Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.05.2018., 09:12   #21
Imao sam jucer problema sa kucnim internetom, ni telefon nije radio. Zvao SZK, resetirali mi sve i gle cuda proradio na kompu net. Hoce ponekad prekinut al zasad radi. Vidjet cemo sad.
rap_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2018., 14:04   #22
Instalirao novi windows na komp, rekoh rjesit ce ovaj problem kad ono opet sve po starom.
Instalirao drivere koje mi je Driver Easy preporucio, znaci cim mi se pokrenuo windows idem instalirati drivere od wifia, spajam se na kucni wifi i opet ista stvar, connecta se ali no internet connection.
Idem opet za probu pokusati na hotspot od moba se spojit i iz prve bez ikakvih problema. Ne znam vise sta radit, novi modem i novi internet provider, novi windows i opet sve isto.
Da mi se nece spajat na hotspot od moba rekao bih ajde ne valja mi taj wifi adapter.

Ne znam, vec sam razbio od bijesa mis koji je od 2003. god u funkciji, ko za vraga ne mogu naci ni ethernet kabal da se barem zicano spojim i obavim sta trebam.


Probati cu jos novi wifi adapter, dajte preporuke da nije zadnje smece.
rap_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2018., 13:40   #23
Ja sam ovo uzeo i prezadovoljan sam s njim. Plug&Play na W10

https://www.nabava.net/bezicni-adapt...ijena-20583431
CroChuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2018., 18:04   #24
Imam optimu, ruter tplink.
Doma se spajam bežićno, u radnji isto bežično ali imam pojačivač edimax koji je kabelom spojen iz rutera.
Na ruteru su riknula oba mrežna izlaza. Na laptopu u radnji sam nešto prčkao oko postavki ali sam tek kasnije skužio da mrežni izlazi ne rade. Stigao novi ruter, potegao kabel do pojačivaća. Sa mobitelom se spajam na net.
Međutim na laptopu stoji crveni X na mreži edimaxa.
Kako se mobitelom spajam uspješno znači da sam nešto promijenio na laptopu pa se ne može spojiti. Wireless na laptopu radi jer se može spajati na mobitel kad se tako namjesti.
Vračao sam sustav, palio dijagnostiku mreže ali sam još nigdje.
Ideje?
Mogu se spajati mrežno ali trebam i bežični pristup zbog kamere itd.
__________________
NE porezu na nekretnine!
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2018., 18:12   #25
ZTE MF83M modem se neće spojiti na mrežu

Kupio sam uređaj Vip Wireless modem ZTE MF83M.
Pratio sam upute kako su napisane, odnosno otvorio sam modem i postavio SIM karticu u utor predviđen za to. Zatim sam stavio bateriju i spojio modem na struju te ga uključio.
Prvo su zasvjetlila sva indikatorska svijetla pa se ugasila.
Nakon par sekundi mi ostanu samo indikatori baterije, wifi-a i mreže, s tim da mi mreža konstantno svijetli crenom bojom, a prema uputi to znači da uređaj nije spojen na mrežu iz razloga što mreža nije dostupna ili nedostaje sim kartica. Budući da imam i u mobitelu vip karticu vidim da je signal dovoljno jak pa ne znam što bi bio ovdje problem.
Također kada pretražim sa mobitelom pronalazim uređaj, ali se na njega ne mogu spojiti (vjerojatno jer indikator mreže svijetli crvenom bojom).

Molim vas savjet što trebam napraviti da mi proradi internet.
Da li trebam karticu sim karticu prvo aktivirati u mobitelu ili bi ona trebala raditi i bez toga, odnosno da se aktivira kada se prvi puta stavi u modem (na ponudi gdje sam kupio modem je pisalo da dolazi sa predaktiviranom opcijom za dnevnu tarifu od 1GB).
user 20180822 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2018., 02:16   #26
Zovi vip sluzbu za korisnike da ti pomognu osposobit uslugu.
Anonimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2019., 17:54   #27
wifi

Pozdrav ekipi.
Imam problem sa routerom ili wifi.Brzina interneta je  odlićna "40.0 mbps".Što sam je mjerio preko moba.Ali gledanje youtuba,Facebooka,skidanja igrica ili aplikacija je katastrofa.Zvao sam tcom i donijeli su mi biznis router crni huawei sa 4 antene itd.ali i dalje su smetnje.Također sam mjenjao pozicije routera i ništa.Doslovno wifi je za korištenje od ćiste nule.Nemogu sa njim ništa i na kraju pređem na mobilne podatke..Dali se mora nešto u router postavkama napraviti ili nešto sl...molio bih za pomoć.Hvala.
santel is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2019., 18:09   #28
Kao prvo nijedan ISP kao ni T-com nedaje garancije na WiFi brzinu već samo na LAN izlazu rutera ( žično). Razlog je što wifi brzine ovise o tvojim uređajima , preprekama ( zidovi) i smetnjama drugih korisnika wifi iz okoline.

Brzina koju ti isporučuje ISP se ne mjeri preko wifi kao ti sa mobitelom.

Kao korisnik možeš ući u wifi postavke rutera i mjenjati ih (SSID,pasw. ,snagu, mod "b,g,n,ac" , širinu 20/40MHz i kanal 1-13) ... pa i ugasiti wifi ako želiš.
Ukoliko ti uslijed smetnji brzina padne provjeri da li imaš smetnji i po potrebi promjeni na kanal sa manje smetnji.
Upute za pristup postavkama rutera imaš uz papire koje dobiješ od ISP-a ili na njihovim web-stranicama.
G/Duki is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2021., 19:11   #29
Evo ako može neki savjet, imam velike probleme sa internetom, točnije Wi-Fi, imam konstantna pucanja , ne prođe dan da ne moram restartat ruter jer jednostavno ne bude interneta, nemam ništa žićno spojeno pa ne znam dal' i tamo pukne veza, ruter je t-com i to se događa već jako jako dugo, mjenjali su uređaj ali bez pomaka, koristim dva tp-link pojacivaca, serviser kad dodje kaže da ga ti pojacivaca guše što mi bas nema smisla.. kad bih htjeo neki bolji jaci ruter staviti koji bi mi savjetovali, samo hoće mi ovi sa Tcom htjeti pružit podrsku da se spojim na svoj ruter???
ajeto1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:13.