Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.09.2006., 10:33   #1
Katekizam vs Biblija

evo još jedne teme u kontrastu katoličkih doktrina i dogma sa biblijskom Istinom...

skinuto je sa ovog videa

za one koji ne znaju engleski, napisano imaju ovdje. za download na hrvatskom

možete poslije pogledati za one koji znaju engleski i ovaj video:

Light and Darkness

ja se nadam da će svi ljudi, a pogotovo katolici, imati meko srce pročitati to ili pogledati to sve do kraja i uvidjeti da nešto ipak nije u redu...

neka vas sve Bog blagoslovi i uvede u potpunu Istinu Svoje Riječi

ps. novi hrvatski prijevod je stavljen, malo estetski dorađeniji...

Zadnje uređivanje -Daniel- : 08.09.2006. at 13:22.
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2006., 11:00   #2
Tebi još izgleda nije jasno da ljudi u crkvi ne traže istinu .......
I nitko se nije obratio zato što ga je netko uvjerio činjenicama ......

Vjera je očajnički čin čovjeka .... i upravo to je ono što joj daje snagu.......
xara is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2006., 11:49   #3
Quote:
xara kaže:
Tebi još izgleda nije jasno da ljudi u crkvi ne traže istinu .......
I nitko se nije obratio zato što ga je netko uvjerio činjenicama ......

Vjera je očajnički čin čovjeka .... i upravo to je ono što joj daje snagu.......
ako ne želiš biti dio ovoga kontrasta da našoj braći i sestrama pokušamo dati jedan uvid različitosti i suprotnosti katoličkih dogmi i doktrina i biblijske istine, molio bih te da se ne javljaš sa ovakvim komentarima, jer sam pogoršavaš stvar

hvala
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2006., 11:59   #4
Quote:
-Daniel- kaže:
ako ne želiš biti dio ovoga kontrasta da našoj braći i sestrama pokušamo dati jedan uvid različitosti i suprotnosti katoličkih dogmi i doktrina i biblijske istine, molio bih te da se ne javljaš sa ovakvim komentarima, jer sam pogoršavaš stvar

hvala
Ne može njima nitko pomoći .....
Neka žive ljudi u svojim zabludama ako im je tako dobro .......

Svaki trud da ih se prosvijetli samo je bacanje bisera pred svinje.....
xara is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2006., 12:06   #5
Quote:
xara kaže:
Ne može njima nitko pomoći .....
Neka žive ljudi u svojim zabludama ako im je tako dobro .......

Svaki trud da ih se prosvijetli samo je bacanje bisera pred svinje.....
ali oni nisu svinje xara...Isus nije mislio na braću kršćane odnosno katolike...

neki ljudi su uvidjeli istinu nakon što sam postao članak o kontrastu biblijske Marije i katoličke Marije ovdje...vidiš, samo trebamo biti strpljivi i pustiti Bogu da obavi svoje
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2006., 12:22   #6
Quote:
-Daniel- kaže:
ali oni nisu svinje xara...Isus nije mislio na braću kršćane odnosno katolike...

neki ljudi su uvidjeli istinu nakon što sam postao članak o kontrastu biblijske Marije i katoličke Marije ovdje...vidiš, samo trebamo biti strpljivi i pustiti Bogu da obavi svoje
Što nisi nikad čuo za reverse psychology.

A takvi katolici koji trebaju tvoje prosvijetljenje ne provode vijeme na forumima gdje su konstantno izloženi istinama koje su u suprotnosti s majkom crkvom.....
xara is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2006., 22:53   #7
Danijele, otet cemo te i odvesti na Sri Lanku i zavezati te tamo sve dok ne postanes buddhista i dok ne progledas katolicke dogme sa zdravim razumom...
Fazlija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2006., 00:45   #8
Quote:
Fazlija kaže:
Danijele, otet cemo te i odvesti na Sri Lanku i zavezati te tamo sve dok ne postanes buddhista i dok ne progledas katolicke dogme sa zdravim razumom...
24:9 "Tada će vas predavati na muke i ubijati vas. I svi će vas narodi zamrziti zbog imena moga.



bez brige to što ti je sad zafrkancija uskoro će postati stvarnost...a ti još imaš šansu i priliku obratiti se...jer još nije kasno za nikoga
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2006., 00:52   #9
Quote:
-Daniel- kaže:
bez brige to što ti je sad zafrkancija uskoro će postati stvarnost...a ti još imaš šansu i priliku obratiti se...jer još nije kasno za nikoga
E, mos' mislit'... neko se ima vremena baviti vama... da vas hvata i proganja, svasta! Malo si vi previse umisljate Danijele da ste vazni. Bolje bi vam bilo da prionete meditaciji, ili da ucinite nesto korisno u svijetu (pomazete gladnima, cuvate prirodu i okolis, lijecite bolesne i sl.).

A sto se mene tice, ja ti u te izvanjske bajke i ocekivanja nista ne vjerujem... pa ti je to svejedno. Isus vam nece doci onako kao si vi to mislite... Tocnije, vec je dosao i cijelo vrijeme je tu, nikuda nije niti odlazio. Pa ti je to opet svejedno.

Kada se ti otreznis, slobodno se javi meni.
Fazlija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2006., 01:09   #10
Quote:
Fazlija kaže:
(pomazete gladnima, cuvate prirodu i okolis, lijecite bolesne i sl.).
pa ti ništa ne znaš o kršćanstvu izgleda prijatelju moj...odi malo u koju crkvu, odi kada u koju zajednicu u ime Krista i vidjeti ćeš pomaganja, molitve za druge, liječenja bolesnih i to ČUDIMA BOŽJIM

ako ti je ovaj forum jedini doticaj sa kršćanstvom onda jao tebi, jer sudiš nešto što ni ne poznaješ

Quote:
A sto se mene tice, ja ti u te izvanjske bajke i ocekivanja nista ne vjerujem... pa ti je to svejedno. Isus vam nece doci onako kao si vi to mislite... Tocnije, vec je dosao i cijelo vrijeme je tu, nikuda nije niti odlazio. Pa ti je to opet svejedno.
kako znaš da u ono što ti vjeruješ nije bajka???

ne, Duh Sveti je ovdje na zemlji, Isusov Duh, u kršćanima...Isus je na Nebu sjedi sdesne Ocu Bogu

Quote:
Kada se ti otreznis, slobodno se javi meni.
ako sam za tebe pijan, trijezan sam u Božjim Očima, i to mi je važno, to što ti misliš o meni, nije mi uopće važno...a ako se ne obratiš Isusu i Isusu Samome, plakati ću za tobom prijatelju...jer sve te zajednice u kojima ti borvaš, čisto su sotonsko djelo...to što ti ne misliš da nisu, opet tvoja stvar

pošto ti mene želiš uvući u te okultne zajedince tako i ja tebi savjetujem da odeš negdje u crkvu i tražiš da se mole za tebe...vidjeti ćeš čudo i kako će se Bog proslaviti kroz tebe...

no treba istražiti to što ti govorim, treba istraživati i tražiti Boga, a ne zadovoljiti se nađenim...pa makar nam bilo i lijepo u nađenome

"i sotona se javlja kao anđeo svjetla" piše u Bibliji, a to znači da je sotona apsolutno najveći duh obmane i zavede koji se može činiti kao Bog u početku a poslije se otkriti kao najveće zlo...

zato treba biti pažljiv s svime...jer Istina je samo jedna i nema kompromisa

e sad ako ti ne shvatiš ovu moju poruku iz ljubavi, makar ti se i ne sviđala...žao mi je, ali istinita je...

kada sam govorim o molitvi u jezicima, znam da si napisao kako je to na psihološkoj bazi nešto podvjesno ili tako nešto, znači opet si sudio nešto o čemu nemaš pojma...a kada bi čuo uživo tu molitvu ja mislim da bi počeo istraživati i tražiti Boga, pravoga, istinitog Boga
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2006., 01:36   #11
Quote:
-Daniel- kaže:
kako znaš da u ono što ti vjeruješ nije bajka???
Na dva nacina. Prvo, jer je to ucenje cak samo na zdravorazumskoj razini u skladu sa svim ostalim pojavama i zakonima u svemiru. Nije toliko proturijecno svemu kao krscanske postavke. A drugo, jer imam iskustva s tim... no, to je tebi neshvatljivo.

Quote:
-Daniel- kaže:
...Isus je na Nebu sjedi sdesne Ocu Bogu
Na kojem nebu, pobogu?! Danijele, gore nema raja. Gore su oblaci, Mjesec, zvijezde... o kojem nebu vi govorite?! Zar ne shvacas da su to postavke primitivnih ljudi koji su vjerovali da je Bog gore na nebu iznad nas odakle nas stalno gleda i salje nam kisu i munje?! Krscani i sada zagledaju prema gore kada se mole... to je smijesno!

Quote:
-Daniel- kaže:
kada sam govorim o molitvi u jezicima, znam da si napisao kako je to na psihološkoj bazi nešto podvjesno ili tako nešto, znači opet si sudio nešto o čemu nemaš pojma...
Dragi Danijele, meni se cini da ti jedini ovdje nemas pojma. Drzis se slijepo knjige koju ne razumijes. To ti je jedino mjerilo, suprotstavljeno svim razumskim i prirodnim cinjenicama, a drugima tvrdis da nemaju pojma. Mene bi zabrinulo toliko se drzati necega sto je suprotno sa zdravim razumom i svim ostalim pojavama u svemiru. Poput covjeka si koji vjeruje u besmislice, a kada ga drugi na to upozore, on se brani protupitanjem: kako znate da to vase nisu besmislice?!

Time nista ne dokazujes, osim toga da tvoje vjerovanje nema nikakvo logicno utemeljenje.
Fazlija is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2006., 15:37   #12
daniele, miljeniče
u mnogim stvarima se slažem s tobom, ali moram priznati da pomalo fanatično nastupaš (nemoj početi prijetiti paklom i sudom). i previše kategorički tvrdiš neke stvari (sjetio sam se naše diskusije o suboti, gdje nisi ništa argumentirao a tvrdiš da je sva istina svijeta u tvojim rukama). pročitaj malo kako je apostol pavao postupao. ništa osobno, samo konstruktivna kritika
Imhotep is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2006., 22:01   #13
ma u pravu je Daniel, vrijeme se fakat približava, htjeli mi ili ne....
jurky is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2006., 22:51   #14
Danijel,
a kada se napokon ti misliš preobratiti?
Još ti nije kasno, ali vrijeme se približava.......
Nemoj se za promjenu baviti drugima, učini nešto za sebe.
ro rob is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2006., 23:30   #15
Danijele, Buddha te ceka rasirenih ruku, kada se mislis preobratiti? Vrijeme nirvane je blizu! Dooooci ce i scepati te! Vrpoljit ces se ko' mis, al' ti tada spasa nece biti... zato je bolje da sada vjerujes i spaaaaasis svoju duuuuusu!
Fazlija is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2006., 00:39   #16
Quote:
Fazlija kaže:
Na dva nacina. Prvo, jer je to ucenje cak samo na zdravorazumskoj razini u skladu sa svim ostalim pojavama i zakonima u svemiru. Nije toliko proturijecno svemu kao krscanske postavke. A drugo, jer imam iskustva s tim... no, to je tebi neshvatljivo.
kako znaš da ja nemam iskustva s onime što ja vjerujem??? takva tvrdnja je licemjerna ako kažeš da je meni to neshvatljivo

i to učenje je na zdravorazumskoj razini zakona fizike koji nisu zakoni Božji, i to je negiranje Božanske svemogućnosti iz koje je sve nastalo...

Quote:
Na kojem nebu, pobogu?! Danijele, gore nema raja. Gore su oblaci, Mjesec, zvijezde... o kojem nebu vi govorite?! Zar ne shvacas da su to postavke primitivnih ljudi koji su vjerovali da je Bog gore na nebu iznad nas odakle nas stalno gleda i salje nam kisu i munje?! Krscani i sada zagledaju prema gore kada se mole... to je smijesno!
treba mudrosti za shvatiti Nebo. Ne, Nebo nije atmosfera i svemir

Quote:
Dragi Danijele, meni se cini da ti jedini ovdje nemas pojma. Drzis se slijepo knjige koju ne razumijes. To ti je jedino mjerilo, suprotstavljeno svim razumskim i prirodnim cinjenicama, a drugima tvrdis da nemaju pojma. Mene bi zabrinulo toliko se drzati necega sto je suprotno sa zdravim razumom i svim ostalim pojavama u svemiru. Poput covjeka si koji vjeruje u besmislice, a kada ga drugi na to upozore, on se brani protupitanjem: kako znate da to vase nisu besmislice?!
to pitanje sam postavio zato jer hoću vidjeti koliko zapravo je tebi bitni tvoj budizam...

i to što ti ne vidiš koliko je Biblija logična, stvar je ne imanja Duha Svetoga koji upućuje u svu Istinu Pisma...no meni je žao što ti ne razumiješ
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2006., 00:41   #17
Quote:
Imhotep kaže:
daniele, miljeniče
u mnogim stvarima se slažem s tobom, ali moram priznati da pomalo fanatično nastupaš (nemoj početi prijetiti paklom i sudom). i previše kategorički tvrdiš neke stvari (sjetio sam se naše diskusije o suboti, gdje nisi ništa argumentirao a tvrdiš da je sva istina svijeta u tvojim rukama). pročitaj malo kako je apostol pavao postupao. ništa osobno, samo konstruktivna kritika
da sjećam se diskusije o suboti i sjećam se da sam sve argumentirao...tto što ti to nisi prihvatio zato JER TI SE NE SVIĐA nije moja stvar, to je stvar između tebe i Boga prijatelju

i znaš da si kršćani ne daju konstruktivne kritike nego opomene, ako želiš me opomenuti, samo daj slobodno...

a rekao si konstruktivna kritike jer misliš da ću se uvrijediti ako kažeš opomena...po tome pretpostavljam da voliš slušati samo ono što ti paše...bez brige prijatelju, dobra opomena je vrlo vrijedan dar Duha Svetoga ako je usmjerena na izgradnju...

i ne tvrdim da je sva istina svijeta u mojim rukama, nego u Božjim....ja ne znam ništa o ničemu, osim nešto malo o Bibliji i to je to...no to mi je ionako otkrio Bog a ne da sam sam došao do tog zaključka...
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2006., 00:45   #18
Quote:
-Daniel- kaže:
i to učenje je na zdravorazumskoj razini zakona fizike koji nisu zakoni Božji, i to je negiranje Božanske svemogućnosti iz koje je sve nastalo...
Bog je u skladu sa svim svojim zakonima. Ne krsi ih i ne porice svoje stvaranje.
Cinjenica da su temeljne postavke vaseg vjerovanja u raskoraku sa zdravim razumom i zakonima svemira svjedoci samo o tome da je to vase slijepo vjerovanje i nista vise.
Fazlija is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2006., 00:46   #19
Quote:
ro rob kaže:
Danijel,
a kada se napokon ti misliš preobratiti?
Još ti nije kasno, ali vrijeme se približava.......
Nemoj se za promjenu baviti drugima, učini nešto za sebe.
ja nisam više bitan prijatelju, za mene će se Bog pobrinuti
a to mislim se probratiti ne razumijem na što ciljaš
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2006., 00:48   #20
Quote:
Fazlija kaže:
Bog je u skladu sa svim svojim zakonima. Ne krsi ih i ne porice svoje stvaranje.
Cinjenica da su temeljne postavke vaseg vjerovanja u raskoraku sa zdravim razumom i zakonima svemira svjedoci samo o tome da je to vase slijepo vjerovanje i nista vise.
slijepo vjeroovanje?

govorio sam tu o molitvi u jeziicima, zatim čudesima, ozdravljenjima, dokaza o razdvajanju crvenog mora, dokaza o zavjetnom Kovčegu, mnogih vizija, proročanstava itd.

i to je tebi slijepo vjerovanje???

i fizički zakoni nisu Božji Zakoni nego ljudski, Bog nikada nije uspostavio ograničenje svojih zakona koji djeluju u Svemiru...jer to bi Njega ograničilo, a On je neograničen

da ne bi opet krivo i doslovno sve shvatio, mislim da bi trebalo pojašnjenje...

naime..fizički zakoni su tu zbog nas jer ograničavaju, nisu zbog Boga koji je neograničen i sigurno nije podložan zakonima materijalnog svijeta kojeg je on stvorio jer to bi značilo da je Bog podložan svojem stvorenju

tako da ne možemo logiku na temelju fizičkih zakona koje je čovjek otkrio (čak i nije ih mnogo mnogo otkrio vjerojatno) pričati da Biblija nije logična tim zakonima po tom pitanju...

Božja Slava je Njegova Svemogućnost, a svemogućnost znači da može ono što je nemoguće u našim ograničenim umovima i svemirskim zakonima...
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:52.