Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2007., 23:50   #1
"Preuzmite kontrolu nad svojim zdravljem"

"Preuzmite kontrolu nad svojim zdravljem" E. Hollingsworth
Zanima me da li je još netko čitao ovu knjigu i što mislite o njoj?
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2007., 15:43   #2
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
"Preuzmite kontrolu nad svojim zdravljem" E. Hollingsworth
Zanima me da li je još netko čitao ovu knjigu i što mislite o njoj?
Pročitao sam prije nekih godinu i pol prvi put, pa opet još par puta poslije. Fenomenalna knjiga, potpisujem skoro sve što je Elaine unutra napisala!
Čak sam i macu naručio, ali mi se nije svidjela.

Edit: dapače, knjiga me je spasila "iz pakla" vegetarijanstva i vratila mi snagu i razumijevanje pravilne prehrane.
__________________
"This is the true joy in life, the being used for a purpose recognized by yourself as a mighty one; the being a force of Nature instead of a feverish selfish little clod of ailments and grievances complaining that the world will not devote itself to making you happy. - Shaw, G. B."

Zadnje uređivanje MoW : 27.10.2007. at 16:53.
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2007., 22:21   #3
Zašto ti maca nije odgovarala? Okus ili nisi osjetio nikakve efekte? I ja sam pod dojmom mada sam dosta stvari iz nje znala i pročitala na raznim drugim mjestima. Puno se toga čini tako logičnim da se čovjek pita kako to prije nije uočio?
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 09:27   #4
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Zašto ti maca nije odgovarala? Okus ili nisi osjetio nikakve efekte? I ja sam pod dojmom mada sam dosta stvari iz nje znala i pročitala na raznim drugim mjestima. Puno se toga čini tako logičnim da se čovjek pita kako to prije nije uočio?
Uočio sam efekt pretjeranog umora nakon što sam je uzimao. Pojačalo je spolnu aktivnost, ali mi je strašno povećalo pospanost, pa je krajnji rezultat bio nikakav. To mi se nije nikako svidjelo i nakon nekih mjesec dana sam prestao aktivno uzimati. Povremeno stavim u hranu, ali zapravo vrlo rijeko.
Ali valjda je to individualno. Okus je kako bi mi iz Zagreba rekli - ni vrit ni mimo. Nije baš nešto posebno.

Čovjek ne uočava puno toga što nas okružuje. Hrana je samo jedan dio općeg neopažanja. Najveći problem koji trenutno vidim kod nas u Hrvatskoj je nedostupnost organski uzgojenog mesa i mlijeka. Ima koliko znam neka obitelj što uzgaja na farmi krave za mlijeko i sir u primorsko-goranskoj županiji. Što se mesa tiče, ne znam. Načuo sam da će Mavrović početi uzgajati svinje.
No to je tek glasina.
__________________
"This is the true joy in life, the being used for a purpose recognized by yourself as a mighty one; the being a force of Nature instead of a feverish selfish little clod of ailments and grievances complaining that the world will not devote itself to making you happy. - Shaw, G. B."
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 12:18   #5
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
"Preuzmite kontrolu nad svojim zdravljem" E. Hollingsworth
Zanima me da li je još netko čitao ovu knjigu i što mislite o njoj?
Jako dobra knjiga. Nakon što sam je pročitao prestao sam jesti soju. Nego dali netko zna gdje se može kupiti maca kod nas, osim one encijanove
kodeks1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 13:10   #6
Quote:
kodeks1 kaže: Pogledaj post
Jako dobra knjiga. Nakon što sam je pročitao prestao sam jesti soju. Nego dali netko zna gdje se može kupiti maca kod nas, osim one encijanove
Ne znam, naručio sam od Elaine iz Australije, stiglo je za tri tjedna.
Možeš naručiti preko njezine stranice
__________________
"This is the true joy in life, the being used for a purpose recognized by yourself as a mighty one; the being a force of Nature instead of a feverish selfish little clod of ailments and grievances complaining that the world will not devote itself to making you happy. - Shaw, G. B."
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 21:25   #7
Ja sam našla par uvoznika mace kod nas ali ne vjerujem da je to "to", mislim da je ipak bolje naručiti onu preporučenu u knjizi. Da, to s hranom je problem ja miksam zeleno lisnato povrće i voće i konzumiram takve mješavine svakodnevno, ali nisam uvijek sigurna da sam kupila najkvalitetnije.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 21:30   #8
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Ja sam našla par uvoznika mace kod nas ali ne vjerujem da je to "to", mislim da je ipak bolje naručiti onu preporučenu u knjizi. Da, to s hranom je problem ja miksam zeleno lisnato povrće i voće i konzumiram takve mješavine svakodnevno, ali nisam uvijek sigurna da sam kupila najkvalitetnije.
Dok ne uđemo u Uniju, neće biti reda, a kad uđemo, onda će cijene skočiti sky high, što se tiče eko proizvoda, pogotovo.
__________________
"This is the true joy in life, the being used for a purpose recognized by yourself as a mighty one; the being a force of Nature instead of a feverish selfish little clod of ailments and grievances complaining that the world will not devote itself to making you happy. - Shaw, G. B."
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 10:06   #9
Nego, primjetno je da u knjizi Elaine priča protiv kalcija u smislu dodatnog uzimanja i futranja mlijekom. Dakle, za one koji nisu knjigu pročitali, ali i za one koji jesu, jedite puno proizvoda koji sadrže magnezij, bor i selen. Onda će vam apsorpcija kalcija biti pojačana i kosti čvršće.
To vrijedi za sve, ali osteoporoza je značajnija kod žena. Zanimljivo je da sam poznavao jednu staru ženu koja je ispijala skoro litru mlijeka dnevno, što su joj savjetovali "liječnici", da bi se vrlo brzo "raspala" od osteoporoze. Mali postotak kalcija iz mlijeka se apsorbira i to samo u slučaju ako imamo dovoljno prije nabrojanih elemenata. Dakle, primarno zeleno lisnato povrće, ali i voće te neki orašasti plodovi sadrže navedene elemente u spojevima.
__________________
"This is the true joy in life, the being used for a purpose recognized by yourself as a mighty one; the being a force of Nature instead of a feverish selfish little clod of ailments and grievances complaining that the world will not devote itself to making you happy. - Shaw, G. B."
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 22:56   #10
Trenutno sam u fazi pronalaženja kvalitetnog magnezija u tabletama. Za kalcij znam, ima jedan ginekolog u Zg. koji već dugo pljuje po dodatnom uzimanju kalcija iz tableta, a kad ono vidiš ima u tome istine
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 10:59   #11
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Trenutno sam u fazi pronalaženja kvalitetnog magnezija u tabletama. Za kalcij znam, ima jedan ginekolog u Zg. koji već dugo pljuje po dodatnom uzimanju kalcija iz tableta, a kad ono vidiš ima u tome istine
Imaš magnezij šumeće tablete u svakoj boljoj apoteci, tako da to ne bi trebalo biti problem.
Ne znam je li možda znaš, prodaju li u apotekama tabletice cinka? To bi mi bilo korisno, imam manjih problema s kožom, a znam da je to odlično sredstvo. Žitarice su mi smanjile apsorpciju cinka.
Neću ih više ni gledati, grozne integralne žitarice.
Nego, tvoj me avatar jako podsjeća na nešto slično što sam u Makronovi vidio...
__________________
"This is the true joy in life, the being used for a purpose recognized by yourself as a mighty one; the being a force of Nature instead of a feverish selfish little clod of ailments and grievances complaining that the world will not devote itself to making you happy. - Shaw, G. B."
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 11:03   #12
kakva maca???????
drnda is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 11:24   #13
Quote:
drnda kaže: Pogledaj post
kakva maca???????
Maca

Ne, nije naša domaća mica-maca, niti ženska maca , nego maca korijen.
__________________
"This is the true joy in life, the being used for a purpose recognized by yourself as a mighty one; the being a force of Nature instead of a feverish selfish little clod of ailments and grievances complaining that the world will not devote itself to making you happy. - Shaw, G. B."
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 11:33   #14
Quote:
kodeks1 kaže: Pogledaj post
Jako dobra knjiga. Nakon što sam je pročitao prestao sam jesti soju. Nego dali netko zna gdje se može kupiti maca kod nas, osim one encijanove
Zasto je soja losa? Procitat cu knjigu, ali dok je ne nabavim, umirem od znatizelje...
yeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 11:38   #15
Quote:
yeya kaže: Pogledaj post
Zasto je soja losa? Procitat cu knjigu, ali dok je ne nabavim, umirem od znatizelje...
Evo ti deveto poglavlje iz knjige.

Evo još linkova:
http://organicstore.blogspot.com/200...ller-bean.html
http://www.joyousbirth.info/forums/s...ead.php?t=3457
http://www.mercola.com/article/soy/index.htm
__________________
"This is the true joy in life, the being used for a purpose recognized by yourself as a mighty one; the being a force of Nature instead of a feverish selfish little clod of ailments and grievances complaining that the world will not devote itself to making you happy. - Shaw, G. B."
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 14:42   #16
Evo još malo o soji:
http://www.healingcrow.com/soy/soy.html
kodeks1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 21:58   #17
Quote:
MoW kaže: Pogledaj post
Imaš magnezij šumeće tablete u svakoj boljoj apoteci, tako da to ne bi trebalo biti problem.
Ne znam je li možda znaš, prodaju li u apotekama tabletice cinka? To bi mi bilo korisno, imam manjih problema s kožom, a znam da je to odlično sredstvo. Žitarice su mi smanjile apsorpciju cinka.
Neću ih više ni gledati, grozne integralne žitarice.
Nego, tvoj me avatar jako podsjeća na nešto slično što sam u Makronovi vidio...
E, da Znam da ima magnezija svuda ali htjela bih baš onaj koji je ona preporučila, a cinka imaš evo npr. od Kala i dobar je za kožu.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 22:01   #18
Koga zanima zdravija prehrana preporučam knjigu "Zeleno za zdravlje" Victoria Boutenko
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 23:19   #19
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Koga zanima zdravija prehrana preporučam knjigu "Zeleno za zdravlje" Victoria Boutenko
Hvala na preporuci, naručeno.
__________________
"This is the true joy in life, the being used for a purpose recognized by yourself as a mighty one; the being a force of Nature instead of a feverish selfish little clod of ailments and grievances complaining that the world will not devote itself to making you happy. - Shaw, G. B."
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 23:19   #20
pročitala Holligsworth i prva reakcija je "depresija" i pomisao mi je bila nemoguće da sam još živa i "zdrava" s obzirom na činjenicu šta sam sve unijela u svoje tijelo..

pročitat ću "zeleno za zdravlje", baš sam sad radoznala...
a macu moja mama nabavlja preko onih forever living products... ali stvarno neznam da li je to dobro
petraaaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:11.