Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Pogledaj rezultate ankete: Pazite li da su proizvodi testirani na zivotinjama?
Da, iskljucivo se drzim bijele liste... 101 20.53%
Da, ali ponekad ipak uzmem ponesto i sa crne... 150 30.49%
Ne, ali voljela bi u buducnosti voditi vise racuna o tome... 162 32.93%
Ne i nije me briga... 79 16.06%
Glasovatelji: 492. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2004., 12:16   #41
Quote:
mudrica kaže:
raditi ni diskriminaciju među životinjama.
Bože ne vjerujem....pa da još i to...samo nam još to fali....
Ne vejrujem!
Tele je slatko,a s svinja je odvratna i bezobrazna..pa ju jedem....
O, bože! O, živote!!!
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2004., 13:10   #42
Quote:
goldberry kaže:

Al ja ne nosim krzno, ne nosim kožne jakne, kožno remenje, kožne torbe i to svjesno.....pa zašto ne bi onda izbjegavala i kozmetiku koja se na životinjama testira????
E, to je onda druga prica
Quote:
I, ne mislim da me izbjegavanje proizvoda životinjskog porijekla čini imalo superiornom onima koji to ne čine......
Nisam ni insinuirala da mislis
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2004., 14:57   #43
znam osobu kojoj je svinja odgrizla prst i navalila dalje na ruku dok ju je hranila. zato ih mrzim.
uopce ne razumijem zasto je to svima sad sokantno. žradje cu diskriminirat zivotinjenego ljude ok???
i btw. mislim da nam je tema otisla u krivom smjeru pa vas molim da se ne prepucavate nego ju vratite na temu: testiranje kozmetike na zivotinjama
ciao
debelakrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2004., 15:11   #44
tko zeli koristiti proizvode iskljucivo od firmi koje NE rade testove na zivotinjama ima izbora.

Moj favourites je pun takvih firmi evo neke www.oekotopia-berlin.de

www.almavin.de

www.logona.com
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 16:39   #45
Quote:
mudrica kaže:
samo jedan mali ispravak: svinje su biljojedi.
slažem se, ako ćemo biti dobri i suosjećani sa svim sudionicima hranidbenog lanca, onda ne bismo smjeli raditi ni diskriminaciju među životinjama.
svezder, ispravljam
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2004., 14:55   #46
Obratite pažnju!!!

HRVATSKA BIJELA LISTA


Popis tvrtki koje se mogu naći na hrvatskom tržištu a NE TESTIRAJU SVOJE PROIZVODE NA ŽIVOTINJAMA:



Amway

Annyer

Aromatica

Artsana SPA (Chicco; finalni proizvodi nisu testirani, ali kupuju sastojke koji su testirani na životinjama)

Avon

Basis

Beiersdorf (Nivea, Eucerin, La Prairie, Atrix, Labello)

Bourjois

Chanel

Christian Dior

Clarins

Clinique Laboratories

Collistar

Corsair Toiletries

Decleor

Dietpharm

DM (proizvodi koje oni proizvode)

Donna Karan

Dr. Hauschka Skin Care

Erdal-Rex (Frosch)

Estée Lauder (Clinique, Origins)

Fairness (Genera)

Freeman Cosmetics Corp.

Ginger kozmetika

Golden

Henkel (još uvijek nisu objavili potpunu i trajnu zabranu testiranja na životinjama)

Interchem (Oxalis)

JOICO International

Kappus

L'angelica

Labud (nije sluzbeno potvrdeno)

Lander

Lush

Marks & Spencer

Natur Erbe

Maybelline, Inc.

Milla (Issa, Rea, Naily, Lee)

Montagne Jeunesse

Neutro Roberts

Neva

Olival

Oriflame

Paglieri (Felce Azzurra)

Primavera Life

Pupa

Pyrus kozmetika

Revlon (Almay, Jean Naté)

Sapio

Saponija (finalni proizvod nije testiran na životinjama)

Selectiva S.P.A. (Aqualina)

Sinclair & Valentine

St. Ives

Swiss Formula (St. Ives)

The Wella Corporation (Sebastian)

Tigi haircare

United Color of Benetton

Upper Canada

Urtekram

Virgin Village

Yves Rocher





HRVATSKA CRNA LISTA



Popis tvrtki koje još uvijek nisu voljne smanjiti patnju životinja i troškove usmjeravajući se k alternativnim načinima testiranja svojih proizvoda. Prilažemo popis za one koji ga možda još nisu vidjeli i pozivamo vas da ih bojkotirate. Radi se o svjetski poznatim proizvođačima čiji se proizvodi mogu naći i u Hrvatskoj. Bojkotirajući ih dajete svoj doprinos zaštiti okoliša, a sprječavanjem rasipanje poreznog novca dajete svoj doprinos u naporima da se stvori društvo u kojem će život biti poštovan u kojem god obliku se pojavio. SVOJE PROIZVODE NA ŽIVOTINJAMA TESTIRAJU SLJEDEĆE TVRTKE:



Bic Corporation Braun (Gillette Company)

Biotherm Cosmetics & Skin Care

Dove

Chacharel Parfums

Chesebrough-Ponds (Faberg, Cutex, Vaseline)

Colgate-Palmolive Co. (Palmolive, Ajax, Fab, Speed Stick, Mennen, Hills Pet Nutrition,Mennen, SoftSoap)

Elizabeth Arden (Unilever)

Gillette Co. (Liquid Paper, Flair, Braun, Duracell, Oral-B, Parker Pens)

Garnier (Laboratories Garnier Paris)

Giorgio Armani parfemi

Helena Rubenstein

Helene Curtis Industries (Finesse, Unilever, Suave)

Johnson & Johnson (Aveeno, Clean & Clear, Neutrogena)

Krka

L'oreal (finalni proizvodi uglavnom nisu testirani, ali testiraju sastojke i neke proizvode; Anais Anais; Bilage; Biotherm Cosmetics & Skin Care; Giorgio Armani parfemi; Helena Rubenstein; Logics; Ombrelle; Ralph Lauren; Vital Nutrients)

Lek

Lever Bros. (Unilever)

Lancome

Laura Biagiotti

Lux

Mennen Co. (Colgate-Palmolive)

Nina Ricci

Olay Co./Oil of Olay (Procter & Gamble)

Pfizer (BenGay, Desitin, Plax, Visine)

Pliva

Procter & Gamble Co. - P&G (Ariel, Head & Shoulders,Pantene Pro-V, Secret deodorant, Cover Girl make up, Max Factor make up, Crest, Tide prašak, Bold, Camay, Cheer, Comet, Ivory, Spic & Span, Sure, Zest, Dash,Lenor, Meister Proper, Antikal, Fairy, Pampers, Luvs, Always, Alldays, Attends, Certina, Tempo, Bess, Vidal Sassoon Wash & Go, Pantene, Oil of Olaz, Kamill, Certina Med, Litamin, Cliff,Credo, Clearasil, Camay, Blend-a-med, Blendax Anti Belag, blend-a-gum, blend-a-dent, Chlorhexamed, Firmodent, Wick, Wick Vaporub,Medinait,Daymed, Ellen Betrix, Henry M. Betrix, Old Spice, HugoBoss , Laura Biagiotti, Otto Kern, Giorgio Beverly Hills, Pringles chips)

Ralph Lauren

Reckitt Benckiser (Coty, Lysol, Mop & Glo, Resolve, Spray 'N Wash, Woolite)

Redken Laboratories

S.C. Johnson (Drano, Fantastik, Glade, Pledge, Shout, Windex, Ziploc)

Sanofi (Oscar de la Renta, Yves Saint Laurent)

Schering-Plough (Coppertone)

Schick (Warner-Lambert)

Shiseido Cosmetics Amerika

SmithKline Beecham

SoftSoap Enterprises (Colgate-Palmolive)

Unilever (Lever Bros., Dove, Calvin Klein, Elizabeth Arden, Helene Curtis, Diversey, Suave, Cerruti parfemi, Chloe, Finesse, Lagerfeld parfemi, Lux, Valentino parfemi)

Valentino

Vichy


Izbjegavajte ih!
__________________
Ožiljci nas podsjećaju na to da je prošlost bila stvarna, živimo u primitivnim vremenima ni okrutnima ni mudrima, neodlučnost je njihovo prokletstvo
Nell is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2004., 14:56   #47
Ako vam ovo nije dovoljno pogledajte stranicu:

www.prijatelji-zivotinja.hr/

Vjerujte mi, šokirat ćete se!
__________________
Ožiljci nas podsjećaju na to da je prošlost bila stvarna, živimo u primitivnim vremenima ni okrutnima ni mudrima, neodlučnost je njihovo prokletstvo
Nell is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2004., 16:52   #48
khm....
a vidi, celi topic o tome: https://www.forum.hr/showthread.php?s=&threadid=39782
__________________
[*deathless*] e propustio si moje prvo pojavljivanje u petama u javnosti jucer. odrastam, a tebe nema :(
[wrongek] ideš
[wrongek] što je sljedeće, torba u obliku torbe :)
*Deathless* is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2004., 18:27   #49
baš sam pročitala taj popis i zastrašujuće! nisam imala pojma koliko tvrtki testira proizvode na životinjama.. al s druge strane, sretna sam jer sam shvatila da imam prozvode koji nisu tesitrani na životinjama a i dalje ću kupovati samo takve
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2004., 18:38   #50
hilti i metabo takodjer pripadaju na bijelu listu.
__________________
X
mr X is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2004., 20:31   #51
koliko sam razumio, namjera je ove teme ukazati na to da bi sve proizvode koji podrazumijevaju agresivnu kemiju trebalo testirati na ljudima?
ljetopisac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2004., 20:52   #52
Da, tako vegetarijanac odbije jesti meso (jer životinje pate) i ponosi se time...



a onda fino kad ide van stavi parfem, kad je bolestan ili ga boli glava uzima tablete, a kad pere suđe uzme deterđent...
Mljacko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2004., 21:32   #53
Quote:
*Deathless* kaže:
khm....
a vidi, celi topic o tome: https://www.forum.hr/showthread.php?s=&threadid=39782
E hebi ga, tko bi to sad išao tražiti..
__________________
Ožiljci nas podsjećaju na to da je prošlost bila stvarna, živimo u primitivnim vremenima ni okrutnima ni mudrima, neodlučnost je njihovo prokletstvo
Nell is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2004., 17:15   #54
vidim da je na crnoj listiPLIVA. a što ćeš ti popiti kad imaš npr. upalu pluća i jedino što pomaže je sumamed? namazati se kremom koja nije testirana na životinjama? i ja sam protiv bezrazložnog maltretiranja životinja, ali kad je zdravlje ljudi u pitanju onda ipak mislim da nije sve crno bijelo.
pink_cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2004., 21:10   #55
Vichy
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2004., 08:20   #56
Biotherm

Al jebi ga, kad imam fantastične kreme
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2004., 13:54   #57
Ni ja se Vichy-ja ne mogu odreci
Rhea is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2004., 01:35   #58
Quote:
Mljacko kaže:
Da, tako vegetarijanac odbije jesti meso (jer životinje pate) i ponosi se time...



a onda fino kad ide van stavi parfem, kad je bolestan ili ga boli glava uzima tablete, a kad pere suđe uzme deterđent...
obozavam izjave ovog tipa. za razliku od vas koji ste ''dosljedni'' vegetarijanci su pod povecalom i nadje im se sto propusta. lako je srat po nedosljednosti u situaciji u kojoj se nisi nikada nasao, jelda? ljudi koji ne jedu meso rade (najmanje kako mogu) jednu pozitivnu stvar.
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2004., 15:21   #59
tako je!

I onoj(me) koji je spomenuo Plivu i lijekove - nije poanta u tome da svi moramo biti besprijekorni, bezgrešni i ne raditi ništa što bi makar neznatno štetilo prirodi, okolišu, životinjama, ljudima...
Stvar je u rome da budemo svjesni što jest loše i promijenimo barem jednu stvar...

Ne moramo svi biti svetiji od Pape, i jedna je nešto...
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2004., 18:46   #60
Quote:
goldberry kaže:
tako je!

I onoj(me) koji je spomenuo Plivu i lijekove - nije poanta u tome da svi moramo biti besprijekorni, bezgrešni i ne raditi ništa što bi makar neznatno štetilo prirodi, okolišu, životinjama, ljudima...
Stvar je u rome da budemo svjesni što jest loše i promijenimo barem jednu stvar...

Ne moramo svi biti svetiji od Pape, i jedna je nešto...
ja uopće nisam napisala da svi moramo biti bezgrešni. nego je ona na crnu listu stavila farmaceutske tvrtke, a na dnu napisala izbjegavajte ih. a šta da ljudi piju kad su bolesni?
pink_cat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:20.