Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2010., 09:55   #1
Akupreksurni i bioenergetski tretman od kojeg sam se skroz razbolila? Moguce ili ne?

Evo da pitam nesto,sto mi se cini skoro nemoguce,ali kad sve povezem jedino moguce.Prije tri mjeseca bila sam akumpresornom i bioenergetickom tretmanu kod Gosp.Senke u Splitu.Gosp.je inace iz Svicarske.Isla sam kod nje zbog vrtoglavice.Ona mi je rekla da oslobada protok zraka u usi,da mi srediva kicmu (koja je inace bila zdrava) i da mi necuje srce,da to treba popraviti...Tri dana nakon njenog tretmana ja dobijam takvu vrtoglavicu koja je trajala 2 mj i nakon toga jake tahikardije iako ih prije nikad nisam imala i zamislite probleme sa kicmom koje nikad nisam imala.Tako da sam i sad 3 mj.nakon potpuno van normalnog zivota.Dr.nemogu naci objasnjenje.Jeli moguce da mi je ona to svojim tretmanima ucinila i ako je kako to mogu rijesiti?Hvala
Jesua is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 11:16   #2
Quote:
Jesua kaže: Pogledaj post
Evo da pitam nesto,sto mi se cini skoro nemoguce,ali kad sve povezem jedino moguce.Prije tri mjeseca bila sam akumpresornom i bioenergetickom tretmanu kod Gosp.Senke u Splitu.Gosp.je inace iz Svicarske.Isla sam kod nje zbog vrtoglavice.Ona mi je rekla da oslobada protok zraka u usi,da mi srediva kicmu (koja je inace bila zdrava) i da mi necuje srce,da to treba popraviti...Tri dana nakon njenog tretmana ja dobijam takvu vrtoglavicu koja je trajala 2 mj i nakon toga jake tahikardije iako ih prije nikad nisam imala i zamislite probleme sa kicmom koje nikad nisam imala.Tako da sam i sad 3 mj.nakon potpuno van normalnog zivota.Dr.nemogu naci objasnjenje.Jeli moguce da mi je ona to svojim tretmanima ucinila i ako je kako to mogu rijesiti?Hvala
Ovako.. Bila sam na mnogo seminara katolickih svecenika i karizmatika i svi su govorili kako bioenergeticari, reikisti i sl nisu dobri za ljude. Uvijek sam se pitala zasto je to tako, dok nam nisu pojasnili. Po njihovom misljenju te razlicite sile ozdravljanja ne dolaze od Boga nego od onog drugog. Znaci, i sotona moze "lijeciti". Tako da najcesce prvo ljudima bude bolje, a kasnije im se vrati u jos gorem obliku, ili im odmah bude gore. Oni priznaju da postoji mala sacica ljudi kojima je od Boga dana energija da lijece ljude, ali takvih je jako malo. To je moje vidjenje stvari, mozda ti se javi netko sa drugacijim misljenjem. Ako si katolik, odi se ispovijediti i reci sveceniku da si tamo bila.
Pozdrav
__________________
Ne cini drugom sto ne zelis da drugi cini tebi!
AuroraXXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 11:44   #3
Quote:
AuroraXXX kaže: Pogledaj post
Ovako.. Bila sam na mnogo seminara katolickih svecenika i karizmatika i svi su govorili kako bioenergeticari, reikisti i sl nisu dobri za ljude. Uvijek sam se pitala zasto je to tako, dok nam nisu pojasnili. Po njihovom misljenju te razlicite sile ozdravljanja ne dolaze od Boga nego od onog drugog. Znaci, i sotona moze "lijeciti". Tako da najcesce prvo ljudima bude bolje, a kasnije im se vrati u jos gorem obliku, ili im odmah bude gore. Oni priznaju da postoji mala sacica ljudi kojima je od Boga dana energija da lijece ljude, ali takvih je jako malo. To je moje vidjenje stvari, mozda ti se javi netko sa drugacijim misljenjem. Ako si katolik, odi se ispovijediti i reci sveceniku da si tamo bila.
Pozdrav
Rani se. (nhf, refleksno mi je to kad vidim neistinu)

@OP: Moguće je ak loše radi da. Postoji puno finesa dok se to radi i osoba koja to radi treba bit disciplinirana prema sama sebi. Nažalost, ljudi su svakakvi, al i to nosi svoje dobre strane (vjerovala ili ne).

Moja preporuka bi ti bila da probaš meditirat ili radit Chi Kung (Qi Gong).
Imaš na netu knjigu "Chi Kung, Way of Power". Dovoljne su ti ove prve vježbe (do stranice #15).

Iako, postoji i druga mogučnost, da si samoj sebi uzrokovala da ti je još gore zbog nekog svojeg straha/nesigurnosti ili kompleksa. U tom slučaju isto preporučam Qi Gong (iako bu ti vjerojatno teže, meni zna bit ubi-bože).
A vjerojatno bi ti pomoglo da odeš na tretman Thete. To će ti pomoći kratkotrajno, ali će te osvjestiti o problemima koji te muče tak da si i sama možeš kasnije pomoći.
__________________
▲▲▲
apollo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 16:49   #4
ovo što ti je aurora napisala je potpuno točno, znam jednog dečka koji je imao probleme sa srcem i išao je kod tih kvaziliječnika. nakon nekoliko tretmana njemu je bilo bolje, ali se naglo pogoršalo nakon par tjedana, jedva je ostao živ. nemoj se utjecati takvim bioenergetičarima, iscjeliteljima, to su lašci koji hoće pokupit novac a još te mogu spetljat s zlim silama koje ti onda pogoršava stvari.
kopitarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 16:57   #5
Hvala ti Kopitarka Nisam mislila reagirati na post gore od autora koji mi porucuje "da se ranim" i necu - samo cu reci da mi ne odajes mir koji bi trebao osjecati kad si tako sav pun znanja i meditativnog mira ( i ja sam 2 godine meditirala, ali KRSCANSKU meditaciju i bilo mi je savrseno ).
Ja sam rekla da je to MOJE misljenje. Ovo gore je tvoje i necu ti govoriti da se ranis. Prevelika sam dama za to
Autorici teme ne preporucam da ide dalje u nekakve istocnjacke meditacije i slicno, jer si moze napraviti jos gore. Dalje je na njoj. Pozdrav
__________________
Ne cini drugom sto ne zelis da drugi cini tebi!
AuroraXXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 17:38   #6
Hvala svima na odgovorima.Definitivno necu ici vise nadrljecnicima i nepoznatim alternativcima,nego samo provjerenima,kao sto je npr.Dumancic.Draga Aurora isla sam i ja kod Katolika i Karizmata i brrrr,sve je to ista stvar kao i nadr alternativci.Oni pravi i alternativci i vjernici i pravi krscanski iscjelitelji su rijetki,ali ih ima....Mene vise zanima kako ovaj los utjecaj ponistiti,ali izgleda da konkretnih rijesenja nema...Ali hvala svima.
Jesua is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 18:06   #7
Quote:
Jesua kaže: Pogledaj post
Hvala svima na odgovorima.Definitivno necu ici vise nadrljecnicima i nepoznatim alternativcima,nego samo provjerenima,kao sto je npr.Dumancic.Draga Aurora isla sam i ja kod Katolika i Karizmata i brrrr,sve je to ista stvar kao i nadr alternativci.Oni pravi i alternativci i vjernici i pravi krscanski iscjelitelji su rijetki,ali ih ima....Mene vise zanima kako ovaj los utjecaj ponistiti,ali izgleda da konkretnih rijesenja nema...Ali hvala svima.
Qi Gong.

Quote:
AuroraXXX kaže: Pogledaj post
( i ja sam 2 godine meditirala, ali KRSCANSKU meditaciju i bilo mi je savrseno )
To je ko da kažeš da postoji KRSCANSKA ljubav i da je samo ta ljubav dobra.
E pa sorry al Ljubav ne diskriminira, isto kao ni Bog.
__________________
▲▲▲
apollo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 18:53   #8
Jesua, naravno da nestručno izveden tretman može naškoditi. Za tvoje tegobe preporučila bi ti yogu, ja sam imala tahikardiju zbog tireotoksikoza i rješila sam to yoga vježbama.

Ostale: za spike o bogu i vragu imate pdf religija
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 01:02   #9
Quote:
AuroraXXX kaže: Pogledaj post
Ovako.. Bila sam na mnogo seminara katolickih svecenika i karizmatika i svi su govorili kako bioenergeticari, reikisti i sl nisu dobri za ljude. Uvijek sam se pitala zasto je to tako, dok nam nisu pojasnili. Po njihovom misljenju te razlicite sile ozdravljanja ne dolaze od Boga nego od onog drugog. Znaci, i sotona moze "lijeciti". Tako da najcesce prvo ljudima bude bolje, a kasnije im se vrati u jos gorem obliku, ili im odmah bude gore. Oni priznaju da postoji mala sacica ljudi kojima je od Boga dana energija da lijece ljude, ali takvih je jako malo. To je moje vidjenje stvari, mozda ti se javi netko sa drugacijim misljenjem. Ako si katolik, odi se ispovijediti i reci sveceniku da si tamo bila.
Pozdrav
To je pak vjerski argument koji je.. pa vjerski, ako covjek nije crkvenjak sto mu znaci sto je svecenik tako rekao (bte bliskom covjeku koji je kao ufurani krscanin zelio ic na tretmane pa pitao isusovca ofaj of da rekord reko da nije nikakav problem to po sebi ako ne vidi nekakve elemente okultizma u simbolici isl... sto je isto meni upitan savjet, no kao pokazatelj da tu ima razlicitih misljenja).
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 01:08   #10
Quote:
apollo. kaže: Pogledaj post
Rani se. (nhf, refleksno mi je to kad vidim neistinu)

@OP: Moguće je ak loše radi da. Postoji puno finesa dok se to radi i osoba koja to radi treba bit disciplinirana prema sama sebi. Nažalost, ljudi su svakakvi, al i to nosi svoje dobre strane (vjerovala ili ne).

Moja preporuka bi ti bila da probaš meditirat ili radit Chi Kung (Qi Gong).
Imaš na netu knjigu "Chi Kung, Way of Power". Dovoljne su ti ove prve vježbe (do stranice #15).

Iako, postoji i druga mogučnost, da si samoj sebi uzrokovala da ti je još gore zbog nekog svojeg straha/nesigurnosti ili kompleksa. U tom slučaju isto preporučam Qi Gong (iako bu ti vjerojatno teže, meni zna bit ubi-bože).
A vjerojatno bi ti pomoglo da odeš na tretman Thete. To će ti pomoći kratkotrajno, ali će te osvjestiti o problemima koji te muče tak da si i sama možeš kasnije pomoći.
Niti Chi Kung nije siguran i postoje poremecaji usljed vjezbanja. Na zapadu ih klasificiraju u razlicite vec prihvacene poremecaje, kinezi imaju zasebnu kategoriju chi kung poremecaja cak i u klasicnoj medicinskoj/psihijatrijskoj praksi.

Tetha healing se meni sto cini ko odokativno salabajzanje sugestijama.


Stoga (a i kao odgovor na uvodni post) sve moze nastetiti cime se ljudi bave. Da li je to, jer tri mjeseca je dovoljno da bilo koji faktor udje u igru tesko je znati. Najbolje bi bilo da je netko od nas svemoguc i sveznajuc pa da moze reci to je i to... ali tesko da je tako i da ces dobiti vise od gomile misljenja koje ce te ostavit pod jednakim upitnikom ko i prije
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 01:10   #11
Quote:
kopitarka kaže: Pogledaj post
ovo što ti je aurora napisala je potpuno točno, znam jednog dečka koji je imao probleme sa srcem i išao je kod tih kvaziliječnika. nakon nekoliko tretmana njemu je bilo bolje, ali se naglo pogoršalo nakon par tjedana, jedva je ostao živ. nemoj se utjecati takvim bioenergetičarima, iscjeliteljima, to su lašci koji hoće pokupit novac a još te mogu spetljat s zlim silama koje ti onda pogoršava stvari.
a moze biti i druga stvar. Uklonili su se simptomi (sto sugestija/placebo lako radi) i covjek je mislio da je izljecen, mozda se cak poceo i neodgovrno ponasati prema (navodno bivsoj) bolesti i forsirati te je doslo do pogorsanja?

sto ne znaci da ne mogu biti i drugi uzroci, ukljucujuci i navedeni, samo gledam sa drugih mogucih aspekata da ne brzamo sa zakljuccima.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 09:52   #12
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Niti Chi Kung nije siguran i postoje poremecaji usljed vjezbanja. Na zapadu ih klasificiraju u razlicite vec prihvacene poremecaje, kinezi imaju zasebnu kategoriju chi kung poremecaja cak i u klasicnoj medicinskoj/psihijatrijskoj praksi.
O_O
LINK PLIZ!

A osim toga, zato i rekoh početničke vježbe. Bezazlene su, iako imah poprilično "bolesnih" iskustava s tim. Al imah i s meditacijom i još puno toga, al u redu, ja sam specijalac

Svakodnevni Qi Gong će te uravnotežiti i umiriti tijelo. Garantirano.
Pa pobogu, ne vježba se bezveze na anti-stres i job burnout tečajevima.
Nemoraš se forsat sad da WuWei izdržiš 20min, 7-8 je više nego dosta.

Ki-vježbe su isto super. (ono kaj se radi na Aikidu)
Al nijedno takvo riješenje neće odma pomoći. Treba se radit svaki dan.
__________________
▲▲▲
apollo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 13:14   #13
Appolo:Slazem se sa onim sta si rekao Aurori u zadnjdem postu,ali ne i za ono rani se.Svi imaju pravo rec sta misle.
I da nista nemoze pomoc odmah niti odmah treba skakati na teske vjezbe.
Begemotica:Sorry ako sam krivo napisala nick:-)Nazlost kicma mi je u problemu sad pa jogu nesmim ni primirisati.
Beljiki;Hahaha morala sam se nasmijat,ali kako da se za tri dana opustim i pocnem krivo zivijeti.Naime toliko je proslo od njene terpije do pogorsanja simptoma i evo sad tri mj.poslje jos uvijek nisam zdrava.Tako mi nikad prije nije bilo,tako da ta tvoja teorija ne stoji.
Pa neka ljudi govore sto misle,meni to nesmeta.
Hvala
Jesua is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 14:59   #14
Naravno da ljubav ne "diskriminira", ja sam rekla da sam JA meditirala krscansku meditaciju. Moja obitelj i ja imamo kucne prijatelje koji se bave Reikiem, prijatelji smo vec generacijama, to sto se oni bave drugom vrstom duhovnosti ne znaci da se ja s njima necu druziti.. ( isto tako imamo i hrpu prijatelja muslimana i drugih religija )
Begemotica, nisam ja ukljucila "pricu o Bogu i vragu" zato da offtopicarim nego je to bilo moje vidjenje problema koje autorica ima. I odmah na pocetku sam rekla da je to samo moje misljenje, a da ce se vjerojatno javiti i drugi sa svojim misljenjem. Ako je covjek tolerantan prema drugom misljenju, zasto se tolerancija ne dobiva i s druge strane..
__________________
Ne cini drugom sto ne zelis da drugi cini tebi!

Zadnje uređivanje AuroraXXX : 24.11.2010. at 15:58.
AuroraXXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 15:46   #15
Quote:
Jesua kaže: Pogledaj post
Begemotica:Sorry ako sam krivo napisala nick:-)Nazlost kicma mi je u problemu sad pa jogu nesmim ni primirisati.
Ja sam svoju tahikardiju sredila yoga nidrom, a to možeš raditi bez obzira na stanje kičme.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 16:15   #16
@Apollo: guglaj, lako ces naci o tome. Nista ne djeluje jednako na sve i nema univerzalnih rjesenja

@Jesua: ja shvatio da se problem javio nakon 3mj

@Bege: yoga nidra koliko mogu primjetiti u stvari je vjerojatno novotarija preuzeta sa zapada, a ne izvorno yogicka stvar. Blize autogenom treningu i raznim vjezbama relaksacije tu osmisljenim nego icem tradicionalno yogickim, taj nazv je vise marketinski. Naravno trazit ce se posredne potvrde u stihu ili dva iz upanisada, medjutim vrlo labavo i govori o svjesnosti u snu, ne konkretnim tehnikama koje previse lice na neke spomenute stvari i kojih do relativno nedavno nigdje nije bilo. Do sada mi nitko sa jogicke strane, zapadnjak ili indijac, nije dao dovoljno suvisao argument koji bi upucivao na indijsko porjeklo, no mozda jednom bude

ne da je to previse bitno kad djeluje
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 16:48   #17
ovakva je situacija realna . crkva ja puno jeftinija jer se tamo možete molit a da en platite ni lipe i naravno da če svečenici propagirat crkvu e sad kom se vi molite i to može bit upitno, bioenergija zna bit i skupa i jeftina ali oba slučaja temelje se na običan placebo efekt samo kad ne upije bio energija obično ljudi kad skuže koliko su love dali za to im se pogorša . ( šalu na stranu ) evo je imam tinitus i isšao sam kod svakavih terapeuta svio oni su mi rekli da mi nije potrebna ni vjera , da nije bitno dali je t psihički ili fizički i da će me zalječiti 100 % . bio sam kod 5 različitih i nitko mi nije pomogao .. tako da ..

moram napomentut da sam u tretmanima osijetio vibracije, trnce i ostale zanimljive efekte koji su mi se učinili simpatični ali niš više od toga ..

kaj se tiče vraga i boga i bla bla bla. bolje da vam je svečenik preporučio doktora a ne ovakve pizdarije mislim stvarno ima debosa i zato apeliram na naivnije ljude da se informiraju pa makar na forumu prije nek poslušaju ovakve neuke debile .. ( sry na izrazu ali najradije bi nazvo tok svečenika da ga pitam )
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 18:41   #18
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
@Apollo: guglaj, lako ces naci o tome. Nista ne djeluje jednako na sve i nema univerzalnih rjesenja
Jesam, uvijek guglam i sam, al kao što se i često desi, nisam pronašel baš niš konkretnoga i neočekivanoga.
__________________
▲▲▲
apollo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 19:59   #19

kako to da je Jesua dobila probleme sa organima , kojima je kao "sugerirano "
da budu bolesni . Normalno da je se uplasila , aha sto to sada nije u redu sa mojom kicmom . Sugestija ? Stvaranje sigurnih pacijenata ?
Neko se dobro kuzi u to, kako podsvijest funkcionira .
Nista ne tvrdim, samo mi je cudan sam taj tretman u uvodnom postu .
__________________
Da ist mehr Hunger nach Liebe und Wertschätzung auf der Welt, als nach Brot. - Mutter Teresa
emofree KJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 20:14   #20
Quote:
AuroraXXX kaže: Pogledaj post
Ovako.. Bila sam na mnogo seminara katolickih svecenika i karizmatika i svi su govorili kako bioenergeticari, reikisti i sl nisu dobri za ljude. Uvijek sam se pitala zasto je to tako, dok nam nisu pojasnili. Po njihovom misljenju te razlicite sile ozdravljanja ne dolaze od Boga nego od onog drugog. Znaci, i sotona moze "lijeciti". Tako da najcesce prvo ljudima bude bolje, a kasnije im se vrati u jos gorem obliku, ili im odmah bude gore. Oni priznaju da postoji mala sacica ljudi kojima je od Boga dana energija da lijece ljude, ali takvih je jako malo. To je moje vidjenje stvari, mozda ti se javi netko sa drugacijim misljenjem. Ako si katolik, odi se ispovijediti i reci sveceniku da si tamo bila.
Pozdrav
Ovo spada u religiju, a ne alternativu. svećenici imaju "zanimljivo" gledište na bioenergiju, reiki i prizivanje duhova...da, da, sve to pod isto. i priznaju da mogu liječiti samo ljudi koji to rade u okviru crkve.
također tvrde da bioenergetičari bježe od pobožnih slika...
__________________
Prije nego postaneš zvijezda moraš najprije biti kaos.
wikis52 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:54.