Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti > Jezikoslovlje

Jezikoslovlje Za pravopiždžije i jezikolomce

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.03.2009., 17:30   #61
Quote:
aqualung kaže: Pogledaj post
velkommen, så fint å ha deg her.
jeg tror at vi skal snakke dansk, husk dessuten at norsk egentlig er en dansk dialekt.
synes at svensk er vanskelig å lese, lett å snakke med,jeg liker ikke svensk så godt.
mens dansk er enkelt å lese, vanskelig å skjønne når man snakker med en person,
jeg er en av de som foretrekker dansk fremfor svensk, så kanskje vi skulle snakke ....norsk
Av tre lignende spraokene er norsk best for meg. Alle germaniske spraokene er vanskellig ao forstaor ( min tank, romaniske sprk. er mye enklere ), men jeg finner dansk den mest vanskelig av dem. Norsk er musik for oeyer, sao vakert spraoket.
jasminizam is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 22:06   #62
oerer*
jasminizam is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 00:19   #63
Quote:
jasminizam kaže: Pogledaj post
Av tre lignende spraokene er norsk best for meg. Alle germaniske spraokene er vanskellig ao forstaor ( min tank, romaniske sprk. er mye enklere ), men jeg finner dansk den mest vanskelig av dem. Norsk er musik for oeyer, sao vakert spraoket.
Føroyskt, betra en nokkuð annað.
Sovann Maccha is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 12:01   #64
ovdje mozes naci knjige skandinavskih jezika : http://linguebooks.blogspot.com/
anidem is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2011., 12:50   #65
Malo dižem staru temu, ali ajde

Htjela bih upisati norveški u jednoj školi stranih jezika. Zasad mi se nudi individualni tečaj, koji dođe 198kn/h. Ukoliko se javi još polaznika, ta cijena se dijeli na koliko god nas ima. 4 polaznika je dovoljno za standardni tečaj, pa onda cijena još pada.

Upisi su do 7.2., tj do nadolazećeg ponedjeljka (iako mislim da bi nam oprostili par dana zakašnjenja). Održava se na ZG Velesajmu, ali mislim da je i lokacija održavanja tečaja prilagodljiva.

Ima li još zainteresiranih, da ne budem sama na tečaju?
deich is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2011., 13:46   #66
Jel možeš dati neki kontakt za tu školu, za učenje Norvaškog? Thanks
sky cruiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2011., 14:13   #67
Ovaj post je star skoro 9 mjeseci, ne vjerujem da će ti se više javiti , pokušaj poslati pp, iako sumnjam da će odgovoriti...
Lent11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2011., 16:10   #68
Norveški jezik je vrlo lijepa.
Počela sam učiti Norveški udžbenik Karpushin.
Serafima is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 20:42   #69
Ima li u Hrvatskoj gdje tečaj Norveškog?
sky cruiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 21:38   #70
evo ja sam vam našla ovo, malo guglajte, možda ima još neš. ili nazovite veleposlanstvo, znam da finsko ima/je imalo neki tečaj, možda ima i norveško.
Snowcrowned is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2011., 10:13   #71
Kako ste svladali tonove (1 i 2)?
cabo love is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2011., 15:49   #72
Nakon što sam pogledala norveški film prije par mjeseci zaljubila sam se u jezik i zaista bi ga volila naučiti, ako netko zna još koju stranicu s norveškom gramatikom može mi poslati na pm. Hvala unaprijed
__________________
Memento mori.
Ghostflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2011., 18:34   #73
Ja uglavnom gledam norveske horrore.
Hm, meni najvise koristi youtube tecaj koji daje Karin:
http://youtu.be/MfvFBGVYWpg
Ja sam kupio u Algoritmu Assimil tecaj (norveski na njemackom ). Relativno ima malo materijala na engleskom. Na hrvatskom imas norvesko-hrv i hrv-norveski rjecnik, barem to.

Evo i par norveskih pjesmica (moja najdraza pjevacica Dina iz Osla ):

Dina - Hvis

Dina - For evig min

Dina - Sommernatts Drøm

Dina - Savner Deg

Dina - Bli Hos Meg


Zadnje uređivanje cabo love : 20.11.2011. at 18:45.
cabo love is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2012., 23:10   #74
Dakle, ja norveški učim kod Žakline u Eurotalk školi na Jarunu. Ima nas 7 u grupi, i plaćam 1400kn za 4 mjeseca (1 stupanj - cijena se smanjuje po osobi ovisno o veličini grupe).
Možete se najaviti za grupe koje se formiraju, sve ih je više.

Fantastična je žena, grupa nam je super (doktori ), i spremamo se jedan dio tečaja odraditi u Norveškoj ubrzano (program od 4 mjeseca odradi se intenzivno u mjesec dana).

Kvaliteta je odlična, tako da preporučam. Radi se dosta brzo i aktivno, tako da se za godinu i pol tečaja može ići polagati Bergen test u Oslu (onaj koji vam treba ak mislite raditi tamo).

Sad sam na kraju 3. stupnja od 7. i već mogu normalno čitati njihov Aftenposten (Večernji list) na internetu i dosta razumijem radio stanice Iako, ja dosta radim i sama doma na vokalbularu.

Za sve info, slobodno me kontaktirajte u inbox.
Myriad is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2012., 23:20   #75
Quote:
Myriad kaže: Pogledaj post
Dakle, ja norveški učim kod Žakline u Eurotalk školi na Jarunu. Ima nas 7 u grupi, i plaćam 1400kn za 4 mjeseca (1 stupanj - cijena se smanjuje po osobi ovisno o veličini grupe).
Možete se najaviti za grupe koje se formiraju, sve ih je više.

Fantastična je žena, grupa nam je super (doktori ), i spremamo se jedan dio tečaja odraditi u Norveškoj ubrzano (program od 4 mjeseca odradi se intenzivno u mjesec dana).

Kvaliteta je odlična, tako da preporučam. Radi se dosta brzo i aktivno, tako da se za godinu i pol tečaja može ići polagati Bergen test u Oslu (onaj koji vam treba ak mislite raditi tamo).

Sad sam na kraju 3. stupnja od 7. i već mogu normalno čitati njihov Aftenposten (Večernji list) na internetu i dosta razumijem radio stanice Iako, ja dosta radim i sama doma na vokalbularu.

Za sve info, slobodno me kontaktirajte u inbox.
tezak jezik
zozox is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 20:28   #76
Quote:
zozox kaže: Pogledaj post
tezak jezik
po cemu? okej, svaki jezik je u odredjenoj mjeri tezak, posebno za govornika skroz razlicite jezicne skupine, ali norveski je relativno lagan jezik.
Snowcrowned is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2012., 00:29   #77
Quote:
Snowcrowned kaže: Pogledaj post
po cemu? okej, svaki jezik je u odredjenoj mjeri tezak, posebno za govornika skroz razlicite jezicne skupine, ali norveski je relativno lagan jezik.
Uopce nije lagan. Izgovor je katastrofalno tezak, i ima milijun dijalekata, a Norvezani su fini kao Svicarci misle da je okay sa strancem govoriti na najzescem dijalektu, uopce nisu culi za bonton.

Ja znam njemacki govoriti perfektno (i vokabular i izgovor), a norveski sam ucila dvije godine, i iako sam imala frendicu iz Bergena, nikada nisam mogla izgovarati tocno (kao ona), pa me bilo sram i na kraju sam prestala. Jako me frustrirao taj jezik, zbog izgovora koji ne mozes tocno oponasati, i dijalekata. Izgovor njemackog je superlagan u usporedbi s norveskim. Vec i najjednostavnije rijeci kao Unnskyld su neizgovorive. Kazu Norvezani, nema toga stranca koji je savladao norveski i govori ga kao izvorni govornik.

S druge strane, stranci u Njemackoj vrlo brzo usvoje jezik, i govore kao izvorni govornici. Ja sam primjer. Na slusnim testovima u Goethe istitutu, uopce ne moras razumjeti dijalekte jer se oni u njemackim gradovima niti ne koriste (samo u selima). Na testu norveskog (Bergenstesten) imas sve urbane dijalekte na slusnom dijelu, i zato je prolaznost niska.

Ako mislite da je norveski lagan, transkribirajte tekst iz ova dva videa (ovo su trenutno dvije najpoznatije Norvezanke):
http://www.youtube.com/watch?v=dz_ugZNVo-8
http://www.youtube.com/watch?v=kk9T-...feature=relmfu

Zadnje uređivanje Alexandra Burek : 10.07.2012. at 00:40.
Alexandra Burek is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2012., 02:33   #78
Quote:
Alexandra Burek kaže: Pogledaj post
Uopce nije lagan. Izgovor je katastrofalno tezak, i ima milijun dijalekata, a Norvezani su fini kao Svicarci misle da je okay sa strancem govoriti na najzescem dijalektu, uopce nisu culi za bonton.

Ja znam njemacki govoriti perfektno (i vokabular i izgovor), a norveski sam ucila dvije godine, i iako sam imala frendicu iz Bergena, nikada nisam mogla izgovarati tocno (kao ona), pa me bilo sram i na kraju sam prestala. Jako me frustrirao taj jezik, zbog izgovora koji ne mozes tocno oponasati, i dijalekata. Izgovor njemackog je superlagan u usporedbi s norveskim. Vec i najjednostavnije rijeci kao Unnskyld su neizgovorive. Kazu Norvezani, nema toga stranca koji je savladao norveski i govori ga kao izvorni govornik.

S druge strane, stranci u Njemackoj vrlo brzo usvoje jezik, i govore kao izvorni govornici. Ja sam primjer. Na slusnim testovima u Goethe istitutu, uopce ne moras razumjeti dijalekte jer se oni u njemackim gradovima niti ne koriste (samo u selima). Na testu norveskog (Bergenstesten) imas sve urbane dijalekte na slusnom dijelu, i zato je prolaznost niska.

Ako mislite da je norveski lagan, transkribirajte tekst iz ova dva videa (ovo su trenutno dvije najpoznatije Norvezanke):
http://www.youtube.com/watch?v=dz_ugZNVo-8
http://www.youtube.com/watch?v=kk9T-...feature=relmfu
ne znam kak ti govoris njemacki jer te nisam cula pa to necu komentirat, ali ostalo kaj si napisala je bullshit. ljudi godinama uce njemacki pa nisu ni blizu izvornog govornika, a kamoli da nauce jezik u ekspresnom roku (iako se vjerojatno mogu nac iznimke). kaj se norveskog tice, ne govorim norveski sluzbeno, ali ga kuzim prek svedskog posto su jako jako slicni, pa nemam problema ni s izgovorom, iako mi je potpuno jasno zasto bi npr. jedan govornik slovackog mogao imat problema. ne znam ni zas bi bil problem izgovorit unnskyld, jako je jednostavno - unshyl(d), sh bi bilo recimo ko hrvatsko s s kvacicom, y je y, recimo ko blago ü iako ni to ne bi bio potpuno tocan opis, nes izmedju u & i. ali nisam ni mislila na izgovor, nego na gramatiku i do odredjene mjere vokabular. hrvatska gramatika je, bar po meni osobno, pedeset puta teza od norveske odnosno svedske. nemrem prek moba nis, nemrem gledat video, ak ti treba zapisat kaj govore tamo mogu pokusat kad dojdem do laptopa, iako ak je na dijalektu korisniji bi ti bio govornik norveskog.
Snowcrowned is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2012., 07:20   #79
Quote:
Lent11 kaže: Pogledaj post
Ovaj post je star skoro 9 mjeseci, ne vjerujem da će ti se više javiti , pokušaj poslati pp, iako sumnjam da će odgovoriti...
Na PM bi odgovorila, ali post nisam vidjela

Na kraju je završilo tako da sam jedino ja bila iskreno zainteresirana za tečaj. Od škole sam poslije toga dobila odgovor da njihova profesorica ne može početi s tečajem prije 5. mjeseca, ja sam rekla ok, definitivno sam za, zovite me kad žena postane available. I tako svibanj došao i prošao, došao i prošao i svibanj nakon njega a od tečaja ni t. Mislim da ću se javiti Myriad pa da vidim što je s tom njezinom školom
deich is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 17:21   #80
norveški je prekrasan kao i švedski,sam ga izbjegavam čitati da mi se ne ispobrkaju,iako ga prek švedskog dost razumijem
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:05.