Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.07.2011., 10:08   #41
Quote:
flatoos kaže: Pogledaj post
vegici i "nutricionisti" stalno nesto trabunjaju o toksinima, kako je sve nezdravo, spricano, s aditivima, ovakvo i onakvo, a cinjenicu da se ocekivani zivotni vijek covjeka priblizava brojci od 100 godina se zaboravlja. imam 30 godina zdrav sam ko dren i jak sam ko bik. prehrana mi se bazira na mesu jer ne volim povrce, a niti voce mi nije drago, probava mi je savrsena i praznim se svaki dan u isto vrijeme, u zadnjih 20 godina sam kod doktora bio mozda 5 puta... dokazuje li to da je meso super? ne dokazuje vec dokazuje da je ok sve jesti dokle god tijelo dobiva sve sto mu je potrebno. eticka komponenta vegica mi je smijesna jer je zasnovana na tipicno ideoloskom principu gdje se manipulira cinjenicama, na suprotnu (normalnu, svejedsku) stranu se gleda kao neprijatelja i u svemu ima previse subjektivnosti.
Zivotni vjek se produzio zbog medicine. S druge strane srcane bolesti, diabetes i ostale stvari povezane sa nezdravim stilom zivota (ukljucujuci prehranu) su u porastu.

Dokazuje da kod tebe to za sada tako funkcionira. Ljudi nisu isti, a i tijelo se mjenja sa goddinama

Ja zaista ne vidim sto je cudno u etickom djelu. Meni je puno lakse ubrat kupus nego zaklat tele.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2011., 10:25   #42
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Pa sad jos nisam naletio na nekog (ukljucujuci najmejnstrimastije) tko bi tvrdio da je svinjetina bolja za zdravlje od bijelog mesa
A teletina npr mislim da ima i ponesto transmasti (doduse i mlijecni proizvodi), prirodnu verziju hidrogeniziranog ulja koje je valjda najgore sranje u prehrani koje danas u sebe trpamo...
Ovisi kako šta :




Primijeti da ovdje nema ribe, za koju vegani nisu znali šta bi izmislili pa su rekli da akumulira živu (što je samo manjim dijelom točno, ali samo za predatore pri vrhu morske hranidbene mreže (recimo tune) ali i te količine su minorne)
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2011., 11:05   #43
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
E dakle ovo.....nevjerojatno je da netko u tako kratkom napisu napiše sve krivo...
Ne možeš nahraniti ljude stočnom prehranom, stočna prehrana se naime ne bazira na jedenju plodova nego celuloze a ti bi kao poznavaoc fiziologije prehrane barem to trebala znati. Česta zabluda je da se ljudi mogu prehraniti biljkama...naravno da ne mogu jer da mogu ne bi bilo gladi u svijetu. Mogu se prehraniti plodovima biljaka...e a to je već nekaj sasvim drugega.
Tko kaže da se najmanje treba unositi proteine? Nije točno, najmanje se treba unositi masti, piramida prehrane u google pa gledaj. Elementarna biokemija.
Animalni proteini su bitno zdraviji od biljnih radi esencijalnosti i vitamina B12......elementarna fiziologija i biokemija.
Kakve sve to skupa ima veze s podnevljem? Podnevlje je sigurno bolje od recimo indije ili afrike gdje jedu ono kaj mogu....a vidi vraga baš biljke jedu.....
Iskrivio si totalno ono sto sam napisala, jer nisi gledao na koji post sam se nadovezala. Naime radi se o psenici kao stocnoj ishrani, a ne nesto drugo. Koliko znam od psenice se moze praviti mnostvo toga sto mi obicni ljudi mozemo jesti? Ili je i to krivo?
I sam dokumentarac (koji je neko naveo i na koji sam se ja nadovezala) je doslovno nacrtao ljudima zbog cega bi mogli takve resurse iskoristiti na potpuno drugi nacin.

Grijesis u tome da se najvise proteina treba unositi, a google obicni pomoci nece, jer preko googlanja nadjes milion informacija.
Animalni proteini su jedan od razloga globalnog zagrijavanja (no, sad je to druga tema), sto znaci da sto ga vise jedes - vise je potrebno uloziti truda i rada da bi se na kraju to "isplatilo", tj moglo jesti.

Dnevno ne treba vise od 15-25 % proteina unositi, a sama masnoca iznosi u toj tabeli ishrane 30 %. E sad, tebe ove brojke plase, a kad pisem masnoca onda ne mislim da izvadis kanticu biljnog masla i mazes po sendvicu.
Tih 30 % uneses preko ishrane: dok salatu pravis i npr koristis maslinovo ulje, ako jedes ribu ili kokosje meso unosis opet nezasicenu masnocu, a jedes li meso poput jagnjeceg, svinjskog, teleceg i sl. onda unosis zasicenu masnocu u svoje tijelo. E tu nastaje "problem" (da me pogresno ne shvatis, ne mislim da ces umrijeti ako jedes svinjsko, telece, jagnjece i sl., ali mislim da ako se ishrana sastoji najvise od takvog mesa).

Upoznata nisam sa ishranom u HR, ali vjerujem da Dalmacija jede dosta morske plodove, koristi vise maslinovo ulje i sl. Vjerujem da su hrane puno zdravije nego npr stanovnistvo u dijelu Slavonije (kao sto sam vec napisala podaci iz Hrvatske mi poznati nisu).
U Bosni je zaista dosta slucajeva dijabetesa, tromboze, infarkta itd. Ako pogledas sta narod jede (citaj: maksimalno proteina, tj mesa) onda ne moze covjek a da se ne zapita da nije i to jedan od posljedica? Ili je i to sad krivo?

PS Slazem se da su animalni proteini potrebni (nigdje nisam ni napisala da nisu). Ali ogromna je razlika KOJI animalni proteini se unose u organizam najvise. Animalni proteini koje se preporucuju su riba, kokosje meso (ili sve sto pliva i ide na dvije noge). Jednostavno pravilo, ha?

Zadnje uređivanje Lano : 22.07.2011. at 11:15.
Lano is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2011., 11:15   #44
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Možda studirala jesi, ali naučila nisi ...a ako to još predaješ ....bit će kao i ova hrpa priučenih on-line "nutricionista" koji pišu kretenarije po ženskim časopisima neopterećene znanjem o onome o čemu pišu.
Dobro ekspert.
Ima da sve literature koje sam prostudirala nisu tacni, saznala to zahvaljujuci tebi.
ps Nisam online studirala, nego 5 godina studija.

ps Na osnovu cega su tvoje tvrdnje tacne? Samo radi toga jer si pogresno shvatio sta sam navela, tj u kojem kontekstu sam mislila da se treba jesti "najmanje" proteina? Nisam napisala da se ne jedu, ni ti da ne trebaju, jer organizmu su proteini potrebni isto kao i masnoca i ugljikohidrati.
Lano is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2011., 11:19   #45
Quote:
flatoos kaže: Pogledaj post
vegici i "nutricionisti" stalno nesto trabunjaju o toksinima, kako je sve nezdravo, spricano, s aditivima, ovakvo i onakvo, a cinjenicu da se ocekivani zivotni vijek covjeka priblizava brojci od 100 godina se zaboravlja. imam 30 godina zdrav sam ko dren i jak sam ko bik. prehrana mi se bazira na mesu jer ne volim povrce, a niti voce mi nije drago, probava mi je savrsena i praznim se svaki dan u isto vrijeme, u zadnjih 20 godina sam kod doktora bio mozda 5 puta... dokazuje li to da je meso super? ne dokazuje vec dokazuje da je ok sve jesti dokle god tijelo dobiva sve sto mu je potrebno. .
jedan od boljih postova na ovoj temi.
zivjeti zivot kroz tabele i provjeravanje svake stvari koja se unese u organizam ne moze a da ne bude osudjena za propast.
Lano is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2011., 11:21   #46
Quote:
Cahit kaže: Pogledaj post
Ovisi kako šta :

[ IMG ] http://i56.tinypic.com/s2b6te.png [ / IMG]


Primijeti da ovdje nema ribe, za koju vegani nisu znali šta bi izmislili pa su rekli da akumulira živu (što je samo manjim dijelom točno, ali samo za predatore pri vrhu morske hranidbene mreže (recimo tune) ali i te količine su minorne)
Na toj slici ne razdvajaju trans masti od ostalih nezasicenih pa nisam siguran na sto je tocno odgovor


Ma forisiranje veganstva sa zdravstvene platforme je - forsiranje
Medjutim primjetih jednu stvar kod ribe da mi pogorsavala svojevremeno odredjene pizdarije sa kozom. Naravno subjektivan dojam, nije dovoljan dokaz. Ali onda mi neki ayurvedac rekao da sa njihovog gledista (uopce ne potice vegetarijanstvo btw, piletinu preporucio) riba podize "ammu" (nesto kao toksini) i da je losa kod koznih bolesti.

Ima li to kakve medicinske logike?
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2011., 11:23   #47
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Majko mila.....tri izjave a u sve tri točno je upravo suprotno od onog kaj se tvrdi...majstor.
Moze sad djelovati da sam se "natovarila" na tvoj vrat, ali nije to namjera, nego ne mogu a da te ne zamolim da argumentujes ljudima u ono sto tvrdis da nije tacno.
Sta je po tvom misljenju tacno i zbog cega se ne slazes ni u jednu, jedinu izjavu ovdje?
Karte na stol, molim.
Lano is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2011., 11:27   #48
Quote:
Lano kaže: Pogledaj post
U Bosni je zaista dosta slucajeva dijabetesa, tromboze, infarkta itd. Ako pogledas sta narod jede (citaj: maksimalno proteina, tj mesa) onda ne moze covjek a da se ne zapita da nije i to jedan od posljedica? Ili je i to sad krivo?
Ne povezuje li se to najvise sa transmastima, odnosno hidrogeniziranim uljem (gotovi prehrambeni proizvodi, fast fud, restorani ponekad...) pa zatim zasicenim mastima... ? Kako tocno proteini "zastopavaju" zile kada je to problem kolesterola (odnosno odnosa "dobrog i loseg" k. kojeg posebno svojevrsnim upalnim procesima narusavaju transmasti)?

Nisam 100% siguran ali rekao bih da su i za diabetes oni (i vezana prekomjerna tezina, osobito abdomena) glavni problem, a ne proteini.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2011., 11:30   #49
glede prehranjivanja gladnih biljnom hranom u odnosu na onu koristenu za stoku mislim da je tu bitan i logisticki problem. One zemlje koje imaju plodnu poljoprivredu ionako nisu glade, a vjerojatno im je isplativije baciti visak nego ga odvoziti negdje u afriku gdje klimatski uvjeti i/ili politicka nestabilnost uvjetuju problem, a ne stocna vs ljudska prehrana
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2011., 11:33   #50
ljudi idite janjetinu i to ličku i dalmatinsku, janjci pasu travu po pašnjacima i brdima di cmilje i kadulja reste, nema pesticida, ne prde metan toliko ko krave, usput i koji vuk omasti brke, ma prava eko idila, pogotovo kad se janjak nabije na ekoražanj od duba medunca
Zavelim is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2011., 12:03   #51
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Medjutim primjetih jednu stvar kod ribe da mi pogorsavala svojevremeno odredjene pizdarije sa kozom. Naravno subjektivan dojam, nije dovoljan dokaz. Ali onda mi neki ayurvedac rekao da sa njihovog gledista (uopce ne potice vegetarijanstvo btw, piletinu preporucio) riba podize "ammu" (nesto kao toksini) i da je losa kod koznih bolesti.
Nekakva reakcija

Ja jedem 3 puta tjedno ribu (leš, na roštilj, juha...), nikakvih problema *kucatriputudrvo*

Al jedna stvar: U srednjoj školi sam radio krvnu sliku i sve je bilo u redu osim urata (koji su bili ajme visoki). Jedna specijalistica me pitala jedem li puno konzervirane hrane? Baš u tom periodu sam iz nekog razloga tamanio tunu iz konzerve ko blesav. Nakon te opaske, prestao sam i sve opet bilo u redu. Trik je doduše bio u konzervansu a ne u tuni, ali eto, just my two cents....
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2011., 12:04   #52
Quote:
Zavelim kaže: Pogledaj post
ljudi idite janjetinu i to ličku i dalmatinsku, janjci pasu travu po pašnjacima i brdima di cmilje i kadulja reste, nema pesticida, ne prde metan toliko ko krave, usput i koji vuk omasti brke, ma prava eko idila, pogotovo kad se janjak nabije na ekoražanj od duba medunca
Vitalac i janjeće tripice FTW
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2011., 12:06   #53
Quote:
Zavelim kaže: Pogledaj post
ljudi idite janjetinu i to ličku i dalmatinsku, janjci pasu travu po pašnjacima i brdima di cmilje i kadulja reste, nema pesticida, ne prde metan toliko ko krave, usput i koji vuk omasti brke, ma prava eko idila, pogotovo kad se janjak nabije na ekoražanj od duba medunca

cretino is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2011., 12:11   #54
Quote:
Cahit kaže: Pogledaj post
Nekakva reakcija

Ja jedem 3 puta tjedno ribu (leš, na roštilj, juha...), nikakvih problema *kucatriputudrvo*

Al jedna stvar: U srednjoj školi sam radio krvnu sliku i sve je bilo u redu osim urata (koji su bili ajme visoki). Jedna specijalistica me pitala jedem li puno konzervirane hrane? Baš u tom periodu sam iz nekog razloga tamanio tunu iz konzerve ko blesav. Nakon te opaske, prestao sam i sve opet bilo u redu. Trik je doduše bio u konzervansu a ne u tuni, ali eto, just my two cents....
Zar u konzerve tune stavljaju konzervanse? nije li samo termicka obrada?

Ne sjecam se vise (stari mi nesto pricao, bi nekad davno direktor ribolovne i preradjivacke firme)

valjda pomjesah
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2011., 12:13   #55
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Pa sad jos nisam naletio na nekog (ukljucujuci najmejnstrimastije) tko bi tvrdio da je svinjetina bolja za zdravlje od bijelog mesa
A teletina npr mislim da ima i ponesto transmasti (doduse i mlijecni proizvodi), prirodnu verziju hidrogeniziranog ulja koje je valjda najgore sranje u prehrani koje danas u sebe trpamo...
Uopće nema problema s niti jednom od tih namirnica dok se koriste umjereno, potrebne su i masti (zasićene i nezasićene) i kolesterol. Pretilost je bolest suvremenog doba i nekada dok su ljudi više fizički radili masnija hrana je bila na večoj cijeni. Sve treba jesti i ako si umjeren i jedeš raznoliko nema zdravije i ne-zdravije hrane. Ove spike o piletini, svinjetini pa teletini i mastima životinjskog porijekla ciklički dolaze u spiku kako kojoj industriji krene lošije....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2011., 12:21   #56
Quote:
Lano kaže: Pogledaj post
Iskrivio si totalno ono sto sam napisala, jer nisi gledao na koji post sam se nadovezala. Naime radi se o psenici kao stocnoj ishrani, a ne nesto drugo. Koliko znam od psenice se moze praviti mnostvo toga sto mi obicni ljudi mozemo jesti? Ili je i to krivo?
I sam dokumentarac (koji je neko naveo i na koji sam se ja nadovezala) je doslovno nacrtao ljudima zbog cega bi mogli takve resurse iskoristiti na potpuno drugi nacin.

Grijesis u tome da se najvise proteina treba unositi, a google obicni pomoci nece, jer preko googlanja nadjes milion informacija.
Animalni proteini su jedan od razloga globalnog zagrijavanja (no, sad je to druga tema), sto znaci da sto ga vise jedes - vise je potrebno uloziti truda i rada da bi se na kraju to "isplatilo", tj moglo jesti.

Dnevno ne treba vise od 15-25 % proteina unositi, a sama masnoca iznosi u toj tabeli ishrane 30 %. E sad, tebe ove brojke plase, a kad pisem masnoca onda ne mislim da izvadis kanticu biljnog masla i mazes po sendvicu.
Tih 30 % uneses preko ishrane: dok salatu pravis i npr koristis maslinovo ulje, ako jedes ribu ili kokosje meso unosis opet nezasicenu masnocu, a jedes li meso poput jagnjeceg, svinjskog, teleceg i sl. onda unosis zasicenu masnocu u svoje tijelo. E tu nastaje "problem" (da me pogresno ne shvatis, ne mislim da ces umrijeti ako jedes svinjsko, telece, jagnjece i sl., ali mislim da ako se ishrana sastoji najvise od takvog mesa).

Upoznata nisam sa ishranom u HR, ali vjerujem da Dalmacija jede dosta morske plodove, koristi vise maslinovo ulje i sl. Vjerujem da su hrane puno zdravije nego npr stanovnistvo u dijelu Slavonije (kao sto sam vec napisala podaci iz Hrvatske mi poznati nisu).
U Bosni je zaista dosta slucajeva dijabetesa, tromboze, infarkta itd. Ako pogledas sta narod jede (citaj: maksimalno proteina, tj mesa) onda ne moze covjek a da se ne zapita da nije i to jedan od posljedica? Ili je i to sad krivo?

PS Slazem se da su animalni proteini potrebni (nigdje nisam ni napisala da nisu). Ali ogromna je razlika KOJI animalni proteini se unose u organizam najvise. Animalni proteini koje se preporucuju su riba, kokosje meso (ili sve sto pliva i ide na dvije noge). Jednostavno pravilo, ha?
Opet sve krivo...ti si stvarno talent.....nisi rekla pšenica nego stočna ishrana, pšenica se koristi u stočnoj ishrani ali minorno prema celulozi i bazirati na tome izjavu onu tvoju izjavu je zamagljivanje i na to sam reagirao. Dalmacija ima više slučajeva dijabetesa i pretilosti od bosne jer u dalmaciji više nitko ne jede "mediteransku" prehranu..inače ona je toliko zdrava i dobra da je hrpetina dalmatinaca otišla "trbuhom za kruhom" u 19-om i 20-om stoljeću. Ona je možda zdrava za nekoga tko sjedi u uredu i tipka na kompjuter, za nekoga tko na zemlji radi bogami nije. Pretilost današnjice nije u odricanju od hrane nego u odricanju od znojenja i fizičke aktivnosti.
Pravilo je jednostavno ......nekome tko ne poznaje stvari...Ponovno, riblje ili kokošje meso uopće nije zdravije od telečeg niti svinjskog, smatraju ga zdravijim jer ima manje kalorija a obzirom da se u suvremenom društvu ljudi debljaju ispada "zdravija" riba. E bogami nije, pokušaj ribom ili svinjetinom nahraniti recimo nekoga u africi pa da vidim koja je namirnica zdravija. Koliko ljudi nse najede od kile svinjetine a koliko od kile ribe?
I još dalje, uzrok današnje pretilosti NISU masti nego ugljikohidrati. Mast samo pomogne na ovu hrpu šečera koja se jede.
Mene nikakve brojke ne plaše a najmanje postotci, treba jesti umjereno i sve i NAJVAŽNIJE baviti se fizičkom aktivnosću. Nema ništa loše u zasičenim masnim kiselinama i kolesterolu...samo u njihovoj količini...
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2011., 12:23   #57
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Ne povezuje li se to najvise sa transmastima, odnosno hidrogeniziranim uljem (gotovi prehrambeni proizvodi, fast fud, restorani ponekad...) pa zatim zasicenim mastima... ? Kako tocno proteini "zastopavaju" zile kada je to problem kolesterola (odnosno odnosa "dobrog i loseg" k. kojeg posebno svojevrsnim upalnim procesima narusavaju transmasti)?

Nisam 100% siguran ali rekao bih da su i za diabetes oni (i vezana prekomjerna tezina, osobito abdomena) glavni problem, a ne proteini.
da, povezuje, ali crveno meso nazalost je jedno od razloga koje i sadrzi zasicenu masnocu.
dakle crveno meso nije samo izvor proteina, nego i zasicene masnoce.
u samom prevodu to znaci da u biti proteini i ne stete nasem organizmu, nego upravo masnoca koju meso sadrzi.
ps sve u mjeri valja i dobro je za jesti.
Lano is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2011., 12:26   #58
Quote:
Lano kaže: Pogledaj post
Dobro ekspert.
Ima da sve literature koje sam prostudirala nisu tacni, saznala to zahvaljujuci tebi.
ps Nisam online studirala, nego 5 godina studija.

ps Na osnovu cega su tvoje tvrdnje tacne? Samo radi toga jer si pogresno shvatio sta sam navela, tj u kojem kontekstu sam mislila da se treba jesti "najmanje" proteina? Nisam napisala da se ne jedu, ni ti da ne trebaju, jer organizmu su proteini potrebni isto kao i masnoca i ugljikohidrati.
Prvo razjasni sa sobom, napisala si točno ono s čime se sada ne slažeš. Nisam ja krivo shvatio nego ti krivo napisala. Kad čujem rijeć nutricionizam meni se digne kosa na glavi jer drčni nutricionisti su tek sada u bologni dobili jedan semestar fiziologije......a biokemiju organizma uopće nemaju.....ako nekog treba pitati za prehranu to su liječnici a ne nutricionisti zato je tolika količina gluposti u novinama da je to strašno. Sama frazeologija....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2011., 12:32   #59
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Opet sve krivo...ti si stvarno talent.....nisi rekla pšenica nego stočna ishrana, pšenica se koristi u stočnoj ishrani ali minorno prema celulozi i bazirati na tome izjavu onu tvoju izjavu je zamagljivanje i na to sam reagirao. Dalmacija ima više slučajeva dijabetesa i pretilosti od bosne jer u dalmaciji više nitko ne jede "mediteransku" prehranu..inače ona je toliko zdrava i dobra da je hrpetina dalmatinaca otišla "trbuhom za kruhom" u 19-om i 20-om stoljeću. Ona je možda zdrava za nekoga tko sjedi u uredu i tipka na kompjuter, za nekoga tko na zemlji radi bogami nije. Pretilost današnjice nije u odricanju od hrane nego u odricanju od znojenja i fizičke aktivnosti.
Pravilo je jednostavno ......nekome tko ne poznaje stvari...Ponovno, riblje ili kokošje meso uopće nije zdravije od telečeg niti svinjskog, smatraju ga zdravijim jer ima manje kalorija a obzirom da se u suvremenom društvu ljudi debljaju ispada "zdravija" riba. E bogami nije, pokušaj ribom ili svinjetinom nahraniti recimo nekoga u africi pa da vidim koja je namirnica zdravija. Koliko ljudi nse najede od kile svinjetine a koliko od kile ribe?
I još dalje, uzrok današnje pretilosti NISU masti nego ugljikohidrati. Mast samo pomogne na ovu hrpu šečera koja se jede.
Mene nikakve brojke ne plaše a najmanje postotci, treba jesti umjereno i sve i NAJVAŽNIJE baviti se fizičkom aktivnosću. Nema ništa loše u zasičenim masnim kiselinama i kolesterolu...samo u njihovoj količini...

odnosilo se na psenicu, i to vrlo dobro znas, jer se moj post nadovezao na forumasa koji je o PSENICI pisao. da ne crtam vise, zavrsena prica oko toga.

sad ides iz jedne krajnosti u drugu. normala je da telece ili jagnjece meso bolje drzi kad citav dan radis na njivi ili bavis se nekim drugim teskim fizickim poslovima. upravo radi toga, ako gledamo ishranu, mozemo reci da sve zavisi u kakvoj se situaciji nalazis i sto jedes to sto jedes. ovdje je lako sabrati 2 i 2.

danasnji svijet je nazalost takav da ljudi provode vise vremena sjedeci i ne kretuci se.
nase djetinjstvo je bilo milion puta zdravije, iako nas roditelji nisu hranili ni po kakvim mjerilima i tabelama. bili smo fizicki aktivni, u toku dana bi kroz igru uberi i koju vocku, pojedi je, a najsladje je bilo sve to zaliti vodom sa cesme.
danasnja djeca se nazalost igraju kraj kompjutera i Wii-a.

zato cu ja i dalje nastaviti jesti i crveno kao i bijelo meso, uzivati u salaticama, vodi, a kad mi cefne da popijem colu uzet cu je bez da me i malo grize savjest.
Lano is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2011., 12:33   #60
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Uopće nema problema s niti jednom od tih namirnica dok se koriste umjereno, potrebne su i masti (zasićene i nezasićene) i kolesterol. Pretilost je bolest suvremenog doba i nekada dok su ljudi više fizički radili masnija hrana je bila na večoj cijeni. Sve treba jesti i ako si umjeren i jedeš raznoliko nema zdravije i ne-zdravije hrane. Ove spike o piletini, svinjetini pa teletini i mastima životinjskog porijekla ciklički dolaze u spiku kako kojoj industriji krene lošije....
Od transmasti koje u prirodnom obliku postoje samo u teletini i mlijecnim proizvodima nije poznata niti jedna korisna funkcija, samo stetne. Isto vrijedi za omega 6 (koje ima vise u industrijskoj nego "prirodnoj" mesariji). Zatim sva ona hormonalna sranja i antibiotici kojima se filaju....
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:36.