Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.04.2011., 13:33   #1
Kronična suhoća rodnice

Pregledala sam cjeli forum i nigdje nisam mogla naci slicnu temu. Ako postoji tema koja se ozbiljno bavi ovim problemom, slobodno me prebacite.

Problem je sledeci:

Imam 25 godina, i od prvog seksualnog odnosa imam problema sa vlazenjem vagine, znaci neovisno o mojoj licnoj zainteresovanosti za seks, ona se vrlo vrlo rijetko potpuno sama ovlazi. Posto mi i mama ima slican problem, preporucila mi je lubrikante. Ali iskreno meni je pun cosak mackanja u pola seksa.

Redovno idem ginekologu, papa nalaz je uredan, problem sa vlazenjem je tu neovino o pilulama, neovisno o vrsti pilula, neovisno o partneru, cak i prilikom masturbiranja problem je prisutan. Mislila sam da je mozda problem na psiholoskoj bazi, ali nije, opustena sam u seksu, imam dugogodisnjeg partnera...

Poenta svega je to sto sam gledala skoro neke emisije u kojima su zene u menopauzi pricale o problemima sa libidom i vlazenjem maternice, i o tome kako koriste neke kreme i bioidenticne hormone. Kazu da im je to mnogo pomoglo.

Posto ni jedan od 5 ginekologa kod kojih sam bila, ne smatra ovo ozbiljnim problemom, ovo mi je jedino preostalo. Zanima me ima li jos djevojaka sa ovim problemom, i da li ste ga uspjele rjesiti? Postoje li neki tretmani koji se preporucuju zenama koje nisu u menopauzi?

Trazim informacije i po internetu ali sve je tako rastrkano, i vecinom se samo spominju lubrikanti i produzena predigra. Mene zanima rjesavanje ovog problema.

.....

Samo da dodam, nemam problema sa neredovnim menstruacijama, tehnicki gledano, potpuno sam zdrava, ne racunajuci ovaj problemcic.
__________________
........aegri somnia.......

Zadnje uređivanje rastko : 07.04.2011. at 13:42.
rastko is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2011., 14:51   #2
A jesi vadila kad hormone? Ne znam šta da ti pametno napišem.

Mislim da je netko pisao da postoje neke i vaginalete koje se stave kako bi rodnica bila vlažnija, pročačkaj malo po netu.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2011., 13:50   #3
Jel moze biti suha zbog upale uzrokovane b.vaginalisom? Hoce se vratit u normalu nakon terapije?
__________________
''Ja sam samo jedan obični, samouki, ravničarski depresivac, promene vremena prevrću se u mojim očima kao lepeze i da sam bio pametan da overavam svoja ludila, možda bih danas mnogo bolje kotirao kod kolega zvaničnih šizoida.''
Winter_Lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2011., 17:49   #4
suhoća rodnice

ako postoji ovakva tema,isprike,ja nisam našla..
dakle imala sam histerektomiju prije dosta godina i tek sad mi se samo povremeno javlja suhoća,prilikom odnosa.zanima me da li da koristim nešto tipa vazelina ili postoji neki proizvod baš za te probleme. faja
OSMAMA is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 15.05.2013., 13:28   #5
Suha kao barut

Pozdrav,

evo imam neki problem koji me muči već nekih mjesec-dva dana, naime nikako se ne mogu navlažiti i onda od seksa ne bude ništa jer me boli. Ne znam u čemu je problem, pijem pilule već četvrti mjesec, prva dva mjeseca je bilo sve u redu, a onda sam dobila neke gljivice dole pa sam ih liječila vaginaletama i kremom, tada je prvi put bila ta suhoća, one su nestale ali ja sam i dalje suha, sad ne znam jel to do toga ili do pilula. Ali nekako više mislim da je od pilula jer npr imala sam sad stanku od tjedan dana kad ih nisam pila i 8 dan sam bila vlažna kako nisam odavno, onda sam ih nastavila piti i opet ništa..
spanjuleti is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 13:30   #6
Quote:
spanjuleti kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

evo imam neki problem koji me muči već nekih mjesec-dva dana, naime nikako se ne mogu navlažiti i onda od seksa ne bude ništa jer me boli. Ne znam u čemu je problem, pijem pilule već četvrti mjesec, prva dva mjeseca je bilo sve u redu, a onda sam dobila neke gljivice dole pa sam ih liječila vaginaletama i kremom, tada je prvi put bila ta suhoća, one su nestale ali ja sam i dalje suha, sad ne znam jel to do toga ili do pilula. Ali nekako više mislim da je od pilula jer npr imala sam sad stanku od tjedan dana kad ih nisam pila i 8 dan sam bila vlažna kako nisam odavno, onda sam ih nastavila piti i opet ništa..
Sama sebi si dala odgovor

Pilule uzrokuju suhoću,neka te ginekolog uputi ili pročitaj nuspojave
nimfa79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 13:32   #7
Pa jel baš sve pilule to uzrokuju, ja sad pijem Belara, možda da porazgovaram s ginekologom da ih promijenim? jer od ovih nisam imala apsolutno nikakvih drugih nuspojava..
spanjuleti is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 13:33   #8
Pilule ti poljuljaju hormone pa se dogodi i da ti partner više nije privlačan. Ako se tako nastavi, promijeni pilule ili se zaštiti kondomima.
Mislim da ova tema pripada na pdf Zdravlje.
*Baby Kate* is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 13:34   #9
Lubrikant?
__________________
And with these humble tools we can trigger any emotion we choose.
Melancholia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 13:35   #10
lubrikant je privremeno rjesenje odi doktoru za dugotrajno
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 13:36   #11
Različito i individualno.

Npr., trinovum smanjivao libido, diane super za ten, ali neugodniji miris, logest OK osim osjetljivost kože na sunce. Kod moje žene barem.
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 13:38   #12
Izračunaj što ti je jeftinije: lubrikant ili trudnoća ako se skineš s tableta.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 13:38   #13
Quote:
Ajfel kaže: Pogledaj post
Nemoj slucajno otic ginekologu.
To bi bilo glupo, jel
Ma ginekolog mi je u drugom gradu, a ja sam 200 km dalje preko tjedna faks preko vikenda radim, stvarno ne stignem


hvala svima na odgovorima, vidjet ću s njim kad uspijem da mi pirepiše neke druge, jer nema smisla zaštićivat se od trudnoće, a i ne seksam se
spanjuleti is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 13:40   #14
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Izračunaj što ti je jeftinije: lubrikant ili trudnoća ako se skineš s tableta.
Kakav, pobogu, lubrikant osim ako već nije u menopauzi?
*Baby Kate* is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 13:41   #15
Quote:
spanjuleti kaže: Pogledaj post
...jer nema smisla zaštićivat se od trudnoće, a i ne seksam se


Errrr, tablete su kompromis koji i šteti. Ako se ne seksaš redovito (i uživaš u tome, naravno), ne vidim nikakav smisao.
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 13:48   #16
Quote:
spanjuleti kaže: Pogledaj post
Ma ginekolog mi je u drugom gradu, a ja sam 200 km dalje preko tjedna faks preko vikenda radim, stvarno ne stignem


hvala svima na odgovorima, vidjet ću s njim kad uspijem da mi pirepiše neke druge, jer nema smisla zaštićivat se od trudnoće, a i ne seksam se
Ako nemaš seks, napravi svakako pauzu od pilula. Očito ti ne sjedaju.
A možda je i od gljivica.
Za svaki slučaj si stavi češanj češnjaka u picu i drži ga jednu noć. On je najbolji protiv gljivica a neće ti naštetiti ako ih nemaš. Preventive radi.
*Baby Kate* is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 13:57   #17
kate je očito upućena u problematiku s gljivicama, za razliku od nekih.

odakle je tema došla? imam dojam da upadaju ljudi koji nisu uopće za ovaj pdf.
-Cruella- is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 13:58   #18
Sa LJES-a.
__________________
We must do whatever it takes to justify what we've already done.
The Ambadassor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 14:01   #19
Quote:
spanjuleti kaže: Pogledaj post
Ma ginekolog mi je u drugom gradu, a ja sam 200 km dalje preko tjedna faks preko vikenda radim, stvarno ne stignem


hvala svima na odgovorima, vidjet ću s njim kad uspijem da mi pirepiše neke druge, jer nema smisla zaštićivat se od trudnoće, a i ne seksam se
U vsakom slucaju otidi sto prije ginekologu.
Mislim da ce ti on dati puno kvalitetnije savjete od forumasa
Ajfel is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 15:06   #20
Koliko sam skužila cura je rekla da se ne seksa, jer ju boli...a ne da se i inače ne seksa.. Tko normalan bi pio tablete u svrhu zaštite ako se ne seksa..

I da, ovo sa češnjakom je dobar savjet!!
La felicidad is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:49.