Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.11.2007., 00:30   #21
Beta 1,3D glucan

Pila sam beta 1,3D glucan od 500 mg, svakodnevno 3 mjeseca (siječanj, veljača i ožujak), kao što su mi i savjetovali da treba činiti kod ozbiljnijih zdravstvenih problema.

Istina, istovremeno sam bila i na veoma drastičnoj dijeti (bez šećera, slatkog voća, kvasaca, prženog; crveno meso ionako ne jedem godinama), zbog problema s probavnim traktom.

I kada sam otišla na imunološku kontrolu u 5. mjesecu, prvi puta nakon 7 godina, moji nalazi - C3, C4 i CH50 (ukupni) - su bili u granicama normale (vodim rat sa SLE - nisam pristala na imunosupresive).

Sa više strana sam čula dobre preporuke za Beta 1,3D glucan. To mi je jako drago, jer u ovoj "industriji zdravlja", čovjek postane skeptičan prema svakoj reklami. A i za glucan je bila uistinu bombastična. Ali, evo, pokazala se u slučaju mojih C-eova točna. Preporučam!
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 00:32   #22
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
Hvala Phyto, hvala Wardancer, na javljanju i savjetima.

Često u komplementarnoj medicini nailazim na savjet - uzimati pod nadzorom liječnika. Međutim, moji liječnici, osim što poneki pozdravlja "suplementaciju", najčešće u vidu vitaminskih pripravaka, o drugome ili ne znaju, ili ne žele znati.

Baš sam sinoć na trenutak uključila televizor na prvom programu gdje se jedan liječnik obrušio na sve što iskoračuje iz školske medicine. Gotovo ga je bilo nelagodno gledati koliko je bio isključiv, omalovažavajuć i obezvrjeđujuć spram svega onoga što mi zovemo komplementarnom ili alternativnom medicinom... ili kako već ne.

Zato mi je teško s liječnikom raspravljati o omega 3, jer, ovaj, čak i u najboljoj namjeri, nema znanja, a često ni mogućnosti da me na takav način prati kroz liječenje.

Stoga ću morati sama oprezno koristiti nešto od preporučenog. I, naravno, nadam se vašim savjetima, kao što sam ih i sama spremna pružiti vama.
Velike količine omega 3 (recimo ovih 20g) mogu povisiti šećer i LDL kolesterol u krvi te značajno produžiti vrijeme zgrušavanja krvi.Teoretizira se da bi te količine mogle povećati rizik od moždanog udara.
Svakako uz te doze treba uzimati i veću količinu vitamina E (200-300IU),a treba izbjegavati istovremeno uzimanje ginka,aspirina te ostalih NSAR lijekova te svih onih lijekova koji utječu na grušanje krvi.

Zadnje uređivanje phyto : 07.11.2007. at 01:09.
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 00:34   #23
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
Gotovo ga je bilo nelagodno gledati koliko je bio isključiv, omalovažavajuć i obezvrjeđujuć spram svega onoga što mi zovemo komplementarnom ili alternativnom medicinom... ili kako već ne.
Kroz cijelo školovanje uče se tako razmišljati-po simptomima-sigurno je jako teško izaći iz tog kalupa, pogotovo kada si okružen kolegama koji omalovažavaju svako istupanje iz njih. Moja imunologica se baš uzrujala kada sam odbila početi s protuupalnim lijekovima. Bilo mi je žao jer se uzrujala iz zabrinutosti za mene - jako dobra i draga doktorica, ali nije mogla prihvatiti ništa izvan kalupa. Ipak, ima iznimaka...

Također, tvoje liječenje može pratiti školovani terapeut - nije baš ili doktor ili ništa.
__________________
psihologija - shiatsu - osteopatija - priroda
wardancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 00:48   #24
Quote:
wardancer kaže: Pogledaj post
i zanima me, kad već ćaskamo , što činite za psihu, kako to djeluje na vas, vašu bolest? obraćate li pažnju uopće na to? Ja vjerujem da dok ne zavirimo unutra prirodni lijekovi mogu samo ograničeno pomoći, u smislu da će se problem vraćati jer nije zapravo razriješen. mišljenja?
nadam se da i ovo spada pod temu, ukorite me ako nije bio plan svraćat u te vode
Naravno, da obraćamo pažnju na svoju psihu. Pogledaj samo zadnjih nekoliko dana na topicu Sistemski lupus. Uskoro nitko više neće citirati Freuda i njegov krug, već ekipu sa topica i krugove oko nje. Priključi na se tamo.

Ovdje smo zamislili raspravljati o ljekovitim pripravcima, kako bismo se lakše snalazili u traženju odgovarajućih preparata.

A kada već pitaš, pa... psiha je sve to i zakuhala (njojzi hvala!). Potpuno se slažem s tvojim razmišljanjima. Sada se spremam na spavanje, pa predlažem da sutra poslijepodne nastavimo razglabati na Lupusu ovu sjajno postavljenu misao. Slažeš se?
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 00:59   #25
slažem, ja već i nepozvana uletila na lupus
__________________
psihologija - shiatsu - osteopatija - priroda
wardancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 13:21   #26
Quote:
Nina-01 kaže: Pogledaj post
Kupila sam u
Kemigu, prije jedno mjesec i pol, zadnja flaša je bila, pol litre.
Rekli su mi da će zvati kad dobiju novu pošiljku..no, do danas nema njihovih poziva.
nINA i ja imam ankilozantni daj mi reci jer uzimas kakve klasicne lijekove ili ?
peta25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 14:19   #27
Quote:
peta25 kaže: Pogledaj post
nINA i ja imam ankilozantni daj mi reci jer uzimas kakve klasicne lijekove ili ?
Ne,ne uzimam nikakve lijekove. Previše mi je nuspojava bilo u Salazopyrin, pa ga nisam ni počela uzimati, a imam ga doma. Prepisan mi je i Vioxx, al on je povučen sa liste lijekova.
Razmišljam o ovim novim biološkim lijekovima, ali godišnje liječenje košta oko 80 000 kuna.
Gotovo svakodnevno uzimam Lumidol-opijat, za bolove.

A kakvi su simptomi kod tebe?
Nina-01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 18:42   #28
simptomi od bolesti ili lijekova?
od lijekova uzimam medrol i salazopyrin neuspojava je da se debljam ali vise nije tak jako ko prije....

a bolovi su mi u cijeloj kicmi i cesto me koci mislim da mi je najvise zahvacen prsni dio i imam niske temp stalno....


a kod tebe jer si bila na rtg jel pocelo okostavanje ili?
peta25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 19:19   #29
ginko i aspirin - oprez kod trombocitopenije (česte kod SLE)

Quote:
phyto kaže: Pogledaj post
...Oralno uzmi ginko 120-160mg dnevno ili list vinove loze te PCO (150mg dnevno) i bioflavonoide (200-500mg dnevno) s vitaminom C (1g dnevno).
Što se tiče ginka, treba biti izuzetno oprezan.

Naime, lupus često prati i trombocitopenija. Dakle, slabija sposobnost zgrušavanja krvi. Pa se tada ne preporuča ni acetilsalicilna kiselina - popularni aspirini i slični proizvodi namijenjeni protiv bolova, povišene temperature, prehlade i sličnog.

Meni su, zbog loše cirkulacije (a poglavito u krvnim žilama glave) preporučili ginko. Uzimala sam ga, sva sretna što sam našla nešto prirodno za cirkulaciju. Međutim, počele su mi se pojavljivati modrice po tijelu. A prava panika je nastala kada mi je jedan podljev napravio pravo modro brdašce na zapešću ruke. Tada sam prestala s ginkom. I masnice i podljevi su se povukli. Razgovarala sam o tome i s liječnicima i složili smo se da su za mene ginko i aspirini "zabranjeno voće".

S druge strane, mojoj majci je ginko preparat broj jedan u održavanju cirkulacije. I godinama ga uzima. Nema ni lupus, ni trombocitopeniju.

Još nisam našla nešto drugo za poticanje cirkulacije. Iako mislim da bi i tenisice bile dobre za to... pa malo trčkaranja ili brzog hodanja... (Eto ga na! Nema smajlića u tenisicama. )

No, ako netko ima kakav savjet, željno iščekujem.
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 19:52   #30
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
Što se tiče ginka, treba biti izuzetno oprezan.

Naime, lupus često prati i trombocitopenija. Dakle, slabija sposobnost zgrušavanja krvi. Pa se tada ne preporuča ni acetilsalicilna kiselina - popularni aspirini i slični proizvodi namijenjeni protiv bolova, povišene temperature, prehlade i sličnog.

Meni su, zbog loše cirkulacije (a poglavito u krvnim žilama glave) preporučili ginko. Uzimala sam ga, sva sretna što sam našla nešto prirodno za cirkulaciju. Međutim, počele su mi se pojavljivati modrice po tijelu. A prava panika je nastala kada mi je jedan podljev napravio pravo modro brdašce na zapešću ruke. Tada sam prestala s ginkom. I masnice i podljevi su se povukli. Razgovarala sam o tome i s liječnicima i složili smo se da su za mene ginko i aspirini "zabranjeno voće".

S druge strane, mojoj majci je ginko preparat broj jedan u održavanju cirkulacije. I godinama ga uzima. Nema ni lupus, ni trombocitopeniju.

Još nisam našla nešto drugo za poticanje cirkulacije. Iako mislim da bi i tenisice bile dobre za to... pa malo trčkaranja ili brzog hodanja... (Eto ga na! Nema smajlića u tenisicama. )

No, ako netko ima kakav savjet, željno iščekujem.
Baš mi je žao što si imala negativno iskustvo.
Da,naravno u slučaju trombocitopenije ili nekog drugo poremećaja grušanja krvi ginko ne dolazi u obzir,a ni velike doze omege 3 pa ni vitamina E.
Ginko inhibira PAF faktor (faktor koji aktivira trombocite) pa su nuspojave tog tipa sasvim moguće.
Pokušaj sa listom vinove loze:
3g na 250ml vode-triputa dnevno
ili
ekstrakt vinove loze 100mg-triput dnevno (mislim da ima dr.theiss)
Možeš dodati i ekstrakt koštica grožđa (PCO) ili piknogenol 100-150mg dnevno.
Ovo ne bi trebalo stvarat takve probleme,al svejedno budi na oprezu te kontroliraj trombocite u plazmi i PV.
Izvana koristi eterična ulja bez straha-najbitniji je ružmarin cineol 5%,a može se dodati i čempres i limun (svaki 2.5-3%).Ovo su koncentracije primjerene za tijelo.
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 20:18   #31
Hvala Phyto! Baš si srce, kada ovako brzo odgovaraš i nastojiš pronaći najbolja rješenja za mene (a koja će i drugima sa sličnim problemima biti dragocjena).

Nego, nisi li ti u Uvodu u prirodnu kozmetiku spominjao neku tetu s eteričnim uljima? Može li njezin tel. na pp?
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 20:47   #32
Može pitanje? Ima li netko od vas morpheu? Ili neku vrstu scleroderme?
To su dijagnosticirali mojoj mami, radi se o autoimunoj bolesti kod koje se gubi kolagen u dubljim slojevima kože. Tako da to izgleda kao velika strija, ima ih posvuda po tijelu, i osim što nije baš najljepše za vidjeti, stvara joj probleme. Na tim dijelovima joj je koža jako osjetljiva, ima osjećaj da ju svrbi, pecka, ponekad kao da ju štipa...
Ovako zvuči malo blesavo i pomalo smiješno, ali njoj je za poluditi. Išla je na PUVA terapiju (ona sunčanja), i dok je išla na to bilo joj je bolje, čim je prestala sve se vratilo (u još malo većem opsegu). A kako je ta terapija vrlo invazivna, ne preporuča se češće od 2x godišnje. I što da radi do idućeg puta? Probala je kojekakve kreme, trave, tinkture, i od svega toga ništa. Ima li tko kakvu ideju?
mauna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 21:28   #33
Ej bok ljudi. Nisam baš sigurna da spadam u vašu ekipu,ali definitivno imam problema s imunitetom, a uz to sa alergijama,sinusima...bla,bla. Uglavnom, na terapiji kortikosteroidima sam već godinama. Bila sam nekidan kod doktorice i rekla mi je da nema pojma kakvi su mene liječnici lječili pa mi nisu rekli da se kortići moraju uzimati s pauzama,naime-ja sam na njima NEPRESTANO već godinama. Bijah danas na pregledu na otorini, imam blagu devijaciju nosne pregrade i dok mi je preporučio radiofrekvencijsku mukotomiju. Je li ikome poznat taj zahvat? Također, što se imuniteta tiče, moja dok je odmah navalila na to da je to sve zbog stresa,da moram naći neki način opuštanja i rekreacije jer se inače stres manifestira kroz bolesti, hoćeš gnojne angine (neuobičajeno često), upale grla,mjehura,bubrega... Meni jednostavno nije jasno kako je moguće da mi je baš psiha kriva za sve bolesti i ne znam je li to uopće moguće. Uskoro ću 20 i već sam dosad obišla hrpe doktora, isprobala napitaka za povećanje imuniteta i slično,no ništa ne pomaže. Ako tko ima kakav savjet,samo dajte. Hvala. Pozz
Lady_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 21:51   #34
Quote:
Lady_M kaže: Pogledaj post
... Meni jednostavno nije jasno kako je moguće da mi je baš psiha kriva za sve bolesti i ne znam je li to uopće moguće. Uskoro ću 20 i već sam dosad obišla hrpe doktora, isprobala napitaka za povećanje imuniteta i slično,no ništa ne pomaže. Ako tko ima kakav savjet,samo dajte. Hvala. Pozz

Draga Lady_M, ekipa na topicu Sistemski lupus upravo raspravlja o mogućem utjecaju psihe na bolesti, naročito ako su nam ove svakodnevna pojava...

Možda se njihova iskustva ne odnose na tvoj slučaj. Međutim, ne stoji te ništa kliknuti, pročitati, razmisliti, reći svoje mišljenje...

Hajde, pridruži im se...
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 22:08   #35
Hvala na poticaju! Vjerujem da psiha utječe na stvaranje bolesti. Recimo, prošle godine sam se doselila u Zg kad sam upisala fax i do tada sam imala stvarno rekordan broj gnojnih angini,upala grla,sinusa i prehlada...samo su se redale jedna za drugom. Kad sam došla u ZG, nekako se to prorijedilo. Možda je jedan od razloga i taj što sam se toliko željela maknuti iz rodnog mi grada,možda zato što sam shvatila da nemam vremena biti bolesna,a ni razloga ( u srednjoj je bilo super izostati 2 tjedna,a fax mi se čak sviđa ),a da ni ne spominjem činjenicu da me ovdje nema tko maziti i paziti. Uglavnom,ima tu nešto. Samo mi nije jasno što bih trebala učiniti, imam osjećaj da mi neki doktori pripisuju koješta dok drugi opet sve svaljuju na stres. Nikad na zelenu granu s njima, više su mi naštetili nego pomogli. Eto...
Lady_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 23:35   #36
Quote:
peta25 kaže: Pogledaj post
simptomi od bolesti ili lijekova?
od lijekova uzimam medrol i salazopyrin neuspojava je da se debljam ali vise nije tak jako ko prije....

a bolovi su mi u cijeloj kicmi i cesto me koci mislim da mi je najvise zahvacen prsni dio i imam niske temp stalno....


a kod tebe jer si bila na rtg jel pocelo okostavanje ili?
I meni su bolovi po cijeloj kičmi.
Jedno godinu dana sam imala svakodnevne temperature od 37,5, i ta me temperatura užasno lomila, niš nisam mogla, samo mi se spavalo i bila sam totalno iscrpljena. A doktori to nikada nisu povezali sa ankilozantnim ,nego sa stresom, mandulama i slično.
Prošlo je samo od sebe, zapravo, prestala sam mjeriti temp.
Išla sam dosta puta na rtg. okoštavanje je u vrlo progresivnoj fazi.
Ja sam to naslijedila po maminoj strani.
Mama mi je umrla prije 3 godine od karcinoma pluća,no,ispada da je taj karcinom bio najviše povezan sa ankilozantnim,nije bila pušač.
Okoštavanje prsnog koša je valjda utjecalo na premalo kisika u plućima, i onda stanice polude, napadnu same sebe.

U zadnje vrijeme sam primjetila da teže dišem, valjda zbog tog okoštavanja u prsnom košu. a i pušač sam.
Nažalost, ne vježbam, ignoriram bolest koliko god mogu...no, stanje se ne popravlja. Moram početi vježbati.....a nikak da se natjeram....

Ako je negdje u "programu" tijela došlo do ankilozantnog, znači da organizam stanicu ne prepoznaje kao svoju i kao dobru, već kao uljeza i onda je uništava, mora postojati i suprotan način..."upisati" u organizam i mozak suprotan program....Vjerujem da tada dolazi do izlječenja.
Nina-01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2007., 13:09   #37
Quote:
Nina-01 kaže: Pogledaj post
I meni su bolovi po cijeloj kičmi.
Jedno godinu dana sam imala svakodnevne temperature od 37,5, i ta me temperatura užasno lomila, niš nisam mogla, samo mi se spavalo i bila sam totalno iscrpljena. A doktori to nikada nisu povezali sa ankilozantnim ,nego sa stresom, mandulama i slično.
Prošlo je samo od sebe, zapravo, prestala sam mjeriti temp.
Išla sam dosta puta na rtg. okoštavanje je u vrlo progresivnoj fazi.
Ja sam to naslijedila po maminoj strani.
Mama mi je umrla prije 3 godine od karcinoma pluća,no,ispada da je taj karcinom bio najviše povezan sa ankilozantnim,nije bila pušač.
Okoštavanje prsnog koša je valjda utjecalo na premalo kisika u plućima, i onda stanice polude, napadnu same sebe.

U zadnje vrijeme sam primjetila da teže dišem, valjda zbog tog okoštavanja u prsnom košu. a i pušač sam.
Nažalost, ne vježbam, ignoriram bolest koliko god mogu...no, stanje se ne popravlja. Moram početi vježbati.....a nikak da se natjeram....

Ako je negdje u "programu" tijela došlo do ankilozantnog, znači da organizam stanicu ne prepoznaje kao svoju i kao dobru, već kao uljeza i onda je uništava, mora postojati i suprotan način..."upisati" u organizam i mozak suprotan program....Vjerujem da tada dolazi do izlječenja.


ja sam to nasljedilaod tate tata ima i okostan jesav ali je njemu dad 100 puta bolje nego prije 20 godina.....
nemogu vjerovat ovo za prsnu kraljeznicu ............................
ovo za temperaturu je nevjerovatno kao da sebe slusam ja ju jos imam pa neznamvise ni sama koliko dugo vec valjda 3 god isto varira ali do 37,5 i imunologme odlucno uvjerava da nema veze sa ankilozantnim i da nemaju blage od cega je,, ,, tak da ja vise i ne trazim od cega je jer sam sve zivo napravila i mora da je od toga...
njegova definicija je daje od ankilozantnog ond abi ju medrol ubio posto ga pijes a on smiruje upalu........
kad ti s edesi da se ukocis koliko dugo ti to traje???da li mozes sve normalno micat npr moj stari nemre vrat okrenut nego okrece cijelo tijelo....
peta25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2007., 13:42   #38
Bok,
evo samo jedno kratko pitanje ako netko zna?(Trazio sam po netu ali ne mogu nista naći)

Da li postoje kakvi preduvjeti za oboljenje od autoimunih bolesti(kažu da je nasljedno ali mi nitko nije bolestan u obitelji), i da li ima neka određena dobna granica kad se autoimune bolesti javljaju?
lema20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2007., 15:56   #39
Quote:
phyto kaže: Pogledaj post
Ne znam dal je corrina štogod napisala,al evo...
Daklem,fitoaromaterapeutski autoimune bolesti se liječe slično jer im je svima zajednička karakteristika da organizam okreće "kontra samog sebe".
Nekakva osnovna terapija bi uključivala:
Tinkturu lista ili pupova crnog ribiza koja se koristi oralno kroz dugi period-djeluje protuupalno i imunomodulatorno
Eterična ulja bijelog bora i crne smreke kojima se mažu područja nadbubrežnih žlijezda-imaju kortizol-like djelovanje te smiruju upale
Drenažu jetre i bubrega-mogu se koristiti razne biljke,ali se preferiraju:
List ružmarina (jetra)
List koprive ili suručica (bubrezi)
jer posjeduju protuupalno djelovanje.Rade se dvije kure čišćenja koje traju 3-4 tjedna s pauzom od 10 dana između.
List koprive se može bez prblema koristiti više mjeseci.
Također u terapiju treba uvesti neku od slijedećih protuupalnih biljaka:
Harpagofit (vražja kandža)-kod osteoartritisa je najefikasnija,ali se pokazala efikasna i za reumatoidni artritis
Tamjan (smola)-ispitan za reumatoidni artritis djeluje slično NSAR (ibuprofen i sl.)
Kurkuma-ispitana za RA,inhibira stvaranje leukotrijena koji djeluju upalno,potiče stvaranje kortizola,štiti jetru od toksina te je dobar antioksidans
Vrbina kora-djeluje protuupalno i analgetski (koristiti kraće vrijeme)
Oralno je dobro koristiti i dodatke ulja:
Omega 3-3 grama dnevno (kod lupusa se pokazala efikasna doza od 20g dnevno,ali ovakvu terapiju treba obavezno provoditi pod nadzorom liječnika jer nije bez rizika)
Laneno ulje-30g dnevno je pokazalo da smanjuje upalu,poboljšava funkciju bubrega i usporava razvoj aterosklerotskih plakova kod lupusa
Boreč-3g dnevno se pokazao efikasnim za RA
Crni kim (kumin)-nije loša ideja,ali se obično koristi za alergijske bolesti
Dobar probiotik nije na odmet.
Evo malko znanosti nikad ne škodi:
Crni ribiz:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/sites/en...ubmed_RVDocSum
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/sites/entrez?Db=pubmed&Cmd=ShowDetailView&TermToSearch=2 615431&ordinalpos=9&itool=EntrezSystem2.PEntrez.Pu bmed.Pubmed_ResultsPanel.Pubmed_RVDocSum
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/sites/en...ubmed_RVDocSum
Nažalost za sad nema kliničkih studija.
Harpagofit i vrbova kora:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/sites/entrez?Db=pubmed&Cmd=ShowDetailView&TermToSearch=1 6625605&ordinalpos=16&itool=EntrezSystem2.PEntrez. Pubmed.Pubmed_ResultsPanel.Pubmed_RVDocSum

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/sites/en...ubmed_RVDocSum
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/sites/en...ubmed_RVDocSum
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/sites/en...ubmed_RVDocSum
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/sites/en...RVAbstractPlus
Vrbova kora kao izvrstan analgetik kod degenerativnih bolesti,ali kod primarno upalnih baš i ne.
Tamjan:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/sites/en...t=AbstractPlus
Tamjan i kurkuma:
http://www.ijp-online.com/article.as...ulkarni;type=0
Kurkuma:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/sites/en...t=AbstractPlus
Omega3:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/sites/entrez?
Db=pubmed&Cmd=ShowDetailView&TermToSearch=8003055& ordinalpos=10&itool=EntrezSystem2.PEntrez.Pubmed.P ubmed_ResultsPanel.Pubmed_RVDocSum

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/sites/entrez ukucajte "omega 3 for rheumatoid arthritis double blind study"-ima toga dosta
Boreč:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/sites/en...ubmed_RVDocSum
Mačja kandža (Uncaria tomentosa):
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/sites/entrez?Db=pubmed&Cmd=ShowDetailView&TermToSearch=1 1950006&ordinalpos=5&itool=EntrezSystem2.PEntrez.P ubmed.Pubmed_ResultsPanel.Pubmed_RVDocSum

Zelenousna školjka (Perna canaliculus):
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/sites/en...ubmed_RVDocSum
Tripterygium wilfordii Hook F:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/sites/entrez?Db=pubmed&Cmd=ShowDetailView&TermToSearch=1 1367652&ordinalpos=3&itool=EntrezSystem2.PEntrez.P ubmed.Pubmed_ResultsPanel.Pubmed_RVDocSum

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/sites/en...ubmed_RVDocSum
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/sites/en...ubmed_RVDocSum
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2007., 15:58   #40
Quote:
phyto kaže: Pogledaj post
Ne znam dal je corrina štogod napisala,al evo...
Daklem,fitoaromaterapeutski autoimune bolesti se liječe slično jer im je svima zajednička karakteristika da organizam okreće "kontra samog sebe".
Nekakva osnovna terapija bi uključivala:
Tinkturu lista ili pupova crnog ribiza koja se koristi oralno kroz dugi period-djeluje protuupalno i imunomodulatorno
Eterična ulja bijelog bora i crne smreke kojima se mažu područja nadbubrežnih žlijezda-imaju kortizol-like djelovanje te smiruju upale
Drenažu jetre i bubrega-mogu se koristiti razne biljke,ali se preferiraju:
List ružmarina (jetra)
List koprive ili suručica (bubrezi)
jer posjeduju protuupalno djelovanje.Rade se dvije kure čišćenja koje traju 3-4 tjedna s pauzom od 10 dana između.
List koprive se može bez prblema koristiti više mjeseci.
Također u terapiju treba uvesti neku od slijedećih protuupalnih biljaka:
Harpagofit (vražja kandža)-kod osteoartritisa je najefikasnija,ali se pokazala efikasna i za reumatoidni artritis
Tamjan (smola)-ispitan za reumatoidni artritis djeluje slično NSAR (ibuprofen i sl.)
Kurkuma-ispitana za RA,inhibira stvaranje leukotrijena koji djeluju upalno,potiče stvaranje kortizola,štiti jetru od toksina te je dobar antioksidans
Vrbina kora-djeluje protuupalno i analgetski (koristiti kraće vrijeme)
Oralno je dobro koristiti i dodatke ulja:
Omega 3-3 grama dnevno (kod lupusa se pokazala efikasna doza od 20g dnevno,ali ovakvu terapiju treba obavezno provoditi pod nadzorom liječnika jer nije bez rizika)
Laneno ulje-30g dnevno je pokazalo da smanjuje upalu,poboljšava funkciju bubrega i usporava razvoj aterosklerotskih plakova kod lupusa
Boreč-3g dnevno se pokazao efikasnim za RA
Crni kim (kumin)-nije loša ideja,ali se obično koristi za alergijske bolesti
Dobar probiotik nije na odmet.
Crni kim (Nigella sativa) bazno i eterično ulje:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/sites/en...ubmed_RVDocSum
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/sites/en...RVAbstractPlus
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/sites/en...ubmed_RVDocSum
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/sites/en...ubmed_RVDocSum
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/sites/en...ubmed_RVDocSum
Dakle klinički je potvrđeno antialergijsko djelovanje,ali vjerojatno će iskazati analgetsko i imunomodulatorno i kod artritisa.Takvo djelovanje se pripisuje timokinonu kojeg najviše ima u eteričnom ulju.Nadalje eterično ulje sadrži i mnogo para cimena kojem se pripisuje analgetsko djelovanje.Cijena 3ml/260kn.
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:46.