Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2007., 20:10   #21
http://www.amazon.com/People-Believe...0999244&sr=1-2

__________________
Seht sie klettern, diese geschwinden Affen! Sie klettern über einander hinweg und zerren sich also in den Schlamm und die Tiefe. Hin zum Throne wollen sie Alle: ihr Wahnsinn ist es, — als ob das Glück auf dem Throne sässe! Oft sitzt der Schlamm auf dem Thron — und oft auch der Thron auf dem Schlamme. Wahnsinnige sind sie mir Alle und kletternde Affen und Überheisse. Übel riecht mir ihr Götze, das kalte Unthier: übel riechen sie mir alle zusammen, diese Götzendiener.
Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 20:14   #22
evo zgodna kniga - baš prikladna za rub Descartes' Error
http://ase.tufts.edu/cogstud/papers/damasio.htm
__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche
mandragora is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 12:13   #23
Pa eto, nekoliko rođakinja mi je ozbiljno bolesno, a ja sam proljetos počela čitati Tibetansku knjigu o življenju i umiranju od Sogyal Rinpoche, kao da sam znala da bi moglo koristiti- i meni i njima...
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 23:53   #24
Lobsang Rampa: "Treće oko"

Knjiga je zapravo autobiografski roman iz života tibetanskog svećenika...vrlo čitljiva i zanimljiva, a zapravo je cijeli njen sadržaj posvećen drugačijem pogledu na život i stvarnost koja nas okružuje.
Vrlo rubnoznanstveno štivo.
__________________
You don't need proof when you have instinct.
\0/
mr.green is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2007., 22:06   #25
Htela bih da kupim neku knjigu koja se bavi temom parapsihologije.Vase preporuke?
Hvala
__________________
Etme
Lutijena is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 15:10   #26
Quote:
Lutijena kaže: Pogledaj post
Htela bih da kupim neku knjigu koja se bavi temom parapsihologije.Vase preporuke?
Hvala
Stanislav Grof: "When the Impossible Happens". To ti je više racionalna strana, ali je izvrsna knjiga.
I danas ti je uvriježeni naziv transpersonalna psihologija, a ne parapsihologija.
__________________
"This is the true joy in life, the being used for a purpose recognized by yourself as a mighty one; the being a force of Nature instead of a feverish selfish little clod of ailments and grievances complaining that the world will not devote itself to making you happy. - Shaw, G. B."
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 16:57   #27
Preporučam sa Amazona:

John A. Keel: "The Complete Guide to Mysterious Beings"

Lauren Coleman: "Mothman and Other Curious Encounters"
Mezomorph is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 19:25   #28
Quote:
MoW kaže: Pogledaj post
Stanislav Grof: "When the Impossible Happens". To ti je više racionalna strana, ali je izvrsna knjiga.
I danas ti je uvriježeni naziv transpersonalna psihologija, a ne parapsihologija.
Hvala Mow,nisam znala za taj novi naziv,u svakom slucaju hvala na informaciji
__________________
Etme
Lutijena is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 11:30   #29
Quote:
Lutijena kaže: Pogledaj post
Hvala Mow,nisam znala za taj novi naziv,u svakom slucaju hvala na informaciji
Molim. Možda sam bio malo neprecizan. Transpersonalna psihologija je širi pojam i ima blažu konotaciju od parapsihologije. Više se zanima za spiritualno i društvene okolnosti spiritualnosti, uključuje i proučavanje antropologije, fenomenologije i religija, a manje proučava ljudske psihičke moći, pa je samim tim manje kontroverzna.
Dapače, u nekim državama, recimo Vel. Britaniji je priznata grana psihologije, a u Americi se za takav status tek treba izboriti. Mislim da ima svijetlu budućnost, u svakom slučaju.
A Grof je legenda!
__________________
"This is the true joy in life, the being used for a purpose recognized by yourself as a mighty one; the being a force of Nature instead of a feverish selfish little clod of ailments and grievances complaining that the world will not devote itself to making you happy. - Shaw, G. B."
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 20:35   #30
Quote:
MoW kaže: Pogledaj post
Transpersonalna psihologija je širi pojam i ima blažu konotaciju od parapsihologije. Više se zanima za spiritualno i društvene okolnosti spiritualnosti, uključuje i proučavanje antropologije, fenomenologije i religija, a manje proučava ljudske psihičke moći, pa je samim tim manje kontroverzna.
Super,tako nesto me i zanima,samim tim sto je spiritualno.
__________________
Etme
Lutijena is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 22:48   #31
Quote:
Lutijena kaže: Pogledaj post
Super,tako nesto me i zanima,samim tim sto je spiritualno.
Budi uvijek oprezna kad se suočavaš sa spiritualnim djelima. Nemoj da ti u njima išta dokazuju, bitno je samo da daju primjere i objašnjavaju ili čak da tebi puste da razmišljaš.
Ako idu nešto spiritualno dokazivati, budi sigurna da ništa neće dokazati. Subjektivni dojam trenutno nije moguće dokazati, on biva i ostaje subjektivan. Zato je spiritualnost bitna i nužna. Zato jer je to druga strana analize, ona izbjegava definiciji i to je čini prekrasnom.
Uživaj u knjizi.
__________________
"This is the true joy in life, the being used for a purpose recognized by yourself as a mighty one; the being a force of Nature instead of a feverish selfish little clod of ailments and grievances complaining that the world will not devote itself to making you happy. - Shaw, G. B."
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 23:09   #32
Tompson-Zabranjena arheologija

Pobijena Darvinova teorija?
Preoručam od srca knjigu-
Naklada ljevak!
 
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 12:24   #33
Quote:
elipsa kaže: Pogledaj post
Tompson-Zabranjena arheologija

Pobijena Darvinova teorija?
Preoručam od srca knjigu-
Naklada ljevak!
"mi imamo dokaze, necemo ih pokazat, ali mi i imamo ih morat cete nam vjerovat...."

__________________
Seht sie klettern, diese geschwinden Affen! Sie klettern über einander hinweg und zerren sich also in den Schlamm und die Tiefe. Hin zum Throne wollen sie Alle: ihr Wahnsinn ist es, — als ob das Glück auf dem Throne sässe! Oft sitzt der Schlamm auf dem Thron — und oft auch der Thron auf dem Schlamme. Wahnsinnige sind sie mir Alle und kletternde Affen und Überheisse. Übel riecht mir ihr Götze, das kalte Unthier: übel riechen sie mir alle zusammen, diese Götzendiener.
Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 12:17   #34
Quote:
elipsa kaže: Pogledaj post
Tompson-Zabranjena arheologija

Pobijena Darvinova teorija?
Preoručam od srca knjigu-
Naklada ljevak!
imam i ja niz knjiga na tu temu... zacudo, autori se potpisuju pseudonimom... pitam se zasto...
__________________
"Studenti su u pravu."
kvazar33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2007., 16:10   #35
ajmo ljudi ajmo neku sotonističku literaturu ne ovo sta mogu naci u bilo kojoj knjiznici pircajmo malo o knjigama do kojih je tesko doci koje zbilja nesto vrijede nesto nesvakidašnjo ipak je ovo NA RUBU ZNANOSTI rubrika
npr sotonisticku bibliju mi moze tko to nabavit xD?
__________________
The bird of Hermes is my name eating my wings to make me tame.
ritualist is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2007., 01:05   #36
Baš kuul.

Kad već tražiš
__________________
admiral Norton Valiant
admiralnorton is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2007., 18:59   #37
Quote:
danaye kaže: Pogledaj post
"Zabranjena povijest" je vrlo interesantna knjiga
Jel' netko čitao iz iste naklade (Stari grad):
Michael A. Cremo, Richard L. Thompson

"Skrivena povijest ljudske vrste"

????
__________________
:)
colour is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2007., 09:17   #38
Tri najbolje knjige koje sam pročitala (nazivam ih " Tri biblije") su: "Preuzmite kontrolu nad svojim zdravljem i otrgnite se industriji bolesti", "Traži, i bit će ti dano", "Biologija vjerovanja". Ne samo da su super knjige nego su mi u potpunosti promijenije život.
INDIGO22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 17:52   #39
defintivno najbolja knjiga za ovaj podforum.
Tko želi audio-book neka mi se javi na PM.
__________________
Oholost, Škrtost, Bludnost, interista/romanista, Neumjerenost u jelu i piću, Srditost, Lijenost
2004/05 Juventus, 2005/06 Juventus, 2006/07 nije odigrano, 2007/08 Juventus, 2008/09 AC Milan, 2009/10 ?
EnzoGiovanni is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2007., 14:30   #40
http://www.blog.hr/print/?id=1621946649

http://www.galaksija.com/metafizika/...svitanja-1.htm
#pRInCiPia_DIscOrdiA is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:19.