Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.06.2012., 15:25   #41
to da od 2000. godine zivimo u britanskoj koloniji nije nista novo...problem je taj sto takve stvari ostanu na razini par nas na ovom forumu, o njima se ne govori i ne pise u glavnim medijima i o njima siroke mase nista ne znaju, naravno iz razloga sto su i ti mediji pod kontrolom istih igraca. i buduci da se o tome nista ne zna, taj koji ljudima spomene nesto slicno najcesce bude ismijan rijecima- ma ti si paranoican, nije to bas tako, daj se uozbilji i slicno.
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2012., 15:35   #42
Quote:
Bodul2a kaže: Pogledaj post

Ušao ... i ostao, tvrdim.

Mala digresija, kako je moguće, da dokazani britanski špijun Malić još uvijek djeluje kao novinar? Koji ga medij ima na platnom spisku?
ne znam što reći o Karamarku...čudna činjenica je da je jedan od rijetkih preživio ta luda vremena i sve promjene vlasti i sistema.
Nekako se ipak nadam da će biti nešto od njega...

A Malić, on je samo nezakonito prisluškivani vrhunski istraživački novinar... a ne osoba koja preko telefonskih govornica u tajnosti prima informacije od stranih špijuna koje onda bez provjere plasira u javnost u kritičnim političkim trenutcima za državu.
Zanimljivo kako takve pojave nikad nije registrirao Ostojić i njegova super-cool špijunska skupina...ili je registrirao ali su mu bile normalne za jednu suverenu modernu demokratsku državu, oslobođenu od "diktatora Tuđmana i njegove mafije"

Zadnje uređivanje hr1u00 : 15.06.2012. at 15:40.
hr1u00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2012., 16:02   #43
Quote:
hr1u00 kaže: Pogledaj post
RT20, nešto je i sam Turek pisao o tome 2001. , zanimljiv lik...
http://hrcak.srce.hr/index.php?show=...ak_jezik=39307
mi lutamo od sluganstva Njemačkoj, do Amerike pa prema Britaniji, pa prema Bruxellesu...a pritom rušimo mostove prema onim prethodnim saveznicima.
recimo Slovenci su sad zatvorili zatvorili određen broj ambasada u EU i prebacili ih u novo svjetsko žarište - arapski svjet i Aziju.
Mi nemamo pameti ni strategije da sjednemo na "više sjedalica" istovremeno

uglavnom po meni je propuštena povijesna šansa, zapeli smo sad na Oluji kao Jasenovcu, UZPu kao NDH i Tuđmanu kao Paveliću (ili bar ekvivalent Miloševiću).
pa za 30ak godina sve ispočetka...kao i dosad na brdovitom Balkanu
Tako nekako, a ja se opet vraćam na pitanje "što građni hrvatske imaju i što će imati od toga da žive u kolonijalnom posjedu engleske kraljice?"
mi možemo balansirati između različitih interesa, ali uvijek na kraju strašnu cijenu plaćaju naši sugrađani ni krivi ni dužni.
ovi što bi se priklonili berlinu ili parizu rado bi se odazvali pozivima da fizički likvidiraju "nepodobne" sugrađane i prvim bi avionom zbrisali u argentinu kad zagusti, a ovi što bi se priklonili moskvi ili londonu također su sposobni masovno zatirati svoje "nepodobne" sugrađane do posljednje kapi tuđe krvi...
i jedni i drugi glorificiraju "svoje" koljače koji su ubili najmanje agresora iz okupatorskih zemalja, a najviše svojih susjeda "pogrešne" vjeroispovjesti ili svjetonazora, ili oboje. JNA koja se hranila ljudstvom i novcem svih građana nekadašnje federacije uspjela je pobiti stotinjak tisuća tih istih svojih sugrađana, od male djece granatama i snajperima do masovnih egzekucija ranjenika po bolnicama ili od UN snaga izručenih civila. koliko su ono ubili agresora iz okupatorskih zemalja?

ako već takvi plaćenici stranih interesa (i uvoznici tuđih ideja, programa i ideologija jer vlastitih nemaju), "naši drugovi" ili "naša gospoda", ne misle o budućnosti svih svojih sugrađana onda je svima njima jednako crna budućnost i s "engleskim ostojićem" i s "njemačkim ostojićem".

ovako, niti je "hrvatska lisnica u hrvatskom džepu" niti je "hrvatska puška na hrvatskom ramenu", ali je zato "hrvatski građanin u masovnoj grobnici na svakom pedlju hrvatske zemlje". a hrvatske "ostojiće" za to oduvijek boli neka stvar...
__________________
aristicid - ili kako od države napraviti nesposobnu banana koloniju
RT20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2012., 23:18   #44
Quote:
Famas kaže: Pogledaj post
Nije da žudim za komentarima na vlastiti post, no čini mi se da neki nisu shvatili povezanost... Je li doista nevjerojatno da su Pukija (iskoristivši naravno potrošnu robu poput srpskih kriminalaca) makli Englezi?
Famas is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2012., 17:27   #45
Ranko Ostojić će završiti u zatvoru.
frch is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2012., 19:02   #46
Quote:
hr1u00 kaže: Pogledaj post
A Malić, on je samo nezakonito prisluškivani vrhunski istraživački novinar... a ne osoba koja preko telefonskih govornica u tajnosti prima informacije od stranih špijuna koje onda bez provjere plasira u javnost u kritičnim političkim trenutcima za državu.
Objavljeni telefonski razgovor je dokaz, da je Malić (bio?) malo više od istraživačkog novinara. I upravo ta razlika je ono zbog čega je prisluškivan.
__________________
Ignore: - Sizif -, saugaro, Sotto Voce, kalinin, bleso
Bodul2a is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2012., 17:31   #47
Quote:
Famas kaže: Pogledaj post
Nije da žudim za komentarima na vlastiti post, no čini mi se da neki nisu shvatili povezanost... Je li doista nevjerojatno da su Pukija (iskoristivši naravno potrošnu robu poput srpskih kriminalaca) makli Englezi?
Puki je objavljivao svakakvu opasnu robu koju je dobivao uglavnom od CIA-e.
Tu se, između ostalih, zamjerio najopasnijem kriminalnom klanu ove regije, pa i šire, crnogorcima.
Crnogorska mafija ubija za sitne stvari. Nesuglasice najradije riješavaju metkom.
Da, i englezi su imali razloga da ga ubiju.

Osim što mnogi tragovi vode prema crnogorskoj mafiji koja je imala prevelike motive da ga ubije, ništa se drugo ne zna.
Ber is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2012., 17:33   #48
Quote:
RT20 kaže: Pogledaj post
Tako nekako, a ja se opet vraćam na pitanje "što građni hrvatske imaju i što će imati od toga da žive u kolonijalnom posjedu engleske kraljice?"
Pretjerano, nismo britanska kolonija, niti blizu toga.
Mi smo zemlja za koju je vanjskoj olitici britanije u interesu da nam bude što gore.
Pokrili su nam medije i prilično se trude preko medija održavati vlast kakva njima odgovara, ne nama.
Ber is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2012., 19:29   #49
Quote:
Ber kaže: Pogledaj post
Pretjerano, nismo britanska kolonija, niti blizu toga.
Mi smo zemlja za koju je vanjskoj olitici britanije u interesu da nam bude što gore.
Pokrili su nam medije i prilično se trude preko medija održavati vlast kakva njima odgovara, ne nama.
"kolonija" je figurativni izričaj, želi se reći da politička elita postupa izdajnički i za račun stranih krčmara, a ne za račun vlastitog naroda koji svaki put nahebe i krvavo plati takve uvozne političke eksperimente.
u kojoj se suverenoj državi mogu pojaviti ovakvi ostojići iz uvodnog posta? politički komesari, partijski pogodni, a partija prima direktive iz stranih centara moći - plaćaju hrvatski građani.
alternativa? imali smo je par godina ali je vrlo efikasno i sistematski srezana i izvrgnuta ruglu.
tako danas, i zadnjih desetak godina, ispiranje mozga rade isti oni kadrovi koji su to radili i 80-tih, za vrijeme "bajne i nepogrešive"... divota!
__________________
aristicid - ili kako od države napraviti nesposobnu banana koloniju
RT20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 10:35   #50
The Guardian, Friday 18 March 2005

When senior British intelligence officials arrived in Zagreb two years ago to launch Operation Cash it was not money they had in mind.
The Croatian word for cash is "gotovina", the surname of the general and Croatian war hero who is also the country's biggest war crimes suspect, number three on the wanted list at the war crimes tribunal in The Hague.
The British launched a year-long operation to capture the elusive officer, General Ante Gotovina. It failed, sabotaged by renegade elements within Croatian intelligence who tapped the phones of British, American and Croatian agents, photographed their meetings, leaked the details to supporters in the Croatian media and exposed the identities of the foreign spies.
For the British the experience was proof that the Croats could not be trusted, and that they were not serious about locating and arresting the fugitive general.
This week the failure to do much about Gen Gotovina cost Croatia dear. For the first time in its ambitious expansion strategy, the EU shelved membership talks with Croatia which were due to open yesterday.
The "No to Croatia" campaign in Brussels was spearheaded by British diplomats in the aftermath of the sabotage of Operation Cash. The British position is that Gen Gotovina is a test case for the rule of law in Croatia, and that Zagreb can forget its chances of joining the EU until it cooperates fully with the UN tribunal.
"I've been travelling to Zagreb for four years, getting promises on Gotovina," said Denis MacShane, Britain's Europe minister. "And we're still not there...
" http://www.guardian.co.uk/world/2005...8/eu.warcrimes

Dakle, Ranko je bio pomno odabrani podobni pijun za britansku akciju...
hr1u00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 10:47   #51
Quote:
hr1u00 kaže: Pogledaj post
Turek je svoju predstavku prvi put pokušao prezentirati državnom vrhu još u 9-10. mjesecu 2003. ali je uspio tek u 3. mjesecu 2004.
Ranko je odmah saznao za to i krenuo u protuakciju, i tako on u 10.mjesecu 2003 optužuje (izvor Đikić):

"Ravnatelj policije nije izričito tvrdio da Gotovina nije u našoj zemlji", veli Feralov izvor iz državnog vrha, "ali je glavnoj tužiteljici i šefu istražitelja ponudio uvjerljive argumente o tome da su izvori koji plasiraju informacije da je Gotovina sigurno u Hrvatskoj - krajnje nepouzdani i neozbiljni."
Prema Feralovim informacijama, istražitelje je podacima o Gotovininu skrivanju u Hrvatskoj opskrbljivala skupina bivših hrvatskih obavještajaca, u kojoj su se svojim aktivnostima osobito isticali Ante Barišić, trenutačni predavač na Fakultetu političkih znanosti u Zagrebu te nekadašnji zaposlenik komunističke Službe državne sigurnosti i poslije suradnik Tuđmanovih tajnih službi, koji je svojedobno novinare ovoga lista vrbovao da se uključe u njegov špijunski klan i koji na različitim Internet-forumima plasira svoje iznimno maštovite obavještajne konstrukcije; potom Božo Kovačević, Barišićev kompanjon i radni kolega iz jugoslavenske i hrvatske špijunske faze; zatim stanoviti Marko Erceg, koji godinama funkcionira kao samostalna obavještajna figura i svim zainteresiranima za novac nudi posve neprovjerljive informacije o svemu i svačemu, a tu je i jedan nedavno umirovljeni zaposlenik Ministarstva obrane blizak Protuobavještajnoj agenciji (POA) i Uredu predsjednika Republike. Potvrdu njegova identiteta do zaključenja ovog broja nismo uspjeli dobiti.
Ta je vesela skupina, dakle, obuhvaćena policijskom obradom koja traje nekoliko tjedana


Naravno Ranko nikad nije ništa dokazao ni osnovano optužio ove ljude. To je bila čista špijunsko-medijska podvala da spasi sebe i s*ebe Tureka.
Osim toga Buduši je osobno priznao da ga je pratio i prisluškivao vezano za Gotovinu a po nalogu britanskog ministra MacShane i del Ponte
Ovo je također jako zanimljiv dio, jer su u Turekovoj prezentaciji baš ovi ljudi označeni kao ključni igrači Ostojićeve grupe. Turek je to istraživao mjesecima, a Ostojić ga je htio preduhitriti proglašavajući te tipove freelancerima...
hr1u00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 12:39   #52
evo ga opet

http://www.mup.hr/128251.aspx

trči kuče gazdama
frch is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 13:11   #53
Quote:
frch kaže: Pogledaj post
evo ga opet

http://www.mup.hr/128251.aspx

trči kuče gazdama
Od kada je njihov pasić ministar, biti će suradnja više nego intenzivna.
Vjerojatno mu daju sugestije i u odabiru rukovodećeg kadra u MUPu.
Ostojić bi mogao za sve zasluge uskoro postati "Sir".
A Milanović se na to ne obazire sve dok se ne uzburka javnost.
Ako je po tiho, ispod tezge, ne smeta.
Ber is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 13:14   #54
ne treba zaboraviti ni činjenicu da je upravo britanski pritisak i upozorenje na RH vezano za gay paradu bio najveći.

Ali zanimljivo je da je Ostojić čekao 8 mjeseci da uhiti Ivicu Rajića.
Njegova isprika je da su Rajićevi otisci u RH bili uništeni pa da je morao čekati provjeru otisaka iz BiH MUPa, ali prešućuje da mu je tu provjeru odradio Oscar Vera i zašto mu je trebalo 8 mjeseci, da li je MI6 nešto kalkulirao...

A Ostojićev progon zbog čekanja na uhićenje Rajića i nestale love iz akcije Magle je zabranio osobno Sanader , a i Karamarko je stao u njegovu obranu. http://feral.audiolinux.com/tpl/week...rArticle=10396

Zadnje uređivanje hr1u00 : 18.06.2012. at 13:59.
hr1u00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 14:29   #55
dalje , jako je zanimljivo da je MUP u srpnju 2000. prekinuo radni odnos sa Željkom Dolačkim, jednim od glavnih agenata kasnije formirane Ostojićeve parapoliciske skupine.

Vijeće Disciplinskog suda Policijske uprave zagrebačke utvrdilo je da je Željko Dolački, bivši djelatnik u Odjelu za suzbijanje organiziranog kriminaliteta, odgovoran po svim točkama koje ga terete za nepravilno postupanje u službi, te mu je izreklo mjeru prestanka radnog odnosa u MUP-u RH.
Presuda nije pravomoćna i na nju Dolački ima pravo žalbe višestupanjskoj instanciji.
Disciplinski postupak protiv navedenog, kao i bivšeg načelnika spomenutog Odjela Jadranka Beline proveden je nakon predstavke "poštenih policajaca" ministru unutarnjih poslova Šimi Lučinu.
Prva je točka Dolačkog teretila da je onemogućio očevid na mjestu pronalaska ranije ukradenog mercedesa 300 SL, čiji su vlasnici Robert Dajčer i Stjepan Caganić.
Po drugoj točki - suspendirani je policajac onemogućio provođenje kriminalaističke obrade u vezi s kaznenim djelom iznude na štetu Stjepana Huzjaka i Stjepana Kosa, jer nije kaznenu prijavu proslijedio Kosu na potpis.
Treća točka "govori" o bezosnovanoj preprati jednog automobila do granice Hrvatske s BiH, kojim je predstavnik njemačke tvrtke išao po ukradeni autobus.
Postupak protiv Jadranka Beline, kao osobe koja je Dolačkom bila nadređena, je razdvojen, te će biti nastavljen u srijedu svjedočenjem Zdravka Šeničnjaka, sadašnjeg donačelnika PU zagrebačke.
Hoće li i njega zadesiti ista sudbina kao i Dolačkog ostaje da se vidi, premda mnogi sumnjaju kako je proces protiv njih dvojice "montiran", a da su tri točke koje ih terete na prilično "labavim nogama" i bez pravog uporišta.

http://arhiv.slobodnadalmacija.hr/20.../kronika92.htm

Malo poslije , medijskim akrobacijama on je postao Ostojićev super-parapolicajac

Zadnje uređivanje hr1u00 : 18.06.2012. at 14:37.
hr1u00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 12:43   #56
Quote:
Ber kaže: Pogledaj post
Puki je objavljivao svakakvu opasnu robu koju je dobivao uglavnom od CIA-e.
Tu se, između ostalih, zamjerio najopasnijem kriminalnom klanu ove regije, pa i šire, crnogorcima.
Crnogorska mafija ubija za sitne stvari. Nesuglasice najradije riješavaju metkom.
Da, i englezi su imali razloga da ga ubiju.

Osim što mnogi tragovi vode prema crnogorskoj mafiji koja je imala prevelike motive da ga ubije, ništa se drugo ne zna.
Činjenica je da je Puki (po čijim instrukcijama i nalozima ne znam, ali mogu nagađati), razjebao nekoliko operacija MI6 u Hrvatskoj. Počev od objavljivanja fotografija onih njihovih kombija za prisluškivanje, objavljivanjem imena njihovih agenata ovdje, razvaljivanjem (konstantnim) njihovih ovdašnjih suradnika...
Također je činjenica da je cijela operacija njegovog smaknuća dugo i temeljito pripremana, da su egzekutori imali jaku logistiku... Mafija bi to odradila jednostavnije. Pri tom ne mislim da su sami kileri nekakvi britanski agenti. Govorim o vrhu piramide.
Istina, Pukija su mnogi željeli maknuti, mislim da je bio simpatičan samo svojim starcima.
Famas is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 12:48   #57
Quote:
Famas kaže: Pogledaj post
Pri tom ne mislim da su sami kileri nekakvi britanski agenti. Govorim o vrhu piramide.
Moguće, u tome imaju jako puno iskustva. Dijelom za temu, dijelom kao zanimljivost da spomenem da je moguće da su 1916 britanski agenti potakli a možda i učestvovali u izvršenju Rasputinova ubojstva jer je isti bio protiv ruskog učešća u WW1.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 13:06   #58
Quote:
Famas kaže: Pogledaj post
Činjenica je da je Puki (po čijim instrukcijama i nalozima ne znam, ali mogu nagađati), razjebao nekoliko operacija MI6 u Hrvatskoj. Počev od objavljivanja fotografija onih njihovih kombija za prisluškivanje, objavljivanjem imena njihovih agenata ovdje, razvaljivanjem (konstantnim) njihovih ovdašnjih suradnika...
Također je činjenica da je cijela operacija njegovog smaknuća dugo i temeljito pripremana, da su egzekutori imali jaku logistiku... Mafija bi to odradila jednostavnije. Pri tom ne mislim da su sami kileri nekakvi britanski agenti. Govorim o vrhu piramide.
Istina, Pukija su mnogi željeli maknuti, mislim da je bio simpatičan samo svojim starcima.
Da, Puki je objavio neke vrlo kompromitirajuće članke po britansku tajnu službu a baš me zanima od koga je dobio materijal. Od hrvatske ili neke strane tajne službe.

Samo ubojstvo je počinjeno na tipični mafijaški način. Mogli su to briti baš da su htjeli, učiniti i elegantnije.
Znaju se i počinioci,izvršitelji, klan od Joce Amsterdamca, srpska mafija.
Ne znaju se točno naručitelji ali svi sumnjaju u crnogorsku mafiju.
A teoretski mogla je na kraju lanca biti i britanska tajna služba.
Pa zna se pre dobro da sve lokalno jače tajne službe imaju jaki utjecaj nad organiziranim kriminalom. Inače ga ne bi ni bilo.
Ber is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 13:07   #59
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Moguće, u tome imaju jako puno iskustva. Dijelom za temu, dijelom kao zanimljivost da spomenem da je moguće da su 1916 britanski agenti potakli a možda i učestvovali u izvršenju Rasputinova ubojstva jer je isti bio protiv ruskog učešća u WW1.
Koliko mi je poznato, to je i dokazano.
Ber is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 13:26   #60
Quote:
Ber kaže: Pogledaj post
Koliko mi je poznato, to je i dokazano.
Poticanje da, učestvovanje nije.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:08.