Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2018., 09:21   #81
I opet pokušavaš, bez ikakvoh argumenata osim da ti tako bi, tvrditi da je ženina sreća i dostojanstvo moguće na način da joj je muž sredina, a centralna zanimacija je da mu ugađa. Ko da su njene zanimacije i osobnost nebitne. I sve i da je tako, a zašto su onda žene, kada su podvukle crtu, svjesne nametnutih ograničenja, odlučile svoju djecu odgojiti drugačije? Pitam Radicala, naravno.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 10:18   #82
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
I opet pokušavaš, bez ikakvoh argumenata osim da ti tako bi, tvrditi da je ženina sreća i dostojanstvo moguće na način da joj je muž sredina, a centralna zanimacija je da mu ugađa. Ko da su njene zanimacije i osobnost nebitne. I sve i da je tako, a zašto su onda žene, kada su podvukle crtu, svjesne nametnutih ograničenja, odlučile svoju djecu odgojiti drugačije? Pitam Radicala, naravno.
Nigdje ja u svom postu nisam napisao da bi centralna zanimacija bilo muškarca ili žene bila ta da ugađa svom partneru, niti bi to bilo normalno, pa nismo mazohisti. Naime mi prvenstveno ugađamo sebi, povremeno partneru a u vezi si ugađamo u dvoje zajedno.
Žena muškarcu i muškarac ženi bi svako trebali biti najbitniji u životu. Ne radi se o ugađanju već o zdravoj logici.

Ja također tvrdim da su si žene danas stavile previše tereta na svoja leđa, i da pritom traže od muškaraca hajde ti sad nosi moje gluposti jer si mi partner. Prosječna žena je danas rastrgana poslom, očekivanjima i kroničnim nedostatkom vremena. Pa tko normalan može raditi 8-10 sati, spavati 5,6 sati i ostalih 8 sati brinuti o djeci, kuhati, prati, čistiti, izaći van, otići na frizuru, obaviti šoping, pospremiti djecu u krevet, ševiti se s mužem i još pronaći vremena da se uživa u braku s partnerom? Nitko, ali to žene rade, zašto, zato jer je to u današnjem društvu mjera uspjeha žene. Kako to rade ako nemaju vremena jer realno nemaju nisu superljudi? Pa tako da uposle muža, baku, dadilju, prijateljicu, sjednu dijete pred tv čitav dan, i pritom grintaju kako se osjećaju loše, nemaju vremena, iskompleksirane su i muž ne zarađuje dovoljno, ne kuha dovoljno, ne ševi dovoljno ili ne znam što već. Ako si razumjela ok, ako nisi jebi ga..
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 10:24   #83
Okej, koje je rješenje? Kako bi to žena trebala organizirati život? Vrlo konkretno me zanima.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 10:45   #84
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Okej, koje je rješenje? Kako bi to žena trebala organizirati život? Vrlo konkretno me zanima.
Nema ga, barem ne savršenog. Osim onoga da sama ne radi ili možda bolje radi part-time.
lurker312 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 12:21   #85
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Okej, koje je rješenje? Kako bi to žena trebala organizirati život? Vrlo konkretno me zanima.
Mislim da bi si svatko od nas, nevezano uz žene i muškarce trebao odvagati što želiš u životu, gdje se vidiš i da najprije upoznaš sebe. Malo tko to najprije zna, može i želi. I onda ide logička slagalica..
Ako furam karijeru i radim kao konj to znači nemam vremena za vezu, muža i djecu. Točka. Zašto, pa zato jer dijete neće imati majku a suprug neće imati ženu a partner neće imati partnericu, jer je za bilo kakav odnos potrebno uložiti i vrijeme i trud. Isto vrijedi i za muškarca, ako nisi u stanju svaki dan u recimo 6 doći s posla i posvetiti se obitelji za tebe nije obitelj, oprosti nije. Možeš si ti zamišljati svašta u životu ali od realnosti ne možeš pobjeći.
Nadalje svatko bi trebao odvagati između vlastitih želja i mogućnosti.
Isto tako ako si otac ili majka ne možeš si dopustiti neodgovornost da se netko drugi bavi tvojom djecom jer ti ne želiš, radiš po čitav dan ili nemaš vremena. Ti si roditelj.
Nadalje ne možeš si stan urediti i namjestiti po svom izboru i tražiti da se partner tome prilagodi, još uz to da čisti, pere, pegla i to onako kako ti želiš, ne možeš jer je to sebično. Ukoliko se ne možeš složiti i imaš mogućnosti plati čistačicu i peglačicu to bi bio fer.
Isto tako ne možeš trošiti više, skuplje ili ne znaš što zato što si ti eto žena, tebi treba sminka za posao, vešta za van, sako za posao, pet parfema, deset štikli, i to ćeš financirati iz zajedničkog budžeta. Ne može, nije fer prema partneru.
Također to što si emacipirana žena ne znači da bi ti trebala donositi većinu odluka, da bi ti u vezi trebala biti kolovođa jer etoti želiš upravljati vlastitim životom. Prihvati da više nisi sama i ne možeš donositi odluke onako kako tebi odgovara.
Ima toga još more ali kužiš poantu...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 12:26   #86
Quote:
lurker312 kaže: Pogledaj post
Nema ga, barem ne savršenog. Osim onoga da sama ne radi ili možda bolje radi part-time.
Ali čekaj-ako to radi onda je prokleta lijena kuja koja samo coha doma, dok on jadan radi. I još bi htjela sutra, ako kojim slučajem dodje do rastave -trebala uzeti torbu sa kojom je došla i ode odakle je došla.
Što mi je prošlo kroz glavu -ljudi koji rade par godina dobijaju nakon otkaza i otpremninu u visini jedne plaće po godini rada...I to je njihovo pravo, u slučaju da firma to ne uradi -sude se... I u 99% slučajeva dobijaju. ..
Ova teza gore se razvlačila po forumu toliko dugo da bi bilo sjajno da oni koji su zastupali : ona nema šta tražiti jer nije ništa zaradila, objasne na koji način bi prilagodili ostajanje doma ili part time posao (izrazito zastupljeno sa sjajnim plaćama) kada dođe do penzije? Rastave? Bolesti supružnika? Živjele bi od zraka, svjetlosti i ljubavi?

Zadnje uređivanje Ertrinken : 18.01.2018. at 12:45.
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 13:02   #87
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Stoji što si rekla, jer svaka obitelj i svaka veza živi svojim specifičnim životom. No ono što mene posebno nervira kao muškarca, jer iz svoje perspektive pišem jest ono što sam naveo u postu. Žene su danas izmanipulirane da ostvaruju nemoguće. Bilo tko tko je rastrgan između želja i potreba, između nametnutih zahtjeva i mogućnosti je nužno nezadovoljan čovjek. A partneri vrlo lako vlastito nezadovoljstvo pretvaraju u nezadovoljstvo partnera također. Mnogo puta sam svoju ženu pitao čemu radi sve to što radi, i zašto od mene traži da nosim pola tih njezinih poslova koji su meni općenito nelogični i nepotrebni. Odgovor je obično ja to moram, to treba tako, ja ne mogu drugačije, radim to zbog posla, šefa, djece, svojih vizija u glavi. Pa onda spomenem kako se nekad ranije nije bilo potrebe zamarati sa svim tim pizdarijama pa smo imali vremena i bili sretniji, odgovor je opet nisam više tako mlada i bezbrižna, moram raditi, moram zarađivati, moram izgledati lijepo, moram se srediti, moram potrošiti, moram.. A u suštini ne mora se ništa, sve je to naš izbor kojeg smo si sami zadali ili su nam ga nametnuli drugi. Gledajući današnu modernu ženu koja ima obitelj ja naprosto nemam dojam da joj je emancipacija donijela nešto dobrog, jer ona sad sebi stavlja kriterije da bude dobra mojka, dobra supruga, dobra kućanica, dobra prijateljica, dobra radnica, dobra šefica, i tako u nedogled. I naravno očekuje da ju muškarac prati u tim svojim željama, što je praktički nemoguće. Žene su naprosto stješnjene pod svim tim zahtjevima, što ih čini nezadovoljnima, frustriranima, nemaju dojam da su dovoljno uspješne, lijepe, sretne i to nezadovoljstvo prenose na muškarce. Zato sam i rekao stvar je u glavi, da si posložiš prioritete, želje, potrebe i mogućnosti...

sve si dobro napisao, upravo to je srž problema.
činjenica da žene mogu i raditi i napredovati, imati ambicije totalno je poremetila dosadašnji poredak stvari. nema ni ja rješenje, upravo pitanje osnivanja obitelji je poprilično neuskladivo s nekim mojim ambicijama, to je jedna vaga koju ja još ne znam kako izbalansirati.

tebi je možda tradicionalni poredak idealan, "tako treba biti" i ja to poštujem, tvoj izbor i procjena. nemam ništa protiv žena koje žele biti kućanice i preuzeti onu jako tradicionalnu ulogu - ako si ljudi tako poslože sebi ugodan život i mogu si to priuštiti ja to samo pozdravljam.
ali budući da smo neke od nas obrazovane, pametne, stremimo nekim vrhovima i samoostvarenje ne vidimo u obleki i šminki (koju bi nam muž platio), i vrata su nam napokon otvorena, nema ograničenja na temelju spola, zar nemamo pravo potrčati u tom smjeru?

ključ balansiranja obitelji i karijere još nisam pronašla, vrtim se oko te brave i još ju samo promatram.


drugi aspekt ravnopravnosti i "snažnih" žena, ugroze ženstvenosti i muževnosti u pojavi, energiji, u karakteru je individualan i ne mora ovisiti o zaposlenju, podjeli poslova u kući i razlikama u karijeri.
osobno bavim se nekim tipično muškim interesima i hobijima, družim se s muškima i zabavno mi je migoljiti u okruženju gdje
a) prevladava muška spika i svakakve situacije i komunikacija biti dio toga i uključiti se
b) ostaviti ipak neku liniju, muško nisam.

ženstvenost je moguća u svakakvim prilikama.
ravnopravnost u sadržaju, muško-ženske razlike u formi, to je zdrava situacija za društvo novih odnosa i mogućnosti.
proksi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 13:16   #88
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Pričaj što god te volja, celofani do mile volje ali ovo gore ti je poprilična stvarnost mnogih brakova danas, bar iz muške ruke s ljudima kojima komuniciram.
Nikad mi nije bilo jasno zašto bi tebe, mantisu ili mene bilo briga što je stvarnost mnogih brakova danas, jučer ili sutra?

Jer, ako je to stvarnost mnogih brakova trebam prihvatiti da je to moj najveći domet?

__________________
Granice mogućeg možemo odrediti samo onda, ako ih prijeđemo odlaskom u nemoguće (Arthur C. Clarke)
Sves is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 13:21   #89
Quote:
Sves kaže: Pogledaj post
Nikad mi nije bilo jasno zašto bi tebe, mantisu ili mene bilo briga što je stvarnost mnogih brakova danas, jučer ili sutra?

Jer, ako je to stvarnost mnogih brakova trebam prihvatiti da je to moj najveći domet?

Pa, ne buš valjda "totalno drukčiji od drugih"?
Riona is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 13:23   #90
Radikal, ne vrdaj. Upravo ti si uspoređivao žene s udobnim kaučem i slične bedastoće, da sad ne čupam i vadim postove. Žene o kojima ti pričaš, zbilja ne poznajem osobno. Ne znam niti jednu koja ima djecu, a radi po cijele dane i zanemaruje kućne obaveze. Poznajem dvije koje rade poprilično, prihvaćaju iscrpljujuće poslove, iz razloga što uz dvoje djece i muža koji ne radi su prisiljene. Brojkom dvije. Niti jedan od ta dva muža, ne poteže više u kući ili oko djece jer je doma.

Vrlo si kontradiktoran iz posta u post i cijelo vrijeme podgrijavaš nekakvu tezu kako su muškarci jadni jer su žene nervozne, izmanipulirane od valjda neke tajne organizacije te nameću muškarcu koje kave pizdarije i vizije života, a oni jadni su vaginalno izmanipulirani jer su im moždane stanice smještene, za razliku od ostalih bića, u mudima, pa si jadni ne mogu pomoć.

Miko, ti si nemreš pomoć, kujiš?
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 13:24   #91
Quote:
Riona kaže: Pogledaj post
Pa, ne buš valjda "totalno drukčiji od drugih"?
Ne, ne, ovi koji se "furaju" na to da budu totalno drukčiji samo su druga strana iste medalje.
__________________
Granice mogućeg možemo odrediti samo onda, ako ih prijeđemo odlaskom u nemoguće (Arthur C. Clarke)
Sves is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 13:25   #92
Quote:
Sves kaže: Pogledaj post
Nikad mi nije bilo jasno zašto bi tebe, mantisu ili mene bilo briga što je stvarnost mnogih brakova danas, jučer ili sutra?

Jer, ako je to stvarnost mnogih brakova trebam prihvatiti da je to moj najveći domet?

Pa naravno.
Jer nema sanse da budes van kalupa.
Difference is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 13:31   #93
Quote:
Difference kaže: Pogledaj post
Pa naravno.
Jer nema sanse da budes van kalupa.
Svaka daljnja rasprava je suvišna.
__________________
Granice mogućeg možemo odrediti samo onda, ako ih prijeđemo odlaskom u nemoguće (Arthur C. Clarke)
Sves is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 14:01   #94
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Mislim da bi si svatko od nas, nevezano uz žene i muškarce trebao odvagati što želiš u životu, gdje se vidiš i da najprije upoznaš sebe. Malo tko to najprije zna, može i želi. I onda ide logička slagalica..
Ako furam karijeru i radim kao konj to znači nemam vremena za vezu, muža i djecu. Točka. Zašto, pa zato jer dijete neće imati majku a suprug neće imati ženu a partner neće imati partnericu, jer je za bilo kakav odnos potrebno uložiti i vrijeme i trud. Isto vrijedi i za muškarca, ako nisi u stanju svaki dan u recimo 6 doći s posla i posvetiti se obitelji za tebe nije obitelj, oprosti nije. Možeš si ti zamišljati svašta u životu ali od realnosti ne možeš pobjeći.
Nadalje svatko bi trebao odvagati između vlastitih želja i mogućnosti.
Isto tako ako si otac ili majka ne možeš si dopustiti neodgovornost da se netko drugi bavi tvojom djecom jer ti ne želiš, radiš po čitav dan ili nemaš vremena. Ti si roditelj.
Nadalje ne možeš si stan urediti i namjestiti po svom izboru i tražiti da se partner tome prilagodi, još uz to da čisti, pere, pegla i to onako kako ti želiš, ne možeš jer je to sebično. Ukoliko se ne možeš složiti i imaš mogućnosti plati čistačicu i peglačicu to bi bio fer.
Isto tako ne možeš trošiti više, skuplje ili ne znaš što zato što si ti eto žena, tebi treba sminka za posao, vešta za van, sako za posao, pet parfema, deset štikli, i to ćeš financirati iz zajedničkog budžeta. Ne može, nije fer prema partneru.
Također to što si emacipirana žena ne znači da bi ti trebala donositi većinu odluka, da bi ti u vezi trebala biti kolovođa jer etoti želiš upravljati vlastitim životom. Prihvati da više nisi sama i ne možeš donositi odluke onako kako tebi odgovara.
Ima toga još more ali kužiš poantu...
Auuu, ala si ti nagrabusio, kada si obrazovao ovakvo misljenje! Zvucis kao da te je neka feministkinja tlacila godinama. Ili si se ipak previse naslusao kafanskih prica?
Ako smem da te podsetim, ni jedan lekar ili policajac ili pilot ili vojnik..... ne dodje u sest uvece kuci, da bi se posvetio zeni i decici. Hoces reci da takve osobe nemaju familiju, ne bi trebale da imaju familiju ili da im familija nista ne vredi? Ili mozda lekarke ne bi trebale da rade svoj posao zato sto imaju muza i decu? Da li si ti cuo za dogovor, kompromise, organizaciju bracnog zivota? Cinjenica da postoje losi brakovi, ne znaci da ljudi kao ti treba da zive u stalnom strahu za svoj integritet. Ako tebi odgovara za zenu tip domacice, trazi takvu i budi srecan. Ali, ne mozes da ovde mlatis sa nekim "opstim propisima", kako ne bi dosao u opasnost da te se ponovo tlaci, kao ranije.
__________________
*Per aspera ad astra.*
AlessandraB is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 14:04   #95
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Žene su danas izmanipulirane da ostvaruju nemoguće. Bilo tko tko je rastrgan između želja i potreba, između nametnutih zahtjeva i mogućnosti je nužno nezadovoljan čovjek. A partneri vrlo lako vlastito nezadovoljstvo pretvaraju u nezadovoljstvo partnera također. Mnogo puta sam svoju ženu pitao čemu radi sve to što radi, i zašto od mene traži da nosim pola tih njezinih poslova koji su meni općenito nelogični i nepotrebni. Odgovor je obično ja to moram, to treba tako, ja ne mogu drugačije, radim to zbog posla, šefa, djece, svojih vizija u glavi. Pa onda spomenem kako se nekad ranije nije bilo potrebe zamarati sa svim tim pizdarijama pa smo imali vremena i bili sretniji, odgovor je opet nisam više tako mlada i bezbrižna, moram raditi, moram zarađivati, moram izgledati lijepo, moram se srediti, moram potrošiti, moram.. A u suštini ne mora se ništa, sve je to naš izbor kojeg smo si sami zadali ili su nam ga nametnuli drugi. Gledajući današnu modernu ženu koja ima obitelj ja naprosto nemam dojam da joj je emancipacija donijela nešto dobrog, jer ona sad sebi stavlja kriterije da bude dobra mojka, dobra supruga, dobra kućanica, dobra prijateljica, dobra radnica, dobra šefica, i tako u nedogled. I naravno očekuje da ju muškarac prati u tim svojim željama, što je praktički nemoguće. Žene su naprosto stješnjene pod svim tim zahtjevima, što ih čini nezadovoljnima, frustriranima, nemaju dojam da su dovoljno uspješne, lijepe, sretne i to nezadovoljstvo prenose na muškarce. Zato sam i rekao stvar je u glavi, da si posložiš prioritete, želje, potrebe i mogućnosti...
To je stvar tvoje žene, a ne emancipacije.
Ali, što ti ne moraš, a ona mora?

Možda bi tvoja žena trebala bit manji perfekcionist. Sjećam se da si pisao koliko se sređuje i da pegla veš dok je malo vlažan. Meni ovo zadnje zvuči bizarno, jer tko si to baš tako može organizirati. Život nas natjera da smanjimo svoj perfekcionizam. Naročito oni koji imaju djecu bi to trebali shvatiti. Kažem ja, perfekcionist u odvikavanju; nisam doduše nikad bila oko tih praktičnih stvari.

Ali isto tako nije fer kad muškarac očekuje da će žena obavit veći dio tih stvari oko djece i po doma.
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 14:11   #96
Quote:
Sves kaže: Pogledaj post
Nikad mi nije bilo jasno zašto bi tebe, mantisu ili mene bilo briga što je stvarnost mnogih brakova danas, jučer ili sutra?

Jer, ako je to stvarnost mnogih brakova trebam prihvatiti da je to moj najveći domet?

otkud ja tu?
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 14:26   #97
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
otkud ja tu?
Sasvim slučajno.
Umjesto "Zašto bi Pero Perić" koristio sam nickove postojećih forumaša.
__________________
Granice mogućeg možemo odrediti samo onda, ako ih prijeđemo odlaskom u nemoguće (Arthur C. Clarke)
Sves is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 14:28   #98
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Radikal, ne vrdaj. Upravo ti si uspoređivao žene s udobnim kaučem i slične bedastoće, da sad ne čupam i vadim postove. Žene o kojima ti pričaš, zbilja ne poznajem osobno. Ne znam niti jednu koja ima djecu, a radi po cijele dane i zanemaruje kućne obaveze. Poznajem dvije koje rade poprilično, prihvaćaju iscrpljujuće poslove, iz razloga što uz dvoje djece i muža koji ne radi su prisiljene. Brojkom dvije. Niti jedan od ta dva muža, ne poteže više u kući ili oko djece jer je doma.

Vrlo si kontradiktoran iz posta u post i cijelo vrijeme podgrijavaš nekakvu tezu kako su muškarci jadni jer su žene nervozne, izmanipulirane od valjda neke tajne organizacije te nameću muškarcu koje kave pizdarije i vizije života, a oni jadni su vaginalno izmanipulirani jer su im moždane stanice smještene, za razliku od ostalih bića, u mudima, pa si jadni ne mogu pomoć.

Miko, ti si nemreš pomoć, kujiš?
Ne mogu da shvatim kako sebi dopuštaš da imaš svoje mišljenje, a meni kao muškarci koji se protivi emancipaciji u svom negativnom segmentu ne dopuštaš mogućnost da imam pravo, makar iz vlastite muške perspektive.
Jesam ti lijepo objasnio što si pitala? Na dugo i na široko. Jesam. Jesi shvatila? Očito nisi?
Ako si ti toliko naivna i misliš da su muškarci ne znam roboti, ili napravljeni od željeza i kamena zato jer imaju muda pa ne postoji način da u vezi budu izmanipulirani od strane žene, mislim da si naivna kao francuska sobarica. O tome da muškarci imaju pravo da im feminizam ili neke njegove stavke ne odgovaraju neću niti govoriti. Pa mije feminizirana žena božanstvo kojem se svaki muškarac treba klanjati pobogu?

Quote:
AlessandraB kaže: Pogledaj post
Auuu, ala si ti nagrabusio, kada si obrazovao ovakvo misljenje! Zvucis kao da te je neka feministkinja tlacila godinama. Ili si se ipak previse naslusao kafanskih prica?
Ako smem da te podsetim, ni jedan lekar ili policajac ili pilot ili vojnik..... ne dodje u sest uvece kuci, da bi se posvetio zeni i decici. Hoces reci da takve osobe nemaju familiju, ne bi trebale da imaju familiju ili da im familija nista ne vredi? Ili mozda lekarke ne bi trebale da rade svoj posao zato sto imaju muza i decu? Da li si ti cuo za dogovor, kompromise, organizaciju bracnog zivota? Cinjenica da postoje losi brakovi, ne znaci da ljudi kao ti treba da zive u stalnom strahu za svoj integritet. Ako tebi odgovara za zenu tip domacice, trazi takvu i budi srecan. Ali, ne mozes da ovde mlatis sa nekim "opstim propisima", kako ne bi dosao u opasnost da te se ponovo tlaci, kao ranije.
Doktori imaju odlične smjene, odrade obično 2*12 sati i dva dana su slobodni, ili noćna pa dan slobodan i tako. Ja o takvim ljudima ne pričam, pričam o osobama a znam ih dosta koji doma dolaze u 8 ili 10 sati navečer. Takvi ljudi naprosto ne vide obitelj i mislim da nikakvi novci ne mogu zamijenjti vrijeme provedens s djetetom.
Ja ovdje izražavam vlastito mišljenje, na njega imam pravo.
Također možda bi mnogi muškarci više htjeli domaćicu nego emamcipiranu ženu koja fura neki svoj film ali takve žene izumiru. Kao što izumiru muškarci koji legnu na kauč. Dakle svijet se mijenja, ljudi se mijenjaju, veze se mjenjaju a ja imam pravo diskutirati o tome koliko je to dobro ili loše.


Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
To je stvar tvoje žene, a ne emancipacije.
Ali, što ti ne moraš, a ona mora?


Možda bi tvoja žena trebala bit manji perfekcionist. Sjećam se da si pisao koliko se sređuje i da pegla veš dok je malo vlažan. Meni ovo zadnje zvuči bizarno, jer tko si to baš tako može organizirati. Život nas natjera da smanjimo svoj perfekcionizam. Naročito oni koji imaju djecu bi to trebali shvatiti. Kažem ja, perfekcionist u odvikavanju; nisam doduše nikad bila oko tih praktičnih stvari.
Pa perfekcionizam je čisto odraz vlastitih nesigurnosti, to valjda znaš. I lako se odrazi na čitav život, tipa sve na poslu treba biti savršeno odrađeno, rublje super ispeglano, kuća savršeno čista, odjeća i look besprijekoran. Sa takvom osobom je zahtjevno živjeti.
Inače bio perfekcionist ili ne društvo žene tjera da budu multipraktici od obitelji, djece, posla, preko naslikavanja za face. To je jako zahtjevno i zahtjeva mnogo vremena. Obitelj i djeca također zahtjevaju mnogo rada i vremena i eto ti problema.
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 14:55   #99
Evo provokativne misli. Muškarci su u teškoj poziciji:

1. možeš nać ženu kojoj će dom i obitelj bit prioritet, koja to stavlja na prvo mjesto i zbog toga nema ni vremena ni volje bavit se drugim stvarima
> doma ti je sve organizirano i na mjestu, ali sa takvom ženom nemaš o čemu razgovarati

2. možeš nać žensku koja je pametna (obrazovana ili ne), ima interesa i ambicija, samostalna, ali
> s takvom nemreš očekivat da u potpunosti preuzme ulogu domaćice, ona neće htjet kompromitirat neke svoje ciljeve


govorim o malo iskarikiranoj, ekstremnoj situaciji ali većinom se spektar važe na ova dva pola.
proksi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 15:01   #100
nikad si nisam zelio zenu koja bi mi bila "kucni robot", ma koliko to udobno zvucalo
ljepse mi je doma s mackom, za kojim ja moram cistiti njegove zahode, puniti mu zdjelice i udovoljavati zeljama za mazenjem i ceskanjem
od njega ne ocekujem barem da govori i da ima misljenje i nekaj za reci (sto njega naravno ne sprijecava biti brbljav i buniti se na sve i svasta)
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:01.