Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2016., 19:34   #121
Općenito s njima sve za 5, mobilna aplikacija najbolja u hr. Preporuka....

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
007jaran is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 23:50   #122
Quote:
Kserks kaže: Pogledaj post
Koja je sema sa ovim hpb supersmart racunom? Koliko Sam skonta otvaranje i vodenje tekuceg racuna je bez naknade , ukoliko ne zatrazite dodatne opcije, takoder ti omogucavaju bezkontaktnu karticu, a preko aplikacije mHPB mozes vrsit uplate od dvi kune po racunu, te gledat stanje racuna...ima li netko osobnog iskustva s ovim i koji su uvijeti i na koje cake treba pazit?
Otvaraš preko smartphonea, ne bi smio biti neki prastari smartphone jer trebaš obavit videopoziv. To je dobro jer ne moraš čekat u banci, a s obzirom da hpb nudi neka plaćanja bez provizije poslovnice su prepune bakica pa čekanje od više sati nije rijetkost.

Mobilna aplikacija je najbolja koju sam koristio, iako sam navikao na mPBZ pa me buni priprema naloga itd.. ali to je samo navika.

I osobno sam imao mali zajeb jer su mi u poslovnici ugasili smart račun bez mog znanja i otvorili običan račun koji se plaća. Mislim da ovi u poslovnicama imaju averziju prema smart računu, tako ako ti krenu kenjat da je smart račun prevara i da se plaća te kako će ti oni napravit pravu stvar, ne slušaj ih i reci im da im nećeš ništa potpisat bez obzira koliko bili umiljati. Smart račun se ne plaća do daljnjeg, osim ako zatražiš minus po računu.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 13:20   #123
Da li itko ima iskustva sa projektom e-građani unutar internet bankarstva?
jure1911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2016., 09:50   #124
Koliko vidim na njihovim stranicama, nije moguće dignuti stambeni kredit kod HPBa ako nisi njihov klijent.

??

Stvarno online vidim da su najpovoljniji u stambenima (donekle), ali nažalost moja firma ima mogućnost tekućeg samo u ZABA i RBA.

Dali netko ima iskustva u HPBu s stambenim ??

Sve banke kolko vidim imaju status klijenta ili ne, a u HPBu samo status. Istina ?
nidi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2016., 11:24   #125
Moguće da traže, oni su manja banka pa se osiguravaju... Ali poslodavac nema pravo uvjetovati gdje će radnik imati tekući račun.

Poslano sa mog HUAWEI NXT-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2016., 11:47   #126
eh, nažalost imaju to pravo očito
nidi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 16:35   #127
Poslovanje hpb

Pozdrav, ima li tko iskustva s hpb? Jesu li trenutno u problemima tipa propadanja? Nesto sam nacula, a otvorila bih tamo stednju? Npr. djecja jr kod njih 4 posto. Ima li di da je bolje?
__________________
Moje stvari
lijepa alma is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 17:25   #128
Pa ono preko 100.000 eura stavi u drugu banku i problem riješen a neka propada kome se propada, nemaš ništa sa tim
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 16:09   #129
Pozdrav, klijent sam HPBa vec10ak godina.
Nakon sto sam otvorio karticu i primio nekoliko placa, automatski su mi odobrili minus.
Posto mi minus nije bio potreban i nisam zelio dolazit u napast, zatvorio sam ga nakon nekog vremena.
Sad bi ga zelio opet otvoriti. Danas mi je teta u banci dala formular koji poslodavac treba ispuniti.

E sad, zanima me dali je to uobicajna procedura il se moze minus dobiti i bez te potvrde, posto mi je prosli minus odobren bez da sam ga trazio, i u kojoj banci? Takodjer, koliko je potrebno da mi odobre minus..posto bi meni trebao kroz iduca 2tjedna..
__________________
people who get up early in the morning cause war, death and famine
LazySod is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 16:26   #130
Uobičajena procedura, postoje banke gdje se odobrava automatski ali ne u tako kratkom roku.

Traže te podatke jer si sam minus zatvarao na svoj zahtjev, pa ga sad i otvaraš na svoj zahtjev. Nije to neka posebna procedura, ništa strašno.

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 23:38   #131
Quote:
hmore85 kaže: Pogledaj post
taj neki novi (valjda? nisam u toku) besplatni tekući s besplatnim internet bankarstvom, jel to baš moram imam osobnu? ne živim u HR, pa imam samo putovnicu
Kakva su vam iskustva sa
https://www.hpb.hr/gradanstvo/kartic...a-s-nadoplatom

Treba mi samo za internet placanje i dali je besplatna ili ipak nesto placas??

P.S. preporuka neke druge kartice za internet placanje?
milutin7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 08:39   #132
Besplatna je i plaća se samo izdavanje mislim 50 kn (ili 30)


Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 21:48   #133
Quote:
milutin7 kaže: Pogledaj post
Kakva su vam iskustva sa
https://www.hpb.hr/gradanstvo/kartic...a-s-nadoplatom

Treba mi samo za internet placanje i dali je besplatna ili ipak nesto placas??

P.S. preporuka neke druge kartice za internet placanje?

Imas moj post o Visi prepaid na ovoj temi, idi koju stranicu unazad.
riblogger is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 13:48   #134
Kakva je situacija s dizanjem novca s bankomata u inozemstvu? Kolika je provizija te da li je tecaj kao na njihovoj tecajnoj listi taj dan il uzimaju vise? I ima li ikakve veze s kojeg bankomata dizem?
__________________
people who get up early in the morning cause war, death and famine
LazySod is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 17:47   #135
Quote:
milutin7 kaže: Pogledaj post
Kakva su vam iskustva sa
https://www.hpb.hr/gradanstvo/kartic...a-s-nadoplatom

Treba mi samo za internet placanje i dali je besplatna ili ipak nesto placas??

P.S. preporuka neke druge kartice za internet placanje?
Ta kartica je najbolja na svitu . Imam je 4 godine i na njoj par stotina transakcija (online shopping junkie ) i nikad nikakvih problema! Plati se 50 kn izdavanje, traje 3 godine i za to vrijeme nema nikakvih troškova i onda opet 50 kn za nove 3 godine.
makyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 19:24   #136
Pozdrav svima i molim malu pomoć.

Trebala bih otvoriti kunski tekući račun na koji bi mi sjedala plaća. Htjela bih da to bude klasični old-school račun, bez dozvoljenog prekoračenja, bez dodatnih usluga, m-bankinga, net-bankinga itd. jer mi nisu potrebni.

S obzirom da već imam otvoren kunski žiro račun u HPBu, razmišljam tamo otvoriti i tekući.
Ne želim nikakve pakete usluga, a vidim da HPB nudi tri kombinacije prilikom otvaranja tekućeg – Aktiv, Senior i Diplomac.

Da li je uopće moguće otvoriti samostalan tekući račun izvan tih paketa, ili će me HPB automatski smjestiti u jednu od tih skupina prilikom otvaranja računa, tim više što već imam jedan račun kod njih, pa da sve objedine u jedan paket?

Jasno mi je da je ovo glupavo, paranoidno pitanje jer zašto ne bi bilo moguće otvoriti tekući račun vulgaris ali znam da banke uvijek pokušavaju progurati svašta-nešto, a već sam se jednom uvalila u pakete usluga bez da sam znala, pa sad pušem i na hladno i želim se što bolje informirati da izbjegnem kasnije neugodnosti.


Bilo kakve info su dobrodošle, i hvala!
Nutty Meg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 06:30   #137
Možeš imati samo kunski račun bez ičega drugog.

Još bi ti bolje bilo otvoriti Super smart račun koji ti je free s mobilnim bankarstvom koje je isto free.

Nema veze što imaš žiro.

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 09:50   #138
Možeš, ja tako imam otvoreno. Isključivo tekući račun i samo mobilnu aplikacije sa strane. Bez bilo kakvih paketa i sličnih kemijanja. Mjesečno 9 kn za vođenje računa, 8 kn za Mbanking
IgorVG is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 12:13   #139
Quote:
IgorVG kaže: Pogledaj post
Možeš, ja tako imam otvoreno. Isključivo tekući račun i samo mobilnu aplikacije sa strane. Bez bilo kakvih paketa i sličnih kemijanja. Mjesečno 9 kn za vođenje računa, 8 kn za Mbanking
Tako imam i ja. Ali ako ne želi prekoračenje I to sve skupa, zašto ne uzeti super smart koji je free

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 19:19   #140
IgorVG, JayDeena hvala vam ko bratu!

Još samo jedno pitanjce - trebam li očekivati neke skrivene troškove pri otvaranju tekućeg?

Ovo nije paranoja, kad sam otvarala navodno besplatni žiro račun za koji se ne naplaćuje naknada za vođenje, zaskočili su me sa nekakvom naknadom od pedeset kuna koju sam morala uplatiti na račun - kao, amortizacija za vođenje računa (koje je besplatno ).

Što nije bed, ali, brate, reci to naglas, a ne da na webu nema ni riječi o tome.


Quote:
zašto ne uzeti super smart koji je free
Razmislit ću, hvala na prijedlogu! Iako je meni što manje elektronskog voodoa to bolje.
Nutty Meg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:02.