Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2006., 19:08   #41
čuj, ako ćeš iskreno meni to ne igra nikakvu ulogu ,otac je kažu (a to i zatefterisaše po greko-semitski) sav sud dao sinu a sin kažu jednom reče (a što reče to ne poreče) hmmmmm da "nemojte suditi i neće vam se suditi"

Zadnje uređivanje ursamajor : 02.09.2006. at 19:39.
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2006., 19:31   #42
Quote:
GameDeveloper kaže:
Danijel danijel, davno sam ja govorija da istina ne postoji već je to misao u umu pojedinca i to je tako.
Ja ne mislim da će mene moja uvjerenja spasiti....ja nemam mentalitet žrtve kojoj treba nekakav spasitelj, ja imam svoju borbu i svoje načine borbe i nemoj mi o čipovima jer ljudi poput mene koji se bave time su prvi otkrili takve stvari, da takvih nije bilo....nebi vi sad znali skoro ništa a vjeruj mi neznaš skoro ništa šta se zapravo dešava i što se radi.
Krajnje što se tiče čipa, ti ćeš ga dobiti....htio ti to ili ne.....osim ako neuspijemo nešto napraviti prije toga....a to je teško jer su ljudi ovce.
izdižeš se iznad istine i svega što je veće od tebe...a i proričeš lažno

no to je tvoje mišljenje...isto su napravili mnogi u Bilbiji koji su dobili poruku od Boga i onda krenuli svojim vlastitim putem...i oni su završili brzom smrću

ti si žrtva nečeg drugoga, makar ne mislio tako...svi smo mi žrtve nečega, no dok ne shvatiš tu jednostavnu stvar, uzalud ti sva ta pamet kojom se hvališ
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2006., 19:33   #43
Da svi kao i ti žrtva jedne od mnogih lažnih religija.
Netrebam se ničim hvaliti niti se hvalim niti išta citiram kao ti šta citiraš niti time ispirem mozak drugima ka šta ti radiš, znam za sebe što znam i to je to.
GameDeveloper is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2006., 19:35   #44
Quote:
ursamajor kaže:
ako ćeš iskreno meni to ne igra nikakvu ulogu,otac je kažu (a to i zatefterisaše ) sav sud dao sinu a sin kažu jednom reče (a što reče to ne poreče ):"nemojte suditi i neće vam se suditi"
taj stih je tako mnogo upotrebljen na krivi način samo kao taj jedan sith u kontekstu...

1"Ne sudite da ne budete suđeni! 2 Jer sudom kojim sudite bit ćete suđeni. I mjerom kojom mjerite mjerit će vam se. 3 Što gledaš trun u oku brata svojega,

znači Isus je upozorio da ne sudimo licemjerno, da ne sudimo dok ne provjerimo to što sudimo odnosno da prvo očistimo sebe pa onda sudimo druge
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2006., 19:38   #45
Quote:
GameDeveloper kaže:
Da svi kao i ti žrtva jedne od mnogih lažnih religija.
Netrebam se ničim hvaliti niti se hvalim niti išta citiram kao ti šta citiraš niti time ispirem mozak drugima ka šta ti radiš, znam za sebe što znam i to je to.
ne prijatelju, žrtva smo i ja i ti grijeha, a ne lažnih religija

ali što to tebi znači? ti misliš ioanko da si bezgrešan...
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2006., 19:48   #46
Grijeh je definiran od tih lažnih religija stoga moramo prvo biti žrtve religija da bi bili žrtve grijeha, da nema religije nebi bilo ni grijeha niti bi čovjek mogao tek tako spoznati što je to grijeh.....s kršćanske strane...dok naravno krivnja savjesti postoji i bez religija.
GameDeveloper is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2006., 20:00   #47
Quote:
-Daniel- kaže:
taj stih je tako mnogo upotrebljen na krivi način samo kao taj jedan sith u kontekstu...

1"Ne sudite da ne budete suđeni! 2 Jer sudom kojim sudite bit ćete suđeni. I mjerom kojom mjerite mjerit će vam se. 3 Što gledaš trun u oku brata svojega,

znači Isus je upozorio da ne sudimo licemjerno, da ne sudimo dok ne provjerimo to što sudimo odnosno da prvo očistimo sebe pa onda sudimo druge
ako ćeš stvarno ić u srž nema tu krivog konteksta ,nemaš ti što drugog sudit jer si mu već oprostio i samo je Njegova volja ,barem tako verglaju kršćani i židovi zadnjih tisuću-dvije ljeta prije dobre papice.
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2006., 20:06   #48
Quote:
GameDeveloper kaže:
Grijeh je definiran od tih lažnih religija stoga moramo prvo biti žrtve religija da bi bili žrtve grijeha, da nema religije nebi bilo ni grijeha niti bi čovjek mogao tek tako spoznati što je to grijeh.....s kršćanske strane...dok naravno krivnja savjesti postoji i bez religija.
krivnja savjesti je subjektivna a ne objektivna, i vrlo je stupnjevita kod ljudi tako da savjest može ponekad biti dobra indikator grijeha no i ne mora

neki ubojica ima čistu savjest poslije masakra 50 ljudi, i onda kažeš da je grijeh proizvod organizirane religije?

ne, ti je proizvod ljudi davno prije nego li je nastala organizirana religija

ali kad smo već kod savjesti što misliš kako je savjest nastala?
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2006., 20:09   #49
Organizirana religija postoji već tisućama godina, zaboravljaš li možda na horusa...njegovo učenje.....smrt i uskrsnuće?
Ima čistu savjest jer je takav njegov um i za njega grijeh ne postoji i neće ga nikad biti svjestan...a svijest je odgovor na sve
GameDeveloper is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2006., 20:34   #50
Quote:
GameDeveloper kaže:
Organizirana religija postoji već tisućama godina, zaboravljaš li možda na horusa...njegovo učenje.....smrt i uskrsnuće?
Ima čistu savjest jer je takav njegov um i za njega grijeh ne postoji i neće ga nikad biti svjestan...a svijest je odgovor na sve
ja ne poričem da nema sličnosti u životu horusa i Isusa, no ti sada ideš u ekstreme kako bi pogazio kršćanstvo...

naime prvo govoriš da je Biblija mjenjana. Da je Biblija mjenjana zbog plagijatorstva horusa u liku Isusa, onda to mjenjanje nema smisla - samo ta sličnost govori o kontradikciji Isusova života

drugo nisam stručnjak što se tiče tog horusa, no ako mislimo na temelju tih egipatskih pseudobogova poricati Isusovu Ličnost, onda ne želimo dokazati to da bi Isus mogao biti Istiniti nego želimo dokazati da NIJE istiniti

naime mnogi ljudi poslije Isusove smrti su pokušavali isto to raditi - doakzati da je Isus - lažnjak, i onda na temelju tog pokušaja mogli su napisati mnoge lažne stvari o Njemu i napisati "dokaze" protiv Njegovog božanstva i smrti

tako je i s horusom, mit o horusu se mogao lagano promjeniti tako da sliči što više Isusovom životu već u 1 stoljeću, pa čak i 500 godina prije Krista

ako mislimo da su ti svi zapisi - istiniti po godini i sadržaju, i da sve knjige su objašnjenja istine, onda smo, i to ću reći bez problema, glupi, jer nije nam važno naći Istinu nego samo potvrditi svoje sumnje u to
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2006., 20:36   #51
Ajde ti meni dragane lijepo objasni kako promjeniti mit o horusu koji je zapisan u kamenu u piramidama par tisuća godina prije isusa?
GameDeveloper is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2006., 20:37   #52
Danijele, moras shvatiti otajstvo pretvorbe tijela Bozjeg (duha) u kruh i vino (tvar). Ne postoje dva svijeta, jedan samo tvaran, a drugi samo duhovan. Pa da iz jednog moras pobjeci u drugi. Ta dva svijeta su uvijek jedno. Nece se desiti smak jednog svijeta (tvarnog), kako bi nastavio postojati samo taj drugi duhovni.

Materijalisti misle da je samo tvarni, pojavni svijet, stvaran te da nista duhovno niti ne postoji. Podsmjehuju se svemu duhovnom. Cine ozbiljnu gresku i srozavaju se na zivotinjsku razinu postojanja. Idealisti misle da postoji samo duhovan svijet, a da je ovaj tvarni svijet (koji ih svaki dan tako ocito lupa u glavu) samo obmana i patnja iz koje treba sto prije pobjeci. Zato tako srcano prizeljkuju smrt i postaju neuravnotezeni.

No, istina je u sredini. Ona nadilazi rijeci. Ovaj tvarni svijet je u isto vrijeme i sam Bog. To bi trebao spoznati u svojoj duhovnosti da je Bog tu i sada. Ne postoje raj i pakao kao dvije odvojene stvarnosti. Svijet je pomijesana igra sveprisutnog Boga. Pronadji Ga iza te sarolike igre pojavnosti. Ne prijanjaj za krajnosti radosti i patnje, sve prihvataj kao ispoljenje Boga i pronadji Stvarnost iz koje sve jednako nastaje. Ta stvarnost nadilazi sva svoja ogranicena ispoljenja.

Svaki covjek je sin (ili kcerka) Bozji/a, a svaki sin/kcer Bozji su jedno s Ocem. Moras razumjeti ta otajstva. Ona su bitna u Isusovom ucenju, a ne blebetanja naludih apostola i proroka koji su polovicno razumjeli Uciteljeve rijeci i prorokovali smakove svijeta, vatre i potrese.
Fazlija is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2006., 21:08   #53
Quote:
GameDeveloper kaže:
Ajde ti meni dragane lijepo objasni kako promjeniti mit o horusu koji je zapisan u kamenu u piramidama par tisuća godina prije isusa?
koliko ja znam, cijeli taj mit i cijela priča je spojnica tekstova sa papirusa i tekstova iz piramida

a tekstovi iz piramida ne daju toliko informacija o sličnostima sa Isusovim životom
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2006., 21:09   #54
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Definicija da je Bog ljubav nema realne podloge i ostaje samo misao za koje se kače vjernici jer podilazi vlastitim emocijama koje su temelj vjere ali ne i spoznaja što je bog za nas.
Tvrdnja Bog je ljubav pada čim otovrimo prozor i pogledamo svijet oko sebe jer se ta ljubav ne emanira na nas, samo stvaramo svoj predznak bez obzira koliko nas voli bog.
Da Bog nije Ljubav, ne bi bilo niti života. Svaka ljubav se želi dijeliti (otuda i djeca kao plod ljubavi) i tako Bog koji je savršen u sebi i mi mu ne trebamo, ipak nas je želio stvoriti - dijeliti svoju ljubav na tisuće..
Ja čim otvorim prozor, u izlasku sunca, u ljepoti cvijeća, u prijateljstvu, u zagrljaju, u vjetru, u sakramentima, u djeci, u toliko toga lijepoga što je stvorio vidim da je ljubav - jer ništa drugo osim ljubavi same ne bi moglo načiniti tako nešto...
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2006., 21:19   #55
Quote:
Fazlija kaže:
Danijele, moras shvatiti otajstvo pretvorbe tijela Bozjeg (duha) u kruh i vino (tvar). Ne postoje dva svijeta, jedan samo tvaran, a drugi samo duhovan. Pa da iz jednog moras pobjeci u drugi. Ta dva svijeta su uvijek jedno. Nece se desiti smak jednog svijeta (tvarnog), kako bi nastavio postojati samo taj drugi duhovni.
moram shvatiti otajstvo pretvorbe tijela u kruh i vino???? inače ta pretvorba ide ide u drugom smjeru....a kontradiktorna je Bibliji, i ne razumijem zašto ju spominješ

mislim da ti ne shvaćaš pojam svijet...duhovan svijet je duhovno PODRUČJE, a materijalni svijet je MATERIJALNO PODRUČJE, te naravno da su spojeni jedan i drugi

Quote:
Materijalisti misle da je samo tvarni, pojavni svijet, stvaran te da nista duhovno niti ne postoji. Podsmjehuju se svemu duhovnom. Cine ozbiljnu gresku i srozavaju se na zivotinjsku razinu postojanja. Idealisti misle da postoji samo duhovan svijet, a da je ovaj tvarni svijet (koji ih svaki dan tako ocito lupa u glavu) samo obmana i patnja iz koje treba sto prije pobjeci. Zato tako srcano prizeljkuju smrt i postaju neuravnotezeni.
hm...s ovim bi se čak i složio, no mislim da si krivo opet shvatio pojam duhovnog SVIJETA

Quote:
No, istina je u sredini. Ona nadilazi rijeci. Ovaj tvarni svijet je u isto vrijeme i sam Bog. To bi trebao spoznati u svojoj duhovnosti da je Bog tu i sada. Ne postoje raj i pakao kao dvije odvojene stvarnosti. Svijet je pomijesana igra sveprisutnog Boga. Pronadji Ga iza te sarolike igre pojavnosti. Ne prijanjaj za krajnosti radosti i patnje, sve prihvataj kao ispoljenje Boga i pronadji Stvarnost iz koje sve jednako nastaje. Ta stvarnost nadilazi sva svoja ogranicena ispoljenja.
raj i pakao postoje kao dvije duhvone stvarnosti jer duhovni svijet (iliti područje da opet ne shvatiš krivo) djeluje pod Božjim Zakonom a ako ne znaš Božji Zakon naravno da onda ni ne shvaćaš duhovni svijet

previše se pod utjecajem istočnjačkih filozofija, to su dobre filozofije ali nažalost ništa su drugo nego laž, jer savrešno lako prropagiraju i upakiraju ono što želiš čuti samo da se okreneš na tu stranu

a čovjek je takav da ono što želi čuti uvijek prihvaća

Quote:
Svaki covjek je sin (ili kcerka) Bozji/a, a svaki sin/kcer Bozji su jedno s Ocem. Moras razumjeti ta otajstva. Ona su bitna u Isusovom ucenju, a ne blebetanja naludih apostola i proroka koji su polovicno razumjeli Uciteljeve rijeci i prorokovali smakove svijeta, vatre i potrese.
ta otajstva su otajstva TVOJIH SHVAĆANJA, ČOVJEČJIH SHVAĆANJA, i Isus ke prorokovao katastrofe samo što ti to ne ppirhvaćaš jer ti ne PAŠE TVOJIM UŠIMA

samo prihvaćaš ono što hoćeš, tako hraniš svoje tijelo time...no tijelo samo donosi smrt...

Duh i zemaljsko tijelo ne mogu ići zajedno, jer grijeh i svetost ne idu zajedno, dok god prihvaćaš ljudska načela i ljudske doktrine nažalost nećeš doseći tu "titulu" djeteta Božjeg, jer si dijete čovjeka

djete Božje prihvaća i Sud i Disciplinu i Pravednost svoga Oca, a ne da mislim da je to bekino a da prihvaća samo Ljubav u onom shvaćanju kako najbolje njemu paše
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2006., 22:25   #56
Quote:
-Daniel- kaže:
moram shvatiti otajstvo pretvorbe tijela u kruh i vino???? inače ta pretvorba ide ide u drugom smjeru....
Da, potpuno si u pravu. Oprosti, ne citam Bibliju bas tako cesto. No, pretvorba tvari u Duh (kruha i vina u tijelo Krista) je ustvari ono sto sam htio naglasiti, i sto Isus naglasava. Kruh i vino su nasa hrana, ono tvarno, tjelesno od cega zivimo u svojoj prolaznosti. No, oni u sebi ujedno nose i mnogo dublju duhovnu sustinu. Oni su ustvari nista drugo do tijelo samog Boga. Izmedju tvari i duha nema razlike. Isus naucava da sebe kao tvarna bica prepoznamo ujedno i kao duhovna.

Quote:
-Daniel- kaže:
raj i pakao postoje kao dvije duhvone stvarnosti jer duhovni svijet (iliti područje da opet ne shvatiš krivo) djeluje pod Božjim Zakonom a ako ne znaš Božji Zakon naravno da onda ni ne shvaćaš duhovni svijet
Raj i pakao naravno ne postoje. Oni su samo preslike tvarnih pojmova na duhovnu razinu. No, nisu uopce istinite. To je kao kada covjek koji gladuje sanja da ce nakon smrti doci u svijet u kojem ce sjediti za stolom Boga i sudjelovati u Njegovim gozbama. Ili covjek koji zudi za sexom misli da ce za dobro ponasanje u ovom zivotu u raju dobiti 40 nebeskih ljepotica za svoje zene i sl. Bolje mu je da vec u ovom svijetu jede i vodi ljubav te da u toj hrani i spolnosti prepozna Boga. U duhovnom svijetu nema nicega ogranicenog, pa tako niti raja i pakla.

Quote:
-Daniel- kaže:
Duh i zemaljsko tijelo ne mogu ići zajedno, jer grijeh i svetost ne idu zajedno, dok god prihvaćaš ljudska načela i ljudske doktrine nažalost nećeš doseći tu "titulu" djeteta Božjeg, jer si dijete čovjeka
Nazalost Danijele, samo ces preko covjeka doci do Boga. Svjetovnost i duhovnost su jedno. Nema duhovnosti bez svjetovnosti. Sin covjecji je i sin Bozji. Materijalisti odbacuju sina Bozjega, idealisti odbacuju sina covjecjeg, ali oboje padaju u neznanje, neuspjeh i patnju, jer jednadzba ne djeluje bez svoja oba para: covjek = Bog

Quote:
-Daniel- kaže:
djete Božje prihvaća i Sud i Disciplinu i Pravednost svoga Oca, a ne da mislim da je to bekino a da prihvaća samo Ljubav u onom shvaćanju kako najbolje njemu paše
Danijele, ti ne shvacas niti disciplinu, niti pravu sustinu odricanja. Ono cega se odrices, za to se jos jace vezes. Sto vise potiskujes ovaj svijet, on ce te vise i vise sustizati. Tako se nikada neces osloboditi vezanosti. Ono za sto si dostupan, toga se sve lakse oslobadjas.

Pretpostavimo da imas lijepu srebrnu kutiju s vrijednom kolekcijom rijetkih postanskih maraka koju cuvas ispod svojeg kreveta. Otidjes u samostan da bi se odrekao svijeta i posvetio Bogu. No, ono sto ti stalno pada na pamet jeste tvoja lijepa srebrna kutija s kolekcijom postanskih maraka.

Nije li bilo bolje da si je otvarao cesto i pokazivao svojim prijateljima, a u isto vrijeme u svemu sto jeste vidio Boga. Na taj nacin bi prevazisao vezanost za tu ogranicenu stvar, a ujedno bi je iskoristio za spoznaju Najvise Stvarnosti.

Ono sto neupucenog covjeka vezuje, duhovnog covjeka oslobadja. Ono sto druge vodi u pakao, duhovnim ljudima otvara vrata raja. (Kularnava tantra). Naravno, ovdje pojmove raja i pakla treba shvatiti samo slikovito. Zato duhovni ljudi ne bjeze od svijeta i zivota. Ne prizeljkuju smak svijeta i pojavu neke druge stvarnosti (koja je uz to jednako tako ograniceno shvacena kao i svijet koji izbjegavaju). Zive u svijetu i rade svoju duhovnu praksu koja ih vodi prepoznavanju duhovne stvarnosti u tom istom svijetu.

To je duhovnost, a ne praznovjerja i vradzbine neukih pustinjskih plemena koja su ubila jedinog duhovnog covjeka koji im je ikada dosao. Potom njegovo ucenje krivo razumjeli i zagadili svojim plamenskim mitovima i dogmama.
Fazlija is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2006., 22:58   #57
Quote:
-Daniel- kaže:
izdižeš se iznad istine i svega što je veće od tebe...a i proričeš lažno

no to je tvoje mišljenje...isto su napravili mnogi u Bilbiji koji su dobili poruku od Boga i onda krenuli svojim vlastitim putem...i oni su završili brzom smrću

ti si žrtva nečeg drugoga, makar ne mislio tako...svi smo mi žrtve nečega, no dok ne shvatiš tu jednostavnu stvar, uzalud ti sva ta pamet kojom se hvališ
mi smo žrtve sami sebe
 
Odgovori s citatom
Old 03.09.2006., 01:47   #58
Quote:
Fazlija kaže:
Da, potpuno si u pravu. Oprosti, ne citam Bibliju bas tako cesto. No, pretvorba tvari u Duh (kruha i vina u tijelo Krista) je ustvari ono sto sam htio naglasiti, i sto Isus naglasava. Kruh i vino su nasa hrana, ono tvarno, tjelesno od cega zivimo u svojoj prolaznosti. No, oni u sebi ujedno nose i mnogo dublju duhovnu sustinu. Oni su ustvari nista drugo do tijelo samog Boga. Izmedju tvari i duha nema razlike. Isus naucava da sebe kao tvarna bica prepoznamo ujedno i kao duhovna.
nije to uopće mislio na Posljednjoj Večeri već kao što sam kažeš nisi čitao bibliju a prihvatio doktrinu Katoličke Crkve

to nije PRETVORBA nego simbolika, po Duhu se spašavamo a ne po tijelu
inače to onda znači da je to obožavanje PREDMETA što je STROGO zabranjeno 2. Zapovjedi

Quote:
Raj i pakao naravno ne postoje. Oni su samo preslike tvarnih pojmova na duhovnu razinu. No, nisu uopce istinite. To je kao kada covjek koji gladuje sanja da ce nakon smrti doci u svijet u kojem ce sjediti za stolom Boga i sudjelovati u Njegovim gozbama. Ili covjek koji zudi za sexom misli da ce za dobro ponasanje u ovom zivotu u raju dobiti 40 nebeskih ljepotica za svoje zene i sl. Bolje mu je da vec u ovom svijetu jede i vodi ljubav te da u toj hrani i spolnosti prepozna Boga. U duhovnom svijetu nema nicega ogranicenog, pa tako niti raja i pakla.
to ne znaš, već tako govoriš jer tebe tako uče...

Nebo je mjesto Vječnoga Života u potpunoj pravednosti i ljubavi, Pakao je mjesto vječen smrti bez prisustva Boga

to što ti ne vjeruješ u to JER TI NE PAŠE TVOJIM UŠIMA I OČIMA ne znači da nije istina i ne postoji

sjeti se stiha kojeg sam ti napisao u jednom od prošlih postova

Quote:
Nazalost Danijele, samo ces preko covjeka doci do Boga. Svjetovnost i duhovnost su jedno. Nema duhovnosti bez svjetovnosti. Sin covjecji je i sin Bozji. Materijalisti odbacuju sina Bozjega, idealisti odbacuju sina covjecjeg, ali oboje padaju u neznanje, neuspjeh i patnju, jer jednadzba ne djeluje bez svoja oba para: covjek = Bog
opet filozofija tijela...

nije čovjek= Bog, Isus je došao kao čovjek da nas spasi, nije mogao doći samo kao Bog kada je Bog - Duh, zato je On i jedini posrednik između Boga i ljudi

Iv 4,24 Bog je duh i koji se njemu klanjaju, u duhu i istini treba da se klanjaju."

Quote:
Danijele, ti ne shvacas niti disciplinu, niti pravu sustinu odricanja. Ono cega se odrices, za to se jos jace vezes. Sto vise potiskujes ovaj svijet, on ce te vise i vise sustizati. Tako se nikada neces osloboditi vezanosti. Ono za sto si dostupan, toga se sve lakse oslobadjas.
ne poznaš jačinu Duha Svetoga u nama (kršćanima) i Njegovu Moć odvajanja od svijeta, tako da ne možeš suditi ono što ne poznaješ ili nisi proučio (a kamali osjetio)

Quote:
Pretpostavimo da imas lijepu srebrnu kutiju s vrijednom kolekcijom rijetkih postanskih maraka koju cuvas ispod svojeg kreveta. Otidjes u samostan da bi se odrekao svijeta i posvetio Bogu. No, ono sto ti stalno pada na pamet jeste tvoja lijepa srebrna kutija s kolekcijom postanskih maraka.
nitko ovdje ne govori o samostanu i takvom fizičkom odvajanju od svijeta, u Bibliji se govori o DUHOVNOM odvajanju od svijeta i grešnosti svijeta

Quote:
Nije li bilo bolje da si je otvarao cesto i pokazivao svojim prijateljima, a u isto vrijeme u svemu sto jeste vidio Boga. Na taj nacin bi prevazisao vezanost za tu ogranicenu stvar, a ujedno bi je iskoristio za spoznaju Najvise Stvarnosti.
kao što rekoh sviejt je grešan i ako ti nisi od svijeta nemaš udjela u njegovom grijehu

usporedba je dobra, ali opisuje tjelesne stvari a ne duhovne

Quote:
Ono sto neupucenog covjeka vezuje, duhovnog covjeka oslobadja. Ono sto druge vodi u pakao, duhovnim ljudima otvara vrata raja. (Kularnava tantra). Naravno, ovdje pojmove raja i pakla treba shvatiti samo slikovito. Zato duhovni ljudi ne bjeze od svijeta i zivota. Ne prizeljkuju smak svijeta i pojavu neke druge stvarnosti (koja je uz to jednako tako ograniceno shvacena kao i svijet koji izbjegavaju). Zive u svijetu i rade svoju duhovnu praksu koja ih vodi prepoznavanju duhovne stvarnosti u tom istom svijetu.
čekaj ti misliš da ja priželjkujem smak svijeta, zar misliš da sam sretan što neću proživjeti život i mirno umrijeti...e moj prijatelju, pa smak sviejta ntko ne želi i to što to meni ne GODI UŠIMA ne znači DA NIJE ISTINA

pa izgleda da ništa nisi još shvatio...duhovni ljudi mogu kao što su i od Boga tako mogu biti i od sotone, i sotona je duh

Quote:
To je duhovnost, a ne praznovjerja i vradzbine neukih pustinjskih plemena koja su ubila jedinog duhovnog covjeka koji im je ikada dosao. Potom njegovo ucenje krivo razumjeli i zagadili svojim plamenskim mitovima i dogmama.
to je tvoja verzija duhovnosti zato jer ti tako paše, zato jer misliš da tako JE, no pročitaj Bibliju i upoznaj Pravednost Duhovnog Svijeta koja se očituje na zemlji, neće ti goditi ušima ni očima a ipak je Stvarna

nije duhovnost samo u pozitivnom razmišljanju i biti dobar, prijatelju moj, ali blizu si...

pročitaj Bibliju od početka do kraja, to ti je moj savjet, ali nemoj preskakivati ono što neće goditi tvojim ušima

Iv 14,6 Odgovori mu Isus: "Ja sam Put i Istina i Život: nitko ne dolazi Ocu osim po meni.
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2006., 09:25   #59
poslijednji sud?

a je... bude nas pitao sta smo radili...
ja cu reci kako sam pomagao aktivno ljudima... Danijel ce reci kako je aktivno pisao po forumu... ne znam tko bu bolje prosao...
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2006., 10:25   #60
Quote:
-Daniel- kaže:
... svijet nema odgovore, svijet ima samo laži, takav je svijet, pokvaren, lažan, podmukao, nepravedan, ako želiš tražiti odgovore u svijetu naći ćeš samo odgovore pune laži

Ovo je strašno negativističko gledanje na darove i bladoslove koje nam je Stvoritelj dao. Tim više što je taj svijet naša realnost. I mi smo ti koji ga izgrađujemo i koji u njemu egzistiramo.
I kada bi ga svi doživljavali tako kako ti kažeš, i čekali pravi život tek na nebu, gdje bi uopće bila svrha našeg postojanja? Zašto bi nas Bog uopće stvorio, dao nam ovaj materijalni svijet i život, i za što bi nam uopće onda sudio?
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:09.