Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2006., 19:56   #1
Istina o Adamu, Evi, zmiji, itd.

Jednoga dana Bogu je bilo naročito dosadno.
Bio je sam na svetu, u stvari, on sam bio je svet, to jest, nije postojalo ništa osim njega, to jest, nije postojalo mesto na kome ga nije bilo, i tako to...
I Bog resi da se igra. Sam sa sobom naravno, jer nikog drugog nije bilo. A dosadno je igrati se sam sa sobom.
I tako je podelio sebi dve uloge: jednu u kojoj će da bude Bog, a drugu, koja će da bude nešto drugo, a s kojom će prva uloga da vidi šta će i kako će.
Elem, tadaaaaaaam..sad ću da se igram, mislio je. Sunce li mu poljubim, ovde se ništa ne vidi.
I pri pomenu sunca, pade mu na pamet nešto sto je nazvao svetlost. „Svetlost!” izgovorio je naglas. I bi svetlost.
„Au, majku mu! Pa ja sam Bog!”, pomisli Bog. „Bas zgodno. Eto prilike da ispoljim svoju kreativnu prirodu!” I, naravno, uze onu svoju drugu ulogu i razdvoji je na nebo i zemlju.
„E, bas dobro!” rece razdragano, nakon što je video da je dobro.
I tako se dalje igrao kao s plastelinom - veselo, bezbrizno poput deteta.
I sve je bilo cool! Sve je bilo superishka! Sve je bilo dobro!
Ali nije bas mnogo licilo na Boga. drugim rečima, nije umelo da razmišlja i da se igra. A ujedno je postajalo dosadno nakon nekog vremena.
I tako uze i napravi coveka.
„A da me napravis s malo vise tricepsa?” rece ovaj čim je dobio usta.
„Može. Evo dodajem” rece Bog, zavrsi s misicima i ostalim, i vide da je dobro.
„A da me provedes kroz vrt?” rece covek.
-Naravno - slozi se Bog.
-A da me upoznas s zivotinjama?
-Može, ADAME. - rece Bog, zadovoljan sto je nasao odgovarajuce ime za svog novog prijatelja. Ime koje je, naravno, bilo dobro.
Međutim, Bog je bio prezauzet, i Adamu ubrzo postade dosadno.
-Dosadno mi je - pozalio se jednog dana.
-Ah, da..malo sam te napravio previse po svom liku. Ok, znaci, sad i od tebe samog treba da napravim nešto, a?
-Pa može. Cilj opravdava sredstvo - rece Adam.
-Moracu da pozajmim tvoj DNK materijal - rece Bog.
-Moj šta ? - zbuni se covek.
-Ovo! - rece Bog i pred Adamom za trenutak zablista nešto sto je licilo na hologram.
-Bogamu - rece - pa to lici na rebro!
-Ma kakvo rebro. To se razdvojio DNK lanac, a to popreko nisu rebra nego vodonicne veze...
-Ziv mi ti, to lici na rebro..-bio je uporan Adam.
-Dobro, eto, uzecu to jedno rebro - rece Bog, i od tada vazi ono da pametniji popusta.
-Aha, i šta ćeš sad s njim, šta ćeš sad s njim?- bio je radoznao Adam.
-Pravim ženu. Ubuduce da znaš. Pamti recept... (Adam zvizduce i gleda u leptira koji promice vazduhom)..jel pamtis il da ti zapisem?!
-Pazim pazim..ovaj, pamtim - rece Adam okrenuvsi se opet na pravu stranu.
-Imaš dva ova. Jedan ti lici na nešto sto će se kad izmisle pismo zvati IKS.Drugi lici na ono sto će se kad izmisle slova zvati IPSILON. Pamtis?
-Pa sad...-zbunjeno će Adam...
-Ma nećeš ti to moći sam - razocarano će Bog. - Ajd, sa prvom ću da ti pomognem.
I malo kasnije, pred Adamom je stajala slika i prilika Eve. Ne Hercigove. Al skoro kao.
-Auuu! Doooobraaaaa! - rece Adam, a i Bog vide da je dobra(o).
-E, sad, idite pa setajte, radite šta ocete, al nemojte da jedete s onog drveta tamo, tu sam jabuku pozajmio zmiji za eksperimentisanje sa halucinogenim drogama.

Bog je, inače video da covek tek treba da sazri da bi mogao da shvati neke dubokoumne stvari tipa: „Ako hoćeš musko, uzmes jedan X i jedan Y, ako hoćeš zensko, uzmes dva X”, pa je to lepo sve zapisao u gene Adamu i Evi, i to ovako:
a) Adamova verzija: Za zeznko dajes x, za musko y
b) Evina verzija: šta god da ti da, spoj sa svojim x, i pojacaj lucenje progesterona.

Elem, setali se tako Adam i Eva, i put ih nanese u zmijino eksperimentalno podrucje, sto će reci, bas pod jabuku.
-Ah! -rece Eva. - Jel to jestivo?
-Znaš da ne smemo - nesigurno će Adam.
Zmija ih nije naročito slusala jer joj je par sekundi ranije umakao pokusni kunic na kome je trebalo da isproba dejstvo halucinogena ukomponovanog u jabuku.
-Ali vidi kako je lepa! - navaljivala je Eva.
-Ma ne znam, Bog je rekao...- neckao se Adam.
-Hej, možemo li da probamo? - pitala je ne obaziruci se na njega.
Zmijine celjusti se neznatno razvukose u jedva primetan osmeh. Možda gubitak zeca i nije bio toliko strasan.
-Pa sad, mozete..-rece, - samo da li će vam se dopasti?
-Receno nam je da ne diramo - rece adam.
-Hmmmmdaaaa...- otegnu zmija. - pa, biću iskren s vama: ako je okusite, moći ćete da vidite dobro i zlo.
-Dobro i zlo?- zacudise se. - Šta je to?
-Ma to je običan trip. nema toga stvarno. Ali - jedan zalogaj, i ima da ga vidite svud naokolo. I jedno i drugo. Al naročito ono drugo.
-Hmmm...zanima me kakav je to osecaj...- rece Eva.
-Mogu samo da vam garantujem da vam neće biti dosadno.
-Oh! To je znaci nešto protiv dosade? Zašto li je to Bog krio od nas!

I nih dvoje uzese po griz.
istog trenutka, pred Evinim ocima zaleprsa njena prva halucinacija. Bila je to strana iz nekakvog modnog casopisa.
-Iju! Pa mi smo goli! - ciknu eva kao ljuta guja, tako da joj je i zmija pozavideo.
-Nije dobro, nije dobro! - ponavljao je Adam, beruci i montirajuci smokvino lisce (da, već je od jabuke utripovao da je smokva), i ubrzo nakon toga pogodi ga ko maljem u celo njegova prva slusna halucinacija:„Jeli ste sa zabranjenog drveta...” odjekivalo mu je u glavi. „Proterujem vas iz Edena...”, i sve tako nešto.

Trenutak kasnije Bog je bio na mestu dogadjaja.
„Majkumu, šta se desilo?”
„Preterao sam sa dozom...desava se...”, vadio se zmija.
„Pa šta će sad biti? Alo! Adame! sve je to u tvojoj glavi! ” vikao je Bog.
„Ma dzabe. Nema sanse da te vide ili cuju. Sad ti oni svugde vide samo dobro i zlo.”
„Au, majku mu. Pa dokle?”
„Nemam pojma. Al može biti da će i na potomstvo da utice”
„Jebiga”
„I ja kažem.”
„Pa šta sad da radimo?”
„Da cekamo”
„Jest. reci ću im nekad po nešto, ako se desi da im naidju trenuci svesnosti”
„Vazi. i ja ću isto.”
„Ti nemoj vise ništa da pricas, zivota ti.”
„Dobro”
„Hvala ti. Hoćemo na turu ambrozije?”
„Može.”


Hehehehe, legendarno...
Pozdrav svima
 
Odgovori s citatom
Old 04.10.2006., 09:36   #2
Quote:
srdjan_trofi kaže:
. Al naročito ono drugo. ...

Pozdrav svima
__________________
All you have is what you are
and what you give.
adriatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2006., 11:39   #3
Quote:
srdjan_trofi kaže:
--.

"Alo! Adame! sve je to u tvojoj glavi! ” vikao je Bog.

__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2006., 18:39   #4
E, moj Srđane "Trofi" i stobom je Bog Stand-Up komediju izveo kada te je stvarao
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2006., 19:38   #5
Quote:
normall kaže:
E, moj Srđane "Trofi" i stobom je Bog Stand-Up komediju izveo kada te je stvarao
Ne moras da mi prezime stavljas pod navodnike... tekst nazalost nije moj, volio bih da sam ja imao ovoliko inspiracije...
 
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 21:15   #6
Quote:
srdjan_trofi kaže:
...
Dobra, dobra...
Etienne is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2006., 00:08   #7
Quote:
srdjan_trofi kaže:
Ne moras da mi prezime stavljas pod navodnike... tekst nazalost nije moj, volio bih da sam ja imao ovoliko inspiracije...
koliko se sjećam slične priče je sredinom 70-tih pisao erich-von-daniken.

neki misle da ima u njima i istine ...
sali is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:40.