Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.03.2010., 20:07   #2001
ja sam do sad uvek mogla kupit dvije kutije odjednom kad idem na more il nes, tako da ako ti nedaju u ljekarni probaj otic u drugu i tako sve dok ti nedaju, jer trebali bi.
__________________
Prava Šapa
hlapichka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 21:22   #2002
Quote:
hlapichka kaže: Pogledaj post
ja sam do sad uvek mogla kupit dvije kutije odjednom kad idem na more il nes, tako da ako ti nedaju u ljekarni probaj otic u drugu i tako sve dok ti nedaju, jer trebali bi.
Ok, hvala
bistric is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 23:03   #2003
Pilulama protiv akni ?

Jel ima mozda nekog iskustva vezanog uz naslov? Naime pilulama nezelim rijesiti samo problem akni. Visoka sam 176 a imam 55 kilograma.Želim dobiti na težini jer ličim na vješalicu a ne na osobu, broj 34 na meni izgleda kao reklama za proizvod za mrsavljenje Prestala sam pušiti al sam dobila samo 3 kg, akne se nisu popravile a svi mi govore da pitam ginekologinju za pilule. Od toga bi mi se akne trebale povuci a i trebala bih dobiti na kilaži?
__________________
Nisam Bob
Ali Dylan

SpeedLover is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 01:33   #2004
Nije pravilo da se dobije na kilaži. Ovisi koje pilule uzimaš i bitno ovisi kako će ti "sjesti".
Pa jedi na večer, po noći, ja bih sve dala da sam na tvom mjestu i da moram jest da se udebljam
Pilule će ti pomoć aknama, mada nije kod svakoga u istoj mjeri.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 09:28   #2005
helou curke. nakon 4 godine pilula htjela bi napravit pauzu,dosta mi je konstantnih upala,gljivica i naticanja zubnog mesa. jel netko od vas radio pauzu i koliko je trajala?
tanči is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 09:58   #2006
Ja radila pauzu, trajala je 3 mjeseca kad sam prelazila s Triquilara na Logest. Takve sam pauze radila po savjetu ginekologinje.
Orleanska I. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 12:46   #2007
kaj se tiče akni meni su leđa bila obasipana gnojnim crvenim prištevima, kao i ruke i dekolte, ništa nije pomoglo osim diana 35
seka ima 15 godina,isti problem,i ona će preć na pilule

kaj se tiče debljanja,znam ljude koji su dobili i po 20kn,ja nisam dobila ništa.već 8 godina sam na istoj kilaži
Djevojče is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 17:15   #2008
Da li je netko koristio Cerazette pilule? To su navodno pilule koje imaju samo progesteron i koriste se svaki dan ciklusa.
Kakva su iskustva?
__________________
“In general, remember that is we who torment, we who make difficulties for ourselves."
Eve* is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 23:49   #2009
Quote:
djevojchica20 kaže: Pogledaj post
mislim da ih možeš kupit,dosta ljudi koje znam kupuju u sloveniji jer su jeftinije

ak netko zna/hlapichka možda , koliko koštaju logest tablete u sloveniji? planiram u brežice pa ak su stvarno jeftinije...
na drugoj temi je netko rekao da su 5.67 eura.
stvarno pljačkaju ovi naši ljekari
Regnikolarna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2010., 11:28   #2010
ma da samo za pilule, kad je baka bila teško bolesna išli smo u sloveniju kupoat svaki mjesec neke ljekove i kreme jer nas je jeftinije došlo benzin i ljekovi u slo nego bi nas došli samo ljekovi u hrv
Djevojče is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2010., 21:22   #2011
Quote:
MaRina.23 kaže: Pogledaj post
Yaz...
Samo što recimo, prolistala sam puno foruma na temu pilula kada sam ih počela piti, pa sam naišla na svakakva iskustva i bilo je puno žena koje su se debljale od Yasmina..tako da može na kutijici pisat da možeš začet i po duhu svetom, ali ako tvoje tijelo ima svoju "politiku", vodit će ju bez obzira što pisalo.

Isto tako za Yaz kažu da ne ubiju libido radi manje doze hormona, a opet, naišla sam na puno njih koje su se i na to žalile, a na Yaz-u su...

Sve ovisi o tvom tijelu
Da, ovisi o tebi koliko ces se udebljat. Isto tako je i s libidom, i ja sam cula dosta njih koji kazu da im je na Yazu libido katastrofalan a meni ne moze bit bolji nego sta je Yaz mi je tako ispao pun pogodak!
__________________
~ ~ Bubsi's nails
Bubsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2010., 15:58   #2012
Quote:
hlapichka kaže: Pogledaj post
a jesi probala ista drugo osim yasmina?
ja sam pila logest, yasmin i diane, i bas sve su mi super bile
al posto imam malih problema sa policisticnim jajnicima ginekologica u vinogradskoj (super zenska) mi je preporucila da pijem yasmin tako da sam sad na njemu.
i ja sam imala problema sa cistama zato mi ih je i dala ginekologinja da pijem... nisam ni jedne druge probala...yasmin su mi bile prve i zadnje! bome ne bi više ponovila to šta sam prošla u tom razdoblju dok sam ih pila
trebala mi je godina dana da mi se organizam unormali nakon njih.
__________________
"Leave the gun. Take the cannoli."
amali is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2010., 18:14   #2013
da, čula sam za te diana 35 u vezi akni i to je ok, al kilaža me isto jako muči :S jel postoje neke koje i debljaju i rijesavaju akne...
__________________
Nisam Bob
Ali Dylan

SpeedLover is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 16:03   #2014
cure, je li ijedna primjetila možda na pilulama da joj je kosa promijenila kvalitetu (meni se malo izravnala) i dosta se prorijedila??...
znam da piše da je jedan od simptoma, ali kako kad su hormoni u ravnoteži
__________________
potpis.
kika123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 16:31   #2015
Exclamation MOLIM VAS POMOC!!!!!

drage cure trebam pomoc...
bila sam kod ginica ovaj mjesec i dao mi je kontrac.pilule cilest.
sto zbog neredovite menge sto zbog naravno kontrac.
i rekao mi je da pocnem piti kad dobim mengu.
dobila sam je prekjucer ali navecer tako da sam tabletu popila jucer popodne. i nakon toga menga mi se smanjila a sada kao da prestaje ...
ima li tko ovakvih iskustava??? jel to normalno??? kaj da radim??
klokica is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 16.03.2010., 19:31   #2016
Nisi ništa napisala kakve su ti inače menstruacije, koliko traju, koliko su obilne itd.
Za sve nedoumice ti je najbolje pitati ginekologa
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 15:58   #2017
bok
pocela sam piti logest jučer,na prvi dan menge.menga je došla ujutro, promijenila sam 2 uloška,stavila treći,popodne otišla,popila tabletu u 6 navečer i navečer dođem doma promijenit uložak kad ono -nema kapi krvi.je li to normalno da menga traje pola dana???
strumpfetica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 22:10   #2018
zanima me vaše mišljenje, odonsno da li je neka od vas bila u sličnoj situaciji....
dakle nakon 4 god na yasminu, zbog simptoma koji su se počeli pojavljivat u zadnje vrijeme, gin me prebacila na triquilar, kojih sam popila jednu kutiju, sad sam na 7-dnevnoj pauzi. gin mi je rekla da popijem barem dvije kutije triquilara ako nemam nekih pretjeranih simptoma i nakon toga da izvadim krv (koju inače kontroliram svakih 6 mj.). međutim na triquilaru sam se osjećala užasno naduto i čak počela dobivat na kilaži (koja je zadnjih 5 god ista) i zbog toga sam odlučila izvadit krv odmah nakon prve kutije i konzultirat se s ginekologicom oko ponovne promjene tableta. problem je taj što su mi nalazi stigli i kolesterol mi je 7.3 (do 5 je granica), a u nalazu prije toga (dakle prije 6 mj, dok sam još bila na yasminu) je bio 6.1, što znači da je narastao za više od 1.0 u samo pola godine. naravno da ću čim prije stupit u kontakt s gin, ali zanima me ima li taj povećani kolesterol veze sa tipom tableta (yasmin, triquilar, yaz...) ili svi oralni kontraceptivi djeluju na isti način i hoću li morat prestat s uzimanjem bilo kakvih kontrac. tableta i na koliko dugo? eto, post je malo poduži, ali stvarno bi mi puno značilo vaše mišljenje i iskustva....
threedots is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 11:05   #2019
Ja sam od Yasmina za godinu i pol dobila celulit uz pravilnu prehranu i vjezbanje (ne zbog pilula, to mi je nekako uvijek navika), čak možda par kila premalo. Životni stil isti i prije i poslije pilula, nisam celulit imala prije niti se srećom povećao otkad sam ih se riješila.
Ali otkad sam se s njih skinula imam stalno užasno duge cikluse, po 6-7 tjedana ništa, onda traje cijelu vječnost. Već se zajebavam da me menga ubije u pojam, ali sreća da bar nije svaki mjesec.
Jedino rješenje koje moja dr predlaže trenutno su pilule, iste ili neke druge, što ne kužim kako će pomoći ako rješava samo simptome. Ako su mi hormoni otišli, ne bi li trebalo još nešto, a ne samo ih nadomještati? Riješiti to zbog čega ne štima, to što ne štima? Nisam imala problema s tim prije svega toga.
Sad ne znam na kraju što da radim s tim, da ih uzimam opet i pomirim se s celulitom, ili da guram dalje ovako.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 21:54   #2020
Sa 20 sam pocela piti kontacepcijske pilule.
Prve su mi bile neke srbijanske M nesto, ali koristila sam ih svega 2 mjeseca, jer su nestale sa trzista.

Druge Logest, i uzasno sam ih podnosila. Lupanje srca, konstantna zadihanost, mentalne promjene. Koristila sam ih godinu dana. Sto se tice celulita i tezine,
na mene pilule ne uticu na taj nacin. Imala sam 10 kg viska kada sam ih pocela koristiti, i neovisno o njima, trudom sam skinula visak tezine.

Nakon nekoliko mjeseci pauze, pocela sam koristiti Yasmin. Njega sam koristila oko 2 godine. Posto ja ne pusim, nemam problema sa srcem...ja sam savrsen kandidat za koristenje Yasmina. Bila sam mrsava kada sam ga pocela piti, a udebljala sam se sopstvenim trudom tokom 2 godine koristenja. Prestala sam ih piti jer sam imala pauzu tokom koristenja, i tada sam shvatila da i one jako uticu na moje raspolozenje, konkretno "prag tolerancije" mi je bio na minimumu tokom uzimanja Yasmina. Koristila sam ih jos nekoliko mjeseci nakon pauze, jer su ipak bile jako dobre, naspram onih ranijih.

Igrom slucaja, tokom afere Yasmin, prijateljici su zabranili koristenje tih pilula zbog problema sa srcem u porodici, i dali su joj srbijanski Legravan. Posto sam i ja bila isla kod ginekologa par dana poslije nje, raspitala sam se o tim pilulama, i doktor mi ih je propisao.

Cetvrte, su znaci Legravan, srbijanske Galenike, kostaju 1.5 Eur (sto je pravo olaksanje za moj dzep, jer je Yasmin kostao preko 10 Eur). Koristim ih skoro godinu dana, i do sada su najbolje. Ali...iako najmanje od svih dosadasnjih, i one blago ali primjetno uticu na mene. Ne mjenjaju mi prag tolerancije, vise me "spustaju". Npr. ako krecem biti neraspolozena, one me povuku ka jos gorem raspolozenju.

Shvatila sam da su sve pilule na neki nacin uticale na mene, ali ono sto je zajdnicko svima jeste sto mi smanjuju libido, seksualnu zelju i u isto vrijeme mi se smanjuje vlazenje vagine, sa cim imam problem i bez pilula. To je ono sto mi najvise smeta, jer ja sam uvijek u dugim "ozbiljnim" vezama, sa izuzetno redovnim seksom, ali primjetila sam da kada iz ovih ili onih razloga ne koristim pilule mjesec-dva, mnogo sam seksualno otvorenija i opustenija (napaljenija).

Realno rijesenje je uvijek kondom, ali slaba je vajda od njega zbog mog problema sam vlazenjem. Za nepovjerovati je koliko lako moze da puke. Lubrikanti su opet problem, jer dobijem gljivice.

Poenta sve price jeste, posto sam odustala od stavljanja Mirena spirale, ne namjeravam imati djecu, u blizoj porodici imam slucaj raka maternice, i jos jedan u daljnjoj. Postoji li neka vrsta pretraga na osnovu kojih bi dobar ginekolog mogao uporedivsi moje nalaze i sastav do sada koristenih pilula, mogao preporuciti neke koje bi po svojim svojstvima meni jos bolje odgovarale.

PS: uzela sam u obzir sve trenutno raspolozeve kontraceptivne metode, kondomi pucaju, Mirena previse kosta s obzirom na rizik nenavikavanja tijela na nju (a nemam problem sa obilnim menstruacijama), dijafragma mi je nepouzdana, a morala bih koristiti one kreme sto ubijaju spermatozoide, a zadnji put kada smo koristili kondome kupila sam slucajno Dureksove koji su premazani tom supstancom, sledecih 7 dana mi je bilo pakleno, kao da imam vulkan izmedju nogu, klasicna spirala je isto problematicna, podvezati jajnike ne mogu prije 33 godine. Sad su mi 24, sto znaci da se moram jos barem 9 godina "cuvati".

PPS: Tu je naravno i problem sa PMS-om, dok sam bila na Yasminu slucajno sam "ustimala" da mi pauza bude za vrijeme punog mjeseca, s to je sa jedne strane bila prednost jer sam bila luda samo 5 dana. Ali zbog pauza, sada kada sam na Legravanu, nisam uspjela to nastimati, tako da me pun mjesec zakaci nekih 10-tak dana nakon pauze, i ispadne da imam dupli PMS, i sto je jos gore pauzu i mengu mnogo bolje podnesem, nego tri dana punog mjeseca.

Izvinjavam se na predugom postu.
__________________
........aegri somnia.......

Zadnje uređivanje rastko : 29.03.2010. at 22:24.
rastko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:41.