Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2012., 14:06   #241
Pozdrav,

imam pitanje vezano uz kazne za parkiranje. Koliko vremena možemo parkirati auto na označenom parkiralištu, a da ne moramo platiti parking? Ostala na parkingu ravno 6 minuta, taman kad sam došla do auta, "mali od kazne" mi je na vjetrobran stavio kaznu. Kaže da mu je bed, nije znao da sam samoo prešla preko ceste, nek se žalim da mi smanje kaznu i sl. (dobila sam cjelodnevnu parking kartu, 100 kn) Zanima me ima li smisla ići se žaliti ili im jednostavno platiti tu kaznu i bok.
Mariposa1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2012., 14:12   #242
Odmah jer inače nema svrhe ni plaćat.Možeš im se žalit jerte ništa ne košta.Nisi odmah pronašla uređaj za karte.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2012., 14:16   #243
Quote:
Mariposa1982 kaže: Pogledaj post
Koliko vremena možemo parkirati auto na označenom parkiralištu, a da ne moramo platiti parking?
Treba vidjeti u Općim uvjetima tvrtke koje se bavi naplatom parkinga, obično je to 10 minuta.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2012., 14:26   #244
Kakva je procedura ako vozim auto stranih tablica i ne platim parking kartu?
Zabranjeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2012., 14:38   #245
Blokiraju kotače dok se ne plati. Bar je prije bilo tako.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2012., 14:54   #246
sivkić i Katrin, hvala puno na odgovorima!
I meni se čini da je bilo 10 minuta, idem pogledat na stranice firme ako se što promijenilo. U ponedjeljak se idem žalit, niš me ne košta
Hvala još jednom!
Mariposa1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2012., 15:07   #247
Zanima me, zna li netko koji su opći uvjeti da bi koncesionar mogao naplaćivati karte za parkirna mjesta u nekom XY gradu? Npr. trebaju li parkirna mjesta biti označena plavim crtama a ne bijelim itd?
Die Frau is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2012., 21:56   #248
Quote:
Katrin kaže: Pogledaj post
Blokiraju kotače dok se ne plati. Bar je prije bilo tako.
Gdje? U zg to nesmije napraviti! Ako u zg parkiras na mjesto pod naplatom i ne platis, smatra se da zelis dnevnu parkirnu kartu koju dobijes i za koju rok placanja iznosi 8 dana. Nema razlike izmedu hr i stranih tablica
rupa u zakonu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2012., 10:12   #249
Kao što rekoh, ranije je bilo tako, znam da se spominjao Zagreb i, čini mi se, Varaždin. Problem je bio u naplati tih dnevnih karata od stranaca, jer su neki bili parkirani danima bez da plate. Treba vidjeti Opće uvjete.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2012., 08:30   #250
Problem je u tome sto su velebni umovi uvodjenjem dnevnih karata parkiranje danima (do 8 dana - rok za placanje dnevne karte) ucinili potpuno legalnim (doduse skupim, ali to je relativan pojam). Samim time ne postoji pravna osnova za kaznjavanje vozila stranih tablica blokiranjem kotaca, odvozenjem paukom i sl.
rupa u zakonu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2012., 09:32   #251
Nisam ni rekla da je osnovano, samo što bi se moglo dogoditi.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2012., 10:08   #252
Moglo bi se dogoditi i da mu ukradu vozilo ili da ga neka budala demolira sto je otprilike jednako legalno kao i blokiranje kotaca ili odvoz paukom (jedino sto kod ovog drugog je vjerojatnost pronalaska pocinioca prilicno veca).

Stvar je u tome da, kada netko tko vozilo stranih tablica parkira na oznaceno parkirno mjesto pod naplatom (u zg, za ostale neznam), smatra se da zeli dnevnu parkirnu kartu ako nije vec istaknuo kartu z krace razdoblje. Dnevne karte "prodaje" kontrolor na nacin da istu stavi na vjetrobran i korisnik vozila ima rok od 8 dana da istu plati.

Dakle, unutar tih 8 dana (na istom parkirnom mjestu) vozilo (sa stranim tablicama) je parkirano u skladu sa svim propisima i ne krsi nikakav zakon, pravilnik, odluku, ugovor niti opce uvjete. Svako blokiranje, odvozenje, stojaznamsto tog vozila s parkirnog mjesta, a u svrhu naplate parkinga bilo bi protuzakonito i predstavljalo bi samovlast koncesionara.

Uvodjenjem dnevnih karata (koje pravno gledano NISU kazne), zagrebparking je "problem" neplacanja parkinga vozaca vozila stranih tablica sveo na rizik poslovanja.
rupa u zakonu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2012., 10:15   #253
Ne govorimo samo o zagrebparkingu. A i da se ne lažemo, znamo da je to politika kao i slučaj s ugovornim kaznama koje su naplaćivali dok nisu ukinute. Tako je i s ovim. Oni donesu svoju odluku kako će i što će, a ti se onda sudi s njima ili čekaj opet da reagira Ustavni sud. Smiješno, zapravo.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2012., 09:53   #254
Koliko se često događa da naplata putem SMS-a zakaže? Evo jučer sam dobio "čestitku" od ZGparkinga jer mi produljenje parkiranja u 2. zoni nije prošlo. Prva poruka je uredno registrirana, iako je "račun" kasnio 5 min. Nakon druge poruke (produljenje par minuta prije isteka prvog sata) nisam dobio nikakvu povratnu informaciju, a nakon treće sam uredno obaviješten da mi je naplaćena dnevna karta. Otresita gospoda na informacijama kažu da su primili samo tu prvu poruku i neka provjerim kod mobilnog operatera. Meni to smrdi na nekakve manipulacije sustavom SMS-a, oni se lako mogu praviti Toše i onda naplaćivati dnevne karte ljudima koji plaćaju preko mobitela.
Planeswalker is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2012., 12:13   #255
Quote:
Planeswalker kaže: Pogledaj post
Koliko se često događa da naplata putem SMS-a zakaže? Evo jučer sam dobio "čestitku" od ZGparkinga jer mi produljenje parkiranja u 2. zoni nije prošlo. Prva poruka je uredno registrirana, iako je "račun" kasnio 5 min. Nakon druge poruke (produljenje par minuta prije isteka prvog sata) nisam dobio nikakvu povratnu informaciju, a nakon treće sam uredno obaviješten da mi je naplaćena dnevna karta. Otresita gospoda na informacijama kažu da su primili samo tu prvu poruku i neka provjerim kod mobilnog operatera. Meni to smrdi na nekakve manipulacije sustavom SMS-a, oni se lako mogu praviti Toše i onda naplaćivati dnevne karte ljudima koji plaćaju preko mobitela.
Na žalost, ne isplati ti se sa njima svađati
Pročitaj moj post na prethodnoj stranici, slična situacija.
Uložila sam žalbu, uredno sam općom uplatnicom platila tarifu koliko
sam bila parkirana, žalbu su mi odbili i dobila sam "čestitku" od
odvjetnika 80,00 kn DPK + odvjetnički troškovi 322,00 kn ako ne
podmirim u roku 8 dana slijedi blokada računa.

Pa ti živi u ovoj državi
ozanavg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2012., 16:53   #256
Quote:
ozanavg kaže: Pogledaj post
Na žalost, ne isplati ti se sa njima svađati
Pročitaj moj post na prethodnoj stranici, slična situacija.
Uložila sam žalbu, uredno sam općom uplatnicom platila tarifu koliko
sam bila parkirana, žalbu su mi odbili i dobila sam "čestitku" od
odvjetnika 80,00 kn DPK + odvjetnički troškovi 322,00 kn ako ne
podmirim u roku 8 dana slijedi blokada računa.

Pa ti živi u ovoj državi
i jesi se žalila i priložila dokaz da si platila, pa nisi jel....
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2012., 19:45   #257
Quote:
Opaki kaže: Pogledaj post
i jesi se žalila i priložila dokaz da si platila, pa nisi jel....
Pisala sam "Reklamaciju" na kaznu VG Komunalcu.
Naravno priložila sam dokaze o plaćanju.
Od njih sam dobila odgovor da se moj Prigovor odbija i u tom dopisu nigdje nije više pisalo da imam mogućnost Žalbe.
Samo je navedeno da u roku od 8 dana po primitku odbijenice
moram platiti kaznu.
Pošto to nisam napravila - poslali su predmet odvjetniku.

Nisam znala da se mogu žaliti
Postavljala sam pitanja na nekoliko foruma nigdje nisam dobila savjeta
ozanavg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2012., 19:49   #258
Trebala si se žaliti na ono što ti je stiglo od odvjetnika, prijedlog za ovrhu.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2012., 20:54   #259
Quote:
Katrin kaže: Pogledaj post
Trebala si se žaliti na ono što ti je stiglo od odvjetnika, prijedlog za ovrhu.
Aaaa tooooo.
To od odvjetnika je stiglo jučer, znači nisam zakasnila
Bacam se na pisanje Žalbe.
Hvala na savjetu
ozanavg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2012., 13:14   #260
Molima Vas može li špranca kako se piše žalba na plačanje Dnevne parkirališne karte za Zagrebparking vezano na člansk 54. Znam da je prije bilo na svakom koraku i šta sve treba priložiti, ali sada nemogu nigdje naći, a tražim već 2 sata.
sto is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:11.