Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.08.2007., 13:31   #1
Question Tko plaća smještaj gostima na svadbi?

Imam jedno pitanje, ako sa bilo koje strane obitelj ne zivi u mjestu gdje se mladenci vjencaju, dal gosti sami placaju smjestaj ili to ipak moraju mladenci?
ivana:-) is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 13:36   #2
Quote:
ivana:-) kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje, ako sa bilo koje strane obitelj ne zivi u mjestu gdje se mladenci vjencaju, dal gosti sami placaju smjestaj ili to ipak moraju mladenci?
kod nas se goste smjesti kod prijatelja, rodbine, susjeda. no to je kad su oboje iz istog mjesta a rodbina dolazi iz daleka. ali i to ti može biti opcija.
__________________
close your eyes and stare into the dark
zaručena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 13:37   #3
Mislim da ovisi o situaciji.
Pr. ako je svadba u Zg, a ljudi iz Karlovca ili Siska nema smisla plaćati spavanje kada to i nije tako daleko i ljudi najčešće poslije svatova putuju doma.
No ako su velike razdaljine u pitanju i smještaj je nužan mislim da bi mladenci trebali osigurati smještaj... Ali ne znam jel to uvijek slučaj.
Mi ćemo imati svadbu u Istri, a svi gosti su iz Zg i okolice i mi mladenci ćemo im organizirati smještaj...
__________________
Be bold. Or italic. Never regular.
maredoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 13:38   #4
Hm....a kaj je samo jedan brat u Zg, a svi su ostali negdje drugdje??? I ako nemamo ipak preko 20 soba im za ponudit? A sigurno necu ic zamarat susjede da im udjele neku sobicu.
ivana:-) is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 13:38   #5
Ja sam bila vjenčana kuma frendici i ostala sam spavati u nekom nije hotel, neki pansion, frendica od mamae od mladenca...platila sam ja
I još je bilo ljudi koji su tako rpespavaliu pansionu - plaćali su sami
suncee1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 13:40   #6
da, to i mene muci jel imamo puno gostiju koji dolaze sa svih strana svijeta i nemamo mjesta za sve u kuci. Restoran u kojem ce biti svadba ima mogucnost smjestaja, ali mi stvarno to ne mozemo platiti.

Konkretno, iz vlastitog iskustva znam da su mi se dogadjale tri situacije -
a) da smo si sami placali smjestaj,
b) da smo bili smjesteni kod familije ili prijatelja ili
c) da su nam mladenci/njihovi roditelji platili.

Ako se dogadjalo ovo pod a), tj. da smo sami placali smjestaj mi se konkretno nismo bunili, jer znamo da je svadba trosak i stvarno nam nije bilo bad negdje si platit, uvijek postoji jeftini smjestaj. Ono ceg se ja bojim je da ce se uvijek naci neko pametan tko ce prigovarati da smo ga zvali, a nismo mu platili smjestaj.
Opet, s druge strane, kad su bile u pitanju svadbe nekog iz blize rodbine ili prijatelja, mi smo uvijek smjestali njihove goste kod nas doma pa se iskreno nadam da ce nam ti ljudi vratiti uslugu....
eruditio is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 13:41   #7
Jer iskreno ni mala ni velika svadba nije maleni trosak, a sada da jos moram platit 30 i vise soba..... Mislim, da bi bilo stvarno malo previse.
Neznam, dal pravilno razmisljam, ali.
ivana:-) is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 13:41   #8
Ivana, ako su svi iz istog mjesta možeš unajmiti autobus da ih doveze i odveze. To se često radi kada je primjerice mladenac iz Zadra, a ona iz Siska pa onda njegovi svi dolaze unajmljenim autobusom i ne moraju voziti pijani i tak to...
__________________
Be bold. Or italic. Never regular.
maredoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 13:44   #9
Ono ceg se ja bojim je da ce se uvijek naci neko pametan tko ce prigovarati da smo ga zvali, a nismo mu platili smjestaj.
Ista stvar, ali recimo da ja idem na takvu svadbu i da mi mladenci zele platiti svadbu, odbila bi jer ipak je to prevelik trosak. A opet, da nemam love za smjestaj i za dar, a cuj nebi isla na svadbu.
ivana:-) is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 13:45   #10
Ali to sa busom, opet je dosta tesko....netko mozda zeli otic doma u 2, a netko zeli biti do fajrunta i kak onda to rijesit?
ivana:-) is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 13:48   #11
Quote:
ivana:-) kaže: Pogledaj post
Ali to sa busom, opet je dosta tesko....netko mozda zeli otic doma u 2, a netko zeli biti do fajrunta i kak onda to rijesit?
pa ti plaćaš bus, ne? možeš ih sve nazvat i pitat kad bi oni i onda pronać neku sredinu i reći im da je tako organizirano i gotovo.
__________________
close your eyes and stare into the dark
zaručena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 13:50   #12
Ma neznam, to mi je dosta sve nekak preodredjeno.
ivana:-) is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 13:51   #13
Quote:
ivana:-) kaže: Pogledaj post
Ali to sa busom, opet je dosta tesko....netko mozda zeli otic doma u 2, a netko zeli biti do fajrunta i kak onda to rijesit?
Neka odu spavati u bus Kaj su došli ak im se poslije torte već spava
nemoj se puno zamarati s time da moraš apsolutno svima ugoditi jer to sigurno nećeš uspjeti. Uvijek će se naći barem jedan zloban jezik. Napravi kak misliš da je najbolje i šta si možeš priuštiti
__________________
Be bold. Or italic. Never regular.
maredoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 13:54   #14
kada je bila moja svadba, moji roditelji su platili smještaj za goste sa naše strane obitelji, dok je rodbina moga muža sama sebi platila sobu (barem mislim da su sami sebi platili sobu)
Sanja29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 13:54   #15
Ma sada kad razmisljam malo vise o tome, sretna sam da se jos ne zenimo...jer kad dodje taj dan, mislim, da ce bit jako puno problema oko svega. A najgore je to kaj njegova cijela familija nije u Zagrebu...tu su mu samo starci i sestre.
ivana:-) is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 13:57   #16
evo, nama na primjer iako je svadba u petak (radni dan) dolazi puno ekipe iz slavonije. za njih, pošto dolaze iz jednog mjesta, organiziramo prijevoz autobusom. lijepo sjednu u bus, lagano cugica, meza, red pjesme sa cedeja, pa svadbica, cugica, cugica, cugica... pa kom se prispava trk u bus, a kad se svi dogovore lijepo odu kući i to je to! ostave vozačke doma, i bez brige i pameti uživaju! bus plaćamo mi, ali to stvarno nije tako jako skupo kad već zbrajamo sve troškove (tamo i nazad 3000 kn)

za dio gostiju samo rezervirali hotel. pet soba, svaka po 300 kuna, pa valjda ćemo to nekako uspjet pokriti!

pa ne želim valjda pamtiti svadbu po crnoj kronici i naslovima "krenuli sa svadbe i...." brrrr već se ježim
Kseniska is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 13:59   #17
Ma znam, ali ja niti ne mislim, da ce se oni poslije svadbe, vracat u Sinj....naravno da ne. Ja samo velim, da to nije par ljudi...to je njegova cijela familija.
A jos manje mi pada napamet, da se ja idem dolje udavat zbog toga, to nema sanse.
A opet nemogu, za nekoga iznajmit sobu,a za nekoga ne...ili za sve ili za nikoga.
ivana:-) is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 14:11   #18
Quote:
ivana:-) kaže: Pogledaj post
Ma znam, ali ja niti ne mislim, da ce se oni poslije svadbe, vracat u Sinj....naravno da ne. Ja samo velim, da to nije par ljudi...to je njegova cijela familija.
A jos manje mi pada napamet, da se ja idem dolje udavat zbog toga, to nema sanse.
A opet nemogu, za nekoga iznajmit sobu,a za nekoga ne...ili za sve ili za nikoga.
evo ja ti mogu ugostit 2 osobe, ima još cura na forumu! pa dogovorit ćemo se, bogati!
Kseniska is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 14:15   #19
Ako budu prespavali, možete im unaprijed reći da je u blizini taj i taj hotel, prenoćište, da preporučate...daš i br tel da nazovu i dogovore se i lijepo im objasnite situaciju da nemate toliko mjesta u kući da ih sve smjestite.
Pa ako žele negdje možda prespavati, da mogu tu i tu, da je ok smještaj, onak lijepo objasnite i mislim da se nitko ne bi ljutio.
To je moje mišljenje.
pa ne možete vi poplaćati smještaj za njih, pa nije to mala lova, a onj tko ti želi doći na svadbu, doći će i da se udaješ na kraju države
suncee1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 14:21   #20
Ako ih je stvarno puno i svi su iz Sinja ja preporučam autobus ili kao što je Sunce rekla preporuka smještaja.
Ima kod mene u kvartu OK hostel, mislim da je noćenje 100 kn
__________________
Be bold. Or italic. Never regular.
maredoo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:52.