Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2006., 19:59   #121
Sudac je nevjerovatno talentiran Bullshit artist. Koje taj priče proda a da ljudi to popuše, to je fenomen. Naprimjer, lik je izajvio kako može letjeti i kako može biti na dva mjesta odjednom. Sad se nameče pitanje, da li može na ta oba mjesta letjet odjednom? Đizus.
__________________
Živit zdravo je moja (nova) furka! :P
Huggy-Bear is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2006., 03:08   #122
Zlatko Sudac za papu?
jedan je papa Wojtyla
 
Odgovori s citatom
Old 27.11.2006., 07:49   #123
Sudca za papu mi se je otprilike kao Rojsa za predsjednika
__________________
Živit zdravo je moja (nova) furka! :P
Huggy-Bear is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2006., 08:15   #124
Quote:
bumbar kaže:
.
..da je Isus veliki svečenik,
da smo u braku s Isusom (ovo se neshvaća doslovce, več objašnjenje da je Isus u našem životu sve i da nemožemo dati sebe nekome drugome, te da ovozemaljske ljubavi nisu ništa naspram Isusovoj.)
Te nam kaže i Isus da ostavimo sve za sobom i krenemo NJegovim putem.
Da se riješimo tjelesnih požuda, Pavao kaže da apstiniramo od toga dokle got možemo.
itd.

Neznam zašto se nevjernici toliko uključuju u ovu rapravu i još napadaju, a predpostavljam da su slabo upoznati s Krščanstvom.
"vidis ovo prvo-to se ne shvaca doslovno, a ovo, ovaj drugi red-eto da, to se shvaca doslovno"

bas konstruktivan i plodan nacin tumacenja biblije. zapravo...o kojoj ja bibliji govorim novog zavjeta.

ovdje se raspravlja o katolicanstvu i o ukidanju celibata katolickim svecenicima, a ne o krscanstvu.
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2006., 10:50   #125
Quote:
putnica kaže:
ovdje se raspravlja o katolicanstvu i o ukidanju celibata katolickim svecenicima, a ne o krscanstvu.
ovo što si napisala nema logike,

pa katolicanstvo je krscanstvo, i temelji se na Novom Zavjetu i Kristu pa se i pozivam na to.
bumbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2006., 10:53   #126
Quote:
Huggy-Bear kaže:
Naprimjer, lik je izajvio kako može letjeti i kako može biti na dva mjesta odjednom. Sad se nameče pitanje, da li može na ta oba mjesta letjet odjednom? Đizus.
kako ti znaš da nemože, jer nevjeruješ u ono što je tebi nelogično (nevjeruješ u čuda) pa napadaš druge.
bumbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2006., 17:00   #127
Znam da ne može zato što postoji mala stvar koja se zove RAZUM. A ako ti to nije dovoljno, postoje i nekakvi tričavi ZAKONI FIZIKE koji se ne slažu s Sučevim X-men eskapadama.
__________________
Živit zdravo je moja (nova) furka! :P
Huggy-Bear is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2006., 20:48   #128
Quote:
Huggy-Bear kaže:
Znam da ne može zato što postoji mala stvar koja se zove RAZUM. A ako ti to nije dovoljno, postoje i nekakvi tričavi ZAKONI FIZIKE koji se ne slažu s Sučevim X-men eskapadama.
to su zakoni ljudski, to je razum ljudski i zato ti je to neshvatljivo, to su "mala" čudesa naspram kakve sve čovjek može činit ako je Bog u njemu.
bumbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2006., 23:26   #129
Za tebe je to što kad odskočiš pa se vratiš na zemlju malo čudo. Za mene je to gravitacija.
__________________
Živit zdravo je moja (nova) furka! :P
Huggy-Bear is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 11:13   #130
Quote:
Huggy-Bear kaže:
Za tebe je to što kad odskočiš pa se vratiš na zemlju malo čudo. Za mene je to gravitacija.
nije, nemoj govorit u moje ime, rekao sam ti da nevjeruš za ova čudesa jer nevjeruješ u Boga, moguće ti je samo ono što ljudi mogu (ono što je ljudski i prihvačaš zakone ovoga svijeta a ne poznaješ Božje)


Premda i sami znate da iz ničega nemože nastat nešto, kako onda objašnjavaš pojavu života (bilo kakvog) i zemlje (svemira).
bumbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 12:02   #131
Quote:
bumbar kaže:
nije, nemoj govorit u moje ime, rekao sam ti da nevjeruš za ova čudesa jer nevjeruješ u Boga, moguće ti je samo ono što ljudi mogu (ono što je ljudski i prihvačaš zakone ovoga svijeta a ne poznaješ Božje)


Premda i sami znate da iz ničega nemože nastat nešto, kako onda objašnjavaš pojavu života (bilo kakvog) i zemlje (svemira).
Ne objašnjavam je nikako, jer ne znam. Ljudska vrsta i znanost nisu još toliko napredovali da otkriju tajne svemira, tako da u biti - nitko još ne zna. A prihvatititi priče izmišljene u doba kad su ljudi mislili da je zemlja ravna ploča, nema smisla. Kako tajne svemira i života može znati onaj koji misli da može pasti s ruba zemlje?
__________________
Živit zdravo je moja (nova) furka! :P
Huggy-Bear is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 12:08   #132
Quote:
Huggy-Bear kaže:
Ne objašnjavam je nikako, jer ne znam. Ljudska vrsta i znanost nisu još toliko napredovali da otkriju tajne svemira, tako da u biti - nitko još ne zna. A prihvatititi priče izmišljene u doba kad su ljudi mislili da je zemlja ravna ploča, nema smisla. Kako tajne svemira i života može znati onaj koji misli da može pasti s ruba zemlje?

I te priče da je zemlja ravna su isto ljudske,

ja ti pišem o razlici između ljudskog i Božjeg, o ograničenosti ljudskog itd


ali previše bi skrenuo s teme pa neću nastavit.
bumbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 12:18   #133
Kako znaš da Bog nije neki vanzemaljac?
__________________
Živit zdravo je moja (nova) furka! :P
Huggy-Bear is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 12:20   #134
Quote:
Huggy-Bear kaže:
Kako znaš da Bog nije neki vanzemaljac?
Pa,sigurno je, posto se rodio izvan materijalnoga svijeta, odnosno ne na Zemlji.
Dinop is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 12:21   #135
tj. nije se rodio, jer oduvijek JEST
Dinop is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 12:33   #136
Ne može bit oduvijek. Sve što je - mora imati početak.
__________________
Živit zdravo je moja (nova) furka! :P
Huggy-Bear is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 12:52   #137
neki dan u bogovićevoj prođe neki metroseksualac u bijeloj šminkerskoj obleki pokraj mene, sve zamirisa, reko poznat mi, kad ono sudac velečasni...eto
__________________
kao u dispozitivu
sinister-minister is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 12:58   #138
Metroseksualni Isus - wannabe
__________________
Živit zdravo je moja (nova) furka! :P
Huggy-Bear is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:41.