S-D PU/PP ne znam gdje je to.
Unaprijed puno hvala!
branko_lumina is offline  
Old 24.02.2013., 12:22   #223
Zašto žalba? Jesi stao pješaku ili nisi? Opiši malo šta se dogodilo.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Old 24.02.2013., 12:35   #224
pa što ako nije stao pješaku? ubojice imaju pravo žalbe zašto onda on da nema? žalbu tj. prigovor napiši i nosi u policiju. ako jesi kriv to obavezno priznaj uz napomenu kajanja i obećanja neponavljanja prekršaja.
žalba ne znači oslobađanje krivice niti ne priznavanje iste već mogućnost smanjenja kazne.
a ti ne znaš gdje je PU ? ljudi se snađu u australiji a ti ne možeš saznati gdje se nalazi dotična ustanova?
ddarkok. is offline  
Old 24.02.2013., 12:39   #225
Skrolaj http://splitsko-dalmatinska.policija....aspx?id=14543 - na putu za Žnjan.
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Old 24.02.2013., 12:46   #226
Postupak slijedeći:

1. Napisati žalbu

Policijska uprava splitsko dalmatinaska...................................... ............................. Ime i prezime
odjel sigurnosti cestovnog prometa
adresa i to.. .................................................. ............................................ adredsa, pošt. br


U zakonskom roku podnosim

PRIGOVOR


na prekršajni nalog broj: PN/0111-01/13 (napišeš svoj) kojeg sam primio tog i tog dana na tom i tom mjestu zbog prekršaja iz članka tpg i tog zakona o sigurnosti prometa na cestama. Navedenog dana kretao sam se.... opiši situaciju u 3-4 rečenice.. Smatram da nisam kriv zbog tog i tog razloga, odnosno ako jesi, izjavi da priznaješ svoju krivnju i da moliš smanjivanje kazne zbog npr. socijalne situacije.. Ako nisi bio kažnjavan unatrag 2 godine zbog prekršaja iz ZOSPC-a navedi da nisi bio.

Ukratko to je to, čekaš poziv na prekršajni sud gdje ćeš opet ponovit šta je bilo i čekat odluku suca/sutkinje.


2. Poslati:
Prigovor šalješ u 2 potpisana primjerka postaji prometne policije splitsko dalm. županije koja onda jedan primjerak šalje prekršajnom sudu.

Ukratko je to to..

Sretno!
finswimmer is offline  
Old 27.02.2013., 08:02   #227
crveno na rampi

Pozdrav, situacija je sljedeća.

U travnju 2012. prelazio sam preko pruge. Zaustavio sam auto, uvjerio se da nema vlaka i prešao.
Policija me zaustavila par metara dalje s obrazloženjem da sam prešao nakon pto se upalilo crveno svjetlo. To ne mogu sporiti, i tu ću priznati krivnju. No osim crvenog, na pruzi nije bilo nikakvog zvučnog signala, niti se rampa spustila nakon što sam ju prešao.

Policajac mi nije dao nikakvu kaznu, ništa nisam potpisivao, već je rekao da će sve stići poštom. I stiglo je, no tek ovih dana, u obliku poziva na ročište i prekršajnog naloga. Traže kaznu prema zakonu (2-5 tisuća kuna), te oduzimanje vozačke na 6 mjeseci.

Nisam kažnjavan, bio je to prvi prekršaj. Kakve su šanse da mi ostave vozačku, jer mi treba za posao?

Mogu li se uopće žaliti, kad sam dobio poziv na sud? Neki mi savjetuju da odgađam i odgađam, no i zbog posla i drugih obaveza, ne želim s tim odugovlačiti...
curry is offline  
Old 27.02.2013., 08:50   #228
Ako si dobio poziv, nemaš se što žaliti, nego ćeš svoje reći na sudu. Situaciju ovako opišeš i tamo, a novčanu kaznu će ti sigurno smanjiti. Što se tiče vozačke nisam siguran, ali sud ti može u potpunosti ukinuti tu zabranu. Objasniš da ti je nužno potrebna za posao i zamoliš da ti ju ne odredi, a odmah ćeš i vidjeti rezultat.
drot13 is offline  
Old 27.02.2013., 09:51   #229
Quote:
curry kaže: Pogledaj post
.. kad sam dobio poziv na sud? Neki mi savjetuju da odgađam i odgađam, no i zbog posla i drugih obaveza, ne želim s tim odugovlačiti...
U ovom slučaju možeš odgađat dok sudac ne napiše nalog za privođenje na sud zbog izbjegavanja prekršajnog progona a onda se možeš pozdravit sa smanjivanjem kazne i mjere.
Kako Drot13 kaže prvo na sud objasnit sve a onda ako nisi zadovoljan žalba VPS-u.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Old 27.02.2013., 09:58   #230
Vidiš, taj dio sam zaboravio komentirati. Kao što kaže sivkić, nikako ne izbjegavati. Zastara je predaleko, a ovako ćeš samo naljutiti sutkinju/suca.
drot13 is offline  
Old 27.02.2013., 20:49   #231
Smile

hvala vam!
curry is offline  
Old 10.04.2013., 23:31   #232
dakle, prijatelj je dobio kaznu od 300kn za alkohol na javnom mjestu.
pisati žalbu ili platiti tu kaznu?

svaki oblik pomoći ili savjeta je dobro došao jer do sada nije imao problema sa zakonom
slavonija035 is offline  
Old 11.04.2013., 08:20   #233
Ako se žali ide na sud i vjerovatno će platit i sudske troškove.Sudac mu može ostavit kaznu smanjit ili dat ukor.A i sudske troškove mu može smanjit ili oprostit ako je nezaposlen i nema sredstava za uzdržavanje.Tko zna kako će ispast.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Old 17.05.2013., 00:07   #234
pozdrav,

jucer su me uhvatili u naseljenom podrucju da vozim brzinom od 89 km/h gdje je dopusteno 50 km/h na sto sam dobio kaznu od 1000 kn, e sad me zanima jel mi bolje u zalbi zanijekati navedeno pa ocekivati poziv za sud ili ici na to da smo i sestra i ja studenti i bez prihoda, da unazad 4 i pol godine otkako imam vozacku dozvolu nikad nisam kaznjavan niti opominjan i socijalnu situaciju. ako bi me netko mogao posavjetovati i po mogucnosti dati primjer zalbe, bio bih vam jako zahvalan.

Lp
miran90 is offline  
Old 17.05.2013., 11:39   #235
Bolja ti je ova druga opcija, a što se tiče žalbe, ne moraš brinuti i filozofirati. Napišeš ovo što si tu napisao i zamoliš za opomenom ili smanjenjem kazne.


P.S.: Sroči nešto i pošalji mi privatnom porukom ako želiš, pa ćem ti baciti pogled i udijeliti koji konkretni savjet ako će trebati.
drot13 is offline  
Old 17.05.2013., 11:59   #236
hvala vam, poslat cu vam cim napišem nesto
miran90 is offline  
Old 21.05.2013., 13:09   #237
Quote:
miran90 kaže: Pogledaj post
pozdrav,

jucer su me uhvatili u naseljenom podrucju da vozim brzinom od 89 km/h gdje je dopusteno 50 km/h na sto sam dobio kaznu od 1000 kn, e sad me zanima jel mi bolje u zalbi zanijekati navedeno pa ocekivati poziv za sud ili ici na to da smo i sestra i ja studenti i bez prihoda, da unazad 4 i pol godine otkako imam vozacku dozvolu nikad nisam kaznjavan niti opominjan i socijalnu situaciju. ako bi me netko mogao posavjetovati i po mogucnosti dati primjer zalbe, bio bih vam jako zahvalan.

Lp
Imao skoro istu situaciju, nije pomogao prigovor u smislu priznao/prvi prekršaj/itd.

OT: Iskreno, ne vidim razlog zašto bi se onima koji nemaju neku količinu primanja smanjivale kazne ? Kakve veze iznos plaće ima sa brzinom u naseljenom mjestu ?
ssm is offline  
Old 22.05.2013., 08:20   #238
Ne radi se o brzini nego o ublažavanju kazne po prekršajnom zakonu koje vrijedi za sve prekršaje a koji između ostalog kaže ".... Izričući počinitelju prekršaja novčanu kaznu, sud će uzeti u obzir i njegovo imovinsko stanje."
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Old 22.05.2013., 12:39   #239
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Ne radi se o brzini nego o ublažavanju kazne po prekršajnom zakonu koje vrijedi za sve prekršaje a koji između ostalog kaže ".... Izričući počinitelju prekršaja novčanu kaznu, sud će uzeti u obzir i njegovo imovinsko stanje."

Pa to me i svrbi, zašto bi to imalo biti tako. Znači ako neko ima manju plaću od mene za isti prekršaj dobit će manju kaznu. Mislim, nema baš smisla. Moram li ja zato što imam veću plaću plaćati i tramvajsku kartu više ?
Mislim, pitanje je načelno, ali ispada da oni sa mercedesima u privatnoj firmi prijavljeni na minimalac plate manje nego ja koji sam uredno prijavljen na toliko koliko i dobijem.
ssm is offline  
Old 22.05.2013., 13:17   #240
Bit ćeš u prednosti od 1.6. jer ćeš moći ostvarit popust pošto ćeš moći platit kaznu odmah ili u roku 8 dana dok ovi bez love neće dobivat popust.
Ipak smo bili u socijalizmu 45 godina...
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:28.