Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2017., 13:15   #2821
Sve si nekak' mislim kada neki od zagriženih antiteista i sluga sotonizma, globalizma itd. koji toliko lažima i manipulacijama kroz medije (koje tu linkate iz izvora bez dokaza) ocrnjuju vjernike, svece, dobre osobe... kaj će ti naći opravdanje pred Bog za takve izljeve mržnje.
Prema vjeri i prema Crkvi. Zlu koje rade.
Strašno.
Kada ih On suoči sa posljedicama laži i mržnje prema vjeri koju su širili. Posljedicama manipulacija i neistina. Npr. za neku naivnu, mladu osobu koja povjeruje u te laži pa se odmakne od sebe, Boga i ljubavi prema ljudima. Izgubi povjerenje u Boga.
Jedno je ne biti vjernik, biti ateist a drugo je ocrnjivati, mrziti, pljuvati po istinskim vjernicima i plemenitim osobama, istinskim svecima pa sve izvrdavati i zavaravati ljude.
Kuku, kuku ajajaj ne bih bila na njihovom mjestu. Ne iz kazne nego osjećaja koje će morati proživjeti kao posljedice onoga što su radili. Emocije svih koje su odvukli u mrak ili mržnju.
Uf


Zadnje uređivanje pozitivax : 21.09.2017. at 14:07.
pozitivax is offline  
Old 21.09.2017., 14:59   #2822
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Sve si nekak' mislim...


Nemoj si nikaj misliti; ono što je javno ponuđeno, javno neka trpi svoju kritiku.

Kritika bez obzira da li je dobrohotna ili kako ti kažeš Zlo sa velikim Z, nije samo samo način kako ljudi percipiraju već i posljedica pluralnog društva.

Crkva je institucija koja ce vjerovatno preživjeti kritiku ali neće vrijeme koje je izjeda jer je puna rupa ko napucana galija pa svakodnevni članci o nepodopštinama su više pravilo nego iznimaka.

Stisni stoga zube i trpi jer nema nikavih opravdanja za raznorazne nestašluke onih kojima je svetost teoretski jako bliska a djelima daleka.

Amen!
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Old 22.09.2017., 02:52   #2823
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Kao da ja tebi popujem i nagovaram te da je bolje jesti svinjetinu, čvarke i šunku, jer je to jako ukusno i dobro u umjerenim količinama, i što ne jedeš to? Takva ti je religija....
neadekvatan ti je taj primjer. mi pročamo o svećeniku, i nedostojanstveno je (bilo o kojoj vjeri da se radi) da njen predstavnik posjećuje pufove i javne kuće. šta je s tobom?


Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Navijaš za masovni linč?
ne, samo znam šta bi bilo. zato ih kod muslimana nema mnogo.
i ako koji ima pazišta radi, kao što zmija čuva noge.

Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Kakogod, katolik bi ti mogao reći da više cijeni svećenika koji se zavjetovao da se neće seksati i bolje posvetiti Bogu, nego da nakon dobra i žestoka seksa sa svojom ženicom, ode održat svoj vjerski obred.
smatram da ovih prvih, ili nema uopće, ili postoje u jako malom broju. seksualna energija se uvijek negdje mora kanalisati. čovjek je to. ako ubiješ u njemu normalni seksualni život, on mora imati neki tik. ako ne skrene u pedofiliju, ili homoseksualizam, onda če otić u animalizam, fetišizam - ima stotine tih imena. negdje mora da ode.
Kudum is offline  
Old 26.09.2017., 14:16   #2824
"Onda je u našu župu svetog Mihovila u Donjem Prološcu osamdesetih godina prošlog stoljeća došao fratar s revolucionarnom novinom u liturgijskoj praksi, da pred kraj nedjeljne službe pročita tko mu je koliko dao. Ne znam je li to bilo po preporuci Drugog vatikanskog koncila, ali strahovito je unaprijedilo crkveno poslovanje. Kad je davanje lemozine prestalo biti anoniman čin, narod je sasvim izgubio glavu. Seljaci su se raspištoljili i za župnika ostavljali sve veće novčanice u plavim omotnicama, živeći za trenutak kad će se s oltara čuti njihovo ime i vrtoglavi iznos, a oni se lagano uspraviti i ovlaš, prezirno pogledati lijevo i desno kao da bi rekli: “Ha! Šta je, miševi?”" :klap:
http://www.jutarnji.hr/komentari/ant...darom/6576882/
konjokradica is offline  
Old 26.09.2017., 15:23   #2825
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
neadekvatan ti je taj primjer. mi pročamo o svećeniku, i nedostojanstveno je (bilo o kojoj vjeri da se radi) da njen predstavnik posjećuje pufove i javne kuće. šta je s tobom?
Povremene posjete katoličkih svećenika prostitutkama podržavam. Oboje rade svoj posao. I oni su ljudi. Što je s tobom?

Quote:
ne, samo znam šta bi bilo. zato ih kod muslimana nema mnogo.
i ako koji ima pazišta radi, kao što zmija čuva noge.
Dakle boje se linča mase... jako napredno...

Quote:
seksualna energija se uvijek negdje mora kanalisati. čovjek je to. ako ubiješ u njemu normalni seksualni život, on mora imati neki tik. ako ne skrene u pedofiliju, ili homoseksualizam, onda če otić u animalizam, fetišizam - ima stotine tih imena. negdje mora da ode.
Imaš odvratne, homofobne stavove. Da se istospolnost okida nekakvim bolesnim mehanizmima, i izjednačavaš "pedofiliju i homoseksualizam i zoofiliju", što je zabranjeno forumskim pravilima. Nadam se da te na to ne potiče tvoja vjera.
__________________
Muhamed ženomrzac: "Vi žene ste većina u paklu, jer psujete, nezahvalne ste muževima, glupe ste i falične vjere!"
“Mnogi među muškarcima su postigli savršenstvo, ali među ženama nijedna, osim Marije i Asije!"
Nepoznati is offline  
Old 28.09.2017., 14:12   #2826
Dok pare za život daje mi raja,
umjesto kuraba,
katoličke dječake bacam pod jaja.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/s...ja/997353.aspx

http://100posto.hr/news/poslati-ga-n...ce=jutarnji.hr

Zadnje uređivanje konjokradica : 28.09.2017. at 14:24.
konjokradica is offline  
Old 28.09.2017., 15:22   #2827
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
Dok pare za život daje mi raja,
umjesto kuraba,
katoličke dječake bacam pod jaja.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/s...ja/997353.aspx

http://100posto.hr/news/poslati-ga-n...ce=jutarnji.hr
Detalji silovanja maloljetnika "na povjerenje":
Prema presudi, svećenik je te večeri dočekao dječaka u 'bademantilu', nudio ga pivom dok su gledali utakmicu i tražio da ga izmasira. Potom ga je silovao.
Nakon svega, dječak se pokušao ubiti, a istražiteljima je ispričao da, nakon što ga je silovao, svećenik je dječaku rekao: "To znamo samo ti, Bog i ja"'

Prema navodima iz optužnice, svećenik se i ranije 'trljao' o dječaka ministranta dok su bili nasamo.
Optuženi i osuđeni svećenik na sudu je tvrdio da nije kriv te da je dječak njega proganjao i poljubio ga, no da ga je on odbio. No sud u svećenikove tvrdnje nije povjerovao.

Svećenička laž:

Svećenik je nekoliko puta premješten, ali iz biskupije tvrde kako to nema veze s prijavom dječakove majke.

Nakon što joj je sin sve ispričao u detalje, majka silovanog djeteta o svemu je izvijestila biskupiju, o čemu je na sudu posvjedočio i jedan visokopozicionirani svećenik koji je potvrdio dolazak majke dječaka u crkveni ured. On je na sudu kazao kako mu je majka oštećenog dječaka rekla kako smatra neprimjerenim druženje između svog sina i spomenutog svećenika, no da nije spominjala nikakve seksualne odnose. Iako je nepravomoćno osuđeni svećenik u međuvremenu promijenio nekoliko župa, iz biskupije je objašnjeno kako njegov premještaj nema nikakve veze s prijavom majke žrtve, već s redovitim premještajima svećenika.
Premještanje svećenika pedofila - uobičajena Crkvena praksa:
Iako je uobičajena praksa da se svećenici Katoličke Crkve razmještaju u druge župe nakon desetak godina 'odrađenog mandata', zapravo čudi činjenica kako je nepravomoćno osuđeni svećenik, prema tvrdnjama biskupije, u dvije godine nekoliko puta premještan u druge župe.
__________________
Muhamed ženomrzac: "Vi žene ste većina u paklu, jer psujete, nezahvalne ste muževima, glupe ste i falične vjere!"
“Mnogi među muškarcima su postigli savršenstvo, ali među ženama nijedna, osim Marije i Asije!"
Nepoznati is offline  
Old 28.09.2017., 17:48   #2828
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Detalji silovanja maloljetnika "na povjerenje":
Prema presudi, svećenik je te večeri dočekao dječaka u 'bademantilu', nudio ga pivom dok su gledali utakmicu i tražio da ga izmasira. Potom ga je silovao.
Nakon svega, dječak se pokušao ubiti, a istražiteljima je ispričao da, nakon što ga je silovao, svećenik je dječaku rekao: "To znamo samo ti, Bog i ja"'

Prema navodima iz optužnice, svećenik se i ranije 'trljao' o dječaka ministranta dok su bili nasamo.
Optuženi i osuđeni svećenik na sudu je tvrdio da nije kriv te da je dječak njega proganjao i poljubio ga, no da ga je on odbio. No sud u svećenikove tvrdnje nije povjerovao.

Svećenička laž:

Svećenik je nekoliko puta premješten, ali iz biskupije tvrde kako to nema veze s prijavom dječakove majke.

Nakon što joj je sin sve ispričao u detalje, majka silovanog djeteta o svemu je izvijestila biskupiju, o čemu je na sudu posvjedočio i jedan visokopozicionirani svećenik koji je potvrdio dolazak majke dječaka u crkveni ured. On je na sudu kazao kako mu je majka oštećenog dječaka rekla kako smatra neprimjerenim druženje između svog sina i spomenutog svećenika, no da nije spominjala nikakve seksualne odnose. Iako je nepravomoćno osuđeni svećenik u međuvremenu promijenio nekoliko župa, iz biskupije je objašnjeno kako njegov premještaj nema nikakve veze s prijavom majke žrtve, već s redovitim premještajima svećenika.
Premještanje svećenika pedofila - uobičajena Crkvena praksa:
Iako je uobičajena praksa da se svećenici Katoličke Crkve razmještaju u druge župe nakon desetak godina 'odrađenog mandata', zapravo čudi činjenica kako je nepravomoćno osuđeni svećenik, prema tvrdnjama biskupije, u dvije godine nekoliko puta premještan u druge župe.
Ne samo to, nego mu je zatvor zamijenjen društveno-korisnim radom. Mater svećeničku.
konjokradica is offline  
Old 30.09.2017., 18:07   #2829
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
Ne samo to, nego mu je zatvor zamijenjen društveno-korisnim radom. Mater svećeničku.
Još malo "nove evangelizacije" u Civilizaciji ljubavi i kulturi života: "Zaštitimo nerođene da bismo pojebali rođene."
http://www.index.hr/vijesti/clanak/s...je/997754.aspx

Zadnje uređivanje konjokradica : 30.09.2017. at 18:25.
konjokradica is offline  
Old 30.09.2017., 21:45   #2830
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
Još malo "nove evangelizacije" u Civilizaciji ljubavi i kulturi života: "Zaštitimo nerođene da bismo pojebali rođene."
http://www.index.hr/vijesti/clanak/s...je/997754.aspx
Quote:
svećenika se optužnicom teretilo da je u siječnju 2002. godine u crkvenim prostorijama u jednom mjestu u Slavoniji i Baranji silovao dječaka koristeći njegovu nedovoljnu emocionalnu razvijenost i prethodno stvorenu duhovnu i psihičku ovisnost o sebi kroz duhovno savjetovanje. Usto je svećenik dječaku od 15 godina ponudio pivo, a potom ga silovao. Svećenikova žrtva, sjemeništarac, sve je prijavio 11 godina kasnije.
"Sudac koji je svećenika pedofila poštedio zatvora: "Nije mu prijetio silom, to nije silovanje"

Taj sudac je idiot ili klerikalac ili oboje. U zemljama ne nalik nama, to se zove "silovanje na povjerenje", gdje neka moćna figura tipa svećenik ili guru, navede naivne poklonike i vjernike na seks, omamljene njihovom svetom pozicijom. Žrtvi tek mnogo kasnije dopre do svijesti da je zapravo silovana, kao da je bila drogirana. Silovao je i njegovu vjeru i njega kao osobu. Ujedno je sudac obeshrabio slične da iznesu svoju priču, da se i oni ne osramote zapravo kao "sukrivci", iako su silovani.
__________________
Muhamed ženomrzac: "Vi žene ste većina u paklu, jer psujete, nezahvalne ste muževima, glupe ste i falične vjere!"
“Mnogi među muškarcima su postigli savršenstvo, ali među ženama nijedna, osim Marije i Asije!"
Nepoznati is offline  
Old 01.10.2017., 22:56   #2831
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
"Sudac koji je svećenika pedofila poštedio zatvora: "Nije mu prijetio silom, to nije silovanje"

Taj sudac je idiot ili klerikalac ili oboje. U zemljama ne nalik nama, to se zove "silovanje na povjerenje", gdje neka moćna figura tipa svećenik ili guru, navede naivne poklonike i vjernike na seks, omamljene njihovom svetom pozicijom. Žrtvi tek mnogo kasnije dopre do svijesti da je zapravo silovana, kao da je bila drogirana. Silovao je i njegovu vjeru i njega kao osobu. Ujedno je sudac obeshrabio slične da iznesu svoju priču, da se i oni ne osramote zapravo kao "sukrivci", iako su silovani.
"Civilizacija ljubavi i kultura života."

http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatsk...jena%2bprometa

https://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/...---482027.html

https://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/...---490766.html

https://dnevnik.hr/vijesti/svijet/pr...---483370.html
konjokradica is offline  
Old 01.10.2017., 23:01   #2832
Crkva je zajednica, a ne utvrda ili kula. Bog je ljubav, a ne stražar.
BoleynAnne is offline  
Old 02.10.2017., 00:09   #2833
Nije najveći problem šta su svećenici u takvim "igrama"(iako šta tu reći, to su bolesni, demonizirani umovi), takvo ne dolazi u Božjoj prisutnosti.

Veći je problem što hrvatski narod na ovaj način okrivljuje Boga, a upravo zato jer sistem katoličke crkve u kojem je hrvatski narod odgojen kalja Sveto Ime Božje.

Pomoži Bože svojom milosti da progledamo svi još više ko u Matrixu da ima svijeta (duhovnog, koji je stvarniji) od osim ovog propadljivog, promijenjivog fizičkog!
remus0 is offline  
Old 02.10.2017., 01:08   #2834
Quote:
remus0 kaže: Pogledaj post
Nije najveći problem šta su svećenici u takvim "igrama"(iako šta tu reći, to su bolesni, demonizirani umovi), takvo ne dolazi u Božjoj prisutnosti.
Nije najveći problem taj pojedinac svećenik, nego cijela svećenička hijerarhija lik Isusove Crkve koja ga je štitila a žrtvu zanemarila, da bi svoj ugled očuvala.

Quote:
Provjereno u 22:30 sati donosi ekskluzivnu ispovijest zlostavljanog mladića i svećenika koji je na sudu svjedočio da su za taj zločin svi znali, ali su dobili naređenje od bivšeg nadbiskupa Marina Srakića da o tome šute.

https://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/...---490721.html


Quote:
Veći je problem što hrvatski narod na ovaj način okrivljuje Boga,
Glupo je okrivljavat "Boga" za išta i jalovo jambrat oko toga. Tu smo gdje smo a sve je ionako "poklon" bez traženja poklona.

Quote:
a upravo zato jer sistem katoličke crkve u kojem je hrvatski narod odgojen kalja Sveto Ime Božje.
Bog? Stvarnost? Univerzum? Spoznaja? Ljubav? Istina? Puni ljudski potencijal? Einsteinov Bog?

Quote:
Pomoži Bože svojom milosti da progledamo svi još više ko u Matrixu da ima svijeta (duhovnog, koji je stvarniji) od osim ovog propadljivog, promijenjivog fizičkog!
Nema "progledavanja" dok god se netko drži prastarih dogmi koje su neki drugi za njega smislili, a on slijepo prihvatio. To je kao da si svojom rukom staviš prevjes preko očiju, popiješ plavu pilulu...

Odvaži se popit crvenu i slobodno istraživat realnost oko sebe, bez prastarih naslaga mentalnih nakupina i taloga.


The red pill and its opposite, the blue pill, are popular cultural symbols representing the choice between: Knowledge, freedom and the (sometimes painful) truth of reality (red pill) Falsehood, security and the blissful ignorance of illusion (blue pill)
__________________
Muhamed ženomrzac: "Vi žene ste većina u paklu, jer psujete, nezahvalne ste muževima, glupe ste i falične vjere!"
“Mnogi među muškarcima su postigli savršenstvo, ali među ženama nijedna, osim Marije i Asije!"
Nepoznati is offline  
Old 02.10.2017., 02:31   #2835
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Nema "progledavanja" dok god se netko drži prastarih dogmi koje su neki drugi za njega smislili, a on slijepo prihvatio. To je kao da si svojom rukom staviš prevjes preko očiju, popiješ plavu pilulu...

Odvaži se popit crvenu i slobodno istraživat realnost oko sebe, bez prastarih naslaga mentalnih nakupina i taloga.


The red pill and its opposite, the blue pill, are popular cultural symbols representing the choice between: Knowledge, freedom and the (sometimes painful) truth of reality (red pill) Falsehood, security and the blissful ignorance of illusion (blue pill)
Zar ne bi navedenu preporuku trebao primijeniti i na sebe, makar se ne radilo o "prastarim" već o nešto mlađim naslagama mentalnih nakupina i taloga.
cestar is offline  
Old 02.10.2017., 12:41   #2836
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Nije najveći problem taj pojedinac svećenik, nego cijela svećenička hijerarhija lik Isusove Crkve koja ga je štitila a žrtvu zanemarila, da bi svoj ugled očuvala.
Katolička Crkva je institucija. Bog nije.

Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Bog? Stvarnost? Univerzum? Spoznaja? Ljubav? Istina? Puni ljudski potencijal? Einsteinov Bog?
Znaš da nas ima raznih ljudi. Svatko priča iz svog ososbnog iskustva i tko govori iz svog iskustva govori istinu (osim ako čovjek sebe laže, ali to je neka druga priča).
Moja priča. Ja sam rođen katolik, "kršten, krizman, pričešćen", odradio kroz psovanje i seksualni nemoral sve te papire", i položio, zamisli uspio sam preavriti Boga da sa večernje pijanke i sexa primim sakrament koji se daje Katoličkoj C., visoko obrazovan, situiran, radno zaposlen, super sve, ganjam ja tako kroz život sve i svašta, i budem u situaciji kad vidm dobijem od bluda spolnu bolest (koju sam vukao 3 godine po doktorima...), uvidim da sve to nema smisla, a moš mislit kakav osjećaj ... i krenem tražiti "smisao života", šta god samo da se ne bacim sa zgrade, jer i tako sve je besmisleno, pa daj da odma umrem. Kroz knjige, new age, bla bla, naletim na Bibliju ONLINE, malo ja po forumima itd, i počnem čitati Novi zavjet. Vidim u tom liku Isusu "nešto", zakačim se za Njegovu istinu po svakom pitanju... Što usljeđuje je šok i nevjerica. Vjerujući da Isus i danas iscjeljuje, molim da ova gadna bolest od ode mene, i očistim se kroz 2-3 mjeseca, Bog mi uzme psovku iz usta, zgadilo mi se samozadovoljavanje, prestanem i to raditi nakon 15 godina, preko noći, tata prijeti da će me izbaciti iz kuće, Bog mi svašta govorio, odrekla se familija mene, i tako to biva 2013. godine, i mislim ja u sebi: "Isuse, mora da je sve ovo istina, vridi umrit za istinu, a još brdo stvari, pritisaka...

Da premotam, u 2017., položile se stvari na na n-tu bolje i ja sad kad pogledam nazad u 4 godine vidim kako je Bog bio milostiv meni i svima oko meneako ćemo po ljudski iz onog košmara sada već 2 godine ima da sam kupio stan bez kredita da napomenem, oženio se ženom koja isto "vjeruje" ko i ja, upoznao oh-ho ljudi koji imaju ista svjedočanstva i slična kako ih je Bog dotakao, i vidim u svima nama istu poveznicu, a to je da smo priznali Bogu da je tu, pokajali se, i rekli "Isuse ti si zakon, ajde dođi i pomozi mi da živim kako treba, jer ovo što prezentira Katolička crkva, svijet, nemoral, izlasci, politika, laži, preljubi itd. mi se gadi i hoću nešto pravo za što da živim... i to je to, lako tko hoće. Ko neće, opet dobro, Bog nikoga ne sili i nikom nije pristran, jer je đentelmen, On sve zove, tko se odazove blago njemu.

I to ko što sam rekao 2013. Bogu "Isuse, mora da je sve ovo istina, vridi umrit za istinu..." Bog to potvrdio i realizirao moj život na bolje.


Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Nema "progledavanja" dok god se netko drži prastarih dogmi koje su neki drugi za njega smislili, a on slijepo prihvatio. To je kao da si svojom rukom staviš prevjes preko očiju, popiješ plavu pilulu...

Odvaži se popit crvenu i slobodno istraživat realnost oko sebe, bez prastarih naslaga mentalnih nakupina i taloga.


The red pill and its opposite, the blue pill, are popular cultural symbols representing the choice between: Knowledge, freedom and the (sometimes painful) truth of reality (red pill) Falsehood, security and the blissful ignorance of illusion (blue pill)
Eto to je moje iskustvo, nisam savršen, ali u Boga se uzdam i ide mi na bolje, valjda možeš išČitati da govorim istinu, šta da ja kažem nego najbolje ono što sam doživio, iskusio, čuo..

Ja ne da ne bih opet ovako prošao, nego bi sad bio još radikalniji, jer Bog je Zakon! Hvala Isusu dobrom na svemu!
Eto pa ti dokaži meni da nije tako kako sam rekao, to ne možeš, jer ja znam što sam prošao. Zato praksa je najjača stvar na svijetu, niko ti to ne može uzeti!
remus0 is offline  
Old 02.10.2017., 15:19   #2837
Inhibicije su gadna stvar; prepreke koje dajemo sami sebima da bi sebe stavili u prihvatljiv okvir.

Zašto?

Zato jer smo zabrazdili u krajnost.
A čim je krajnost u pitanju, ona se krajnošću popravlja.
Amen!
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Old 02.10.2017., 16:23   #2838
Quote:
remus0 kaže: Pogledaj post
Katolička Crkva je institucija. Bog nije.
Crkva je otajstvo, tj. stvarnost koja je djelomično jasna, vidljiva i razumljiva, a s druge strane nadilazi našu spoznaju.
Kako Crkva djeluje i kao društvena organizacija, institucija... ona podliježe i pravnom sustavu.
Grijeh struktura se itekako može uvući i u nju, kao i u druge dijelove društva i države.
"Posebni" tretmani ove ili one organizacije (zakonski de facto imunitet) u pravosuđu nisu spojivi sa pravnom državom.


Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Inhibicije su gadna stvar; prepreke koje dajemo sami sebima da bi sebe stavili u prihvatljiv okvir.

Zašto?

Zato jer smo zabrazdili u krajnost.
A čim je krajnost u pitanju, ona se krajnošću popravlja.
Amen!
Krajnost se nikada ne "popravlja" krajnošću... povijesno dokazano.
One daju svrhu i smisao jedna drugoj.
cestar is offline  
Old 02.10.2017., 16:33   #2839
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Inhibicije su gadna stvar; prepreke koje dajemo sami sebima da bi sebe stavili u prihvatljiv okvir.

Zašto?

Zato jer smo zabrazdili u krajnost.
A čim je krajnost u pitanju, ona se krajnošću popravlja.
Amen!
Kakva krajnost? Pouka iz njegove priče glasi: "Ne jebi bez kondoma."
konjokradica is offline  
Old 02.10.2017., 16:51   #2840
Quote:
cestar kaže: Pogledaj post
Zar ne bi navedenu preporuku trebao primijeniti i na sebe, makar se ne radilo o "prastarim" već o nešto mlađim naslagama mentalnih nakupina i taloga.
Svakako! Uvijek na sebe.
__________________
Muhamed ženomrzac: "Vi žene ste većina u paklu, jer psujete, nezahvalne ste muževima, glupe ste i falične vjere!"
“Mnogi među muškarcima su postigli savršenstvo, ali među ženama nijedna, osim Marije i Asije!"
Nepoznati is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:19.