Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.10.2006., 08:44   #61
Quote:
-Daniel- kaže:
Duh Sveti je jedna Osoba Boga (Trojstva)

nije se svašta pisalo u Bibliji nego vjerojatno si mislio "O" Bibliji...

no taj "poslanik" najavljen u Bibliji je stvar interpretacije i to NIJE Muhamed jer ni u kojem slučaju ne može biti Muhamed osim po Kuranu...a po toj interpretaciji i ja mogu napisati knjigu da je taj poslanik Prica Trkačica u svojoj vlastitoj interpretaciji....

no opet nitko neće doći poslije tu Pticu Trkačicu potvrditi jer to ne bi bilo od Boga naravno...

zato je islam - lažna religija koja nije od pravoga Boga Oca, Sin i Duha Svetoga

i Isa NIJE Isus kako ga islam hoće prikazati

zato po ni jednom biblijskom proročanstvu Muhamed nije najavljen, osim u Galaćanima 1:8
krscanstvo je lazna religija
Veni is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 10:20   #62
Quote:
Veni kaže:
krscanstvo je lazna religija
u kojem smislu lažna,

u smislu da Isus nije postojao i ne postoji,

u smislu da je Isus lagao,

?
bumbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 12:32   #63
Quote:
bumbar kaže:
u kojem smislu lažna,

u smislu da Isus nije postojao i ne postoji,

u smislu da je Isus lagao,

?
ja nemoram svoje misljenje obrazloziti nista vise nego danijel da je islam lazna religija

mislim da je isus postojao al o sinu bozjem necu ni pomisljat jer za mene vas bog ni ne postoji
a da je lagao, koga briga uopce
Veni is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 13:46   #64
Što postoji vaš, naš i njihov Bog? Tko ti je to rekao?
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 13:47   #65
Quote:
-Daniel- kaže:
Duh Sveti je jedna Osoba Boga (Trojstva)

nije se svašta pisalo u Bibliji nego vjerojatno si mislio "O" Bibliji...

no taj "poslanik" najavljen u Bibliji je stvar interpretacije i to NIJE Muhamed jer ni u kojem slučaju ne može biti Muhamed osim po Kuranu...a po toj interpretaciji i ja mogu napisati knjigu da je taj poslanik Prica Trkačica u svojoj vlastitoj interpretaciji....

no opet nitko neće doći poslije tu Pticu Trkačicu potvrditi jer to ne bi bilo od Boga naravno...

zato je islam - lažna religija koja nije od pravoga Boga Oca, Sin i Duha Svetoga

i Isa NIJE Isus kako ga islam hoće prikazati

zato po ni jednom biblijskom proročanstvu Muhamed nije najavljen, osim u Galaćanima 1:8
nisam mislio "O" Bibliji, znas ti sta sam ja mislio...

A da procitas Postanak (16; 17; 21; 49, Pon. Zakon (18:18,19; 21; 33), Isaija (21:7; 42), po Ivanu (12:14-16?; 14:15-18,25 i 26,29 i 30 obavezno procitati)), Matej (12:4-11) itd.
Pa zar vas nije stid da ja kao muslim vise citam i upuceniji sam u vasu vjeru od vas samih...

Isa a.s. i Isus predstavlja isto ime, kao sto se iskrivljuje-pa umjesto Muhamed daju ime Mo, Alija u Al (amerikanizacija) i sl.

Islam je najcisca religija, Allah je najperfektnije ime:

Ako bi znao Arapski jezik, koji je inače po koncenzusu svih svjetskih leksiloga, najsavršeniji i najbogatiji jezik u povijesti čovječanstva, onda bi ti bilo jasno zašto je Svemogući Bog nazvao sebe ličnim imenom ALLAH. Naime ta riječ nema korijena niti se može mjenjati u bilo kojem gramatičkom obliku. Allah je ostavio to ime za kraj i za svoju zadnju Objavu čovječanstvu, jer su prijašnje Objave zlonamjerni ljudi promjenili i ispreturali. Ko god zna Arapski odmah mu je jasno da ime Allah u arapskom jeziku nije moguće dijeliti ni u kakvom smislu, jer je unikatno, nedjeljivo i nepromjenljivo. Niko ne može to podjeliti na tri, dva ili više bogova jer nove Objave više nema niti će je biti.
U prvoj objavljenoj rečenici Kur'ana Stvoritelj kaže, "Ikre bismi rabbike...!, što znači Uči (saznaji) u ime Gospodara svoga...!" Današnje Biblije, takođe, sadrže slične izjave, jer sadrže tu i tamo Allahove riječi koje su objavljene Njegovom Poslaniku Isusu (neka je Allahov mir i ljubav s njim). Naš Poslanik Muhammed je rekao da od svih Poslanika, Isus je njemu najprisniji, jer između njih dvojice nije bilo nijednog Poslanika, a Isus će se ponovo vratiti na zemlju da ubije antikrista i pozove sve ljude u Islam. Oni koji to odbiju će nastradati pod njegovom kaznom. Naime, Isus je molio da bude Allahov zadnji Poslanik ali mu je to Allah odbio, jer je Njegov Miljenik Muhammed (ljubav Allahova neka je s njim) za to već od prije nastanka svijeta bio predodređen. Kada je Isus saznao od Allaha Milostivog kolika je čast i Allahova bliskost obećana ljudima koji budu slijedili zadnjeg Poslanika Muhammeda s.a.v.s. on je onda tražio da bude bar sljedbenik zadnjeg Allahovog Poslanika, Muhammeda (neka je Allahova ljubav s njim).Allah mu je to udovoljio i podario kao dodatnu čast pored Poslaničke koju je već imao među narodom Israela (Židovima). Povodom ovog, Poslanik Muhammed je rekao da su vjerski Učenjaci među njegovim sljedbenicima slični Poslanicima naroda Israela (Židova). Svaki pravi Musliman voli posebno Isusa, jer je on bio posebno naklonjen sljedbenicima zadnjeg Poslanika Muhammeda a.s..Muslimani su ti koji će prvi stati na njegovu stranu kada se ponovo vrati na zemlju a pokvareni krišćanski sveštenici su oni koji će se najviše okrenuti protiv njega. Ali to će biti vrijeme Armagedona (Apokalipse) kada će se obračunati snage zla i snage dobra i kad Isus neće više nuditi nikom drugi obraz nego ili Islam ili smrt. Nadajmo se da ćemo mi doživjeti to vrijeme i uživati njegovo blagoslovljeno društvo prije nego nas Allah pozove k Sebi.
Amin!
kicho_tz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 14:01   #66
Quote:
kicho_tz kaže:
nisam mislio "O" Bibliji, znas ti sta sam ja mislio...

A da procitas Postanak (16; 17; 21; 49, Pon. Zakon (18:18,19; 21; 33), Isaija (21:7; 42), po Ivanu (12:14-16?; 14:15-18,25 i 26,29 i 30 obavezno procitati)), Matej (12:4-11) itd.
Pa zar vas nije stid da ja kao muslim vise citam i upuceniji sam u vasu vjeru od vas samih...

Isa a.s. i Isus predstavlja isto ime, kao sto se iskrivljuje-pa umjesto Muhamed daju ime Mo, Alija u Al (amerikanizacija) i sl.

Islam je najcisca religija, Allah je najperfektnije ime:

Ako bi znao Arapski jezik, koji je inače po koncenzusu svih svjetskih leksiloga, najsavršeniji i najbogatiji jezik u povijesti čovječanstva, onda bi ti bilo jasno zašto je Svemogući Bog nazvao sebe ličnim imenom ALLAH. Naime ta riječ nema korijena niti se može mjenjati u bilo kojem gramatičkom obliku. Allah je ostavio to ime za kraj i za svoju zadnju Objavu čovječanstvu, jer su prijašnje Objave zlonamjerni ljudi promjenili i ispreturali. Ko god zna Arapski odmah mu je jasno da ime Allah u arapskom jeziku nije moguće dijeliti ni u kakvom smislu, jer je unikatno, nedjeljivo i nepromjenljivo. Niko ne može to podjeliti na tri, dva ili više bogova jer nove Objave više nema niti će je biti.
U prvoj objavljenoj rečenici Kur'ana Stvoritelj kaže, "Ikre bismi rabbike...!, što znači Uči (saznaji) u ime Gospodara svoga...!" Današnje Biblije, takođe, sadrže slične izjave, jer sadrže tu i tamo Allahove riječi koje su objavljene Njegovom Poslaniku Isusu (neka je Allahov mir i ljubav s njim). Naš Poslanik Muhammed je rekao da od svih Poslanika, Isus je njemu najprisniji, jer između njih dvojice nije bilo nijednog Poslanika, a Isus će se ponovo vratiti na zemlju da ubije antikrista i pozove sve ljude u Islam. Oni koji to odbiju će nastradati pod njegovom kaznom. Naime, Isus je molio da bude Allahov zadnji Poslanik ali mu je to Allah odbio, jer je Njegov Miljenik Muhammed (ljubav Allahova neka je s njim) za to već od prije nastanka svijeta bio predodređen. Kada je Isus saznao od Allaha Milostivog kolika je čast i Allahova bliskost obećana ljudima koji budu slijedili zadnjeg Poslanika Muhammeda s.a.v.s. on je onda tražio da bude bar sljedbenik zadnjeg Allahovog Poslanika, Muhammeda (neka je Allahova ljubav s njim).Allah mu je to udovoljio i podario kao dodatnu čast pored Poslaničke koju je već imao među narodom Israela (Židovima). Povodom ovog, Poslanik Muhammed je rekao da su vjerski Učenjaci među njegovim sljedbenicima slični Poslanicima naroda Israela (Židova). Svaki pravi Musliman voli posebno Isusa, jer je on bio posebno naklonjen sljedbenicima zadnjeg Poslanika Muhammeda a.s..Muslimani su ti koji će prvi stati na njegovu stranu kada se ponovo vrati na zemlju a pokvareni krišćanski sveštenici su oni koji će se najviše okrenuti protiv njega. Ali to će biti vrijeme Armagedona (Apokalipse) kada će se obračunati snage zla i snage dobra i kad Isus neće više nuditi nikom drugi obraz nego ili Islam ili smrt. Nadajmo se da ćemo mi doživjeti to vrijeme i uživati njegovo blagoslovljeno društvo prije nego nas Allah pozove k Sebi.
Amin!


Sad mi je sve jasno .

Islam ili smrt :P stvarni ovaj lik ( ) zna poso'...jednog čovječuljka -ubojicu u ostalom,nadvisiti iznad utjelovljenog Sina koji je umro na križu kako bi njegova Presveta Krv oprala grijehe nataložene u ljudima..ali ne muhhamed je glavna ninja naravno..Islam je vjera mira i ljubavi....ko rekne nešto protiv metak u glavu !
Neptune is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 14:29   #67
šta vi stvarno mislite da će na kraju pobijediti jedna religija? Ili da je samo jedna religija ispravna, a vjernike tzv. " neispravnih" religija će Bog ubiti, uništiti ili šta???!


On je rekao da će uzeti najbolje ovčice iz svih stada.
Nemojte zaboraviti da nas je sve stvorio isti Stvoritelj, da smo svi njegova djeca, da smo svi po tome braća i da nema više Bogova, nego da postoji SAMO JEDAN, ISTI ZA SVE.
thumbelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 16:10   #68
Quote:
Veni kaže:
mislim da je isus postojao al o sinu bozjem necu ni pomisljat jer za mene vas bog ni ne postoji
a da je lagao, koga briga uopce
mene briga tvoje mišljenje, dali misliš da je lagao ili da nije lagao?
bumbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 20:54   #69
Quote:
bumbar kaže:
mene briga tvoje mišljenje, dali misliš da je lagao ili da nije lagao?
pa ionako nemozemo tocno uopce znati sto je on tocno govorio kad su bibliju ionako pisali drugi, a ne isus sam. ali mislim da pola toga sto je o njemu napisano da je laz.
Veni is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 21:17   #70
Quote:
bumbar kaže:
mene briga tvoje mišljenje, dali misliš da je lagao ili da nije lagao?
Isus nije lagao, ljudi lazu, oni prepravljaju, pisu ono sto im godi...
kicho_tz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 21:44   #71
Quote:
bumbar kaže:
mene briga tvoje mišljenje, dali misliš da je lagao ili da nije lagao?
Opet ponavljam:

Isus nikada nije rekao Ja,a da je pri tome mislio na Bog!
__________________
Vrijeme
1 Tako mi vremena,2 čovjek je na gubitku,doista-
3 osim onih koji vjeruju i dobra djela čine, ..... Kur΄an ,103
Bosniac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 21:48   #72
Quote:
Bosniac kaže:
Opet ponavljam:

Isus nikada nije rekao Ja,a da je pri tome mislio na Bog!
To nije vazno.


Vazno je da su Svi ljudi braca i sestre.
To je ono sto ste trebali prihvatiti.

Da bas TO.
Maitreya is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 22:11   #73
Quote:
Maitreya kaže:
To nije vazno.


Vazno je da su Svi ljudi braca i sestre.
To je ono sto ste trebali prihvatiti.

Da bas TO.
da svima je ovozemaljski otac i mati Adam/Eva tj. Adem/Hava...a meni brat po vjeri moze biti samo vjernik, iskreni i odani, a Allah zna najbolje ko su nam braca i sestre...i ja ih znam prepoznati koliko toliko, ali dovoljno...
kicho_tz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 22:12   #74
Quote:
Maitreya kaže:
To nije vazno.


Vazno je da su Svi ljudi braca i sestre.
To je ono sto ste trebali prihvatiti.

Da bas TO.
OK,Maitreya slažem se da je to-baš TO!
__________________
Vrijeme
1 Tako mi vremena,2 čovjek je na gubitku,doista-
3 osim onih koji vjeruju i dobra djela čine, ..... Kur΄an ,103
Bosniac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 22:15   #75
Quote:
kicho_tz kaže:
da svima je ovozemaljski otac i mati Adam/Eva tj. Adem/Hava...a meni brat po vjeri moze biti samo vjernik, iskreni i odani, a Allah zna najbolje ko su nam braca i sestre...i ja ih znam prepoznati koliko toliko, ali dovoljno...

Da...bas potpuno obrnuto od onog sto je Maitreya rekao..... ( na zalost )
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 22:17   #76
Quote:
Bosniac kaže:
Opet ponavljam:

Isus nikada nije rekao Ja,a da je pri tome mislio na Bog!
Ovu izjavu nikako neces shvatiti svojim pogledom na to..jer naravno mislis da je muhhamed faca itd. ali eto
Preporucio bih svima da procitaju >Spjev o Bogo-Čovjeku - Poem of the Man-God<.
To nije jedna knjiga vec produzeni Novi Zavjet toj. sva ona zapisana i nezapisana Isusova čuda u starom Izraelu,Kafarnaumu..

Spjev se dijeli u nekoliko svezaka (sve skupa oko 2500str. Isus se ukazuje Mariji Valtorti i daje joj vizije po Milosti a ona po Duhu ih zapisuje te ne napravi ni jedne greške u slovu!
Nemogu vam reci vise o knjizi jer nisam naso 1. dio ali kad to pocmete citat stvarno nemrete stat (citam svezak IV. trenutno)...
Stvarno svima je preoručam jer ako ne sa vjerske strane onda sa umjetničke!
Opisuje krajolik kao da se trenutno nalazi "u" njemu a spisateljica uopce nije pjesnica bila do "tada" ,te dijalog Učitelja sa Apostolima itd.

Tek tu mozete istinski shvatiti ili makar razmisliti o stvarnoj veličini Božije ljubavi za nas male ljude koji toliko puta padamo ali On je tu da nas podigne iz blata u visine Ljubavi,Opraštanja,Milosrđa,Poniznosti..!
Neptune is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 22:41   #77
Quote:
Bosniac kaže:
Opet ponavljam:

Isus nikada nije rekao Ja,a da je pri tome mislio na Bog!
Quote:
Neptune :
Ovu izjavu nikako neces shvatiti svojim pogledom na to..jer naravno mislis da je muhhamed faca itd. ali eto
Preporucio bih svima da procitaju >Spjev o Bogo-Čovjeku - Poem of the Man-God<.
To nije jedna knjiga vec produzeni Novi Zavjet toj. sva ona zapisana i nezapisana Isusova čuda u starom Izraelu,Kafarnaumu..
Koliko sam shvatio,pročitavši dostupna sva 4 + 2 Evanđelja, zaključio sam ono što sam napisao u ranijem post o Isusovu govoru i mišljenju.

Predložio bih i ja tebi da pročitaš knjigu poznatog Nobelovca:

Jose Saramago:

EVANĐELJE
PO
ISUSU KRISTU

hrvatsko izdanje: "Ambrozija",Zagreb,2002 g.

pa ćeš imati jednu realniju sliku o misiji Isusovoj,njegovu naučavanju,borbi sa samim sobom,zagonetnoj izjavi Ivana Krstitelja,3 Marije,Magy, ko je to presjekao i zašto!
U pitanju je nešto sasvim drugo nego što je pokršteni židov Pavle (Savle)
uspio nametati ljudima svog vremena,a rimski imperator Constantin Veliki ozakoniti,
i potamniti naučavanje Isusovo.
Uzgred,poznaš li hrvatsku gramatiku?
__________________
Vrijeme
1 Tako mi vremena,2 čovjek je na gubitku,doista-
3 osim onih koji vjeruju i dobra djela čine, ..... Kur΄an ,103

Zadnje uređivanje Bosniac : 05.10.2006. at 23:18.
Bosniac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2006., 19:42   #78
Quote:
r0nin kaže:
Ma gdje li sam zametnuo "Prirucnik sa onlajnerima za prave proroke".. pa da vam kazem koju pametnu

Maitreya is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2006., 13:26   #79
Quote:
Bosniac:
Opet ponavljam:

Isus nikada nije rekao Ja,a da je pri tome mislio na Bog!
Quote:
Maitreya kaže:
To nije vazno.


Vazno je da su Svi ljudi braca i sestre.
To je ono sto ste trebali prihvatiti.

Da bas TO.
U tome slažem se s tobom,Maitreya,u potpunosti,
da su Svi ljudi braća i sestre!
Ima ekstremista u svim religijama i nacijama:i u Ždovstvu,i u Kšćanstvu i u Islamu,bilo ih je i biće uvijek.To i sam znaš,i povijest govori.
Svakako treba ih suzbijati,jer to i nisu pravi vjernici,nego izrodi.
Zato ne treba govoriti u množini.
__________________
Vrijeme
1 Tako mi vremena,2 čovjek je na gubitku,doista-
3 osim onih koji vjeruju i dobra djela čine, ..... Kur΄an ,103
Bosniac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2006., 22:48   #80
Quote:
Bosniac kaže:
U tome slažem se s tobom,Maitreya,u potpunosti,
da su Svi ljudi braća i sestre!
Ima ekstremista u svim religijama i nacijama:i u Ždovstvu,i u Kšćanstvu i u Islamu,bilo ih je i biće uvijek.To i sam znaš,i povijest govori.
Svakako treba ih suzbijati,jer to i nisu pravi vjernici,nego izrodi.
Zato ne treba govoriti u množini.
Iskreno da ti kazem uvijek sam se odnosio sa istim postovanjem prema bogatima i prema prosijacima.
Prema svim ljudima bilo koje vjere i nacionalnosti i nikad necu reci niti pomisliti da sam bolji o bilo tkoga.

Ako je za mene Isus Krist Covjek Bog ( sto i je ) a za tebe nije ,
sad se mozemo pitati " Dali ce to tvoje misljenje umanjiti moji ljubav prema njemu ?"

Naravno da nece !!!

Ti slobodno vjeruj u Muhameda netko drugi u Mojsiju netko u Budu ... NO SVA TA VJEROVANJA NE PORICU DA SMO SVI LJUDI I DA USTVARI VJERUJEMO U JEDNOG BOGA

Govorim o mnozini jer tako mnozina misli ; na zalost.
Maitreya is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:30.