Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.06.2010., 16:47   #4661
Eto mene opet pa da vam odgovorim svima,ispričavam se što nisam ranije,malo mi je teško sjedit jer me počne bolit jako. Ah kaj ću kad sam mimoza


DonLon-meni danas obečali juhicu i nisu mi ju dali Samo me vuku za nos i daju lažne nade >_<
Nemrem baš čitat jer moram sjedit, a ne mogu puno sjedit jer me počne dren bolit :/

flower35- Ja sam ti sa pretragama počela u 11 mjesecu prošle god,al sam morala ponavljat pretrage i taman mi je došla državna matura pa kraj škole pa opet državna al eto dočekala sam

Jelag
- ma poskidala sam ih jedva al ne mogu vratit pa ću morat baš ić kod jedne cure kaj se bavi pirsanjem da mi ih vrati sve unutra :/ sam se bojim da mi ne zaraste do tad

Doria- ma meni je vjerojatno i to dizanje kako ruzy kaže, a i vjerojatno sam prečerala sa vodom baš isto tak osjetim zrak koji mora van

Tonkaponka- ja sam ih pitala dal će mi stavit kateter kad sam bila u sali i rekla žena da hoće i pitala sam dal baš moraju jer ga stvarno nisam htjela i rekla je da kakteter mora bit tijekom operacije, sad ne znam zakaj nekom ne stave, a nekom ne :/
Ali stavili su ga posije anastezije i izvadili odma drugi dan,to je malo bilo neugodno :/
Još su mi ostavili kapicu na glavi sad ju imam za uspomenu

šimunčica
-oodaaa danas je došla odma sam ju prepoznala XD zasad nemam baš neugodnih iskustva,al ima vremena Bila je na godišnjem do danas, sva sreća idem doma (ako bog da) u srijedu

madonna_bella- nakon više od 2 tjedna bez ikakve hrane,samo na vodi i infuziji vjeruj mi neće bit problem pridržavat se da malo jedem XD Više ni ne znam kaj je to hrana

Svima hvaalaa puno na svemu, ko zna di bi ja bila bez vaz
Danas se stvarno puno bolje osjećam,jedino me vene peku :/ Al proći će i to
Grofica Raven is offline  
Old 21.06.2010., 20:30   #4662
Jedino da vas pitam se mogu ja odma u srijedu istuširat i kosu oprat? jer ovo mi je stvaaarnooo užas :/ Al strah me zbog šavova :S

I još nešto sad da ne kopam po starim postovima, znam da sam pročitala al nemrem se sjetit kaj prvih mjesec dva sam samo na tekućem (prirodni sokići juhe (juhe bez unutra rezanca i to? ) i jel mogu one guste juhe tipa od brokule i to?) i onda lagano kašice i jogurtići?
I vježbat mogu počet lagano na orbitreku nakon mjesec dva?

Eto znam da gnjavim al ono ak baš mooooram budem opet prokopala po starim postovima jer mi se sve izmješalo i od lapa :/
Prije sam sve znala,više niš ne znam XD
Grofica Raven is offline  
Old 21.06.2010., 23:25   #4663
Ako ces moci sama stajat u kadi i drzat ruke toliko dugo u zraku da operes kosu go for it. Ali mislim da bas zbog savova ne bi smjela s sapunicom na njih. Dakle jedno iznimno oprezno tusiranje. Ali pitaj sestre, budu ti one sve rekle.

Tekuce, sokici, juhice, jogurtici.. ne znam za guste juhe, mozda pricekaj malo s time. Malo tipa tjedan dana. Al to ce cure znat bolje, ja sam bila na juhi i caju...

Vjezbat da nakon mjesec/dva, kad osjetis da moze.. vis da Ruzy biciklira ko velka
Doria is offline  
Old 22.06.2010., 11:11   #4664
Hvala na odgovorima, znaci ako će ga staviti, bit će to pod anestezijom, to je super, jer mi je stavljanje užas. Lakše je kad se čovjek opusti, ali kako se opustiti kad ti neko gura cijev.

Što se pranja kose tice, mogu ti reći svoja iskustva nakon carskih rezova. Dakle prvi put sam sve slusala i nisam se tuširala 8 dana, bilo je odvratno, jer imam jako masnu kosu koju perem svaki dan. Drugi put sam bila pametnija i otusirala se odmah 2 dan, samo sam stavila debeli rucnik na rez i jako pazila, bilo je to tuširanje odnekle-donkele. Treći dan sam bila dovoljno jaka da operem kosu, al opet sam pazila da mi voda ne ide po tijelu. Čovjek se odmah bolje osjeća.
Zato ako misliš da možeš stajati dovoljno dugo da opereš kosu, napravi to.

Lp,
Tonkaponka
Tonkaponka is offline  
Old 22.06.2010., 16:23   #4665
Ja sam prala kosu dva dana poslije operacije.Kleknula sam na rub one tuš-kade i polako.Sestre sam prije toga zamolila dvije gaze da se operem.Tuširanje do pojasa a gazama iznad,jedino što me to svaki put jako iscrpilo ali je vrijedilo .Poslije su mi rekle da se doma moram malo smirit jer sam prenagla.
__________________
ja nisam debela,ja sam žena i pol!
mira1 is offline  
Old 22.06.2010., 18:05   #4666
meni je jedna sestra na intenzivnoj oprala kosu isto drugi dan nakon operacije a doma kad sam došla ja sma se nagnula nad kadu a sestra mi je oprala drugi put sam već sama
__________________
Ehre die Alten, verspotte sie nie. Sie waren wie du und du wirst wie sie.
ruzy is offline  
Old 23.06.2010., 00:08   #4667
Quote:
Grofica Raven kaže: Pogledaj post
Jedino da vas pitam se mogu ja odma u srijedu istuširat i kosu oprat? jer ovo mi je stvaaarnooo užas :/ Al strah me zbog šavova :S

I još nešto sad da ne kopam po starim postovima, znam da sam pročitala al nemrem se sjetit kaj prvih mjesec dva sam samo na tekućem (prirodni sokići juhe (juhe bez unutra rezanca i to? ) i jel mogu one guste juhe tipa od brokule i to?) i onda lagano kašice i jogurtići?
I vježbat mogu počet lagano na orbitreku nakon mjesec dva?

Eto znam da gnjavim al ono ak baš mooooram budem opet prokopala po starim postovima jer mi se sve izmješalo i od lapa :/
Prije sam sve znala,više niš ne znam XD
Sve možeš normalno, ali onako kako se osjećaš. Nemoj ništa naglo, samo polako. Ja sam i kosu prala i tuširala se, samo po rezu ne sa šamponima. A za jelo juhica, prirodni sokovi, za tjedan dana možeš i povrće ali dobro smiksano....
jelag is offline  
Old 23.06.2010., 12:22   #4668
Djevojčice,ako ima nekoga u ponedjeljak 28.6. na kontroli u Vinogradskoj ja sam tamo. Zvala sam našeg dragog doktora Bešlina,rekao mi je da slobodno dođem prije 12 jer je u nedjelju dežuran pa će pričekati toliko da obavi ambulantu. Samo da još ulovim Nikolića i to bi bilo super. Radim popodne pa neću imati vjerojatno vremena za neke duge kave ali za razgovorčić u čekaonici.... Dakle 29.6. mi je prvi rođendan od operacije i 38 kg bačenih u vjetar (imam 76 )...možda je to malo naspram nekih drugih,vidim tu puno boljih rezultata, no ja sam zadovoljna,još par kad bih skinula i riješila se kože bila bi mrak! Tako da polako i sigurno idem svome cilju ali prije svega-idemo na more! Jedva čekam godišnji ! Kao i svi naravno: Pusa svima
__________________
Kako ćemo biti sexy !!!
šimunčica is offline  
Old 23.06.2010., 12:25   #4669
Fala svima na odgovorima Ja sutra ipak idem doma,to će mi bit 7 dana nakon operacije pa ću prekosutra probat oprat kosu i malo se istuširat.
Samo primjetila sam da sam užasno slaba,jučer sam se čučnula da pospremim kofer malo,bome mi se zavrtilo kad sam se išla dizat i opće nisam imala snage u nogama. I hodam onak 5 min i totalno se iscrpim :/
Eto kaj radi 16 dana bez ikakve hrane XD
Al i da se pohvalim jedno 11-12 kila je otišlo od ulaska u bolnicu do danas (vagali me )


I jedna misterija... Jel smijem žvake žvakat? O_o

Jučer kako sam dobila juhu kasnije sam do pol noći imala grozan ''puni'' osječaj u trbuhu ko kad se prejedete lubenice il previše vode popijete,čak sam razmišljala da odem povračat.

I da vas pitam... KHm imam proljev konstantno zadnjih par dana,to normalno u početku il? :S

Ja sad paničarim radi svake sitnice XD

Zadnje uređivanje Grofica Raven : 23.06.2010. at 12:33.
Grofica Raven is offline  
Old 23.06.2010., 13:10   #4670
Šimunčice 38 kila u godinu dana je odličan rezultat i prema fotkama koje si prije stavila meni izgledaš kao da nemaš viška, iako razumijem da želiš savršenstvo sada kad je tako blizu.

Sjećam se da si se ti prvo pojavila na lapu i da si prvo bila lap kandidat, pa se Bešlin dvoumio jer si bila na granici ispod BMI 40. On ti je na kraju savjetovao bypass ili si sama donjela odluku?
Tonkaponka is offline  
Old 23.06.2010., 13:38   #4671
simuncice ja sam u pon kod beslina, samo nisam sigurna kada cu doc tocno, pokusat cu se pozuriti jer u 9 moram neke stvari na faksu obaviti, a znas i sama kako to kod nas ide nikad ne znas koliko ces morat cekat :-)
luna_86 is offline  
Old 23.06.2010., 13:52   #4672
Quote:
šimunčica kaže: Pogledaj post
Djevojčice,ako ima nekoga u ponedjeljak 28.6. na kontroli u Vinogradskoj ja sam tamo. Zvala sam našeg dragog doktora Bešlina,rekao mi je da slobodno dođem prije 12 jer je u nedjelju dežuran pa će pričekati toliko da obavi ambulantu. Samo da još ulovim Nikolića i to bi bilo super. Radim popodne pa neću imati vjerojatno vremena za neke duge kave ali za razgovorčić u čekaonici.... Dakle 29.6. mi je prvi rođendan od operacije i 38 kg bačenih u vjetar (imam 76 )...možda je to malo naspram nekih drugih,vidim tu puno boljih rezultata, no ja sam zadovoljna,još par kad bih skinula i riješila se kože bila bi mrak! Tako da polako i sigurno idem svome cilju ali prije svega-idemo na more! Jedva čekam godišnji ! Kao i svi naravno: Pusa svima
Hehe sretan 1 rođendan i svaka čast na rezultatima Nadam se da ćeš skoro završit svoj put
Grofica Raven is offline  
Old 23.06.2010., 22:08   #4673
Quote:
luna_86 kaže: Pogledaj post
simuncice ja sam u pon kod beslina, samo nisam sigurna kada cu doc tocno, pokusat cu se pozuriti jer u 9 moram neke stvari na faksu obaviti, a znas i sama kako to kod nas ide nikad ne znas koliko ces morat cekat :-)
a da li ima nekoga od svih vas 01 . 07 . u Vinogradskoj ja sam tada tamo cijeli dan na cjlodnevnim pretragama - dnevna bolnica. Ako ima možete mi se javiti plizzBaš bi se htjela sa nekim od vas i uživo upoznati. Mene nečete fulati - največa plavuša kratke kose u bolnici - nasmijana
flower35 is offline  
Old 24.06.2010., 14:54   #4674
Quote:
Tonkaponka kaže: Pogledaj post
Šimunčice 38 kila u godinu dana je odličan rezultat i prema fotkama koje si prije stavila meni izgledaš kao da nemaš viška, iako razumijem da želiš savršenstvo sada kad je tako blizu.

Sjećam se da si se ti prvo pojavila na lapu i da si prvo bila lap kandidat, pa se Bešlin dvoumio jer si bila na granici ispod BMI 40. On ti je na kraju savjetovao bypass ili si sama donjela odluku?
Da,svi koje me gledaju kažu da više ni ne bih trebala,ali ja bih još malo...
Dobro si zapamtila..pojavila sam se prvo na lapu a u to vrijeme bypassa nije ni bilo i dok sam ja vagala bi ili ne bi pojavio se bypass,i nekako sam odmah znala da je to idealno za mene i kad sam prvi put došla dr.Bešlinu imala sam 106 kg na 164 cm i bio je na vagi da li sam uopće kandidat za trakicu?!?!
Onda nisam imala "muda" ni moliti za bypass bila sam sretna da me uopće uzeo u obzir i imala sam u planu to nekako riješiti...Dok sam dalje rješavala pretrage i u to vrijeme su bile stopirane operacije radi smrti Hrvoja, ja sam u pola godine došla do 114 kg i kad sam sestri Vesni donijela dozvolu od anesteziologa,pita ona mene da li sam se ja to još udebljala..i tako u razgovoru s njom sam došla na bypass i ona je rekla da misli da je to bolje za mene i napisala me na listu čekanja trakica (bypass?) i kad sam primljena u bolnicu dr.Bešlin me zvao na razgovor i doslovce sam ga molila ako on ikako misli da je to moguće da bih ja voljela da mi napravi bypass i kad je vidio moje trepćuće okice nije mogao odoljeti i napravio mi najbolju stvar u životu!!!! Mislim da mi je tada BMI bio 41.5 ako se ne varam.
Svima toplo preporučam-ali to sam već bezbroj puta napisala...

Lunice,jako se veselim da te vidim! Mi smo se točno prije godine dana družile kada si bila sa svojim dečkom kod mene i Nyalee u bolnici...
Ja sam prvo ujutro kod Nikolića a poslije kod Bešlina , rekao je da ne dođemo prekasno jer je u dežurstvu od nedjelje pa neće predugo biti..vidimo se,pusa svima
__________________
Kako ćemo biti sexy !!!
šimunčica is offline  
Old 24.06.2010., 20:19   #4675
Evo mene doma
Samo užas mi je, zgleda da mi se želudac naviknuo bit prazan,žedna sam užasno, vode nemrem pit jer onda imam užasan osječaj napuhnutosti,popijem pola male flašice jogurta u sat vremena mic po mic i evo ga opet,bunio se i na juhu i na sokić, što god da pojedem (tj popijem) dobim uuužaaasan osjećaj napuhnutosti i ide mi na podrigivanje
Najbolje se osjećam kad je prazan,sva sreća pa ni nisam tolko gladna (a možda sam i naviknuta na taj osjećaj nakon 20 dana bez ikakve hrane).
Ubiti muku mučim trenutno. Valjda ga treba sad priviknut :/

I da kaže meni sestra Nada ''joj vi odma računajte tamo oko nove godine 15 kila manje''
Reko ženo kaj si ti luda U 2 tjedna ošlo 11,sad bu u 6 mjeseci ošlo 15 LOL
Ja računam po bar 5-10 kila mjesečno ^^ i to bum se potrudila da bude tak

I da kontrola prva (vađenje konca valjda ) mi je 28.6.
Grofica Raven is offline  
Old 24.06.2010., 21:27   #4676
Pokrenula sam novu temu - abdominalna plastika.
https://www.forum.hr/showthread.php?p...2#post27426422

Vjerujem da ima zainteresiranih za nju, pa eto... javite se.
Pozdrav svima, čitat ću vas i dalje i odgovarati na vaša pitanja ako me budete trebali...
MayaMia is offline  
Old 24.06.2010., 22:09   #4677
Raven, da to ce ti biti vadjenje konaca. To moras doci bas na odjel ujutro jel?

Ak ti zeludcu ne pase trenutno nemoj forsat i budi na onom sto ti pase. Probaj piti cajeve, bez secera naravno.


MayaMia , pretplatila sam se na temu, znatizeljno iscekujem fotke rezultata
Doria is offline  
Old 24.06.2010., 22:25   #4678
Doria- ma joj sve tkuće zasad mi je užas,sama pomisao na tekućine... rađe nebi niš apsolutno neg ga punila tekučinama,osobito toplo mi ne paše :/
A pokušavam pomalo

MayaMia-odlično da se pokrenula ta tema,znam da se spominjalo skidanje kože s ruku,podizanje sisa i guze,al niko nije noge spominjo ja mislim,bojim se da će meni na nogama još najviše bit :/
I ta liposukcija jel to riješi i bar malo celulita

Zadnje uređivanje Grofica Raven : 24.06.2010. at 23:29.
Grofica Raven is offline  
Old 24.06.2010., 23:06   #4679
Šimunčice znaći tako je bilo. Ja se još uvijek dvoumim što izabrati, nadam se da će mi Bešlin pomoći savjetom.

Grofice sretno, a tvoja očekivanja s 10 kg mjesećno me podsjećaju na mene, kad sam na dijeti najradije bih jedan dan, jedna kila, a koliko ih viška ima i tako bi mi trebalo puno dana.

MayaMia super mi je tvoja nova tema, s obzirom kako si temeljito pristupila bypassu i s koliko si nas informacija opskrbila, ne sumnjam da će i ovo biti jednako korisno. Ti si naš readers digest!
Tonkaponka is offline  
Old 24.06.2010., 23:25   #4680
Quote:
Tonkaponka kaže: Pogledaj post

MayaMia super mi je tvoja nova tema, s obzirom kako si temeljito pristupila bypassu i s koliko si nas informacija opskrbila, ne sumnjam da će i ovo biti jednako korisno. Ti si naš readers digest!
Hehehe... hvala
MayaMia is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:58.