Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2004., 23:50   #81
Kako bi se mogao organizirati lažni mjuzikl?

Pa nije to kao kad na ulici na kartonskoj kutiji prodaješ bootleg CD-ove.

To je velika sportska dvorana "Gripe" sa skoro 10000 posjetitelja...



Gledao si WE WILL ROCK YOU u Londonu? Blago tebi... svaka čast.
Force is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2004., 00:36   #82
Quote:
Force kaže:
Gledao si WE WILL ROCK YOU u Londonu? Blago tebi... svaka čast.
Da, super je feeling... vjerojatno zato jer je potpuno bilo drugacije od onoga sto sam ocekivao... primjerice rasvjeta i efekti. Nesto izmedju Pulsa (PF) i Matrixa. To mi je bilo neobicno, ali jako efektno. Zvuk je isto strava (nema matrice vec imas live band koji u pozadini sve prati). No ni ne cudi. Prije jedno mjesec i pol BM je potpisivao knjigu WWRY. Unutra stoji da tjedni trosak predstave iznosi 250000 funti (cetvrtina milijuna, zvuci nekako mocnije). To je ogromna lova. Predstava se odrzava u Dominionu gdje imas 2200 mjesta (sjedecih premda uskoro nitko ne sjedi). Tijekom tjedna su dvije ili tri matineje (srijeda i vikend ako se ne varam) plus 7 nocnih to ti je oko 9 ili 10 predstava. Karta ti je negdje oko 30-40 funti. I uvijek bude popunjeno do kraja. OK, realno, mislim da vecinu posjetilaca danas cine turisti, a njih u Londonu ima na izvoz. Ali picit takvim tempom dvije i po godine vec je velika stvar. Nije ni cudo sto ekipa koja sudjeluje u predstavi mjenja nakon godinu dana ili tako nekako (ne svi). Koliko sam cuo ubacuju i promjene sa vremena na vrijeme tako da predstava nije sterilno ista ako je odes pogledat dva puta u nekom razumnom vremenskom razmaku. Isto stoji i za predstave na razlicitim mjestima (radnja, tj. pojedini dijelovi radnje lokalizirani su zemlji/mjestu gdje se predstava odvija). U biti ta predstava je muzicki projekt koji na neki nacin "greatest hits" odabir predstavljen na neki novi audio-video nacin - u live verziji. I to funkcionira jako dobro. Prva je krenula Abba sa time, Queenovci su nastavili, tu je jos i Rod Stewart, a rade se i neki drugi mjuzikli (ako se to smije tako nazvat) na istu foru. Mislim, realno lova je ta koja pokrece svijet to je jasno... Kada se kretalo sa time moram priznat da sam bio skeptican tim vise sto je glavni producent bio Robert de Niro. Ali eto, jos jednom pogodili su u sridu.

Inace mozes nabaviti i album WWRY gdje ti je audio snimak predstave. Ja iskreno pojma nisam imao ni da to postoji dok ga slucajno nisam vidio na polici u ducanu.
__________________
- u zivotu prolazi samo vjeran pas
- da mi je biti morski pas
- ma pas mater
ble is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2005., 15:08   #83
Queen su najbolji uživo

Nastup grupe Queen na Live Aid koncertu 1985. proglašen je najboljim rock nastupom uživo na svijetu. U izboru je sudjelovalo više od 60 britanskih glazbenika, novinara i diskografa.

Nakon Queena na Live Aidu, sljedeći najbolji nastup uživo bio je onaj Jimija Hendrixa na Woodstocku 1969. Treći su Sex Pistolsi s koncertom u mančesterskom Free Trade Hallu u lipnju 1976.
__________________
You know that life really takes its toll, and a poets gut reaction is to search his very soul. So much damn confusion before my eyes, but nothing seems to phase me and this one still survives.
great pretender is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 00:33   #84
Exclamation Queen ponovno u studiju

i tako... vraca se Queen, tj. ono sto je ostalo od Queena u studio. 15 godina je proslo od smrti Freddia i isto toliko od njihovog zadnjeg albuma. (ne racunajuci naravno razne kompilacije)
John Deacon nema zelju pridruziti se Paulu Rodgersu,Brianu Mayu i Rogeru Tayloru , jer kako on kaze "Queen je umro sa Freddiem Mercuryem"

S jedne strane, volio bih cuti sto starkelje imaju pripremljeno jer vjerujem da imaju jos puno za dat, al opet nebih htio da se to izdaje pod imenom "Queen".

neki cak to smatraju svetogrđem. sto vi kazete ?
__________________
You know that life really takes its toll, and a poets gut reaction is to search his very soul. So much damn confusion before my eyes, but nothing seems to phase me and this one still survives.
great pretender is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 09:30   #85
Smatram da je Paul Rodgers možda i najbolji rnr pjevač ikada i da mu nije trebalo to petljanje s Queen, jer bih mnogo radije na njegovim koncertima slušao materijale samo iz Free i Bad Company faze. A plašim se da je to sad nemoguće, odnosno da su setliste bazirane na Queen hitovima. Iako bih, da dođu ovamo, otišao na koncert čisto pokloniti se Rodgersu.
__________________
zarđo mi link tute
dmj is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 12:10   #86
ne sviđa mi se to nimalo,freddie je mrtav i queen više ne postji, samo žele zaraditi, ako me novi album demantira, posut ću se pepelom po glavi.
rin-rin is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 21:14   #87
Quote:
dmj kaže:
Smatram da je Paul Rodgers možda i najbolji rnr pjevač ikada i da mu nije trebalo to petljanje s Queen, jer bih mnogo radije na njegovim koncertima slušao materijale samo iz Free i Bad Company faze. A plašim se da je to sad nemoguće, odnosno da su setliste bazirane na Queen hitovima. Iako bih, da dođu ovamo, otišao na koncert čisto pokloniti se Rodgersu.
je , super je pjevac. tolko dobar da nemoze ni jednu queenovu pjesmu otpjevat kak treba. a uostalom, ko moze ?
__________________
You know that life really takes its toll, and a poets gut reaction is to search his very soul. So much damn confusion before my eyes, but nothing seems to phase me and this one still survives.
great pretender is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 21:22   #88
Quote:
great pretender kaže:
je , super je pjevac. tolko dobar da nemoze ni jednu queenovu pjesmu otpjevat kak treba. a uostalom, ko moze ?
U onoj pomami stoljetnih lista tamo 1999-2000, čitatelji NME su upravo Rodgersa odabrali kao najboljeg rock pjevača 20. stoljeća. Dakle, ne pričaj bez veze. Ako ne pjeva na način kako je Mercury pjevao to ne znači da je zato loš pjevač. Uostalom, ako već mora pjevati te pjesme umjesto vlastitih, po meni boljih stvari, poštenije je da ih pjeva na svoj način nego da ide imitirati mercurya.
__________________
zarđo mi link tute
dmj is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 22:09   #89
Mislim da bi se trebali zvati May, Rodgers and Taylor (MRT) i svirati i svoje stari a i Queen, i funkcionirati kao supergrupa.
Bilo je i stupidnijih varijanti: Manzarek, Krieger i Densmore sa Ianom Astburyem...
__________________
aparatczykovi zapisi
Darko Vejder is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 22:14   #90
Freddie je uskrsno?
Pa zapravo i nemam ništa protiv ovakvih devijantnih poteza određenih grupa, ali ako su htjeli objaviti album bez Freddia sa drugim izvođačem, tada su to trebali učiniti na vrijeme (barem tamo u drugoj polovici 90-ih) jer ovako dobivam dojam da su nekakvi leševi odlučili objavljivati glazbu. A uostalom nije samo Freddie Queen, pa pustimo Mayu i inima neka obave posao onak kako najbolje znaju, pa će možda i rezultat biti odličan.
Uostalom tko i jebe mišljenje fanova. ako žele napraviti album pod imenom Queen neka ga naprave, a fanovi se samo mogu upucati u glavu i ponovo cvokotati i kenjati kao i nakon što su Floydovci odjebali Watersa i sami uspjeli. Jebeš fanove, znaju biti zbilja gomila iritantnih smradova koji zabijaju svoj nos u tuđe šupke
__________________
giving into the nightime ain't no cure for the pain,
you gotta wade into the water, you gotta learn to live again
Cijanid is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 11:41   #91
nemre niko zamijenit freddie-a...evo josh malo che bit 15 godina otkad ga nema...ja idem na tribute to queen..oni su mi jedan od naj-bendova...oni su kultni....

empty spaces..what are we living for??
__________________
behind blue eyes
matejchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 13:51   #92
Quote:
dmj kaže:
U onoj pomami stoljetnih lista tamo 1999-2000, čitatelji NME su upravo Rodgersa odabrali kao najboljeg rock pjevača 20. stoljeća. Dakle, ne pričaj bez veze. Ako ne pjeva na način kako je Mercury pjevao to ne znači da je zato loš pjevač. Uostalom, ako već mora pjevati te pjesme umjesto vlastitih, po meni boljih stvari, poštenije je da ih pjeva na svoj način nego da ide imitirati mercurya.
nit sam ja rekao da je rodgers los pjevac nit da treba oponasati freddia. zato su ga i uzeli u bend, jer ima svoj stil. ti se lovis sad jedne ankete, ja ti ih mogu nabrojat 100 gdje su izabrali freddia. te ankete nista ne znace. bio sam na koncertu u budimpesti, queen + pr, znam o cemu pricam. rodgers mjenja ljestvice pjesama samo da bi to nekako mogao otpjevat. uostalom, bilo je predvideno da rodgers pjeva gotovo sve pjesme na koncertu, pa su odustali, pomazu mu may i taylor dok se on oporavlja back stage i skuplja snagu za ostatak koncerta
__________________
You know that life really takes its toll, and a poets gut reaction is to search his very soul. So much damn confusion before my eyes, but nothing seems to phase me and this one still survives.
great pretender is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 14:23   #93
Izvode li samo pjesme Queena ili Rodgers ima i dio s vlastitim repertoarom?

Sorry na iziritiranom odgovoru prošli puta... :lulamira:
__________________
zarđo mi link tute
dmj is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2006., 10:09   #94
Kada smo već tu koje pjesme i albumi od Queena su vam najbolji?
Meni Innuendo i Night At The Opera, a od pjesama mnogi njihovi hitovi:
Bohemian Rhapsody, I Want to break free, the show must go on, stone called crazy, I want it all, ride the wild wind, we are the champions, we will rock you, a kind of magic, who wants to live forever, bycicle race, under pressure, heaven for everyone, too much love will kill you, radio ga ga, killer queen, somebody to love, innuendo, te još mnoge mnoge....
najdraži queenov tekst mi je:
(He works hard)
Everyday (everyday)
|And I try and I try and I try
|(I try and I try and I try)
But everybody wants to put me down
They say I'm goin' crazy
They say I got a lot of water in my brain
I got no common sense
I got nobody left to believe
|(He's got nobody left to believe)
(Yeah yeah yeah yeah)

valjda zato jer se prepoznam u tekstu

Zapravo bili su mi puno bolji hit mejkeri nego album mejkeri.
__________________
giving into the nightime ain't no cure for the pain,
you gotta wade into the water, you gotta learn to live again

Zadnje uređivanje Cijanid : 01.11.2006. at 12:25.
Cijanid is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2006., 12:08   #95
meni su zakon bohemian rhapsody...(inace su queenovci dosli u guinessovu s tom pjesmom-to j3 bio 1.moderni videospot na svijetu), i want to break free, show must go on, i want it all,barcelona.....i no-one but you(only the good die young)-ona me rastuži....
__________________
behind blue eyes
matejchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2006., 12:56   #96
Quote:
dmj kaže:
Izvode li samo pjesme Queena ili Rodgers ima i dio s vlastitim repertoarom?

Sorry na iziritiranom odgovoru prošli puta... :lulamira:

vecina je queenov repertoar ali rodgers otpjeva 4 , 5 svojih pjesama.

a sto se tice najbolje queenove pjesme, meni je nekako najdraza i want it all. neznam zasto, nikome drugom nije , al meni je bas posebna, a rijeci, the show must go on , naravno, album - a night at the opera, umjetnicko djelo
__________________
You know that life really takes its toll, and a poets gut reaction is to search his very soul. So much damn confusion before my eyes, but nothing seems to phase me and this one still survives.
great pretender is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2006., 13:53   #97
John Deacon nema zelju pridruziti se Paulu Rodgersu,Brianu Mayu i Rogeru Tayloru , jer kako on kaze "Queen je umro sa Freddiem Mercuryem"
__________________
Subbacultcha
fugazi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2006., 10:11   #98
A Night At The Opera, svakako. Potom Jazz, The Game i Flash Gordon soundtrack.
__________________
zarđo mi link tute
dmj is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2006., 10:25   #99
Flash, you have only 24 hrs to save the earth!!
ah, zakon
Fire, all weapons!!

ma men sve od njih zakon, to je prvi bend čiju sam kazetu nabavio, još dok je frederik bio živ.. ta prva polovica devedesetih su bila vremena -počnem slušat queen_ovaj umre od side, počnem slušat nirvanu_ovaj se ubije ...ah

nego, 'vako:
queen I ****
queen II**
sheer heart attack (nisam nikad nabavio)
a night at the opera ***** (beelzebub has devil put aside for meee, for meee, for meeeeeee )
a day at the races ***** (you take my breath away )
news of the world ***** (get down, make love )
jazz ***** (mustaphaaaaa - ibrahiiiim )
the game *****
flas gordon *****
hot space ****
the works *****
a kind of magic ****
the miracle *****
innuendo *****
made in heaven ***
haddock is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2006., 10:57   #100
Bome se ja ne bih razbacivao tako sa 5 zvjezdica oko Queenovih albuma. Kao što sam rekao, više su mi bili hit mejkeri nego za cijele albume. Iako imam sve njihove albume i iako cijenim skoro sve njihove, ne bih niti jednom dao čistih ***** zvjezdica, te jedino Innuendo bi se jako približio tome. Nisam dosta dugo slušao njihove albume, pa se neću sada niti razbacivati zvjezdicama.
Unatoč Freddievom odličnom glasu, ne mogu reći da mi se uvijek sviđao taj njegov šizofreničan način pjevanja jer katkad zvuči kao zvijer koju netko muči, no unatoč svemu imao je jebenu glasinu i tu jednu preveliku dozu hiperaktivnog ponašanja. Toliko je svojim glupavim pokretima i razgolićenom perverznom odjećom naglašavao svoju homoseksualnost da je na kraju suprotno onome što jest zapravo, ispao najveći frajer i heteroseksualac u očima fanova. To je ironija bome!

I da, njegova smrt je bila zbilja tužan događaj tim više što je bila popraćena albumom Innuendo i pjesmama kao što su Show Must Go On i doslovno ubitačno depresivnom i tužnom pjesmom "those were the days of our lives" koja me doslovno uvijek prisilila da se zapitam nad svojim životom, nad svojim prijateljima i kako bi se užasno osjećao da izgubim neke bliske osobe koje mi više znače od sebe samoga.
Sam početak čim ovo kaže mi je sasvim dosta da me stegne u prsima:
Sometimes I get to feelin'
I was back in the old days - long ago
When we were kids when we were young
Thing seemed so perfect - you know
The days were endless we were crazy we were young
The sun was always shinin' - we just lived for fun
Sometimes it seems like lately - I just don't know
The rest of my life's been just a show
__________________
giving into the nightime ain't no cure for the pain,
you gotta wade into the water, you gotta learn to live again
Cijanid is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:02.