Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.11.2017., 00:22   #1
Znatiželjno pitanje besmislene egzistencije

Iskreno, nikad nisam imao veci kaos u glavi..
Da znam opet ja, opet moje besmislene filozofije, pitanja, nezadovoljstvo, neispunjenost i da nejdemo u nedogled sa besmislenim pitanjima pozadine moga uma...

Zasto je to tako ? Volio bih znati i vise nego vi svi koji ovi citate zajedno...

No kao i svatko u nekom odredenom stadiju zivota ne mogu si ne postaviti pitanje smisla zivota i objektivno kompletne "egzistencije" nase ljudske vrste.

Dosao sam do te tocke dna zivota, da dna kao sto je titanic potonuo kada sam proanlizirao stvari koje me muce godinama, doslovno duzi niz godina koje se isto takav dugi niz godinu apsolutno i u niti kojem pogledu ne mijenjaju na bolje, ne naginju ka boljem..

Suicidalne misli koliko god ih ne zelim u glavi nikada nisu bile jace, odlucnije u tome da me nagovore na taj odvratan i sebican cin.. A ja nikada nisam bio odlucniji u ozbiljnom razmatranju istih.

Zasto ? Pa ne znam svrha i smisao ovog zivota su sta ljubav, obitelj, prijatelji, karijera, samo i cisto postojanje ? kako bilo, da bilo i sta god da bilo, proslost i buducnost "ne postoje", a u sadasnjosti nista ne opstaje...

Svo to cekanje, iscekivanje, borba za onaj dio kada ti ljudi kazu bit ce bolje, mora biti, bla bla bla... Sve te price preslusane generacijama, zablude kojima tjesimo sami sebe da bi se na kraju ispostavilo da nam je zivot prosao u iscekivanju boljeg koje naravno nikada nije niti doslo...

I da sve znam X puta ste citali moje besmislene postove koji granice van granica zdravog razmisljanja nekog od 25 god, i da svjestan sam toga da je "u redu" da sam izgubljen i imam takva pitanja i da si svatko ta pitanja postavi... I da znam tek sam poceo zivjeti i cijeli zivot je preda mnom. Sve je to meni jasno.

Ali cijela ta svrha i smisao necega sto je prolazno koja je ? Retoricko pitanje sve sto sam zapravo i "pitao". Ali nista me vise ne veseli, doslovno i apsolutno nista ne daje smisao ovom mojem trosenju zivota. Vjerojatno ce mi zivot i vratiti za nezahvalnost, vjerojojatno ce me i neki ovdje osuditi sto je apsolutno u redu.

Ali ne mogu negirati misli i nezadovoljstvo i pretvarati se da sam sretan kad nisam...
Ne mogu dokuciti koja je poanta, smisao i svrha egzistencije..

Osjecati se ovako jadno, prazno, lazno ? Zivjeti u toj nekoj nadi, cekanju da ce biti bolje ?
A cekamo od kako se rodim da krenemo u skolu, pa izademo iz nje, pa odemo na fax, pa izademo sa faxa, pa dodemo na posao, pa da odemo sa njega, da zasnujemo obitelj, pa da djeca se osamostale i odu, pa da dobimo unuke, pa sve nesto neki kurac cekamo citav zivot. Da vrijeme prode, da ta osoba odgovori, poslodavac, ovo dode, ono dode, bolest prode.. I onda kad sagledam objektivno na temelju tudih zivota.

Kao da cijelo vrijeme samo cekamo da zivot prode i da se vratimo od kuda smo i dosli...
Ne znam sto zelim od zivota, ali znam da ne zelim ovo.. Te misli, te glasove, te osjecaje, tu jebenu kurcevu prokletu bol i fantaziju nade bit ce bolje, proci ce..

Proci ce, ali mi se cini da je zivot jedino sto ce proci.. Kako sam ja u kurcu.. Ahhh

Nista me vise ne veseli i ne ispunjava.. Od posla, faxa, ljubavi, ljudi, materijalnog apsolutno nista..
Osjecam prazninu ispunjenju mrznjom i neshvacanjem.
devaa is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 00:32   #2
Daj radi nekaj konkretno, nikam ne bus dosel ovim analizama, kużiś, samo se bediraś bezveze, danas sam vidio ljude koji jedva hodaju, ej jedva hodaju, u centru grada delam i vidim ljude kaj fakat nemaju nist, tesko im je, njima je tesko, tebi nije ti mos kasnit na poso
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 14:53   #3
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Daj radi nekaj konkretno, nikam ne bus dosel ovim analizama ...
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
S vremenom ćeš skužiti da nisi tako neobičan i poseban - svi se nosimo s istim sranjima, samo što su ona zapakirana u papir različitih boja. Nekoga lupi anksioznost, nekoga depresija, ali ispod svega je taj osjećaj besmisla koji nije posve bezrazložan jer život nema smisla nego je sam sebi smisao.
Dva vrlo konstruktivna savjeta na temi.

Konkretan rad, čim prije ... bez razmišljanja ima li on smisla ili ne jer se vraćaš na početak.

Letećin savjet ide u smjeru da prestaneš obraćat pažnju na svoje probleme toliko i malo pogledaš svijet oko sebe. Prevelika fiksacija na sebe te samo uvlači dublje.

Oba savjeta su i meni pomogla a Maystor koji je na kauču duže vrijeme zna koliko sam se ja vrtio ukrug i koliko su i meni tupili da se primim konkretnog posla.
Tox is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 15:30   #4
Leteća, kako to misliš super što je na dnu? Nije super a dno zapravo ne postoji ako me kužiš?
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 16:47   #5
Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
Leteća, kako to misliš super što je na dnu? Nije super a dno zapravo ne postoji ako me kužiš?
Pa napisala sam - ako je na dnu, onda može samo na bolje. Ili iskopati novo dno, ako se baš potrudi no ne znam zašto bi itko to činio.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 18:52   #6
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Pa napisala sam - ako je na dnu, onda može samo na bolje. Ili iskopati novo dno, ako se baš potrudi no ne znam zašto bi itko to činio.
ma ja samo hoću reći općenito da dno ne postoji, uvijek može biti još lošije....

Čovjek mora uvijek nastojati da mu bude bolje, ne treba čekati baš propast.

Ima li otvarač teme kakvu dijagnozu?
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 02:58   #7
Ako si stvarno došao do dna to je super - možeš se otisnuti i isplivati. Mada, mislim da kod tebe to još nije slučaj. Kad stvarno dođeš do dna, onda ne razmišljaš o batku i bitku, nego kažeš 'e sad je stvarno dosta, moram nešto promijeniti'. Pa kreneš.

Stvarno, ali stvarno ti preporučujem da odeš psihologu. Moglo se nekad preko faksa, onom studentskom. Pa se malo izjadaš - ne moraš tamo o glasovima i drugim hardcore stvarima, samo pričaš, a on te mora slušati.S vremenom ćeš skužiti da nisi tako neobičan i poseban - svi se nosimo s istim sranjima, samo što su ona zapakirana u papir različitih boja. Nekoga lupi anksioznost, nekoga depresija, ali ispod svega je taj osjećaj besmisla koji nije posve bezrazložan jer život nema smisla nego je sam sebi smisao. Kad to shvatiš, borba se pretvara u igru. Možeš se zajebavati na svoj račun jer se više ne shvaćaš tako ozbiljno, pa sve dobiva neku dozu ležernosti. I dalje možeš biti tužan i svakakav, ali to ti više nije pitanje života i smrti. Tragedija postaje komedija. Ne preko noći, ali ide u tom smjeru.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 19:21   #8
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Ako si stvarno došao do dna to je super - možeš se otisnuti i isplivati. Mada, mislim da kod tebe to još nije slučaj. Kad stvarno dođeš do dna, onda ne razmišljaš o batku i bitku, nego kažeš 'e sad je stvarno dosta, moram nešto promijeniti'. Pa kreneš.

Stvarno, ali stvarno ti preporučujem da odeš psihologu. Moglo se nekad preko faksa, onom studentskom. Pa se malo izjadaš - ne moraš tamo o glasovima i drugim hardcore stvarima, samo pričaš, a on te mora slušati.S vremenom ćeš skužiti da nisi tako neobičan i poseban - svi se nosimo s istim sranjima, samo što su ona zapakirana u papir različitih boja. Nekoga lupi anksioznost, nekoga depresija, ali ispod svega je taj osjećaj besmisla koji nije posve bezrazložan jer život nema smisla nego je sam sebi smisao. Kad to shvatiš, borba se pretvara u igru. Možeš se zajebavati na svoj račun jer se više ne shvaćaš tako ozbiljno, pa sve dobiva neku dozu ležernosti. I dalje možeš biti tužan i svakakav, ali to ti više nije pitanje života i smrti. Tragedija postaje komedija. Ne preko noći, ali ide u tom smjeru.
samo osvrt na jednu tvoju reecenicu. tocno je, zivot nema smisla. mi mu dajemo smisao.
autoru teme preporucujem, naravno, ako ima volje za tako nesto, citanje viktora frankla. taj implicitni autorov egzistencijalni vakuum, on je obradio u svojim knjigama koje mogu biti nadahnuce. no, ne moraju, naravno.
gajto gazdanov is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 19:54   #9
Svi koji su na psihokauču bi trebali otići na Tibet i tamo meditirati do kraja života. To je jedino rješenje.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 09:36   #10
Piše se BEZ SMISLENE.
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 09:40   #11
Ha ha ha...ma joj. Magłe jesenje
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 09:45   #12
Vidim da nisi postavio prioritete u životu.
Posložio ambicije.

Život bez želja, svrhe, ambicija stvarno jest bez smisleni život, odnosno životarenje iz dana u dan.
Kad nemaš svrhu u živoru, mozak koji ima potrebu baviti se nečim konkretnim, počne se baviti glupostima nebitnima za sam život ili pak autodestruktivnim stvarima, kao što se tvoj sad bavi.

Promađi smisao svog života, posloži prioritete i postavi ambicije.
Jedini je način da se makneš iz ovog stanja uma u kojem se nalaziš.
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 10:22   #13
Zašto misliš da je besmisleno? Zato jer su pozitivističke znanosti rekle da vjeruješ samo u opipljivo?

Ljepota života je rasti, razvijati svoje kvalitete i svoje potencijale, kakvi god da oni jesu.
Pokušaj malo obuhvatiti svijet dušom, previše smo mi uzde prepustili racionalnom pa ispitujemo koji je smisao svega. To je jednostavno pogrešno.
Znanost je dala predivna rješenja, ali je ćovjećanstvo začahurila, navela nas da mislimo kako je sve ionako besmisleno pa se možemo odmah i ubiti, eto, isto nam dođe.

Nije, ne znamo koja je svrha, jednostavno ne znamo. Možemo samo nešto sitno dokučiti svojim ograničenim sposobnostima.
Tu si, živ si, dišeš, imaš tijelo, imaš slobodu izbora, možeš od sutra odlučiti samo malo promijeniti način na koji razmišljaš, samo mrvicu i već si napravio puno.
Nađi uzore, nađi inspiraciju i nadahnjuj se.
Pjegavi poriluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 14:27   #14
https://scontent.fzag1-1.fna.fbcdn.n...cd&oe=5A971411
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 16:47   #15
A mi bi trebali u to bespogovorno vjerovati jer je Sartre tako rekao? On sigurno zna. Yeah right.

Čovjek bi trebao biti:
1. koristan
2. kreativan

Sve ostalo su budalaštine i igre uma.
Pjegavi poriluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 19:14   #16
Quote:
devaa kaže: Pogledaj post
Iskreno, nikad nisam imao veci kaos u glavi..
Nisi, vidim kaos je popriličan. Trebao bi ići psihologu i snjim popričati.
Mnogo smeća vučeš za sobom a ovo postavljanje pitanja i pretjerano razmišljanje o smislu je čisto onako bijeg od problema. Obično ljudi to rade kada padnu u depru, zamaraju se smislom i pitanjima na koje nitko nikada nije pronašao odgovor.

Pazi svaki čovjek traga za svojim smislom, iako rijetki postavljaju pitanja kao ti sada no mnogi jednostavno žive i kroz život pokušavaju pronaći razlog zašto žive. Kad ogoliš sve život je smisao sam po sebi, imaš zadatak da se gene preneseš dalje, inače propadaš, nema te više.. Sav smisao ti je u tome satkan. A to što bi mi ljudi na račun naših gluposti htjeli da je smisoa nešto drugo, i što ga istina nađemo u mnogim stvarima o tome neću, to je individualna razina...
Prestani razmišljat, rješavaj probleme i javi se prihijatru, nisi dobro..
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 12:31   #17
@ maystor uz dva posla i fax ne znam vise sta jos konkretno da radim...
Zao mi je tih ljudi no ja nisam i ne zelim biti osoba koja ce svoju srecu gradit, opravdavat na temeljima tude nesrece...
Trudim se sto manje biti takav.

A ja sam si omogucio da mogu kasnit na posao.. Jbg, ja sam im jednostavno reko da nisam dovoljno motiviran ( citaj financijski ) da ja dolazim na posao i camim skoro sat i pol prije pocetka radnog vremena. Tako da jbg.

@leteca isao sam neko vrijeme u savjetovaliste u crveni kriz i bilo mi je super fali mi to no jbg. Popunio im se kapacitet ja sam prestao pokazivati napredak i eto. Jbg, zasto ti mislis da ja za sebe mislim da sam poseban ? Neobican mozda, ali poseban ne bas.

@8472 ahh toliko sam glup ko kurac da ni ne znam gramaticki ispravno i napisati.
Imam zelje imam 2-3 velike zelje koje znam da bi mi preokrenule zivot 360...
No kako meni mama kaze na poljima snova ne raste cvijece... A ja vise jednostavno nemam volje i ne pronalazim je u nicemu.. Bilo posla, ljudi, ljubavi, nista me ne cini ispunjenim.

@pjegavi poriluk ne znam, zbog "stvari" kojih sam napisao... Nisam tip osobe koja vjeruje samo u ono sto vidi stoga ne.. Ne vjerujem samo u "materijalisticki" svijet. No eto besmislena mi je cjelokupna egzistencijska pojava. Svrha rasta je sta ? Umrijet cu ionako, pa da samo zivot zivim sta duhovno zreo. Ne znam.

@tox kao sto sam gore napisao 2 posla, fax i eto ucenje. Ne znam vise dali si i mogu vise zaokupirati mozak, evo jucer sam na susretu bio vani nakon ne znam koliko. Zao mi je sto i tebe nisam imao prilike upoznati, vjerojatno smo se i vidjeli. No eto. Slazem, al zar nije da sve pocinje od mene i iz neke dubine mene ? :/

@nosonja mislim da je karikacija isla na varijaciju kada dotaknes dno dna zivota, dovedes se do tog stadija kada nize vise ne mozes i kada dodes do toga da ne mozes vise smisliti odraz lica koji gledas u ogledalu i zamrzis se dovoljno da ti je pun kurac vise takvog osjecaja. I onda kada puknes pocinje ili suicid ili promjena. Imam podosta dijagnoza morao bih pogledati u karton, sve su usljedile nakon predoziranja ecstasyem.

@radical iskreno volio bih otici no ne znam sta reci doktorici, hej znate nisam dobro volio bih porazgovarati sa nekim strucnim. Mislim ne znam, znam al ono..
Inace nemam bas srama niti problema sa nekim samopouzdanjem glede vecine toga u zivotu. No to mi je takav odraz slabog uma to mi je ne znam. Sramotno priznati.

Znam, svatko daje neku smisao zivotu i pronalazi u nekim stvarima. No ja ne nalazim nigdje. 😞
devaa is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 17:34   #18
Quote:
devaa kaže: Pogledaj post
@leteca isao sam neko vrijeme u savjetovaliste u crveni kriz i bilo mi je super fali mi to no jbg. Popunio im se kapacitet ja sam prestao pokazivati napredak i eto. Jbg, zasto ti mislis da ja za sebe mislim da sam poseban ? Neobican mozda, ali poseban ne bas.
Neobičan, poseban, isti kuki. Iz tvog sam pisanja stekla dojam da se osjećaš nekako izdvojenim od drugih ljudi, kao da smatraš da si proživio nešto što oni nisu pa stoga ne možete ostvariti dublju komunikaciju. To je čest slučaj kod istraumatiziranih ljudi, a tvoja obiteljska situacija mi se čini prilično toksičnom.

Ima još šrinkova, savjetovališta, šamana, iscjelitelja... zapravo je svejedno za što ćeš se odlučiti, bitno je da te je osoba kojoj dođeš u ruke spremna saslušati i razumijeti bez nametanja nekih svojih mišljenja. Smisao svog života možeš otkriti samo ti sam, nitko drugi to ne može učiniti umjesto tebe.

Za početak mi se čini da bi ti bilo dobro nekome se otvoriti, izbaciti iz sebe svu negativu koja te opterećuje, koju držiš u sebi dok ne pukneš, a logično je da dok bjesniš nećeš naići na razumijevanje. Ono što si naučio u savjetovalištu i dalje je s tobom i može ti pomoći - osoba s kojom si radio dovela te je do neke točke, dalje nije mogla, sada je vrijeme da preuzme netko drugi. I tako dok se ne naučiš sam nositi sa svojim emocijama i frustracijama, planirati budućnost i uspostavljati dublje odnose. Ukratko, dok ne naučiš živjeti.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 17:49   #19
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Za početak mi se čini da bi ti bilo dobro nekome se otvoriti, izbaciti iz sebe svu negativu koja te opterećuje, koju držiš u sebi dok ne pukneš.
Mozda jednog dana kada cu imati kome... Mozda kada taj dan dode ce biti prekasno.
Nikad ne znas, danas si tu sutra te nema...
Lomi me vec duze vrijeme, uskoro bi moglo i puknut, a onda ne znam.
devaa is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 18:29   #20
Quote:
devaa kaže: Pogledaj post
Mozda jednog dana kada cu imati kome... Mozda kada taj dan dode ce biti prekasno.
Nikad ne znas, danas si tu sutra te nema...
Lomi me vec duze vrijeme, uskoro bi moglo i puknut, a onda ne znam.
Ajd ne drami. Sutra je ponedjeljak, odi fino po uputnicu za psihologa.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:38.