Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2009., 18:57   #1
Alternativno liječenje i sektaštvo

Monitor.hr je objavio link na tekst u kojemu se neizravno Braco, Mekki, Domančić i slični terapeuti proglašavaju sektašima. Navodno će taj dio alternative uskoro regulirati zakon na razini EU. Koliko sam razumio u Hrvatskoj će taj dio rješavati novoosnovani Centar za informiranje o sektama i kultovima kojega vodi Branka Delcourt. Mislim da je ta gospođa prije nekoliko mjeseci govorila na Novoj TV na temu sotonizma, ali ne mogu naći taj prilog na dnevnik.hr.

Evo dijelova iz teksta:

Posebno treba istaknuti i povrede medicinskih tretmana kroz takozvanu alternativnu medicinu čiji je jedini pravi naziv ilegalna medicina. Tu su i lažno oglašavanje, prijevare, falsificiranja…

Ilegalna medicina danas prelazi u sektašku medicinu, što je dijelom preobrazbe koja se javila 60-ih godina prošlog stoljeća. Sve te iscjeliteljske prakse iz new age pokreta za svrhu imaju odcjepljenje pojedinca od svega tradicionalnog, bilo da se radi o obitelji, medicini ili tradicionalnom školstvu. Nude se nova rješenja koja za svrhu imaju nečije bogaćenje.

Što ćemo onda s guruima ilegalne medicine koji svakodnevno djeluju u Hrvatskoj? Na prekršajni sud… ili kazneni! To je vrlo ozbiljna stvar. Prvo nude preparate za koje tvrde da nisu štetni, no nema dokaza ni da su korisni. Uz to, često odgovaraju ljude od medicine i liječenja te nude svoje metode, a da za to nemaju dozvolu.


Izvor: Roditeljski.info

Što mislite na koji će se način odvojiti alternativna medicina od sektaštva i da li je to moguće? Da li mislite da Bruxelles može regulirati to područje kaosa?
Soulsaver is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 19:05   #2
Ma koji new age nju spopao? Po raznim zabitima gdje ljudi nisu mogli do doktora bilo je iscjelitelja odvajka. Gdje ta radi, u "Glasu consila"?
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 19:15   #3
Ne budi površna. Napisao sam da su to dijelovi teksta što znači da su izvađeni iz konteksta.

Pod new age podrazumijeva reiki, makrobiotiku, TM, aromaterapiju, bioenergiju, rada na čakrama,tehnike mudrosti i samopouzdanja…

Vidi li tko povezanost između iscjelitelja i sekti? Meni se čini da tu ima dosta istine.
Soulsaver is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 19:58   #4
Quote:
Soulsaver kaže: Pogledaj post
Navodno će taj dio alternative uskoro regulirati zakon na razini EU.
Onako usput samo za tvoju informaciju, Zdenkova metoda se već razmatra u okvirima EU-a. Samo s jednom velikom razlikom naspram ove koju si ti naveo u citatu. Metoda po Zdenku Domančiću se razmatra iz razloga, da li da bude priznata u okvirima EU-a ili ne Osobno smatram da ima vrlo velikih izgleda da metoda bude priznata.
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 20:05   #5
To bi bilo super. Nažalost, to je još jedna u nizu ne baš tako novih obmana koje idu u kompletu s već raskrinkanim 'priznanjem slovenske države za posebne zasluge za slovenski narod' ili 'svjetski' poznatih instituta koji su 'dokazali' djelotvornost njegove metode.

Ako sam u krivu, slobodno me ispravi linkom. Legislativa EU je javna i dostupna putem interneta, uključujući i zakonske prijedloge u postupku. Osim ako ne misliš na neka allternativna priznanja
Soulsaver is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 20:10   #6
Quote:
Soulsaver kaže: Pogledaj post
To bi bilo super. Nažalost, to je još jedna u nizu ne baš tako novih obmana koje idu u kompletu s već raskrinkanim 'priznanjem slovenske države za posebne zasluge za slovenski narod' ili 'svjetski' poznatih instituta koji su 'dokazali' djelotvornost njegove metode.
To sam ja baš tebi htio predložiti, da i ti mene ispraviš nekim linkom na te svoje navode... Pa da onda usporedimo navode Ili ćeš još reći da njegova metoda nije legalna i zakonski priznata u Sloveniji?
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 20:16   #7
Hahaha... koji genijalan diskurs. Ako netko kaže laž, a nigdje nije zapisano da je to laž, onda laž postaje istina. Srednja škola

Nadam se da ovo neće postati još jedna tema na kojoj ćeš reklamirati Domančića. Molim te, nemoj.
Soulsaver is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 20:19   #8
Quote:
Soulsaver kaže: Pogledaj post
Hahaha... koji genijalan diskurs. Ako netko kaže laž, a nigdje nije zapisano da je to laž, onda laž postaje istina. Srednja škola

Nadam se da ovo neće postati još jedna tema na kojoj ćeš reklamirati Domančića. Molim te, nemoj.
Laži je bar jednostavno raskrinkati, dokazivom istinom Eto, ja čekam da ti dokažeš da to nije istina. U međuvremenu ću si skuhati kavicu
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 20:31   #9
Iako pristati na ovakav diskurs znači podcjenjivati sebe, pristajem. Dakle, što kaže službeno glasilo RS kada se radi o 'priznanju' kojeg je Ljubljana po tvojim tvrdnjama izdala Domančiću?

Ni zadetkov iskanja!

Zapravo, što kaže kad se searcha Domancic, Domančić ili Domančič?

Ni zadetkov iskanja!
Soulsaver is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 20:37   #10
lijepo je zamisljeno, no to ce nazalost ono ipak biti podlozno manipulacijama npr. vezano uz reiki i bioenergija da takav nacin lijecenja energijom nepostoji tako sto ce se pitati lijecnike sa klasicne medicine koji ce biti kur** upuceni u to pricati papagajski bez ikakvog istrazivanja niti postojece rezlutate napretka u lijecenju razmotriti jednostavno odbaciti bez citanja drzeci se onog da sve sto je njima nevidljivo, neopipljivo i necujno da to ono niti nepostoji vec sve laz radi novaca i sirenja sekti...

zasto ce cesto upotrebljavati sekta, rijec sekta ima vrlo negativno znacenje za lajke koji se nista nekuze do onih koji se slabo kuze sto doista znaci, a takvih ima jako puno tako da ce se takvi ljudi jednostavno prestrasiti kada budu culi rijec sekta i odmah osuditi kao crkva u srednjem vijeku: na lomacu snjima

ukratko vrlo jednostavan zakljucak sve sto je alternativno ono ce se svrstati pod sarlanstvo i sekta, a to je sve sto poznajemo, bilo sungazing, bioenergija, reiki, theta, transcendentalna meditacija, kiropraktika itd. poceti ce se zatvarati takve skole za sto sam i mislio da ce se dogoditi jos kada sam kukako kak su tecajevi tako skupi u 4-5mj. ...

jbg. ocito imam "dobro razvijen predosjecaj ili vidovitost"
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 20:46   #11
Quote:
Soulsaver kaže: Pogledaj post
Iako pristati na ovakav diskurs znači podcjenjivati sebe, pristajem. Dakle, što kaže službeno glasilo RS kada se radi o 'priznanju' kojeg je Ljubljana po tvojim tvrdnjama izdala Domančiću?

Ni zadetkov iskanja!

Zapravo, što kaže kad se searcha Domancic, Domančić ili Domančič?

Ni zadetkov iskanja!
Haha, pa gdje su ti dokazi da je to laž, ja ih ne vidim Ali, svakodnevno viđam ljude koji su izliječeni tom metodom
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 20:47   #12
Sekta uvijek ima negativno značenje u kontekstu suvremenog. Zato neki pokreti i gurui podižu tužbe kada ih se javno nazove sektom.

Cijelu 'alternativu' nije moguće proglasiti ilegalnom.
Soulsaver is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 20:53   #13
Quote:
ashwinikumaras kaže: Pogledaj post
Haha, pa gdje su ti dokazi da je to laž, ja ih ne vidim Ali, svakodnevno viđam ljude koji su izliječeni tom metodom
Znam da ne vidiš. A dobro, glavno da ti tvrdiš da to priznanje postoji. Pretražio sam i svima dostupni lex. EU još nije čula za ZD. Ni što se važećih akata tiče, ni onih što su u postupku.

Svaka čast. Dokazao si da govoriš istinu. Meni dosta
Soulsaver is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 23:25   #14
Quote:
nephthys kaže: Pogledaj post


a zašto ti ljudi nikako ali nikako da nauče razliku između sekte i kulta? zašto?!
Pojam sekta ima dva tumačenja. Prvi je povijesno-religijski, dok VE, Francuska i Belgija imaju definiciju 'moderne sekte' koje je ugrađena u njihove pravne akte. U smislu ovog drugog, čini mi se da nije napravljena pogreška. Ili si mislila nešto drugo?

Huh... tko zna gdje ću sutra nać odgovor na ovo pitanje. Možda u Kokošinjcu?
Soulsaver is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2009., 13:05   #15
Znači li to da će establishment i njegova pravovjerna medicina uskoro osnovati svoju inkviziciju.
Kako su samo razlozi presmješni:
zbog odcjepljenja pojedinca od svega tradicionalnog, => ustvari medicine i farmakomafije,
zbog rješenja koja za svrhu imaju nečije bogaćenje => ustvari nemoj da mi se tu neko bogati osim NAS.
ONI se strašno brinu da im netko ne šiša ovčice, njihova vuna pripada samo NJIMA.
Ovo sam negdje već stavio ali moram opet; ovako liječi prava medicina:

Arsen Dedić - KOŠARA S LIJEKOVIMA

Moji mater i ćaća
imaju jednu košaru sa tabletama
Oni prije spavanja moraju popiti
po 6 od žutih
6 od plavih
6 od bijelih kao ljiljan
po 4 od roza
po 1 malu gorku, crnu
3 od ultramarina
_____________________
26
i tako dalje

Ali nekih boja ponekad nedostaje
Moj ćaća, tada i inače silnik,
otima mojoj materi pojedine boje
Ja ne mogu posredovati
jer često putujem
ili nastupam na malom ekranu,
a moja mater
skonšumana, nježna, zgađena
bezvoljna, ista kao ja, skamenjena,
popije bešćutno
dvadesetak zelenih
i ode na spavanje.
---

Uzdravlje!

Zadnje uređivanje StefG320 : 08.12.2009. at 13:11.
StefG320 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2009., 16:02   #16
https://www.forum.hr/showpost.php?p=2...6&postcount=17

"Isplativo bi bilo zabraniti alternativnu medicinu da bi se bogati mogli još više bogatiti. U kaosu koji uskoro dolazi to će se i dogoditi.
Uživajte dok je još legalno "
SomebodySomone is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2009., 17:42   #17
Lightbulb

Nije dokazano ni da bog postoji, ili da je Isus postojao; i nisam primjetio da zatvaraju vatikansku i druge kršćanske sekte, ili da izvode njihove gurue pred lice pravde pod optužbom za obmanu, manipulaciju&pljačku svojih sljedbenika; tko bi ga znao zašto?! A što je sa kapitalističkom sektom? Njihovi gurui su očito nedodirljivi (za sada) . Na sreću (ili na žalost), ljudi se mogu klanjati pred kim im volja; sljediti koga god im volja, jer njihova volja je njihov zakon. To je i način na koji ljudsko biće duhovno sazrijeva; gotovo svatko u početku sljedi nekoga ili nešto, kada dosegne punu zrelost krene svojim putem. Postoje istinski iscjelitelji i šarlatani; da bi VEU procijenilo koji su koji, moralo bi u svojoj komisiji imati istinske iscjelitelje i pravovaljane duhovnjake; a kako bi uopće današnji političari mogli prepoznati ljude pogodne za njihovu komisiju? To je samo još jedan pokušaj putem kojeg se vladajuća religijska, kapitalistička&politička klika pokušava riješiti potencijalno opasne konkurencije koja bi mogla potaknuti ljude da se duhovno probude i sruše sve što ovi već desetljećima neumorno grade; novac&crkva bi mogli pasti sa prijestolja; a što onda ljudi moji?! Nadam se da nećemo ponovo biti svjedoci (ili žrtve) nekog novog progona&genocida kao što je bio onaj nad Katarima ili Templarima; i sve to u ime "boga,eu&naroda". Zašto kupljeni hamburger nikada ne izgleda kao onaj na reklami; zašto ne stanu na kraj sekti Mcdonaldsa? A što je sa sretnom obitelji okupljenoj oko tekućeg slatkog gaziranog otrova; u kojoj je otac silno ponosan na svojeg sina jer je od ušteđevine kupio novu bocu užitka; zašto ne saniraju sektu Coca-Cole?

Neki ljudi (trenutno možda većina), žudi za bilo kojim oblikom nade ili utjehe; oni ne žele niti čuti niti vidjeti istinu; stoga za njih šarlatani obavljaju onaj posao koji za druge obavljaju psihijatri (ili neko drugo srodno zanimanje) ili prijatelji i poznanici. Oni žele čuti "da će sve biti u redu" i da postoji netko tko će "napraviti posao" umjesto njih; stoga su šarlatani nekim ljudima neophodni; kao što je nekome neophodna kava ili pljuga.

U svakom slučaju, hajka na šarlatane je idiotizam; jer svjetovnjaci nisu u stanju procijeniti tko je šarlatan a tko nije; a ako pri tom kretenluku iti jedan istinski iscjeljitelj "nastrada"; tada je to nenadoknadiv gubitak za čovječanstvo.

Duhovnost, zdravstvo i obrazovanje bi trebalo biti jednako dostupno svima bez razlike; jer to su tri temeljne stavke za progres cijelog čovječanstva; stoga smatram da je nedopustivo da na bilo koji način, novac bude prepreka bilo kojem čovjeku u njegovoj konzumaciji ta tri osnovna građanska prava.
__________________
TELEMAAGAPE
LJUBAWOLJA is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2009., 18:16   #18
Quote:
LJUBAWOLJA kaže: Pogledaj post
Nije dokazano ni da bog postoji, ili da je Isus postojao; i nisam primjetio da zatvaraju vatikansku i druge kršćanske sekte, ili da izvode njihove gurue pred lice pravde pod optužbom za obmanu, manipulaciju&pljačku svojih sljedbenika; tko bi ga znao zašto?! A što je sa kapitalističkom sektom? Njihovi gurui su očito nedodirljivi (za sada) . Na sreću (ili na žalost), ljudi se mogu klanjati pred kim im volja; sljediti koga god im volja, jer njihova volja je njihov zakon. To je i način na koji ljudsko biće duhovno sazrijeva; gotovo svatko u početku sljedi nekoga ili nešto, kada dosegne punu zrelost krene svojim putem. Postoje istinski iscjelitelji i šarlatani; da bi VEU procijenilo koji su koji, moralo bi u svojoj komisiji imati istinske iscjelitelje i pravovaljane duhovnjake; a kako bi uopće današnji političari mogli prepoznati ljude pogodne za njihovu komisiju? To je samo još jedan pokušaj putem kojeg se vladajuća religijska, kapitalistička&politička klika pokušava riješiti potencijalno opasne konkurencije koja bi mogla potaknuti ljude da se duhovno probude i sruše sve što ovi već desetljećima neumorno grade; novac&crkva bi mogli pasti sa prijestolja; a što onda ljudi moji?! Nadam se da nećemo ponovo biti svjedoci (ili žrtve) nekog novog progona&genocida kao što je bio onaj nad Katarima ili Templarima; i sve to u ime "boga,eu&naroda". Zašto kupljeni hamburger nikada ne izgleda kao onaj na reklami; zašto ne stanu na kraj sekti Mcdonaldsa? A što je sa sretnom obitelji okupljenoj oko tekućeg slatkog gaziranog otrova; u kojoj je otac silno ponosan na svojeg sina jer je od ušteđevine kupio novu bocu užitka; zašto ne saniraju sektu Coca-Cole?

Neki ljudi (trenutno možda većina), žudi za bilo kojim oblikom nade ili utjehe; oni ne žele niti čuti niti vidjeti istinu; stoga za njih šarlatani obavljaju onaj posao koji za druge obavljaju psihijatri (ili neko drugo srodno zanimanje) ili prijatelji i poznanici. Oni žele čuti "da će sve biti u redu" i da postoji netko tko će "napraviti posao" umjesto njih; stoga su šarlatani nekim ljudima neophodni; kao što je nekome neophodna kava ili pljuga.

U svakom slučaju, hajka na šarlatane je idiotizam; jer svjetovnjaci nisu u stanju procijeniti tko je šarlatan a tko nije; a ako pri tom kretenluku iti jedan istinski iscjeljitelj "nastrada"; tada je to nenadoknadiv gubitak za čovječanstvo.

Duhovnost, zdravstvo i obrazovanje bi trebalo biti jednako dostupno svima bez razlike; jer to su tri temeljne stavke za progres cijelog čovječanstva; stoga smatram da je nedopustivo da na bilo koji način, novac bude prepreka bilo kojem čovjeku u njegovoj konzumaciji ta tri osnovna građanska prava.
Slažem se u potpunosti. Očito je da vladajući establišment traži neki model da nam ograniči sva tri spomenuta prava na kraju, jer bi im pasalo da smo svi samo jednoumni konzumenti.

Na kraju ispada da će nam oni koji bi nam morali služiti nametati ograničenja u cilju svoje vlastite udobnosti. Prekrasan paradoks.
__________________
Čini što ti Volja, i to neka ti bude sav Zakon.
Ljubav je Zakon, Ljubav pod Voljom.
Fr. A.U.N. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2009., 21:29   #19
Arsen Dedić - KOŠARA S LIJEKOVIMA

Hvala. Ovu nisam znao
Soulsaver is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2009., 21:55   #20
duhovnost i obrazovanje u istoj recenici ha? ajd dobro
__________________
がんばれ
Kronični Vlado is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:41.