Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.06.2009., 07:35   #81
Quote:
Amalteja kaže: Pogledaj post
@ emofree KJ - Bas me zanima kako ce to tvoje proci, hoce li ti osiguranje stvarno platiti terapiju. Nekako sam sumnjicava, nase osiguranje sigurno ne bi platilo, niti bi to ijedan nas lijecnik prepisao
I ja sam znatizeljna. Osiguranje ce platiti, al ko ce mi propisati , ako odem psihicu ?, kako ce "priznati" da nema on uspjeha u poslu, nekako mi ga zao. Imam dobrog kucnog lijecnika , probat cu sa njime. javit cu vam sto je bilo.
__________________
Da ist mehr Hunger nach Liebe und Wertschätzung auf der Welt, als nach Brot. - Mutter Teresa
emofree KJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2009., 07:44   #82
Quote:
leeya kaže: Pogledaj post
ljudi moji, ja počela s ovim danas i iskopala tonu sranja za koje nisam znala da postoji u meni, i to sranja najbanalnije moguće prirode!
skužila sam da sam u potpunosti istraumatizirana zbog gledanja horror filmova kao mala, prešla sam najbolje 20-e, a bojim se mraka, ogledala, lutaka, pjevušenja... zaboga!
u svakom slučaju, hvala na ovoj temi!
Upravo tako to i funkcionira. Izlaze na povsinu teme, za koje ne bi ni sanjala da se nalaze u podsvijesti. Samo polako ti svaku ponaosob od njih "lopataj". Ako hoces poslat cu ti na mail protokol kako se izvodi . Zove se -eft na jednoj stranici-.
__________________
Da ist mehr Hunger nach Liebe und Wertschätzung auf der Welt, als nach Brot. - Mutter Teresa

Zadnje uređivanje emofree KJ : 06.06.2009. at 07:49.
emofree KJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2009., 15:53   #83
jel se vama događa da poslije tapkanja osjećate energiju kako vam struji po cijelom tijelu do tabana? Ili se to događa samo meni?
__________________
Netko je rekao: "Ne usudim se stati i razmisliti jer bih mogao shvatiti kako krenuti ispočetka"
Athony de Mello
izgubljena is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2009., 20:29   #84
Trebalo bi znaciti da si dobro radila. Glava ostaje bistra a "smece" koje si upravo tapkala izlazi vani i to bas do kraja ekstremiteta (ruke, noge). Meni se dogodi da osjetim ko trnce (mrave ) u nadkoljenici, podkoljenici ili bilo gdje drugo na tijelu. U tom slucaju lupkas to kao pocetni problem. kao: ovo trnjenje u lijevoj nogi. , ko da mravi hodaju gore-dolje.. sto preciznije.
__________________
Da ist mehr Hunger nach Liebe und Wertschätzung auf der Welt, als nach Brot. - Mutter Teresa
emofree KJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2009., 20:43   #85
Quote:
emofree KJ kaže: Pogledaj post
Trebalo bi znaciti da si dobro radila. Glava ostaje bistra a "smece" koje si upravo tapkala izlazi vani i to bas do kraja ekstremiteta (ruke, noge). Meni se dogodi da osjetim ko trnce (mrave ) u nadkoljenici, podkoljenici ili bilo gdje drugo na tijelu. U tom slucaju lupkas to kao pocetni problem. kao: ovo trnjenje u lijevoj nogi. , ko da mravi hodaju gore-dolje.. sto preciznije.
aha, aha, znači ako se pojave trnci negdje drugdje to znači da smeće nije izbačeno do kraja. hvala, hvala, super je tehnika
__________________
Netko je rekao: "Ne usudim se stati i razmisliti jer bih mogao shvatiti kako krenuti ispočetka"
Athony de Mello
izgubljena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 10:25   #86
sinoć sam nasilno izvukla jedan osjećaj iz podsvjesti i išla ga tapkati, i kak sam bila umorna zaspala sam, a nisam ga istapkala do kraja, pa sam se jutros probudila sva umorna i s tim osjećajem. lol.
__________________
Netko je rekao: "Ne usudim se stati i razmisliti jer bih mogao shvatiti kako krenuti ispočetka"
Athony de Mello
izgubljena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 12:30   #87
Na silu kazes, e to nece ici!
Nasa ti je podsvijest ko magare ( zato ga ja i imam kao avatar), ne radi kako mi hocemo. Moras biti pazljiva prema njemu, dobro ga paziti i cesljati, nikako sila i grubost.Ne, ne, da ja to shvatim trebalo je puuuno rada.
__________________
Da ist mehr Hunger nach Liebe und Wertschätzung auf der Welt, als nach Brot. - Mutter Teresa
emofree KJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2009., 13:11   #88
Zahvaljujući emofree ja ću se danas početi lupkati, e da me oče nako jako lupnut da sve muke odjedanput izađu iz mene....

btw, moram pitat, govori se naglas?
Koki cloud is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2009., 13:35   #89
ma evo baš sam sad čačkala po netu i na youtube-u ima mnoštvo filmića kako provoditi tapkanje, lupkanje i sasvim je jednostavno, pogledajte.
Koki cloud is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2009., 13:35   #90
opet ja, da govori se naglas.
Koki cloud is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2009., 20:06   #91
Dobro ti to sebi odgovaras samo nprijed , ako zaglavi , zovi u pomoc. Dobro bi bilo da nas neko lupi jednom i...gotovo, ali ne ide. kazu je to kao glavica luka . skida se sloj(problem) po sloj, dok ne dodjes do svoga originala koji je prekriven raznoraznim glupostima.
__________________
Da ist mehr Hunger nach Liebe und Wertschätzung auf der Welt, als nach Brot. - Mutter Teresa
emofree KJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2009., 20:20   #92
Quote:
Amalteja kaže: Pogledaj post
@ leeya - Super da ti je tako brzo pomoglo. Kako zaradimo u zivotu traume iz puke djecje radoznalosti. Ja sam dovoljno stara da u moje vrijeme nije bilo horora, bar ne na televiziji, ali kad sam u dvadesetima pogledala jedan u kinu, bila sam vec dovoljno pametna da odlucim nikad vise. Nije me to amnestiralo od brojnih drugih traume (koje su se naravski dogodile ranije u djetinjstvu), ali eto bar jedna manje. Bez "brige", uvijek ces imati sto za ocistiti. Ako nista drugo, ona mala sitna dnevna neraspolozenja.
ne brinem se, ne, da će mi pofalit materijala! ima toga na izvoz!
leeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2009., 20:30   #93
Quote:
emofree KJ kaže: Pogledaj post
Upravo tako to i funkcionira. Izlaze na povsinu teme, za koje ne bi ni sanjala da se nalaze u podsvijesti. Samo polako ti svaku ponaosob od njih "lopataj". Ako hoces poslat cu ti na mail protokol kako se izvodi . Zove se -eft na jednoj stranici-.
hvala ti puno, no mislim da to imam, ako misliš na onaj sažetak iz priručnika koji sam skinula. napravila sam i svoj, tako da imam šta radit

nego, gdje ti učiš tu tehniku? čitala sam na netu da će se sad, krajem lipnja, na pašmanu održavati predavanja iz eft. traje tjedan dana, nije ni skupo, al hebiga kad treba šljakat!

i da, stagniram već 2 dana sa eft. naime, imam jedan problem, zove se globus sindrom iliti globus hystericus. to je osjećaj knedle u grlu, muči me već dosta dugo, a uzrok je psihički. da bude još bolje, sve to je popraćeno nevjerojatno neugodnom napetošću vrata. istapkala sam se toliko da me već sve boli
a rješenju ni traga. imam osjećaj da mi je čak i gore jer stalno o tome razmišljam (a to uzrokuje pogoršanje) i izgovaram na glas! stvar je u tome da nemam pojma koji događaj mi je to mogao izazvati. imam osjećaj da ću si prije tapkanjem iskopati rupetine po tijelu nego doći do rješenja!
leeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2009., 23:53   #94
@leeya

ak je psiha u pitanju onda je to najcesce strah od necega

npr. od ljudi/javnosti,
>>>npr. brines se sto ce ti drugi reci u smislu kakav utisak ostavljas tim ljudima bilo (dobro/lose, super/glupo) neovisno dal se radi prije susretanja s tim ljudima ili nakon kraja price

ili npr. strah od nekog moguceg dogadaja koji bi se mogo zbiti bilo negativno ili cak pozitivno

itd. uglavnom to sto imas ako je ono doista psiholosko, to je zapravo posljedica, no ne i uzrok, npr. oces se rijesiti drača u vrtu posljedica je drač koji je izrasto u neku biljku i ti sad stalno šišaš taj drač i ono stalno raste, a kad bi malo razmislila onda bi isla malo dublje i izvukla taj drač skup korijenom pa si doista mirna da vise nece taj isti drač ponovno izrasti
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2009., 07:55   #95
EFT je odlicna metoda kao samopomoc, ukoliko se pravilno ovlada njome. Procedura se naravno moce i nauciti iz medija ali je najidealnije uciti od nekoga sa iskustvom. Ja zivim u Njemackoj i prvo sam iz jedne knjige naucila i probala na sebi raditi. funkcioniralo je . Imala sam pravu baustelu problema i obratila sam se terapeutu. Svaki tretman je bio i ucenje. Toliko sam bila odusevljena rezultatima a i moja terapeutkinja me ohrabrila u tome da sam upisala seminare za trenera .
Za ovo na Pasmanu...odlicna stvar samo se pitam da li je bas potrebno tjedan dana..
U prirucniku ste citali o tzv.Psiholoska obrnutost. Jako bitna . Kaze se tamo kao da su nam baterije naopako okreute, nije + na + ili - na - To bi ga bilo, kao neko unutarnje sprecavanje , sabotaze, negativna uvjerenja. Prashina koju prvo treba pocistiti po rdnom stolu.
__________________
Da ist mehr Hunger nach Liebe und Wertschätzung auf der Welt, als nach Brot. - Mutter Teresa
emofree KJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2009., 08:25   #96
Psychological Reversal( PR)- Psiholoska obrnutost

Stoper- unutarnji otpor - "da-ali"
Razlika izmedju- hocu ciniti i onoga sto cinim.
Univerzalan ljudski problem, uzrokovan negativnim, nesvesnim mislima i uvjerenjima.
-Nikada necu biti sretan
-mogu lupkati i tapkati koliko hoces,promjena nema, to kod mene ionako ne funkcionira
- nemam pojma sto je moglo prouzrokovati ovaj problem ( za leeya), iako imam osjecaj da mi j jos gore, iako sam se istapkala da sve boli , rjesenju ni traga ...
-iako nisam spremna rijesiti se problema kompletno, prihvatam se .., ja sam ok.
- frustracija, ljutnja da se nista ne dogada..., ja sam previse smotana , glupa za ovo.. koja mi budala i rece da to radim...Ne cuje vas niko , budite slobodno bijesni...

Ne baviti se puno problemom nego trenutnim emocijama , mislima, koliko god vam se ucinile da nemaju veze sa temom nemojte ih zanemarivati , nego bas to lupkajte.
__________________
Da ist mehr Hunger nach Liebe und Wertschätzung auf der Welt, als nach Brot. - Mutter Teresa

Zadnje uređivanje emofree KJ : 10.06.2009. at 08:32.
emofree KJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2009., 07:33   #97
Jučer smo moja frendica i ja išle obavljati neke formalnosti po gradu i naletile na gomilu birokratskih zapreka i na kraju se vratile umorne i bijesne iz grada, i ja se otapkam na brzinu i prođe me, (a ona i dalje u komi) nakon pol sata opet mi se vratio isti osjećaj, otapkam ga opet...i skužim, i ona i ja smo podsvjesno znale da smo jučer pokušavale nešto što je teško moguće, ali jednostavno nismo si to htjele priznati.
__________________
Netko je rekao: "Ne usudim se stati i razmisliti jer bih mogao shvatiti kako krenuti ispočetka"
Athony de Mello
izgubljena is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2009., 07:47   #98
Quote:
leeya kaže: Pogledaj post

i da, stagniram već 2 dana sa eft. naime, imam jedan problem, zove se globus sindrom iliti globus hystericus. to je osjećaj knedle u grlu, muči me već dosta dugo, a uzrok je psihički. da bude još bolje, sve to je popraćeno nevjerojatno neugodnom napetošću vrata. istapkala sam se toliko da me već sve boli
a rješenju ni traga. imam osjećaj da mi je čak i gore jer stalno o tome razmišljam (a to uzrokuje pogoršanje) i izgovaram na glas! stvar je u tome da nemam pojma koji događaj mi je to mogao izazvati. imam osjećaj da ću si prije tapkanjem iskopati rupetine po tijelu nego doći do rješenja!
ma jesi 100% sigurna da nije upala donjeg dijela ždrijela, hijatalna hernija ili laringofaringealni refluks.
__________________
Netko je rekao: "Ne usudim se stati i razmisliti jer bih mogao shvatiti kako krenuti ispočetka"
Athony de Mello
izgubljena is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2009., 07:52   #99
Quote:
emofree KJ kaže: Pogledaj post
U prirucniku ste citali o tzv.Psiholoska obrnutost. Jako bitna . Kaze se tamo kao da su nam baterije naopako okreute, nije + na + ili - na - To bi ga bilo, kao neko unutarnje sprecavanje , sabotaze, negativna uvjerenja. Prashina koju prvo treba pocistiti po rdnom stolu.
Ne sjećam se da sam to čitala? O čemu se radi?
__________________
Netko je rekao: "Ne usudim se stati i razmisliti jer bih mogao shvatiti kako krenuti ispočetka"
Athony de Mello
izgubljena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2009., 10:51   #100
Quote:
izgubljena kaže: Pogledaj post
ma jesi 100% sigurna da nije upala donjeg dijela ždrijela, hijatalna hernija ili laringofaringealni refluks.
sigurna.
leeya is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:18.