Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Pogledaj rezultate ankete: Postoji li čista svijest (svijest bez objekta) ?
Da ! 8 28.57%
Ne ! 11 39.29%
Ne znam. 9 32.14%
Glasovatelji: 28. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.04.2017., 01:21   #141
Ne mogu se dovoljno načuditi glupostima na temama filozofije.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 03:46   #142
A ja ne mogu dovoljno da se načudim glupanima koji ne znaju da filozofija nije samo ono što su napisali Kant i Hegel. Filozofija je svako iskustvo (čulno i vančulno), koje može da postane predmetom logičkog mišljenja, jer logika je osnovna filozofska disciplina.

Koji ne znaju da nema toga mnogo što postoji i može da postane predmetom iskustva i logičkog mišljenja. To je samo SVEST i njenih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji: naprezanje, kretanje, opažanje, osećanje, pamćenje, mišljenje i razumevanje.

Pomoću svojih fizičkih sposobnosti naprezanja i kretanja Svest stvara predmete svog iskustva, a uz pomopć svojih psihičkih sposobnosti stiče iskustvo o tim predmetima i logički ih promišlja.

Ovo je i početak i sredina i kraj filozofije. Kant i Hegel to zasigurno nisu znali.

Zadnje uređivanje Ljubo : 02.04.2017. at 04:00.
Ljubo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 06:06   #143
Svijest je čista praznina uz osjećaj koji ne postoji u rječniku.
__________________
i ne želim niti jedan suvišan podatak...
Mmps is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 16:22   #144
Quote:
Nea-- kaže: Pogledaj post
Ne znam zašto bi uopće svijest u tom smislu morala ostati "čista". Koja je korist od toga? Nikada nisam razumjela povlačenje od svijeta kako bi se zadržala potpuna duhovnost, odvojena od običnog svakodnevnog materijalnog života koji uključuje mnogo "smeća". Bliži mi je tzv četvrti put ruskih ezoterika: ostati svoj usred "toksičnih otpada", itd. Povlačenje razumijem jedino ako si "puko" pa da se sačuvaš od totalnog razbijanja.
Slažem se s time, iako su mi ti Rusi dosta teški za progutati. Opet sam malo bacila oko na Milgramov pokus jer me zaintrigirala neka druga tema i krenuli neki neugodni flešbekovi. Ne na razdoblje cirkusiranja s pavijanima, to je bila kamilica. Ovo je iz faze igranja normalnog života - trebala sam učiniti nešto što se kosilo s mojim načelima. Pa prvo se probam izvući na finjaka. Ne ide. A onda sam pukla. I to ne sa "jebem ti mater retardozločinačku" nego su mi kroz glavu počela prolaziti svakakva sranja, skužila sam da nisam normalna i otišla s posla na cugu, gdje sam osmislila plan koji sam uspjela provesti u djelo. Stekla sam reputaciju Sotone (što zapravo i nije tako loše) i uspjela se izvući iz sudjelovanja u gadostima, a zadržati posao (što možda i nije tako dobro).

Poanta - sve dok nešto radiš svojom voljom, na sigurnom si terenu. Čim se umiješa neka vanjska sila (korporacija, religijska doktrina, loš psihoterapeut/bioenergetičar, slučajno odabrani kreten, itd...) izbori koji ti se nude uglavnom su sljedeći - puknuti, ispasti pizda ili ostati na cesti. Naravno da ništa od toga ne valja, pa se u tom smislu isplati pokušati izdignuti na neku višu razinu, ako već ne u tom trenutku, onda neki sljedeći put.


Quote:
Nea-- kaže: Pogledaj post
Dakle, Campbell uzima Grofa u onoj mjeri u kojoj mu ovaj treba kako bi uspostavio tezu - to se tako uvijek i radi kada nešto uzimaš od nekoga; ne uzima se cijeli opus i ne bavi se sad tom osobom na idućih stotinjak stranica nego se uzme ono što ti treba, to se pojednostavni tako da i dalje ostane ono što jest i voilà
Campbell od Grofa, Lucas od Campbella. Meni paše. Sve što još želim naučiti jest kako izvesti ovo.

Quote:
Ljubo kaže: Pogledaj post
Evo kako jedno duhovno biće, po imenu Set, preko američkog medija Džejn Rasel" (u knjizi "Setov materijal" objašnjava taj prvi trenutak buđenja Svesti Svemira i početak njene materijalizacije i fizičke manifestacije.
"Kad kanaliziranje dođe na Filozofiju, znat ćemo da je sve otišlo u kanalizaciju."
(Vangelia Pandeva Dimitrova Gušterova, 1911-1996).

__________________
#HoldMyRakija
Leteća is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 00:54   #145
LETEĆA:

Quote:
"Kad kanaliziranje dođe na Filozofiju, znat ćemo da je sve otišlo u kanalizaciju."
Nisam siguran kakvu poruku si sakrila u ovom citatu, ali sam siguran da je i "kanaliziranje" manifestacija Svesti i da kao manifestacija može da postane deo iskustva i predmet logičkog mišljenja Svesti. I siguran sam da, kad se to desi, da neće sve da o de u "kanalizaciju", ali Kantova, Hegelova i vaša filozofija sigurno hoće, jer je bezvredna, pošto ni sa čim nije kanalisana. Imajući na umu da je u Svemiru sve međusobno informatički povezano, tj. "kanalisano".
Ljubo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 00:56   #146
Ja mislim da o svijesti mogu znati jedino oni koji je znaju i izgubiti.
__________________
i ne želim niti jedan suvišan podatak...
Mmps is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 01:30   #147
MPS:

Quote:
Ja mislim da o svijesti mogu znati jedino oni koji je znaju i izgubiti.
Jedino koje nikada ne može da se "izgubi" je Svest, zato jer ona je JEDINA KOJA POSTOJI. Koja nikada niti nastaje, niti nestaje. Niti počinje, niti završava.

Uvek iznova počinju i završavaju fizičke i psihičke radnje Svesti i njena svesnost. Nauči da praviš razliku između pojmova "Svest" i "svesnost". To dvoje nije isto. Svesnost je fizička i psihička radnja Svesti sa značenjem posledice. Svest je vršilac svih mogućih fizičkih i psihičkih radnji u Svemiru sa značenjem uzroka. Svest je UZROK. Svemir kao fizička i psihička radnja Svesti je POSLEDICA. Svest je ono što smo do sada zvali imenom "BOG". Tako da ubuduće više ne moramo da se pitamo ili sumnjamo da li Bog postoji ili ne postoji.
Ljubo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 01:32   #148
Quote:
Ljubo kaže: Pogledaj post
MPS:


Jedino koje nikada ne može da se "izgubi" je Svest, zato jer ona je JEDINA KOJA POSTOJI. Koja nikada niti nastaje, niti nestaje. Niti počinje, niti završava.

Uvek iznova počinju i završavaju fizičke i psihičke radnje Svesti i njena svesnost. Nauči da praviš razliku između pojmova "Svest" i "svesnost". To dvoje nije isto. Svesnost je fizička i psihička radnja Svesti sa značenjem posledice. Svest je vršilac svih mogućih fizičkih i psihičkih radnji u Svemiru sa značenjem uzroka. Svest je UZROK. Svemir kao fizička i psihička radnja Svesti je POSLEDICA. Svest je ono što smo do sada zvali imenom "BOG".
Ok. Onaj koji izgubi svjesnost može spoznati svijest.
__________________
i ne želim niti jedan suvišan podatak...
Mmps is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 06:13   #149
MPS:

Quote:
Ok. Onaj koji izgubi svjesnost može spoznati svijest.
Svest ne može "izgubiti" svesnost. Svest dovodi sebe u stanje svesnosti uz pomoć vršenja fizičkih i psihičkih radnji: naprezanja, kretanja, opažanja, osećanja, pamćenja, mišljenja i razumevanja. Svest ne može "izguibiti" sposobnost da vrši navedene fizičke i psihičke radnje, pa prema tome, ne može "izgubiti", ni sposobnost da bude svesna. Svest može samo, po svojoj volji, da koristi te svoje fizičke i psihičke sposonosti i pomoću njih dovodi sebe u stanje svesnosti, ili da ne koristi (a to uvek dešava kad spava), za koje vreme nije svesna ničega. pa ni sebe same.

Dakle, zaključak je da Svest može znati da postoji, tj. biti svesna svoga postojanja, samo kada je budna, tj. kad vrši fizičke i psihičke radnje, a nikako kada ne vrši.

Uz napomenu da Svest ne može spoznati sebe direktno, ni čulno, ni vančulno. Ona ne može ni videti ni osetiti sebe, već samo svoje fizičke i psihičke radnje i pomoću njih, indirektno znati da ona POSTOJI i to samo u vreme kad fizičke i psihičke radnje vrši, jer ona tada zna da je ona ta koja te fizičke i psihičke radnje vrši. Sve u duhu one Dekartove metode samodokazivanja postojanja Svesti: "Mislim, dakle (Ja, Svest) postojim". Ili, naprežem se, krećem se, opažam svoje naprezanje i kretanje, osećam, pamtim, mislim o njemu, razumem ga, dakle, postojim. To svoje samodokazivanje Svest vrši uvek u potpuno budnom i svesnom stanju.

Uz napomenu da su u velikoj zabludi oni koji pokušavaju meditacijom da dospeju do svog Jastva, tj, svoje Svesti i tako, navodno, spoznaju sebe kao "Čistu Svest". Nema ništa od toga. Meditacija je samo metoda pomoću koje Svest uči da menja svoju vibraciju i tako se isključuje iz tela i čtelesnih čula, kojom prilikom se ona samo prebacuje, tj. telepatski se uključuje u druge, izvantelesne nivoe Svesti. Kojom prilikom ona, stiče uvid u druge, izvantelesne nivoe svesnosti, a nikada ne sposznaje samu sebe kao "čistu Svest".

Takođe, u velikoj su zabludi svi naučnici i psiholozi sveta kada misle da su psihički procesi u ljudskom telu Svest i da mozakk, koji jednim delom u ljudskom telu učestvije u stvaranju psihičkih procesa, time ujedno stvara i Svest. Materija koja gradi ljudsko telo i mozak JESTE ta koja stvara sve psihičke procese u telu, ALI ONA NE STVARA SVEST. Jer sama materija koja te procese stvara je napregnuta i pokrenuta Svest. Ona, Svest je ta koja uz pomoć svojih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji čak stvara i ljudsko telo i ljudski mozak. A ne obrnuto, kao što naučnici i psiholozi misle, da ljudsko telo i mozak stvaraju Svest.
Ljubo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 13:56   #150
Quote:
Ljubo kaže: Pogledaj post
LETEĆA:



Nisam siguran kakvu poruku si sakrila u ovom citatu, ali sam siguran da je i "kanaliziranje" manifestacija Svesti i da kao manifestacija može da postane deo iskustva i predmet logičkog mišljenja Svesti. I siguran sam da, kad se to desi, da neće sve da o de u "kanalizaciju", ali Kantova, Hegelova i vaša filozofija sigurno hoće, jer je bezvredna, pošto ni sa čim nije kanalisana. Imajući na umu da je u Svemiru sve međusobno informatički povezano, tj. "kanalisano".
Možda si ti informatički povezan s onim što pluta ispod šahta. Ja se radije držim Kanta.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 23:00   #151
LETEĆA:

Quote:
Možda si ti informatički povezan s onim što pluta ispod šahta. Ja se radije držim Kanta.
Sve što sadrži svaka Kanta, na kraju ode da pluta ispod šahta.
Ljubo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 00:13   #152
Quote:
Ljubo kaže: Pogledaj post
Sve što sadrži svaka Kanta, na kraju ode da pluta ispod šahta.
Nit' je rima,
niti štima ...
__________________
"Vrijednost ideje se može odrediti kvalitetom onih koji je zastupaju" (A. Hemon)
Nea-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 01:54   #153
NEA--

Quote:
Nit' je rima,
niti štima ...
Samo nek nama bude dobro svima!
Ljubo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 09:44   #154
Quote:
Ljubo kaže: Pogledaj post
LETEĆA:



Sve što sadrži svaka Kanta, na kraju ode da pluta ispod šahta.

Zvjezdano nebo nada mnom.
Guzica pozadi.
Nigdje šahta.

__________________
#HoldMyRakija
Leteća is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 10:43   #155
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Zvjezdano nebo nada mnom.
Guzica pozadi.
Nigdje šahta.

predpostavimo da je kanta predmet kruti
a šaht međunožni otvor "ljuti"



oprostit će dama jer ulijećem s neba
ovdje vam gore zvjezda nema
objašnjenje vam malo zato treba
da skapira lovljena šta joj se sprema

pozornost ti odvlači lokacija guze
za koju misliš da je pozadi
dok lovac već radi oko 'bluze'
i iz nje grudi polako vadi

osjećaj lažni sigurnost ti daje
da nitko nemože otvoriti šaht
a on to koristi i ne staje
s rukama šara i priprema mat

ugoda sada već um ti muti
od nje vidiš zvjezdano nebo
dok šaht otvori predmet kruti
zvjezde vidiš jer te (po)JEB.........

Zadnje uređivanje nexst : 05.04.2017. at 11:21.
nexst is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 11:32   #156
Quote:
nexst kaže: Pogledaj post
predpostavimo da je kanta predmet kruti
a šaht međunožni otvor "ljuti"



oprostit će dama jer ulijećem s neba
ovdje vam gore zvjezda nema
objašnjenje vam malo zato treba
da skapira lovljena šta joj se sprema

pozornost ti odvlači lokacija guze
za koju misliš da je pozadi
dok lovac već radi oko 'bluze'
i iz nje grudi polako vadi

osjećaj lažni sigurnost ti daje
da nitko nemože otvoriti šaht
a on to koristi i ne staje
s rukama šara i priprema mat

ugoda sada već um ti muti
od nje vidiš zvjezdano nebo
dok šaht otvori predmet kruti
zvjezde vidiš jer te (po)JEB.........
Ako si jebač k'o što si poeta
odreži si kurac jer samo ti smeta.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 11:55   #157
...
nexst is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 12:07   #158
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Ako si jebač k'o što si poeta
odreži si kurac jer samo ti smeta.
stihovi su jedno jasno je poeti
zato pred rudu od stiha ne leti
može li se znati kakva je roba
neprobani kurac dok se ne proba!?
nexst is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 12:23   #159
odjebite vas dvoje

na LJ.E.S. lijevo gore

pa se tucajte poezijom gore-dolje

do be-svijesti

a ovdje ostavite mir

i

djevičanstvo čiste -svijesti
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 12:38   #160
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
odjebite vas dvoje

na LJ.E.S. lijevo gore

pa se tucajte poezijom gore-dolje

do be-svijesti

a ovdje ostavite mir

i

djevičanstvo čiste -svijesti
Tako je! Svijest bez seksualnog objekta FTW!!!1
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:36.