Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2008., 13:38   #41
Hvala ti, malo si me utjesila jer ja cim pomislim da bi mi netko ceprkao po mozgu odmah sam
Meni je moja endokrinologica rekla da ona to nebi dirala dok ne raste
Meni se inace prolaktin sredio sa tabletama ali nije mi ni to izbor do kraja zivota.
Vidjet cu..u svakom slucaju zelim ti svu srecu dalje...
__________________
Ako podignes pogled neces vidjeti granice...
bianca is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 15:12   #42
evo i mene sa dobrim vijestima. bila sam na magetu i na testovima, PRL je u redu a TUMOR JE NESTAO nakon dvije godine liječenja bromergonom, moj komad je bio 8 mm. , ostala je samo rupa.Sada ću piti bromergon od 10 mg (da ne gutam 6 tabletica od 2,5) pa sada pola tablete ujutro i jedna na večeri, u 6.mj. 2009 pravim opet MR i ako bude ok prestajem sa terapijom. pijem ga za slučaj da je ostala koja stanica u toj rupi pa da mi se ne vrati

majo drago mi je da je sve dobro prošlo, a i svima ostalima...
sofisticate is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 14:58   #43
hvala!!! drago mi je da je tebi sofisticate, taj adenom otisao sa bromergonom!!! meni nije. meni je samo od njega jos vise ocvrsnuo. mozda sam prekasno ustanovila da postoji adenom. odnosno, lijecnici su malo zakasnili. da ne kazem da sam dugo godina pila taj lijek a da me nitko nije slao na MR. nego: pij! no dobro, sada je to sve iza mene. ja sam sada bez ikakve terapije, idem sa nalazila uskoro na kontrolu i nadam se da ce sve biti onako kako je dr Gnjidic rekao.
a sto se tice ceprkanja: ne ceprka se nista po mozgu. ne diraju oni mozak! to je ispod njega. na hipofizi.dakako da se hipofiza dodiruje sa njim, ali se u njega ne dira. nema tu straha!!! meni je operacija bila jedino rjesenje. ili piti lijek do kraja zivota. meni je takodjer PRL bio ok, jer sam pila Bromergon. ali bez njega bi skocio do neba! sva sreca nisam imala drugih tegoba, osim visoke razine PRL i izostanka menge, no ovako je to ipak rijeseno, i evo vec je druga dosla i sve je kako treba.
ono sto ja mogu nakon svega reci: da svima od srca preporucujem Vinogradsku bolnicu, jer tamo se specijalizirnao bave hipofizom i njima mogu potpuno vjerovati. cijeli tim dr Vizner je odlican. sa drugima nemam iskustva, ali o ovima mislim sve najbolje. zato...samo hrabro, meni je zao da nisam sve skupa to ranije rijesila, pa mi se mozda i odlucila na dijete. ovako...malo sam sada lijena
Maja Zupan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2008., 22:27   #44
help,HIPOFIZA

ovako: moja prijateljica je otkrila da ima hipofizu... sta da radimo? kako je to najbolje maknuti? imali tko iskustva s tim? pisite...!!!!!!!!!!!!?????????
dancy.kiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2008., 22:39   #45
Svi mi imamo hipofizu i ne daj Bože da je mičemo!!!
Čekić16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2008., 22:39   #46
Dancy, nemam pojma o čemu je riječ, ali jedno znam: hipofiza je žlijezda koju svi imamo, a ne bolest Jesi možda pobrkala tu riječ s nekom drugom...?
__________________
Ducking for apples - change one letter and it's the story of my life (Dorothy Parker)
Atalante is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2008., 22:58   #47
htijela sam napisati (valjda zaboravih) ima tumor na hipofizi i svi joj govore da bi ju trebala maknuti!?? pa me zanima kako i kod koga? jel netko to imao i sl!?
dancy.kiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 14:15   #48
Unhappy TUMOR NA HIPOFIZI!!!

vec imam ovakvu temu ali sam zaboravila reci da mi prijateljica ima tumor na hipofizi... ne znamo sta da radimo!? i trebala bi ici na operaciju,ukloniti tu izraslinu... jel to vec netko imao? kako je to najbolje rijesit: s tabletama,operacijama ili laserski? pomozite........
dancy.kiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 16:20   #49
Quote:
dancy.kiss kaže: Pogledaj post
vec imam ovakvu temu ali sam zaboravila reci da mi prijateljica ima tumor na hipofizi... ne znamo sta da radimo!? i trebala bi ici na operaciju,ukloniti tu izraslinu... jel to vec netko imao? kako je to najbolje rijesit: s tabletama,operacijama ili laserski? pomozite........
To se danas jako lijepo da ukloniti. Ne brini, učiniti će najbolje što mogu. Nadam se samo da je tumor benigni, što nije rijetkost (adenom)
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2008., 16:48   #50
zdravo svima! prvo pozdrav naravno jer sam nova ovdje a onda moram i ja reci da je fakat lakse kad se isti problemi desavaju i drugima. moja kratka povijest oko zezancije zvane prolaktin: kad sam prije vise od 4-5 godina pila diane 35 radi lijecenja akni i tad se poceo pojavljivati spotting za koji mi je doktorica rekla da je pripremalje materice za krvarenje (sto je tada vjerovatno i bio slucaj)...ali od tada se sporadicno pojavljivao i kad sam prestala piti diane....pa par mjeseci se pojavljivao pa ga nema i sve tako... elem, prosle godine u 1.mjesecu sam skoro cijeli mjesec imala spotting-krvarenje i nakon urednog pregleda ultrazvuka i hormona doktorica rece da meni sigurno pada progesteron u 3. sedmici ciklusa i od tuda to krvarenje, te sam 3 mjeseca prila dabroston(radila sam nalaz hormona 7. dan i svi hormoni su bili uredni). ali kravrenje nije prestalo vec od tada tj od 5. mjeseca prosle godine se uredno pojavljuje izmedju 18. i 21. dana ciklusa i traje sve do same menstruacije.....haj kontam prestacu sve piti, nek se organizam odmori od svega (prosle godine i fax napokon zavrsila i tako kontam stres i sve). ali vidim ja nista se ne mijenja...jednak "curkam"...i opet potrazim pomoc i savjet i tad prije 2-3 mjeseca a nakon pregleda prolaktina i progesterona kad se vidjelo da je prolaktin 2 puta veci od dozvoljenog (bio je oko 1200)a i nakon uradjenog CT-a turskog sedla mi doktor propise dostinex...sad sam ga pila 4 sedmice ali mi se jednako pojavio iscjedak -krvarenje oko 18. dana ciklusa...elem jos nista se nije sredilo.... sad cu za par dana da pregledam prolaktin ali ne ocekujem promjene...elem ocito sam previse ocekivala da ce nakon prvog mjeseca da se stanje poboljsa.... a sto je najinteresantnije od svega uvijek sam imala redovne menstruacije, uvijek bas, nikad bolne, nikakvih problema.a i ovo sam pocela ganjati jer mi je fakat pocelo smetati kao i na intimnom planu....ne zelim ostati trudna tj jos ne pokusavam nego razmisljam da sve dovdem u red prije nego se zadam na bebu a da, malo mi je teze pao dostinex jer mi je blago uzrokovao neke simptome anxioznosti koju sam imala prije 2 godine izrazenu.....uh bas se napisah, ne zamjerite....puno vas pozdravljam pa se javim sa rezultatima!
sabina_sa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 13:04   #51
tumor na hipofizi!!!!

Bok prije 2 mj. pronađen mi je tumor na hipofizi.pijem bromergon i sad mi se prolaktin smanjio sa 1300 na 290.ako netko zna nešto o toj temi ili ima isti slučaj kao i ja nek nešta napiše . hvala
pigmejac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 21:53   #52
moj tumor je 4.3 cm posvemu kaj sam vidio mislim da je mojdiv među vašima pa tako dame malo frka?
pijem tableticu bromergona ujutri i navečer tj 2.5+ 2.5 .
pigmejac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 01:21   #53
još jedna sestra

Molim vas za pomoć. ja imam mlađu sestricu koja je prije puberteta bila normalno dijete i onda je počela rasti nevjerovatnom brzinom. sada ima 20godina i 120kilograma, viša je od mene za glavu (ja sam 1,7m),u njenu šaku stanu moje dvije. u životu je imala 2je menge, ima dlakava prsa i nikada joj nisu narasle grudi i užasno je povučena u sebe- slabo mi je kada se sjetim kako su je starci zapustili i fizički i psihički. ja sam sada malo stasala i financiski sam se osamostalila, voljela bi joj pomoći. jedan doktor kod kojeg je bila u bosni (jer tamo trenutno živi) joj je rekao da bi to mogao biti tumor hipofize, i nakon toga su se starci uplašili i prestali s bilo kakvim pretragama.Meni se ovako kada malo istražujem po netu čini da bi moglo biti to-to.voljela bi je odvesti u zagreb u privatnu kliniku na pretrage. budući da nemam baš puno love, nego bi ono, znate- digla kredu da se to obavi, da li bi me netko mogao uputiti koje testove treba napraviti- da me privatnici ne pošalju na neznam -kolonoskopiju.
naručiti se kod endokrinologa i gledati prolaktin onda ići na magnetnu rezonancu( zna li netko možda cijenu te magnetne u nemetovoj ili suncu?)?ako sam dobro shvatila. jako bi joj željela pomoći, bojim se da će se stvari još zakomplicirati ako joj ne pomognem, da bi tako velika mogla dobiti šećer, srčani udar, koljena joj pate... i onaj pogled tužni u očima jer nikada nije imala dečka, i jer nema ni vjere da će ga ikad naći- žas,žas, žas... ponoć je a jako sam se rastužila i rasplakala kada se nje sjetim. u svakom slučaju endokrinolog, ima li još netko nekakav prijedlog? puno vam hvala.
krima is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 12:03   #54
jutro je pametnije od večeri

jutros sam malo pažljivije čitala vaše postove, a malo manje paničarila tako da sam našla odgovore na svoja pitanja, hvala vam što pišete o svojim iskustvima, lakše je čovijeku kada vidi da ima još ljudi sa sličnim problemčekom. nekako nisi sam. hvala
krima is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 20:46   #55
POŠTOVANA DOKTORICE

Imam 24 godine i nemam djece iovako su počeli su svi moji zdrvstveni problemi.Javila sam se kod ginekolga zbog dugog izostanka menstruacije.S ginekološke strane nalazi su bili uredni i uključili su mi dabroston 2x1 tbl.Nakon terapije menzes sam dobila 08.08.2005.
Uputili su me da uradim nalaze: FSH; LH; E2; PROLAKTIN; TSH; T3; T4; I CT-SELE TURCIKE I HIPOFIZE.
Svi su nalazi u granici normale osim PROLAKTINA koji je bio 424,1 a referentne vrijednosti od 1,4 do 24.CT-uredan.
Nakon urađeni nalaza uključili su mi BROMERGON a 2,5mg 2x1 tb.
I onda sam redovno kontrolisala prolaktin.
27.02.2006.
PROLAKTIN 340 povisili mi Bromergon 3x1 tbl.
29.03.2006.
PROLAKTIN 131,7
BROMERGON 3X1 i preporučili MAGNETNU REZONANSU HIPOFIZE.
Menzes sam dobila 09.04.2006.
20.04.2006. javila sam se u bolnicu sa nalazom prolaktina 47,0,a magnetna rezonansa je pokazala 2 mikro adenoma hipofize.desno i medialno 5x6 i 3x5mm.Nastavila sam uzimati Bromergon 2x1tbl.Menzes sam dobila 15.05.2006.
17.05.2006.
PROLAKTIN 25,1
BROMERGON 1x1tbl.
04.07.2006.
PROLAKTIN 18,1
BROMERGON 1x1
DABROSTON 2x1(10 dana)
06.09.2006.
PROLAKTIN 17,4
BROMERGON 1x1 (menzes dobila 15.08.2006.)
03.10.2006.
PROLAKTIN 17,4
BROMERGON 1x1
30.10.2006.
PRLAKTIN 18,1
BROMERGON 1x1
Kontrolni MR-HIPOFIZE pokazao porast adenoma desnog režnja 9x8 mm.
14.11.2006.
PROLAKTIN >200
ESTRADIOL 28
LH 1,55
FSH 3,76
TESTOSTERON 0,35
TSH 1,55 (0,47-4,64)
T4 0,95 (0,71-1,85)
FT3 2,37 (1,45-3,48)

Th BROMERGON a 2,5 Mg 3x1 tbl
28.11.2006.
Neurohirurg me uputio na operativni zahvat mikroadenoma hipofize.
05.01.2007.
Nakon operativnog zahvata
PROLAKTIN 87,23
BROMERGON 4x1
30.03.2007.
PROLAKTIN 55,88
BROMERGON 2+1 ½+2
18.06.2007
PROLAKTIN POOL 35,72; 37,10; 38,87
BROMERGON 3x2
26.07.2007.
PROLAKTIN 35,75
BROMERGON 2 1/4+2+2 ½
28.08.2007.
PROLAKTIN 29,72
BROMERGON 3+2+3
03.10.2007.
PROLAKTIN 31,31
BROMERGON 4+2+4
30.10.2007
PROLAKTIN 30,5
BROMERBON 4+4+4
28.11.2007.
PROLAKTIN 28,4
BROMERGON 5+4+5
MR-HIPOFIZE PONOVO UOČAVA ADENOM HIPOFIZE 6-7 MM DUŽINE I 2 MM ŠIRINE.NALAZ URAĐEN 30.08.2007.
18.01.2008.
PROLAKTIN 22,9
BROMERGON 5+4+5
20.03.2008.
4 KONTROLNI MR-HIPOFIZE.U oba lobusa hipofize i dalje se evidentira još jedna T1W HIPO IS aproksimativni dijametara 7x3 mm.Uz desnu ACI se evidentira još jedna T1W HIPO IS lezija aproksimativnog prečnika od 3mm.Opisane lezije odgovaraju mikroadenomu.
22.03.2008.
PROLAKTIN 22,1
BROMERGON 5+5+5
ZBOG JAKIH GLAVOBOLJA MI PREPORUČUJU UZIMANJE LIJEKA DOSTINEX TBL.OD 14.06.2007.IMAM REDOVAN MENSTRUALNI CIKLUS.
Zanima me da li mi ovoliki lijekovi mogu naštetiti drugim organima,zašto nemogu ostati trudna,do kad ću se mučiti s ovolikim lijekovima,kad ću početi normalno živjeti?Glavobolje me ubijaju ,da li je moguće da sam postala imuna na Bromergon?Moja doktorica mi govori da to nije ništa opasno da moram biti smirena i pkušava biti ali neznam koliko ću još moći izdržati.Molim vas da mi iskreno odgovorite na sva moja pitanja i koliko je to opasno?MOLIM VAS DA MI POMOGNETE.UNAPRIJED ZAHVALNA.


Molim vas da mi odgovorite ukoliko ista znate o ovome mome slucaju. Pozdrav
Senkaa_H_00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 13:28   #56
Bok cure!
Odlučih da vam se javim nakon dugog vremena. Zadnji put kad sam vam se javljala sam se hvalila jer je moj prolaktin pao na 45. Tad su mi povečali dozu i moj prolaktin se digo na 85. Sad su mi opet povečali dozu al meni nikako nije dobro. Pijem dostinex i do sad nisam imala večih problema. Sad kad mi je doza povečana osječam se grozno. Glava me nonstop boli, probava me muči mljeko mi još uvjek teče iz dojki. Pojma nemam kako je to moguče. Sa manjom dozom tableta da tako spane prolaktin a sa večom dozom da se digne. Svašta.
Najradje bi da me pošalju na operaciju i da se rješim tumora jednom zauvjek.
Uopče ne živim. Mlada sam a uvjek umorna i bolesna ko neka stara baba. Kakav je to život????????????
Nadam se da če me doktorica htjeti poslati na operaciju jer je moj tumor jako mali 3mm. Valjda šalju samo ako su veči.
Valjda če biti bolje!
metuljček is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 22:49   #57
Pozdrav prvi put

Pozdravljam Vas prvi put na forumu,dugo sve čitam ali tek sada se uključujem.
Već 13 godina se borim s prolaktinomom,do prije 2 god.bromergonom,a sada dostinexom.Skratit ču priču i reći da sam odlučila operativno riješiti problem i nije me toliko strah operacije koliko onoga poslije...
Bojim se kako ču reagirati na nadomjesnu Th hormona nadbubrega,štitnjače...
Hoću li biti ona stara,kilogrami gore /dolje,diabetes,znate več...
Uz Th bromergonom sam prije 7 god rodila i smatram da je to bilo čudo. Sada več drugu godinu nemam menzes,pijem dostinex (čak 2 puta po 2 tbl. tjedno) i ništa.Osteopenija-početak osteoporoze je več dijagnosticirana, a nisam još baka,37 god.. Adenom na hipofizi koji je bio 5mm,sada je 10 mm i mislim da nema svrhe odugovlačiti s operacijom. Maja Big Blue me ohrabrila sa svojom pričom.Zanima me kako se osječa i da li pije nadomjesnu Th hormona i koliko??
Ja ču samo u ruke prof.Paladinu.Toliko za sada
mayado is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2008., 10:50   #58
Thumbs up Taj stres

Da budem brza! Nadam se da će moje iskustvo pomoći . Imam 35 godina i sa prolaktinom se mučim od 1990. godine. Bila sam mlada, bio je tu i Bromergon i živila sam u Puli što je smrt za bilo kakvo oboljenje. Vuklo se to godinama, ja sam studirala, bila od bromergona kao u nekakvom ambisu i za sve morala trčati u ZG i tada potplačivati (Hrvatska realnost) da bi se nešto napravilo. Još 1995. godine otišla sam u Trst gdje sasm samo vađenje krvi tada plaćala 500 tisuća lira i počela uzimati Dostinex koji je tada bio u eksperimentalnoj fazi. Endokrinolog je bio divan i meni se tada u rekordnom roku spustio prolaktin... no onda ae pojavila neka druga gadna bolest koja nije tema ovog topica, pa sam prestala biti Dostinex. Nakon koju godinu započela sam sa Bromergonom koji nisam podnosila...itd, itd,...da ne duljim s križnim putem. Tumor kraju narastao na ogromnih 2 cm, i ja sam prije pet godina operirana u Zagrebu u KBCu Sestre Milosrdnice. Operirao me primarijus Gnjidić koji je naprosto fenomenalan. OPeracija je odlicno prosla i ja nisam imala nikakvih tegoba. No, kako je tumor bio ogroman, a on je posljedica nemarnosti naših liječnika koji nisu ozbiljno shvaćali visoke vrijednosti, onda je dio otišao u kavrtnozni sinus, koji se ne smije operativno dirati jer je ono minsko polje u glavi. Tako sam nakon dvije godine naporavila terapiju zračenjem gamma knifeom koja je isto tako odlično prošla (traje pola dana, izgledaš kao Hannibal Lecter , ali poslije toga već sam već kupovala matilčić u stilu ja to zaslužujem). Da napomenem da poslije operacije najvjerojatnije doživotno moram uzimati Cortef. Bila sam očajna zbog toga. Otišla sam napraviti dezintomeztriju i kosti su mi u još boljem stanju, šećer je OK, a od kada uzimam Cortef ja sam jako smršavila a jedem kao sumo borac. Dostinex sam morala sam kupovati . Grrrr:2up:uzimala prvo dva puta tjedno, a poslije jednom i što je najbolje sada sam trudna, pa sam ga prestala uzimati.
Uglavnom moje je iskustvo je dobro. Vodi me prof. Wiezner i u Sestrama Milosrdnicama su odlični. Jao se onima koji nisu uz Izagreba, jer onda mogu uplačivati grobno mjesto. Da, meni su operaciju radili kroz nos, a jedini mali ožiljak je na guzici, pa sam postala dupeglavac
Mislim da to treba pratiti i pokušati se smiriti jer je fucking prolaktinom posljedica stresa...
lemp is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2008., 11:21   #59
Ah taj stres!
Znam da je prolaktin hormon stresa i da stvarno moraš biti skuliran da ti prolaktin ne raste. Al kako u ovakom svjetu da se čovjek obrani od stresa?
Posao......... kuča..........djeca......... i sve što ide uz to.
Ja sam inače jako pozitivna osoba, uvijek nasmijana..... al eto ipak je i mene zakačio taj tumorčič.
Čitajuči vaše priče odlučila sam da i ja pitam svoju endokrinologinju da me pošalje na operaciju. Ne planiram čitav život piti tablete i boriti se sa slabošču. Želim živjeti a ne po cio dan ležati jer se neosječam dobro.
Žao mi je samo što gubim dane koje bi mogla provoditi sa svojim sinčičom a ja jednostavno nemam snage sa njim se igrati.
Valjda če biti bolje poslje operacije!

Sretno svima!
metuljček is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 21:56   #60
Thumbs up

Matuljček mislim da bi trebala pustiti mozak na pašu i ne živcirati se,jer tako prolaktin samo divlja.Znam, to je danas teško postići uz svae obaveze koje imamo prema svima,ali najvažnija si ti u cijeloj priči,jer samo ako ti budeš dobro biti če i drugi oko tebe.
Zanima me da li imaš neke tegobe od Dostinexa? Ja trenutno pijem 4 tbl tjedno i podnosim to puno bolje od Bromergona(najzad imam otčepljen nos!).
Na Bromergon sam postala rezistentna,a trošila sam ga 10 god. i prije 7 god i zatrudnila i rodila.A Dostinex je ok, smanjio mi je prl na 130( bio je preko 450 s bromergonom od 25mg dnevno),ali ni on kod mene ne djeluje iako pijem veliku dozu,jedino me zna oko srca boliti navečer kada ga popijem.
Uglavnom,to je to...Držite se svi i čujemo se...Ja sada odbrojavam do operacije
mayado is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:13.