Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.04.2016., 19:28   #1421
Quote:
Rhubin kaže: Pogledaj post
Nisam baš sigurna. Kažu ti odmah da ne smiješ ni čaj od kamilice piti?! Ja radije provjerene lijekove, a da mogu piti čajeve razno razne.
Odgovaram na starije postove,al nek ljudi budu informiraniji..
Čaj od kamilice tj biljne čajeve opčenito svakako ne piti uz homeopatske pripravke, jer bilje mjenja ili poništava druge prirodne spojeve, jednostavno i to svaki savjesni homeopata velu.
Možda nekad nije prevažno ali smatram pošto ostau na raspolaganju vočni čajevi, je uz informiranost disciplina dosta ključan faktor u uspjehu.
A za one koji osjete tek pogoršanje, isto osn8vna činjenica homeopatske terapije i lječenja da se simptomi kratkoročno ili malo dulje pogoršaju da se organizam očisti. Logično svima koji ne lupaju na svaku neuobičajenu činjenicu, ne vjerujem, već pokušaju razumjeti.
A uvjek postoji drugi liječnik,drugo mišljenje, sad malo zeznuto za ljude koji nemaju nikako novaca ali probajte se snači.
Možda ne plačati dopunsko da bi mogli lakše honeopatu platiti..?
Nema nigdje potpune garancije, ali ni kod uobičajenih tabletica.
Sretno svima. Vjerujte, probajte, ne očekujte zagarantirano i odmah, strpljivo, pametno.
miljac78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 12:47   #1422
Smile

malo sam vas čitala, ali je previše osuđujućih postova prema homeopatiji, baš šteta, jer homeopatija je priznata u zapadnoj europi od početka njezinog stvaranja. nažalost, mi smo još uvijek zatvorena i konzervativna sredina, i sve nepoznato i strano se ne smije koristiti.
Poznato je da se britanska kraljevska obitelj oduvijek liječi homeopatski, jesu malo ludi ali dugo žive, i ne pobolijevaju često, možda upravo zbog homeopatije koja liječi uzrok bolesti, a ne potiskuje simptome kao klasična medicina.

prilažem link o kraljevskoj obitelji i homeopatiji
http://englishhistoryauthors.blogspo...-longtime.html
Bubamari is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2016., 02:56   #1423
Što je zbilja homeopatija? link

Kako izgleda većina tema na alternativi (primjer sa homeopatijom): link
__________________
"Ne može se razumom uvjeriti ljude da se odreknu stavova koje nisu razumom stekli."

"Toliko sam propao u zivotu da sam odlucio otvoriti temu na forum.hr-u o tome" - n00e
CelMar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2016., 18:23   #1424
Quote:
CelMar kaže: Pogledaj post
Što je zbilja homeopatija? link

Kako izgleda većina tema na alternativi (primjer sa homeopatijom): link
Dobra
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 13:02   #1425
Molim preporuku za dječjeg homeopata, imamo stalne upale uha.
Hvala
doglover is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2018., 19:47   #1426
Molim Vas iskustva s liječenjem prijeloma kosti s Symphytum i /ili Calcarea phosphorica? Gdje se mogu nabaviti?
snikodic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2018., 23:41   #1427
Quote:
Rhubin kaže: Pogledaj post
Nisam baš sigurna. Kažu ti odmah da ne smiješ ni čaj od kamilice piti?! Ja radije provjerene lijekove, a da mogu piti čajeve razno razne.
Treba znati u cemu je bit neceg sto doktor veli.
Neki caj uz homeopatske pripravke se ne pije jer mjenja ili ponistava djelovanje.
Problem jest kad to doktor ne obrazlozi,ali eto zivimo u takvom svijetu. Zato valja i googlati pa podrobno prouciti tematiku.
Meni homeopatija jos prije 20god puno pomogla kod kronicnog sinusitisa.
miljac78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2018., 09:19   #1428
Evo, kako "majstor" ljude odmiče od homeopatije
U zadnje vrijeme sve više takvih i sličnih tekstova...shvaćaju "doktori" i njihova industrija da su ljudi okrenuti prirodnim i "alternativnim" rješenjima sve više i više. Polako izmiče njihova kontrola i potrebno je ljudima servirati ovakve tekstove

I to na Bug.hr IT site

Osobno mi je homeopatija pomogla prije 15ak godina, kao i mojoj ženi i njenoj sestri. Prije 4-5 godina i mom kumu. Dakle 4 primjera iz prve ruke. Ne pričam o djelomičnim ili trenutnim poboljšanjima, nego konkretnim i trajnim.
Kako sam sa godinama otkrivao druge metode, tako sam se više okretao njima i to je to.
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2018., 16:25   #1429
Homeopatija je v redu. Koristim ju stalno.

No vekšina ljudja ima preveč hudu prehranu pa onda onda kulko homeopatija pomaže - tuliko huda prehrana (more biti i vegetarijanska i organska i vsejeno huda!) išče več odmaže.
Imajte to v vidu dok vzemljete globule i dobijete betege šteri se stalno ponavljaju.
__________________
Vužgi ga Blaž!
Marekai is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2019., 15:44   #1430
Pozdrav svima,

Ima li tko iskustva sa homeopatijom (da ju je koristio za ekstrasistole/palpitacije odnosno preskoke srca)? Strukturno imam zdravo srce, ali imam te preskoke koje stvarno osjećam. Je li netko probao homeopatiju ili nešto na biljnoj bazi a da mu je pomoglo? Lp.
KateTeka94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2019., 16:06   #1431
Pretpostavljam da vodu piješ svaki dan. Dakle, pošto nije djelovala, onda nema smisla plaćati skuplju vodu zbog jednakog učinka. Povremene ekstrasistole ni nisu posebno ugrožavajuće, a kako ne znamo ništa osim gornjeg podatka, bolje ti je uštedit novce.
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2020., 03:37   #1432
Quote:
lahor kaže: Pogledaj post
Homeopatija je sistem medicine (?). Zasniva se na tezi da je tjelesni simptom samo znak disharmonije u organizmu. Ne lijeci se simptom, vec bolesnik.
Sistem prepisivanja lijekova je po "zakonu slicnosti": za neku bolest koja ima x simptome prepisat ce se "lijek" koji izaziva bas te x simptome, ali u manjoj mjeri. Slicno lijeci slicne simptome....
"Lijekovi" su jako razrijedjeni, a katkada tako jako da ih se cak vise ni ne moze detektirati u toj vodi. Ali oni, navodno, ostavljaju svoju energiju u vodi u kojoj su razrijedjeni. Upotrebljavaju se biljke, neki kemijski elementi, cak i neki otrovi...

Jedno vrijeme me zanimala homeopatija, ali zaista ne znam da li to zaista djeluje. Sve vise je u modi, mislim da vise djeluje kao placebo.

Ima li u Hrvatskoj kakva skola homeopatije? Ja sam cula za jednu, i uzimaju 400 kn tjedno...Too much for quackery
Jednom prilikom sam posjetila homeopatu. Prije toga sam 3 godine stalno bila umorna. Kad bih stigla sa posla legla bi na krevet i spavala po 3 sata.
Od lijekova sam popila Unda 16, 48, i 21 plus Chelidonium Plex i jednu kutiju Magnezijuma. Ne znam sta mi je pomoglo ali sam ozivjela nakon ove terapije.
__________________
One day it will happen, without noticing it,
Something will change. Something will calm in us
Something will touch us and there will be nothing to fear from. And it will come. Confident in itself.
EmiliaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2020., 10:33   #1433
Hi,

Može na PM preporuka homeopate za anksioznost? Hvala svima.
LP
__________________
ctrl+alt+delete
maxi_jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2020., 22:55   #1434
Dobar dan, je li netko bio kod dr. Aleksandra Soltyšnika? Ima li kakvih iskustava?
tonnyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2020., 12:59   #1435
stanjenje glasnica

Postoji li homeopat ili bilo kakav drugi liječnik koji može pomoći kod tankih glasnica ( i time prouzrokovanu promuklost)?

može i na pp
čokolino is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:51.