Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2011., 09:44   #201
Quote:
Crnileptir00 kaže: Pogledaj post
to smatram lijepom gestom od gostiju..
no ja ne očekujem , nisi sam razmišljala da će mi u drau "vratiti" novce..
mene samo pati taj iznos za toliko ljudi....od sale od hm... "pansiona" (što kod nas ima) nije daleko, mislim ja znam da je to veliki broj i možda će nekome zvučat ružno...neželim se bacat u taj trošak
moja familija,(najbliži-teta, bratići), mi živimo u jednoj lijepoj ulici, svi imamo katnice i prostora neiskorištenog jako puno, hoću reć da bi ih svatko ugostio od susjeda i dr., bez obzira što je to familija od md -uostalom i ja i md živimo u toj ulici... žalosno je da netko gura da se financiraju ogromni smještaji, kad imamo mjesta
ako imate mjesta, ne vidim di je problem
vidi, naravno da je lijepa gesta od gostiju na neki nacin nadoknadit dodatni trosak.
(tko u startu nema love za svadbu, ne treba ju radit. ali pliz nemoj mi rec da se ne nadas pokrit troskove svadbe poklonima. ko da je to nesto lose, iskvareno, jadno.... sori na ispusnom ventilu i laganoj digresiji, ali ide mi na zivce razmisljanje da je lose uzivat u poklonima. a zasto? pa i mi poklanjamo drugima barem s jednakim gustom s kojim i primamo poklone.)
Blentava is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 09:54   #202
Quote:
blentava kaže: Pogledaj post
ako imate mjesta, ne vidim di je problem
vidi, naravno da je lijepa gesta od gostiju na neki nacin nadoknadit dodatni trosak.
(tko u startu nema love za svadbu, ne treba ju radit. ali pliz nemoj mi rec da se ne nadas pokrit troskove svadbe poklonima. ko da je to nesto lose, iskvareno, jadno.... sori na ispusnom ventilu i laganoj digresiji, ali ide mi na zivce razmisljanje da je lose uzivat u poklonima. a zasto? pa i mi poklanjamo drugima barem s jednakim gustom s kojim i primamo poklone.)
ne ne nemislim se pokriti darovima, zato i kažem da ne očekujem da će platiti tj. u kovertu staviti za smještaj-jer smatram i sama da je to glupo...
zato me i pati svekrvin stav...mislim je, mi se ženimo trebali bi,al bacat se u trošak za smještaj, kada se može srediti

je zloćka tako će i biti...puštam to sada i puštam joj i trošak, ako ona smatra da smještaj kod moje rodbine nije dovoljno dobar
Crnileptir00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 09:55   #203
Dobro jutro svima

Prije par godina sam bila na svadbi na kojoj smo si svi sami platili smještaj, a mladenci su samo rezervirali sobe i to jako skupe (radilo se o dvorcu), a da uopće nisu rekli gostima da si sami plaćaju sobe. I onda su gosti njima davali više novaca u kuverte baš zbog smještaja, a još se i neugodno iznenadili ujutro kad su se odjavljivali iz soba i morali platiti sobe jer su mladenci rekli osoblju dvorca da si svi sami plaćaju. Neki ljudi nisu imali toliko, pa su posuđivali od drugih gostiju. Svima je bilo jako neugodno. Osim mladencima, oni nisu pokazivali da ih je to nešto opteretilo.

Tako da u svakom slučaju, ma tko platio, barem jasno iskomunicirajte s gostima da znaju što ih čeka.
AnarhoVila is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 10:07   #204
Quote:
Crnileptir00 kaže: Pogledaj post
je zloćka tako će i biti...puštam to sada i puštam joj i trošak, ako ona smatra da smještaj kod moje rodbine nije dovoljno dobar
dogovori se sa dragim i skini jednu brigu sa leđa
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 10:15   #205
Quote:
zlocka kaže: Pogledaj post
dogovori se sa dragim i skini jednu brigu sa leđa
slažem si i vjerujem da će tako i biti.. tko god se gurao i htio bacat u trošak zbog svojih hirova...nek im je na volju..
Crnileptir00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 10:33   #206
Plačanje smještaja gostima jako jako povećava troškove svadbe.
I nas je mučio taj problem, no na kraju ćemo za moj dio familije unajmit bus da ih dofura i da ih ujutro oko 4, 5h kako će htjeti, vrati doma.
To mi se čini najbolja opcija, ljudi mogu pit i veselit se.

Čini mi se da je samo kod nas običaj da se gostima plača smještaj, ni po europi ni u americi nema toga, svatko plača sebi smještaj i to je najnormalnije.
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 10:36   #207
Quote:
Zhuta kaže: Pogledaj post
Plačanje smještaja gostima jako jako povećava troškove svadbe.
I nas je mučio taj problem, no na kraju ćemo za moj dio familije unajmit bus da ih dofura i da ih ujutro oko 4, 5h kako će htjeti, vrati doma.
To mi se čini najbolja opcija, ljudi mogu pit i veselit se.

Čini mi se da je samo kod nas običaj da se gostima plača smještaj, ni po europi ni u americi nema toga, svatko plača sebi smještaj i to je najnormalnije.
a čini se da se samo kod nas očekuje plačen smještaj
moji su iz dalamcije(tj. zaručnikovi), tako da mi je glupo da ih istu noć vraćaju..al da moja šogorica očekuje da ćemo im i bus možda unajmiti da dođu svi skupa i da se ne troše i et... ma jedna divna žena koja nezna što bi sve izmislila i kako bi se umiljila više i draže familiji
Crnileptir00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 10:48   #208
Quote:
Crnileptir00 kaže: Pogledaj post
a čini se da se samo kod nas očekuje plačen smještaj
moji su iz dalamcije(tj. zaručnikovi), tako da mi je glupo da ih istu noć vraćaju..al da moja šogorica očekuje da ćemo im i bus možda unajmiti da dođu svi skupa i da se ne troše i et... ma jedna divna žena koja nezna što bi sve izmislila i kako bi se umiljila više i draže familiji
tu si u pravu, daleko je to, naša udaljenost je 150km.
A onda ih smjesti po kućama, neš ti problema za jednu noć, a ako svekrva misli da ih treba smjestit u hotel, nek ona i plati.
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 11:01   #209
Quote:
Zhuta kaže: Pogledaj post
tu si u pravu, daleko je to, naša udaljenost je 150km.
A onda ih smjesti po kućama, neš ti problema za jednu noć, a ako svekrva misli da ih treba smjestit u hotel, nek ona i plati.
tu se slažem stobom
hvala svim curama koje su mi s leđa skinuli teret...jer mislila sam da sam luda....al eto ipak nisam
ja nisam osoba koja udovoljava drugima ako je u pitanju nešto moje, kuća,auto, pa evo i svatovi...tako da neće nikom bit lako samnom
al ja se držim svojih očekivanja i granica mogućnosti i da tolerancije za gluposti..
hvala curke
Crnileptir00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 11:03   #210
Moj dragi hoce svojima vecini platiti put (bus), a svima smjestaj jer kao kako ce se dogovoriti kad ce bus ici nazad, sto ako netko hoce ici prije i blabla....

To je preko 100 ljudi, razumijem ja da je 300 km puno za voziti nakon svadbe, ali ako imaju bus, nek se dogovore priblizno kada bi vecini odgovaralo da idu nazad. Sredili smo 20-ak soba dosada, sve su dvokrevetne s pomocnim lezajem i naravno da sad svi izvoljevaju, ne mogu se recimo covjek i zena s 2 mala djeteta ugurat u jednu sobu, nego trebaju dvije!! onda kako ce dvije sestre spavat na bracnom krevetu i slicne situacije
Catrice is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 11:16   #211
Quote:
Catrice kaže: Pogledaj post
Moj dragi hoce svojima vecini platiti put (bus), a svima smjestaj jer kao kako ce se dogovoriti kad ce bus ici nazad, sto ako netko hoce ici prije i blabla....

To je preko 100 ljudi, razumijem ja da je 300 km puno za voziti nakon svadbe, ali ako imaju bus, nek se dogovore priblizno kada bi vecini odgovaralo da idu nazad. Sredili smo 20-ak soba dosada, sve su dvokrevetne s pomocnim lezajem i naravno da sad svi izvoljevaju, ne mogu se recimo covjek i zena s 2 mala djeteta ugurat u jednu sobu, nego trebaju dvije!! onda kako ce dvije sestre spavat na bracnom krevetu i slicne situacije
Ma to su gluposti.
Dragi ti pretjeruje.
nek se gosti sami dogovore kad žele ići doma, neko optimalno vrijeme 3, pola 4 ujutro. Ako je to nekome dugo nek idu spavati u bus i neka ne vode manju djecu sa sobom (šta uopće klinci od 3 godine imaju cijelu noć raditi na svadbi- nemojte odmah skočiti na mene, ok je to ako ih rtoditelji imaju mogućnosti odvest doma nakon večere).
Plačanje smještaja 100tinjak ljudi je užasan trošak.
Osim ako plivate u lovi dragi bi ti trebao biti svjestan te činjenice.
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 11:38   #212
Quote:
Zhuta kaže: Pogledaj post
Ma to su gluposti.
Dragi ti pretjeruje.
nek se gosti sami dogovore kad žele ići doma, neko optimalno vrijeme 3, pola 4 ujutro. Ako je to nekome dugo nek idu spavati u bus i neka ne vode manju djecu sa sobom (šta uopće klinci od 3 godine imaju cijelu noć raditi na svadbi- nemojte odmah skočiti na mene, ok je to ako ih rtoditelji imaju mogućnosti odvest doma nakon večere).
Plačanje smještaja 100tinjak ljudi je užasan trošak.
Osim ako plivate u lovi dragi bi ti trebao biti svjestan te činjenice.
Njemu je kao zao da mu nitko ne dode jer je dalek put, ovo ono, sami izgovori, ali naravno da kad je sve placeno, svi mogu doci, cak i citave obitelji. Ima ljudi koji ne bi mozda dosla da su svatovi u njihovom gradu, ali buduci da je sve placeno pa zasto ne bi. Nije da ja ne zelim da dodu, zelim, ne zelim svadbu samo sa svojom rodbinom

Tko zeli doci, doci ce bez obzira na sve. Nije to jeftino, ali ne zelim da ispadne sebicno s moje strane, ali to nam troskove dize za minimum 2000 eura.
Catrice is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 11:50   #213
Quote:
Catrice kaže: Pogledaj post
Njemu je kao zao da mu nitko ne dode jer je dalek put, ovo ono, sami izgovori, ali naravno da kad je sve placeno, svi mogu doci, cak i citave obitelji. Ima ljudi koji ne bi mozda dosla da su svatovi u njihovom gradu, ali buduci da je sve placeno pa zasto ne bi. Nije da ja ne zelim da dodu, zelim, ne zelim svadbu samo sa svojom rodbinom

Tko zeli doci, doci ce bez obzira na sve. Nije to jeftino, ali ne zelim da ispadne sebicno s moje strane, ali to nam troskove dize za minimum 2000 eura.
oprosti na smijehu...al tvoj dragi i moja svekrva su dobitna kombinacija....isti su si...i ona bi i bus i smještaj
Crnileptir00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 11:54   #214
Quote:
Crnileptir00 kaže: Pogledaj post
oprosti na smijehu...al tvoj dragi i moja svekrva su dobitna kombinacija....isti su si...i ona bi i bus i smještaj
ma nije ni moja puno bolja, koje ona tek ideje ima. ali to je za nku drugu temu
Catrice is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 11:54   #215
Quote:
Catrice kaže: Pogledaj post
Njemu je kao zao da mu nitko ne dode jer je dalek put, ovo ono, sami izgovori, ali naravno da kad je sve placeno, svi mogu doci, cak i citave obitelji. Ima ljudi koji ne bi mozda dosla da su svatovi u njihovom gradu, ali buduci da je sve placeno pa zasto ne bi. Nije da ja ne zelim da dodu, zelim, ne zelim svadbu samo sa svojom rodbinom

Tko zeli doci, doci ce bez obzira na sve. Nije to jeftino, ali ne zelim da ispadne sebicno s moje strane, ali to nam troskove dize za minimum 2000 eura.
Tko hoće doći doći će i kad im samo platite bus.
Da, najbolje da im još i koji topli obrok drugi dan platite.

Razmišljam na način da treba biti realan, šta je previše previše je.
Valja možeš objasnit haniju da nek se odluči za jednu od tih opcija.
Da li znate da u slučaju da im plačate i put i smještaj morate računati da i vozača morate smjestit na spavanje i plača se njegovo čekanje dan i po za povratak gostiju.
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 12:01   #216
Quote:
Zhuta kaže: Pogledaj post
Tko hoće doći doći će i kad im samo platite bus.
Da, najbolje da im još i koji topli obrok drugi dan platite.

Razmišljam na način da treba biti realan, šta je previše previše je.
Valja možeš objasnit haniju da nek se odluči za jednu od tih opcija.
Da li znate da u slučaju da im plačate i put i smještaj morate računati da i vozača morate smjestit na spavanje i plača se njegovo čekanje dan i po za povratak gostiju.
kad smo kod toplog oborka...moja sveki je došla na ideju iznajmiti još jednu salu, ono da njeni gosti imaju večeru da prije i ručak taj dan
a neznam...moji mi stalno govore da ju pustim da financira ako hoće
mislim da će joj to malo smiriti strasti i neće što šta od zamišljenog napraviti
ljudi moji ja neželim ispast bezobrazna, al neželim se s svadbom baciti u preveliki minus, ma nikoga neželim ubaciti u minus, ni svoje ni njegove...
svoju svadbu prevenstveno radim da postanem žena svog čovjeka i on da mu ja postanem žena...ove prevelike nebuloze više zbilja neželim kometirati, gubit ću samo živce, a ima još do svadbe
Crnileptir00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 15:04   #217
grozim se ove teme jer ću ja imat popriličan problem s time
cca 95% moje rodbine je izvan zg-a. nemam ideju ni di početi
Blank Page is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 16:11   #218
polako, savjetujte se sa gostima, možda neki neće moći spavati, možda neki imaju gdje (rodbina, prijatelji), a nekima će biti izuzetno drago da im vi rješite spavanje, ali ne za veliki trošak. tak oda odahnite, jer sve će se rješiti. rijetki su oni koji imaju rospije za rodbinu i prijatelje koji zahtjevaju sheraton za spavanje.
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 20:03   #219
Evo, da se i ja nadovežem na temu sa svojim iskustvima.

1. Vani ( u Europi ) nigdje nisam još doživjela da mladenci plaćaju smještaj gostima.

2. Išla sam na jednu svadbu koju su mladenci odlučili organizirati u Dubrovniku, makar nitko ni njen ni njegov ne živi ni blizu Dubrovnika. Hajd' do'ro. Dakle, svi gosti su morali prije svega financirati put. Mi, koji smo dolazili iz Zg ili sa sjevera Hrvatske, smo naravno ipak morali putovati avionom, jer je put do Du i natrag prenaporan ako ideš autom. Ili busom. A svi znamo kakve cijene karata ima CA u srcu sezone, prema Dubrovniku. Nadalje, mladenci su organizirali svadbu u jednom od Štrokovih hotela, pa je, opet, najzgodnije bilo tamo i rezervirati spavanje,jer mi se zbilja ne da bauljati po Dubrovniku u gluho doba noći. Spavanje smo plaćali sami, afkors. Noćenje s doručkom je bilo preko 300 eura Hrana je bila nikakva ( ne u smislu kvalitete, nego količine ) Imali su nekakve minijaturne slijedove od kojih se doista nije moglo pošteno najesti. Glazba je svirala do ponoći, a poslije su puštali muziku s cedeja U 1 sat više nije bilo nikoga u sali. Oni su, kao, htjeli napraviti nekakvo luksuzno vjenčanje, ali na teret gostiju, što je po meni krajnje bezobrazno i bezobzirno. Dosta ljudi je uzelo sobe po drugim hotelima, a dosta njih se vraćalo istu noć doma jer si ljudi nisu mogli priuštiti trošak nikakvog noćenja u hotelu.

3. Drugi primjer bezobrazluka. Kad se moja sestra udavala, svim gostima smo plaćali smještaj u hotelu u kojem je bila svadba. Neki su došli i 2-3 dana ranije, ali dobro. Budući je bilo dosta gostiju koji ne žive u Zg, htjeli smo se pobrinuti za njihov smještaj. No, neka 'pametna' rodica iz sedamnaestog koljena je povukla cijelu svoju četveročlanu obitelj, pa smo za njih rezervirali apartman u hotelu. Došli su u četvrtak popodne (!!!), a u ponedjeljak su zvali moju staru da bi oni ipak ostali još malo u zg, jer im se baš, eto, sviđa u hotelu, baš bi im dobro došao mali odmor, obavili bi još šoping po zg, pa bi li mi mogli njima produžiti boravak do srijede !!!!!
Hellooouuu!!! To ne znači ništa drugo, nego izvoli mi platiti moj odmor. Nitko im ne brani da ostanu i mjesec dana ako im se ostaje, ali brate siđi na recepciju, produži si boravak i odmaraj do mile volje. Naravno da je tata nazvao hotel i produžio im boravak. I još nešto, koliko god to sad jadno i nisko zvučalo - nisu pokrili ni stolice.

4. Ja imam svadbu u 12.mjesecu, i isto smo svim svojim gostima platili ( odnosno, platit ćemo ) smještaj. Meni je to u pravilu ok. Moja svadba, moji gosti, negdje im trebam osigurati smještaj. No, to su ovaj put samo meni zbilja dragi i blliski ljudi koje želim pored sebe tih dana, i nije mi žao platiti za njih. Gorespomenuta rodica nije dobila našu pozivnicu
__________________
Nije loše...
olivera0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 20:40   #220
mi smo platili petak (jer je većina došla dan prije) a oni su sami platili subotu. dobili smo povoljno sobe, tako da se nisu previše istrošili (malo više od 100kn po glavi a doručak uključen u cijenu). a opet smo im malo olakšali.. i plaćen je autobus onima koji su nakon svadbe direkt kući išli, koji dakle nisu bili smješteni u sobama.. svi su zadovoljni!!
__________________
ako ti je zivot kiseo kao limun.. ..napravi od njega limunadu
yvanna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:19.