Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2009., 14:49   #41
Quote:
k.z. kaže: Pogledaj post
Možda je kandida kriva za sve a možda nešto drgo a sad nije ni bitno bitno je da je meni super i ja nastavljam sa MMSom a planiram početi i sa glinom samo da je kupim.
Kao sto sam rekao, kad je kandida u igri, jos bi bilo zgodno ubaciti i srebro i lugola. Pomaze, ako kandida pocne stvarati antioksidanse.

I da
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 15:20   #42
Odgovorila sam pm-om, imam malo problema s internetom ali bolje da odgovorim i javno pošto sam primjetila da dosta ljudi s artritisom ima problema i s kandidom i općenito ljudi koji piju dosta lijekova.
Glinu sam mislila korisrtit isto za artritis mislim da neće naškodit a za lugol nisam sigurna kako ga korristiti s MMSom. Pročotala sam sve postove a puno je informacija pa nisam sigurna jesam sve dobro svatila (nedostatak samopouzdanja). Lugol mi nije problem nabavit ali mi nije baš jednostavno puno stvari odjednom koristiti pošto trenutno radim dva posla od sedam ujutro do devet naveče, a kukam da sam bolesna.
k.z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 15:48   #43
Quote:
k.z. kaže: Pogledaj post
Odgovorila sam pm-om, imam malo problema s internetom ali bolje da odgovorim i javno pošto sam primjetila da dosta ljudi s artritisom ima problema i s kandidom i općenito ljudi koji piju dosta lijekova.
Glinu sam mislila korisrtit isto za artritis mislim da neće naškodit a za lugol nisam sigurna kako ga korristiti s MMSom. Pročotala sam sve postove a puno je informacija pa nisam sigurna jesam sve dobro svatila (nedostatak samopouzdanja). Lugol mi nije problem nabavit ali mi nije baš jednostavno puno stvari odjednom koristiti pošto trenutno radim dva posla od sedam ujutro do devet naveče, a kukam da sam bolesna.
Pa, glina svakako moze samo pomoci, ili u najgorem slucaju ce stanje ostati isto.

Znam da je jako tesko kad osoba stalno nesto radi, pa nema vremena za sebe. To je i jedan od glavnih razloga sto se razboljevamo, taj stres, kad tijelo stalno trpi, nikad se ne moze opustiti, te to i dovodi do bolesti, ili pak pojacava simptome. Srecom da se lugol moze uzimati bez problema kad i MMS, pa nije pitanje.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2009., 17:48   #44
kakvu glinu?
kako koristiš MMS??
kaillasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2009., 19:40   #45
Cool

Quote:
k.z. kaže: Pogledaj post
Oprostite zbog gramatičkih grešaka, malo se švercam na poslu a šefica je u blizini.
Uz artritis imam problema i s kandidom koju sam dobila nakon terapije antibioticima i gnjavi me već godinama a ništa ne pomaže. Prije artritisa sam imala i upalu jajnika pa kronični umor i šlag na kraju reumatoidni poliartritis. Nisam koristila puno ljekova pa nemam još drugih ozbiljnijih problema. Iako je i ovo dovoljno. Liječila sam se NOVOM MEDICINOM ali tu ima jedan problem treba promijjeniti glavu a to baš i nije lako. Inače sam nesigurna osoba i brzo gubim samopouzdanje a sa samopouzdanjem padne i imunitet i bolovi se vrate. Ipak terapija je pomogla i nakon ne su nestali bolovi u ramenima i kukovima ali su ostali u šakama, koljenima i stopalima. Možda je kandida kriva za sve a možda nešto drgo a sad nije ni bitno bitno je da je meni super i ja nastavljam sa MMSom a planiram početi i sa glinom samo da je kupim.
da li si prestala piti ljekove što su ti doktori prepisali? meni pomaže kad izbacim sve što ima u sebi mlijeko a preporučili su mi i makrobiotiku ali takav način prehrane mi je teško provediv, skuplji mi je od uobičajenog a čini mi se da za pripremu obroka treba i puno više vremena. čitala sam neke recepte pa vidim da za više od pol namirnica nemam pojma ni što su
kaillasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2009., 09:42   #46
Glinu još nisam nabavila ali čitala sam knjgu čudesno liječenje glinom pa planiram pokušati i to. Na terapiji detoksikacije pila sam bentonit (to je jedna vrsta gline) i jela samo sirovo voće i povrće mjesec dana bilo je dosta teško ali nakon terapije sam se osjećala super, jedno vrijeme nisam osjećala bolove i imala sam puno energije (prije terapije sam patila od kroničnog umora). Terapija je dosta skupa i traži dosta vremena a naručila sam je kod dr. Tešića koji liječi Novom germanskom medicinom. Neznam koliko ste upoznati s tom medicinom (ima nešto na forumu), ona se zasniva na borbi za opstanak, kako čovjek reagira na stres. Ja sam bila kod dr. Tešića i smatram da stoji sve što je rekao ali čovjeku je teško prihvatiti svoje loše osobine koje ga dovode do stresa i pada odbranbene snage organizma. Meni se artritis javio nakon jednog jako stresnog perioda u životu a tako se i ponavlja, kad sam pod stresom neboli kad stres prođe bolovi se vrate.

Lijekove sam potpuno izbacila a ni prije ih nisam puno pila jer mi doktor neda kaže da sam premlada za kortikosteroide (32 godine). Uglavnom sam pila nesteroide antireumatike voltaren, brufen a samo povremeno male doze medrola kad se nebi mogla ujutro ustat i to dva puta godišnje po dva mjeseca odprilike a inače najgore mi je proljeće.
Mliječne proizvode nisam izbacila ali i inače ih ne kozumiram puno jer ne podnosim mlijeko, samo fermentirane mliječne proizvode (jogurt, kefir i sl.).
I meni su preporučili makrobiotiku što manje mesa i maslinovo ulje, sigurno pomaže ali i meni je to sve prskupo a i nemam vremena pa se ne držim toga. U nedostatku vremena i financiskoj krizi (mojoj osobnoj za druge neznam) ja se nastojim držati prehrane šta su jeli naši stari, nema salama i druge prerađene hrane uglavnom kuhana hrana bez puno začina i masnoća i bez posebnih recepata, što jednostavnije to bolje, i što više voća i povrća po mogućnosti sirova, salate i sl.
Za mene je makrobiotika što su jeli naši djedovi i bake, oni nisu jeli svaki dan meso a nisu ni salame i paštete nego žitarice i sezonsko voće i povrće i crni kruh.
Ja se držim toga i ako nekad pojedem i ćevape a najveći mi je porok cigarete.
k.z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2009., 10:08   #47
a meni je 33g. i doktorica na Rebru mi odmah prepisala kortikosteroid a nuspojave su katastrofa vjerujem da kroz duže korištenje bude više štete nego koristi.
velike su gužve na Rebru i do sada sam samo jednom i bila kod nje na pregledu a te ljekove ne smijem prestati koristiti naglo i tako da sad pijem Decortin od 2mj. a prije ljeta ako ne i kasnije ću tek doći ponovo na pregled.
kaillasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2009., 21:08   #48
Quote:
kaillasa kaže: Pogledaj post
kakvu glinu?
kako koristiš MMS??
Imas i temu o lijecenju glinom, tamo imas cak i link na knjigu o lijecenju glinom, u toj knjizi (a i ovdje na forumu) je stvarno to detaljno opisano.

Sto se tice kako ja koristim MMS, to sam stvarno u detalje objasnio na temi o MMSu, slobodno pogledaj. Jeste da ima dosta toga za citati, ali je korisno. Stvar bez problema rjesava sve artritise, osim osteoartritisa. A mozda moze malo pomoci i kod njega, a svakako je odlican i MSM, koji je prekursor chondroitina i hijalulronske kiseline.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 09:01   #49
Ja sam sad na 3x4 kapi dnevno, počela sam naglo i došla do 2x8 kapi ali mi je stalno bila muka i bolila me glava pa sam smanjila i malo prilagodila. Sad nemam mučninu već par dana pa ću povećati, imam jedino malo problema jer sam često poslovno na putu pa mi je malo nezgodno mućkat ali smislit ću nešto.
Juče i prekjučer sam imala čudne bolove u gležnjevima tako da sinoć uopće nisam mogla hodati ali nisu to bili bolovi kao prije. Prije MMSa bi mi otekla kompletno stopala a sad samo oko gležnjeva a imala sam osjećaj da imam iglice u zglobovima i na svaki pokret bockaju. Danas je već bolje, bolovi se povlače i mogu normalno hodati. Mislim da mi je MMS djelovao na zglobove i da će svaki dan bit sve bolje.
Zaboravila sam reći da su mi se smanjile bijele naslage na jeziku, ima ih još ali sad to puno bolje izgleda.
k.z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 11:56   #50
Smile

Quote:
k.z. kaže: Pogledaj post
Ja sam sad na 3x4 kapi dnevno, počela sam naglo i došla do 2x8 kapi ali mi je stalno bila muka i bolila me glava pa sam smanjila i malo prilagodila. Sad nemam mučninu već par dana pa ću povećati, imam jedino malo problema jer sam često poslovno na putu pa mi je malo nezgodno mućkat ali smislit ću nešto.
Juče i prekjučer sam imala čudne bolove u gležnjevima tako da sinoć uopće nisam mogla hodati ali nisu to bili bolovi kao prije. Prije MMSa bi mi otekla kompletno stopala a sad samo oko gležnjeva a imala sam osjećaj da imam iglice u zglobovima i na svaki pokret bockaju. Danas je već bolje, bolovi se povlače i mogu normalno hodati. Mislim da mi je MMS djelovao na zglobove i da će svaki dan bit sve bolje.
Zaboravila sam reći da su mi se smanjile bijele naslage na jeziku, ima ih još ali sad to puno bolje izgleda.
da li normalno funkcioniraš kada piješ mms ? mene brine da li ću moći obavljati sve poslove oko bebe i po kući budući da sam veći dio dana sama a bude mi zlo
kaillasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 12:18   #51
Uglavnom da a ako mi je jako loše da nemogu funkcionirat popijem c vitamin i smanjim broj kapi. Ako si cijeli dan doma mislim da nebi trebalo bit problema jer možeš piti češće a po manje a ako ti baš bude loše popiješ c vitamin i brzo mučnina prođe. Meni je problem što nisam nikad doma a često sam na terenu pa nemogu često piti, najviše tri puta. Ja pijem dva tjedna a tek sam na 12 kapi baš zato što si nemogu priuštiti jake mučnine ali to nije razlog da odustanem, trajat će malo duže ali nema veze.
k.z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 13:00   #52
gdje si nabavila mms, koliko košta pakovanje?
kaillasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 13:16   #53
Quote:
kaillasa kaže: Pogledaj post
gdje si nabavila mms, koliko košta pakovanje?
odgovorila sam privatnom porukom
k.z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2009., 11:37   #54
kako se sada osječaš nakon što već duže koristiš mms?
kaillasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2009., 12:22   #55
Što se tiče poslova oko bebe, itd... moguće je da za vrijeme uzimanja budeš umorna, da osjećaš mučnine... svakako pomalo s doziranjem, nemoj jako žuriti, i vidi sama uostalom kako ti je i kako podnosiš..
__________________
Čuda ne postoje.
Postoji samo ljudsko neznanje.
Precious X is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2009., 13:01   #56
Osjećam se puno bolje ali što se bolje osjećam manje se odmaram pa se vrtim u krug. Tek sam došla na 20 kapi dnevno jer si nemogu dozvolit mučnine a pogotovo odlaske na wc budući da sam stalno na putu i nemam mogućnost piti često ali napredujem. Danas me bole noge i gležnjevi su natečeni ali samo oko zgloba za razliku od prije kad bi mi otekla cijela stopala pa sam morala nosit bar za broj veću obuću. Mučnine sam imala samo prvi tjedan i nakon toga ništa kao da ga ne pijem.
Sestra mi ima alergiju na ruci i na jednom prstu joj je koža pukla točno na zglobu tako da nikako nije htjelo zarasti i jako je bolilo, juče je dva puta je namazala MMS i kaže da je više uopće neboli.
U svakom slučaju sad se bolje osjećam i nepijem nikakve lijekove a imam puno više energije, samo je prvi tjedan bio koma (bljak!) mučnine umor i slično
k.z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2009., 15:00   #57
meni je pomoglo što sam bila na bioterapiji po Domančiću prije mjesec dana. od onda se stvarno super osječam imam snage cijeli dan biti u akciji a uvečer uopče ne osječam umor. po noći se dva puta dignem nahraniti bebu a ujutro se odmorna i naspavana budim.

ponovo ću u 9mj. na terapiju jedini mi je nedostatak što je 4 dana od ponedjeljka do četvrtka pa putujem u Zagreb ali isplati se.

mms ću početi piti kada prestanem dojiti pa za sad o njemu skupljam iskustva, naručila sam si i knjigu ali još mi nije stigla.
kaillasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2009., 10:17   #58
Artritis?Raynoudov sindrom?

Hmm..ja bi se ubacila u ovu temu makar je starija :P
Imam tek 15 godina i otkad sam bila radila na praksi u ledu na prstima su mi se pojavljivale nekakve izbocine i bolila me svaka kost u tijelu!
Ne bi ja niti isla doktoru da me stara nie otjerala,poslali su me na vadenje krvi,na slikanje saka,na imunoloske pretrage,i opet jucer na rebro na slikanje saka ali kod neke najbolje specijalistice u hrvatskoj,doktorice Potocki ja mislim.Ugl nisu mi nista specijalno nasli u nalazima krvi i toga a na slikama u domu zdravlja napisali su vrpcasta osteoporoza :S wtf?Onda mi je moja doktorica na rebru rekla da sumnja na Raynodow sindrom,kak vec :P
Ali ja neam takvih problema sa znojenjem i time.Meni su ruke i noge konstantno hladne bilo ljeto ili zima :S a ove izbocine dodu pa odu nakon tjedan-dva ..Stvarno neznam vise niti sama.Morala sam se ispisati iz prehrambene skole i sada ce me upisati u medicinsku valjda,kao tamo ce mi bit lakse...ma oce ne.. -.-.. Ugl ako neko ima nesto takvoga neka mi javi..hvala
zeljkica156 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 11:41   #59
Željkica, imam kćer koja ima dijagnosticiran RA, Raynaudov fenomen i poliartikularni Iuvenilni Idiopatski Artritis(JIA). RA I Raynauld su povezani. RA napada male zglobove šaka a Raynauld je problem sa cirkulacijom malih krvnih žilica u rukama. Za to, ako si sklona niskom tlaku, najbolje je piti Mega Omegu 3,zimi obavezno nositi debele rukavice i ruke namakati u slanoj toploj vodi. Ne znam jesu li ti prepisali na Rebru terapiju? moja kćer pije Movalis, MTX, Omegu i Folnacin. Ali rado bih prešla na neko alternativno liječenje jer su nuspojave grozne. Ako te što zanima pitaj! Pozdrav!
robotina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2009., 16:43   #60
svima sa RA preporučila bi da probaju izbaciti mlijeko i sve s imalo mlijeka meni puno pomaže kada se toga pridržavam čim jedem sir, jogurt bilo što u roku 24 sata osjetim da me nešto boli .

nedavno sam jela kolač od sira i drugi dan mi je odmah nateklo koljeno i jako me boljelo, zglobovi na rukama su mi isto natekli a čim to izbacim vremenom funkcioniram čak sa 5mg manjom dozom decortina.

za kalcij pijem kalcije u tabletama s vitaminom d a sojino mlijeko je isto dobro može se koristiti i u kavi i za kolače samo stvar navike. probajte možda pomogne
kaillasa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:26.