Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2012., 20:03   #1001
Quote:
macho_st kaže: Pogledaj post
Dragi moji,
potrebna mi je pomoc oko restorana Trilogija: mislim se da tamo odem na ručak
pa me zanima kakva su iskustva onih koji su bili, kakav je menu, vinska lista,
specijaliteti, porcije i naravno, cijene.
Hvala unaprijed!
nisam jeo...ali cesto odem na casu vina imaju zanimljiva vina i ok cijene istih.

za recenzije (i slike) mozes pogledati:
http://www.tripadvisor.com/Restauran...ja-Zagreb.html

Quote:
23.9.2011. 23:04:41 | Neregistrirani korisnik [ChrisThis]
Naslijepo smo odlučili ondje "zariskirati" posebnu večeru i - nismo požalili. Jelovnika nema već, prema riječima simpatičnog konobara, samo ono što se to jutro nabavi - lajk u startu. Po 3-4 izbora i za riblju i mesnu varijantu u predjelu, glavnom i desertu. Izuzev malo podužeg čekanja (predjelo nakon pola sata, bez "pozdrava kuhinje", a gladni...), sve je bilo iznenađujuće ukusno, porcije taman, desert na kuću, a račun smiješan; 2 predjela, 2 glavna, 1 desert, velika voda i 2 čaše vina 360kn - vraćamo se ubrzo (s nadom da se neće kvariti)
neki_zg is offline  
Old 03.10.2012., 10:05   #1002
Pozdrav, dajte mi neku solidnu dostavu na podrucju dubrave/studentski grad. Pizza ali da ima i tjestenine, njoka i slicno.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Old 03.10.2012., 11:31   #1003
Pozdrav. Trebala bi preporuku restorana za promociju u okolici Maksimira. Je li tko proslavljao što slično u restoranima poput Dva goluba, Kvatrić, Pod starim krovovima itd.? S obzirom na to da bi mi došlo 30ak ljudi, iznimno mi je bitno da prođem što jeftinije, a da klopa bude u redu, iako sam u većini tih restorana i jela i znam da su dobri. Koliko da otprilike očekujem cijene menija s cugom? Nedavno sam bila na promociji di su bila predjela i glavno jelo, tortu su donijeli sami, pa bi tak nešto i ja otprilike, bez juha i pizdarija. Hvala unaprijed.
Patuljka is offline  
Old 03.10.2012., 11:35   #1004
Quote:
Zlipa Tuljak kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Trebala bi preporuku restorana za promociju u okolici Maksimira. Je li tko proslavljao što slično u restoranima poput Dva goluba, Kvatrić, Pod starim krovovima itd.? S obzirom na to da bi mi došlo 30ak ljudi, iznimno mi je bitno da prođem što jeftinije, a da klopa bude u redu, iako sam u većini tih restorana i jela i znam da su dobri. Koliko da otprilike očekujem cijene menija s cugom? Hvala unaprijed.
Za ovo ti je najbolje kontaktirati restorane jer se takve cijene formiraju po dogovoru.Ti predlažeš kaj bi htjela da se gostima ponudi,oni daju ponudu cijena.Malo se cjenkaš i to je to.
Dlapek is offline  
Old 03.10.2012., 11:42   #1005
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Za ovo ti je najbolje kontaktirati restorane jer se takve cijene formiraju po dogovoru.Ti predlažeš kaj bi htjela da se gostima ponudi,oni daju ponudu cijena.Malo se cjenkaš i to je to.
Ma pitala sam prvo ovdje jer još ne znam koliko će ljudi bit. Može biti 20, a može i 30. Je li cijena menija manja što je više ljudi ili što? S tim da bi 2 morala biti vegetarijanska.. jel možeš bukvalno bubnut koji iznos da očekujem?
Patuljka is offline  
Old 03.10.2012., 12:09   #1006
Quote:
Zlipa Tuljak kaže: Pogledaj post
Ma pitala sam prvo ovdje jer još ne znam koliko će ljudi bit. Može biti 20, a može i 30. Je li cijena menija manja što je više ljudi ili što? S tim da bi 2 morala biti vegetarijanska.. jel možeš bukvalno bubnut koji iznos da očekujem?
Cijena je srazmjerno niža što je više gostiju.
A "bubnut" se ne može ništa dok god točno ne budeš znala što želiš da gosti jedu i koliko će ih biti.
Jedna je cijena za picekovinu,a čistam nekaj drugo za ribu ili janjca.
Put pod noge i na pregovore,to ti je moj savjet,ako nećeš da te oderu.
Dlapek is offline  
Old 03.10.2012., 12:17   #1007
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Cijena je srazmjerno niža što je više gostiju.
A "bubnut" se ne može ništa dok god točno ne budeš znala što želiš da gosti jedu i koliko će ih biti.
Jedna je cijena za picekovinu,a čistam nekaj drugo za ribu ili janjca.
Put pod noge i na pregovore,to ti je moj savjet,ako nećeš da te oderu.
Bit će prije picekovina nego janjac

Hvala na savjetima.
Patuljka is offline  
Old 03.10.2012., 14:17   #1008
Quote:
Zlipa Tuljak kaže: Pogledaj post
Bit će prije picekovina nego janjac

Hvala na savjetima.
Bok, Zlipice.
Dobro ti veli gđa Dlapek, trebaš otići tamo i pitati konkretno za broj od 20 ljudi ili od 30 ljudi za cijenu. Ili još bolje, prvo nazvati i pitati kad možeš doći da to dogovorite, da ne bi bilo da dolaziš triput onako naslijepo.
Dva goluba imaju onu finu terasicu u dvorištu, bilo mi je super na jednoj promociji tamo uz janjetinu.
Svrati i do Zagrebačkog plavog (Zvonimirova pri Heinzelovoj), nek ti 4, 5 restorana daju ponude za željeni menu i onda odlučiš na temelju ha... cijene.

Javi kako je prošlo.
Deedy is offline  
Old 03.10.2012., 14:23   #1009
Hvala Di(l)dač!

Napravit ću onda tako, plus hvala ti za ovaj restoran za koji iskreno nisam čula, ali blizu nam je pa zašto ne. Inače, jel uopće bitno da promocija bude u "kvartu"? Jer sam smo frendici išli na Kajzericu što je malo izvan ruke pa se nitko nije bunio..

I ekstra pitanje.. gledam malo menije ovdje i najviše mi se sviđa meni 3, ali skroz dolje je ponuda za švedski stol i meni mi je zakon. Je li jako neuobičajeno i glupo da se na promociji ima švedski stol?

Zadnje uređivanje Patuljka : 03.10.2012. at 14:49.
Patuljka is offline  
Old 03.10.2012., 15:16   #1010
nije. dapače. imao i ja u negdašnjem restoranu "ruže" u internacionalu na miramarskoj.
a imah šveđane i na svadbi (toplo-hladni buffet).

sve ti je to stvar navike kod ljudi, al za to te zabole, napravi kak tebi paše i bok.
DeeJay Dee is offline  
Old 03.10.2012., 15:20   #1011
A gle,ak si za švedski navrati u Palmotićevu u Old friends.
Mi tamo imali obilježavanje godišnjice diplome.Mislim da to nitko ne radi,ali moja ekipa s faksa to povremeno obilježi.
Elem,bilo nam super.
Dlapek is offline  
Old 03.10.2012., 15:20   #1012
Meni švedski stol zvuči odlično kao mogućnost, dapače!
Ne znam koga misliš zvati na proslavu, ali zapravo svejedno jer nije da se radi o svadbi gdje je upitno je li švedski stol za osobe treće životne dobi, hoće li im biti nezgodno 10 puta se dizati preko cijele dvorane do švedskog stola itditd.
Ovako to traje kao produženi ručak, manji je prostor, nema plesnog podija i problematike kakva je na svadbama i u tome vidim prednost.
Ono po čemu bih se osobno ravnao je svakako omjer cijene i onoga što za to dobijem.
A za to bih usporedio ponude iz nekoliko restorana i odlučio (i zašto ne- sve bih pitao za mogućnost švedskog, menija na istom i cijene za to).
Deedy is offline  
Old 03.10.2012., 15:46   #1013
osim ak na piru nemaš osobe treće životne dobi (predpenziće do 65 tu ne računam )
DeeJay Dee is offline  
Old 03.10.2012., 22:59   #1014
Quote:
macho_st kaže: Pogledaj post
Dragi moji,

potrebna mi je pomoc oko restorana Trilogija: mislim se da tamo odem na ručak

pa me zanima kakva su iskustva onih koji su bili, kakav je menu, vinska lista,

specijaliteti, porcije i naravno, cijene.

Hvala unaprijed!
Za mene trenutno najbolji odnosno najkompletniji restoran u Zagrebu. Izbor vina fenomenalan! Ambijent i usluga čista petica. Hranu je suvišno komentirati...ma bez ijedne zamjerke!
mamaodzanata is offline  
Old 04.10.2012., 09:53   #1015
Trilogija je zaista za svaku pohvalu! Često odlazimo tamo, a i svima kojima smo restoran toplo preporučili bili su zadovoljni, kako hranom i vinom tako i uslugom i ambijentom.
sonja44 is offline  
Old 06.10.2012., 17:35   #1016
Svijet na tanjuru. 23.09. - 14.10.2012. internacionalni restorani.

3tjedna najboljih internacionalnih restorana. Novi projekt nakon uspješnog mozzarela fevera. (bez linka)

Ovoga puta se dijele i nagrade. 70kn je meni- predjelo,glavno jelo + čaša vina, ondnosno glavno jelo, desert + čaša vina.

U ponudi su:

Rancheros - meksički

Il Secondo - talijanski

Trattoria Fellini - talijanski

La Boca - talijanski

Bazaar - arapski

Asia II - kineski

Panda - kineski

Delizie Libanesi - libanonski

Stari Fijaker - hrvatski

Maharadja - indijski

Dobra vina wine and tapas bar - španjolski

Taj mahal - bosanski (Dubrovnik)

Lokma - turski

Koykan World Food

La Maison des Waffles - belgijski

Dizzies - nizozemski


Bio sam u La boci


Il secondo desert -

Idući namjeravam posjetiti libanonski, zbog preporuka još od ranije(odlične meze).

Javite dojmove i preporuke koje ste restorane posjetili
__________________
Pročitaj pravila o oblikovanju potpisa link ;)
dubrava is offline  
Old 07.10.2012., 20:36   #1017
Prije nekog vremena sam trazila ideje za restac za krstitke - odluka je pala na Didov san na Kajzerici i bas mi je drago da je
Uzeli smo meni za grupe po 140 kn
Za predjelo - plate narezaka, ustipci, sir, kajmak, sir iz misine... Svega vrlo obilno, jedna plata na svake 4 osobe, ustipke su nosili svjeze pecene cim bi se ispraznile zdjelice
Za glavno jelo - teletina i janjetina ispod peke sa krumpirima i babina tava - puretina sa povrcem i krumpirom - ostalo je pola svega - to najboje govori koliko je obilno bilo
Eto, stvarno restac za nakrkat se
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Old 08.10.2012., 10:43   #1018
Ljudi, dajte savjet za neki restoran pri Plitvicama.
Moguce na cesti od Zg do Plitvica ili bas tamo, pri Plitvicama.
Hrana- ili janjetina ili (ako nam se ne bude jela janjetina) ostala domaca hrana.
Fala
Deedy is offline  
Old 08.10.2012., 13:26   #1019
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Ljudi, dajte savjet za neki restoran pri Plitvicama.
Moguce na cesti od Zg do Plitvica ili bas tamo, pri Plitvicama.
Hrana- ili janjetina ili (ako nam se ne bude jela janjetina) ostala domaca hrana.
Fala
Restoran Mirjana u Rastokama je (barem meni) najbolji u tom kraju. Uvijek ima najviše kamiona ispred..
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Old 08.10.2012., 15:23   #1020
Quote:
German kaže: Pogledaj post
Restoran Mirjana u Rastokama je (barem meni) najbolji u tom kraju. Uvijek ima najviše kamiona ispred..
Takodjer sam cuo jako lijepe rijeci o njemu. Osobno nisam bio ali znam neke ljude sa pozitivnim iskustvima.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:17.