Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2008., 23:30   #21
Quote:
PiaLolla kaže: Pogledaj post
Agata.....znam za te razvikane kojih ima u ljekarni....jel moguche da su to jedine? Ili ima neka druga firma/vrsta?

Naime, znam za tu jednu djevojchicu shto je uzimala neke homeopatske tabletice za jachanje imuniteta i izgledale su totalno drugachije (kutijica mislim i naljepnica)....ne ako ove - belladona...i dr.
Ja sam kupovala i u ZG i u SK od HomeolabaUSA, i Belladona i Pulsatilla su na popisu za djecu i bebe.Nažalost za druge neznam iz razloga što ih je teško nabaviti, neznam dali ima neka specijaliziraana ljekarna za te pripravke. U biti je lakše naći pripravke za odrasle nego za djecu.
Neznam za nikakve nuspojave, mom sinu je bilo bolje, odnosno ne oboljeva više tako lako.Ne dajem ih stalno, kad je kretao u vrtić i stalno oboljevao davala sam mu češće, ali sada ne, jedino ak mu se nosić jako začepi.
Ispravak, ne koštaju oko 80,00 neg oko 60,00 kn.
Agata1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2008., 08:30   #22
Quote:
plavva kaže: Pogledaj post
ili ovo SPLIT Nela Roje 098/701-640
Plavva, puno ti hvvala!
simon3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2008., 09:53   #23
Quote:
PiaLolla kaže: Pogledaj post
Ja sam inache odrasla u obitelji gdje smo sve ljechili prirodnom metodom (shto manje ljekova)....trave, chajevi, oblozi, kremice iz bakine radionice, pa chak i posebnom hranom kao metodom izljechenja!
smatraj to privilegijom i nastavi u istom smjeru
zasad mi još nije trebala ozbiljnija pomoć ni liječnika, ni homeopata (hvala Nebesima) vjerojatno i zato što puno računa vodim o prehrani, a imunitet mojoj mišici podižem dodacima; spirulina, echinacea, cvjetni prah....
stoga si pribilježi sve što je tvoja obitelj otkrila o prirodnim metodama
... i podijeli s nama
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2008., 10:07   #24
Ajoj Baja.....ima toga puno.....od hrane znam da su me shopali zobenim pahuljicama, algama, makrobiotikom.... sve dok nisam saznala za sendviche i ostale kerefeke i ode zdrava prehrana u WC.

A odrasti u "zdravoj obitelji" ima svoje mane i prednosti

Sluchajevi poput --> Rodjendanskih torti shto izgledaju presuper, a napravljane su to prosa i pshenichnih klica (jadna ja dijete )......do juha od algi (koje sam jela uvjeravajuchi se da je to zelje)..........do ljechenja povrachanja slanim ume-boshi shljivama i skidanja tempice octom, mazanje rana smrdljivom nevenovom kremom.....chaj za ovo, tinktura za ono.....hehehe

Makar sad kad imam svoje dijete....vidim koliko bi mi sve to dobro doshlo u danashnje vrijeme koje je puno nezdravocha i kemikalija!

Teshko je sa travama i chajevima......moja baka naime zna koji je za shto, ali nekome savjetovati da to uzima jer je nama pomoglo, nije bash 100% zuher....nikad neznash kak netko drugi na to reagira....
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2008., 10:15   #25
pia, ubi me u pojam
ovako će moja mišica pisati o meni kao ti o svojima ... već svoje mede, bebe i bambije terorizira zdravom prehranom

ozbiljno; ako ti je baka živa zapiši ponešto ili meni dogovori intervju
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2008., 10:40   #26
komadi,
ja bih preporucila da prije uzimanja homeopatskih pripravaka za djecu ipak prodjete pregled kod nekoga od homeopata.

ja imam sjajno, pozitivno iskustvo s njima, s malim sam nakon godina muke s opstrukcijskim bronhitisom otisla na pregled i prgledao ga je, pregled je specifican, bezbolan, ali vrlo neobican (polegne dijete, polaze redom lijekove na prsa i na neki nacin procjenjuje na koji najbolje reagira) dao mu je ciljanu terapiju, pogodnu bas za njega.

bili smo kod dr. šimetin ivana u zagrebu, kontakti su na stranici homeopatija.hr

nama je pomoglo
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2008., 11:31   #27
Putnice.....evo, zato i pitala tko zna pedijatra/homeopata....kakva su iskustva....ovako na svoju ruku - ma koliko da je zdravo - fala, ne bih!

Baja....ak te zanima za nesh konkretno (pa chak i recept za zdrave kolachiche), javi na privat ......uvijek mogu pogledat u bakinu ogromnu knjiznicu, ako nemamo home made recept
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 08:36   #28
E ovakoca.....ja dizem ovu temicu, jer trebam onak po selachki da mi neko kaze gdje/kako/koliko!

Ja bih naime shtela uz svoju pedijatricu (koja za sve daje antibiotike....dobili 3 antibiotika u 4mj) imati nekog homeopaticha da imam alternativu, a ne uvijek kao jedinu soluciju imati pedicu!

Jer stvarno mi je grozno da moje dijete jedino kaj moze je pit antibiotike!

E sad....trebalo bi mi kak sam rekla --> ako netko ima provjerenu pedijatricu - homeopata da mi preporuchi + adresa (a ne odi na tu i tu stranicu), informacija koliko dodje prvi pregled (i shta sve ukljuchuje) i pregledi nakon toga......te na kraju da li se mora prebacivati karton, jer mi bi ostali kod vulgaris pedica zbog cjepljenja, sistematskih!

Moze i na privat......ako se nemre ovdje o adresama i imenima! Fala!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 11:01   #29
Evo ja ću ti reći. Ja osobno imam astmu + alergije na 100 čuda. Prije par godina me uhvatio očajan kašalj koji nikako nije prestajao - uz sve pripravke alopatske (oliti "normalne") medicine. Onda sam otišla kod homeopata - već prije spomenute dr. Senije Grčić. I uspjela riješiti taj problem. Daleko od toga da više nemam astmu - normalno da ju imam, ali je pod kontolom bez kortikosteroida i sl.
Što se tiče procedure - prvi pregled je kod nje bio 200 kn i obično traje nešto dulje. Kad mi je odredila lijekove - možeš ih naručiti preko njih - većina ih je od DHU - to je njemačka firma, a dio i od Walla. Po mom iskustvu ti lijekovi (barem oni koje sam ja koristila) su jeftinji od Homeolabovih.
Vodila sam i cure do nje kako bi im pokušala podići imunitet. Za svaku "redovnu" bolest mi nije baš usput za ih vodim do nje, a i mm ipak više vjeruje konvencionalnoj medicini u slučajevima streptokoknih upala grla (koje su nam i najčešće boljke) i inih beštija. Dobro - mi imamo pedijatra koji uvijek dva put razmisli prije nego što nam da antibiotik.

A što da ti čovjek kaže nego - idi pa vidi

Meni je pomoglo
Rosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 11:04   #30
Quote:
simple mind kaže: Pogledaj post
Belladona?!?!
Jedan moj frend je davao djetetu homeopatski pripravak za kojeg nije znao točan sastav (kad su joj izbijali zubići). Kad je mala počela čudno reagirati, malo je prokopao i skužio da u pripravku ima belladone, hmelja i kofeina... naravno da je odmah prekinuo "terapiju". Ako je nešto prirodno, ne znači da je bezazleno...
Svi su lijekovi otrovi - stvar je samo u količini
Belladona se u homeopatiji koristi - između ostalog za snižavanje temperature.
Ja ne bi niti jedan lijek - pa tako ni homeopatski davala djetetu bez preporuke homeopata odnosno liječnika.
Rosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 14:41   #31
Quote:
PiaLolla kaže: Pogledaj post
E ovakoca.....ja dizem ovu temicu, jer trebam onak po selachki da mi neko kaze gdje/kako/koliko!

Ja bih naime shtela uz svoju pedijatricu (koja za sve daje antibiotike....dobili 3 antibiotika u 4mj) imati nekog homeopaticha da imam alternativu, a ne uvijek kao jedinu soluciju imati pedicu!

Jer stvarno mi je grozno da moje dijete jedino kaj moze je pit antibiotike!

E sad....trebalo bi mi kak sam rekla --> ako netko ima provjerenu pedijatricu - homeopata da mi preporuchi + adresa (a ne odi na tu i tu stranicu), informacija koliko dodje prvi pregled (i shta sve ukljuchuje) i pregledi nakon toga......te na kraju da li se mora prebacivati karton, jer mi bi ostali kod vulgaris pedica zbog cjepljenja, sistematskih!

Moze i na privat......ako se nemre ovdje o adresama i imenima! Fala!
Neki dan mi je frendica rekla da je čula za pedijatricu/homeopaticu u DZ na Krugama. Ako nešto saznam javim!
zeze is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2008., 20:55   #32
Quote:
Rosa kaže: Pogledaj post
Svi su lijekovi otrovi - stvar je samo u količini
Belladona se u homeopatiji koristi - između ostalog za snižavanje temperature.
Ja ne bi niti jedan lijek - pa tako ni homeopatski davala djetetu bez preporuke homeopata odnosno liječnika.
A što reći kad ti pedijatar pruži malu papirnatu vrećicu s bijelim bobicama i kaže da je to homeopatski lijek i da probaš da li će pomoći? Ja ne mogu zamisliti da uzmem sama, a kamo li da dam djetetu male bijele bobice koje nemaju ni deklaraciju!
Možda puno puta to pomogne samo na bazi naše psihe. Možda smo pokusni kunići i to besplatni? Jer lovu pobere onaj koji nam "poklanja" bobice? Rezultate će od nas doznati, nekome ih za dobru lovu proslijediti, jer to je ipak testiranje! A što ako netko rikne jer na vrijeme nije dobio pravi lijek? A što ako se za par godina pokaže da su jako štetili? Tko odgovara za takve lijekove? Nekako ne mogu odbaciti vrijednost medicine, farmakologije, molekularne biologije i da ne nabrajam, kratko ne mogu odbaciti vrijednost nauke. Lijekovi se godinama testiraju, prati se njihovo djelovanje, poboljšavaju se stalno i uvijek je na deklaraciji upozorenje tko što i zašto ne smije uzimati, što su kontraindikacije itd. Uza svu tu kontrolu, pogreške su se događale. Sjeća li još netko talidomida? Što ako se ponovi? Došlo je neko vrijeme kad se ljudi vraćaju čak i gatarama. Ili je to očaj? Ili je to nemoć? Ako je rizik moj, ja ću riskirati s liječnicima, tj. sa službenom medicinom.
mini_star is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2008., 22:10   #33
Nasa pedica je homeopat.. Izabrali smo je po 2 preporuke. Ako te zanima, znas moj broj
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2008., 22:14   #34
ovdje možete saznati sve što vas zanima a vezano je za ovu temu! http://www.homeopatija.com/tegobe.php?stavka=43
__________________
13.09.2007. Roko,Roko!
*Mistique* is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2008., 23:46   #35
Quote:
*Mistique* kaže: Pogledaj post
ovdje možete saznati sve što vas zanima a vezano je za ovu temu! http://www.homeopatija.com/tegobe.php?stavka=43
Jesi li osobno koristila nešto za bebača?
lorena3242 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 10:51   #36
Iskreno,nismo još ništa koristili,ali mislim da je skroz Ok i da cu upotrijebiti neke od tih pripravaka kod lakših slučajeva,tipa ubodi komaraca,pelenski osip,i tako tih manjih tegoba.Ali da bi baš na svoju ruku išla time snižavati fibru,ne bi!
__________________
13.09.2007. Roko,Roko!
*Mistique* is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 13:10   #37
Ja sam na preporuku jedne forumašice (Goodgirl ) uzela homeopatske kuglice za pomoć pri izbijanju zubića... Mali mi je bio jako nervozan.. stalno je nešto plakao i njurgao i nakon što sam mu počela davati kuglice smirio se.. sad jel to od kuglica ili ne njemu je bilo bolje....
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 14:41   #38
mozes malo detaljnije o tim kuglicama? ime.. gdjr ih nabaviti.. kako, sto, zasto..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 15:15   #39
moja pedijatrica se kuži i u homeopatiju. recimo kad je moja curka još imala frke sa žuticom (prvih deset dana), prepisala je neke kuglice sa fosfatom i to je pomoglo. isto tako moja babica mi je dala kuglice protiv grčića..
općenito sam mišljenja da homeopatski lijekovi mogu pomoći.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 11:55   #40
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
mozes malo detaljnije o tim kuglicama? ime.. gdjr ih nabaviti.. kako, sto, zasto..
http://www.homeopatija.com/

Ovdje možeš sve pročitati.. bolje nego da ja objašnjavam....
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:52.